Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Czy to nie aby Wachowiak M 061 811 30 14 , czy robią maszna czy wierca ręcznie, czy maja agregat, czy dolozyli filtry, kręgi i zakonczyli studnie jak Pan Bog przykazał- dobrze. jakie rury stosowali, ile cie kosztowala całość, Na jakiej głębokości masz studnię, czy zrobili w jeden dzień?

prosze opisz wszystko jesli możesz. telefon ten znalazlam w internecie. ciekawe czy to ten

Dokładnie ,to ten sam facet .Telefon się zgadza. U mnie wiercili ręcznie , studnię mam na 18m , robili to dwa dni, kręgów nie wkopywali, filtr jest, rury 110,całość kosztowała mnie 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich Budowniczych!

 

Szukam kogos godnego polecenia, kto jest w stanie wykonac instalacje CO, w ktorej ma pracowac kominek z plaszczem wodnym Makroterm i kociol kondensacyjny jednofunkcyjny (Viessmann, Vaillant cos tego typu) z zasobniekiem. Moze ktos z Was instalowal podobny zestaw i ma jakies doswiadczenia. Dobrze by bylo jak by ta osboba lub firma mogla rowniez sprzedac kociol i kominek w dobrej cenie.

Pozdrawiam wszystkich. Byle do wiosny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na glinie niewiele da sie zrobic, chyba ze duzo szlaki nawieziesz. Problem w tym, ze jak bedzie mokro caly czarny syf bedziesz wnosic do domu, a jak sucho kurzy sie niemilosiernie. Najlepszy bylyby plyty betonowe, albo kostka, albo asfalt... a sie rozmarzylem :)

 

Maćku dzięki za radę, wybacz że reaguję dopiero teraz ale dopiero od kilku dni mam necik w nowym domku :)

Oprócz tych minusów o których piszesz, dowiedzieliśmy się, że w naszej okolicy szlaka nie jest mile widziana przez gminę bo to nieekologiczne a nasze "osiedle" graniczy z rezerwatem Krajkowo i za szlakę może być kara..

Teraz rozważamy wysypanie gruzu z kruszarni w Mosinie, zajmują się tym kompleksowo. Coś musimy z tym fantem zrobić bo takie rozwiązanie chyba będzie tańsze niż zakup samochodu terenowego :)

 

Możesz mi dać namiary na tą kruszarnie w Mosinie. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie utwardzania dróg:

 

Czy macie pach czy glinę? Jeżeli glinę to przepraszam żadnych dalszych uwag.

Jeżeli piach to (z doświadczeń dojazdu 20 letniego na osiedle gdzie nie ma utwardzonej drogi) piach przepuszcza wodę dość szybko. Dzień suchy i można przejechać . Wysypanie rozmaitym wynalazkiem oznacza, że pojawia się na tej drodze coś co przepuszcza wodę INACZEJ ( nie ważne szybciej czy wolniej) i zaczynają stać kałuże. A oglądał ktoś kiedy taką wysypaną własnym sumptem drogę? - woda stoi tam gdzie to paskudztwo zostało wysypane!!!!!!! Kamyczki także! Bo wgniatają się w piach i zaczynają leżeć niżej i utrudniają parowanie. SZlaka to już kompletna porażka ona to chyba wodę trzyma najlepiej i zamienia się w bajoro.

Sposoby utwardzania drogi to coś więcej niż ciężąrówka z kruszywem - to kruszywo musi mieć swoją utwardzoną grubą warstwę by spełniło jakiś cel. NIE ZASYPUJCIE DZIUR. Zasypcie jak musicie całą drogę. Usypcie ją wyżej niż teren tak by z niej spływała woda, a nie róbcie utwardzonej niecki, w której woda stoi jeszcze dłużej.

 

Nie pozwalam sąsiadom zasypywać moich dziur (tj. na wysokości mojej działki) - i po kałużach już wczoraj śladu nie było. Reszta drogi "utwardzona" dziury po ośki i kałuże wczoraj na szertokość 4/5 drogi. Na moją uwagę sąsiad powiedział, że znowu by musiał kruszywa dowieźć - rozumiem ,że jesienią zacznę dojeżdżać z drugiej strony, bo dziury będą nie po osie a po dach.

 

Magalena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, przed domem mam nawieziony piasek, ubity itd. i jest OK - reszta "utwardzonych" dróg to traz bajora, koleiny i totalna glajda.

 

W sprawie utwardzania dróg:

 

Czy macie pach czy glinę? Jeżeli glinę to przepraszam żadnych dalszych uwag.

Jeżeli piach to (z doświadczeń dojazdu 20 letniego na osiedle gdzie nie ma utwardzonej drogi) piach przepuszcza wodę dość szybko. Dzień suchy i można przejechać . Wysypanie rozmaitym wynalazkiem oznacza, że pojawia się na tej drodze coś co przepuszcza wodę INACZEJ ( nie ważne szybciej czy wolniej) i zaczynają stać kałuże. A oglądał ktoś kiedy taką wysypaną własnym sumptem drogę? - woda stoi tam gdzie to paskudztwo zostało wysypane!!!!!!! Kamyczki także! Bo wgniatają się w piach i zaczynają leżeć niżej i utrudniają parowanie. SZlaka to już kompletna porażka ona to chyba wodę trzyma najlepiej i zamienia się w bajoro.

Sposoby utwardzania drogi to coś więcej niż ciężąrówka z kruszywem - to kruszywo musi mieć swoją utwardzoną grubą warstwę by spełniło jakiś cel. NIE ZASYPUJCIE DZIUR. Zasypcie jak musicie całą drogę. Usypcie ją wyżej niż teren tak by z niej spływała woda, a nie róbcie utwardzonej niecki, w której woda stoi jeszcze dłużej.

 

Nie pozwalam sąsiadom zasypywać moich dziur (tj. na wysokości mojej działki) - i po kałużach już wczoraj śladu nie było. Reszta drogi "utwardzona" dziury po ośki i kałuże wczoraj na szertokość 4/5 drogi. Na moją uwagę sąsiad powiedział, że znowu by musiał kruszywa dowieźć - rozumiem ,że jesienią zacznę dojeżdżać z drugiej strony, bo dziury będą nie po osie a po dach.

 

Magalena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry Grupie Wielkopolskiej, poszukuję studniarza w rozsądnej cenie do wierconej studni, moze ktos zna i jest chetny podzielic sie tą wiedzą?

Barbara

w zeszlym roku dostalem takie zestawienie:

 

1.Studnie wiercone, 8268-902 do 15m 100PLN

Pan juz wiercil w Zlotniczkach i nie dowiercil sie do wody, wiercil na 15m proponuje raczej kopana.

2. Wiercenie studni do 1000 0607-616-217 SPRAWDZIC!!!

3. Radiesteta badanie mieszkań, wyznaczanie studni 870-52-95 500Pln za dzialke

4. Studnie wiercone 8238-773 do 15m 100PLN z materialami, jak nie trafia na wode to 50PLN. Z rozmowy calkiem spokoo gosc.

5. Firma REMON oferuje wiercenie studni głębinowych, odwiertów pod pompy ciepła,pizometry.

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem oraz doskonałymi fachowcami.Studnie wykonujemy w jeden dzień,

na wykonane prace udzielamy gwarancji.Usługi wykonujemy na terenie całego kraju.ZAPRASZAMY

Koszt 170-180PLN za 1m

Kontakt tel;

0-957417687

0-602575178

Rozmawialem z nimi w Gnieznie, widzialem jak pracuja, daja gwarancje 10 lat na studnie, w okolicach Pobiedzisk wiercili na 50-60m, moga zalatwic pozwolenie na tak gleboka studnie ale koszt ok 5000PLN. W sumie bardzo konkretna ekipa.

6. Studnie wiercone do 60 m, kopane, szamba z kręgów. Tel. 8178-430 0602-486-660

Przed wierceniem zaleca badanie dzialki - koszt 1000PLN, za studnie 30m wolaja 12000PLN!!!

moze sie na cos przyda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki.

Ponieważ zaczyna się robić cieplej, projekt leży u architekta i się ada(o)ptuje, więc miałem trochę czasu pobiegać tu i ówdzie po urzędach.

1. Do kredytu potrzebowałem wypisu z rejestru gruntów - w Powiatowym Ośrodku Dok. Geodezyjnej i Kartograficznej na ul. Jackowskiego (pok. 216; godz. przyjęć 9;00 - 14;00 z przerwą o 12;45-13;00). załatwione od ręki - koszt 12 zł płatny od razu.

2. Wyłączenie z produkcji rolnej - w Wydziale Architektury i Budownictwa (również na Jackowskiego), powiedziano mi, że moja łąka ŁIV, która posiada MPZP, w rejestrze gruntów zaistnieje jako działka budowlana po zakończeniu budowy; nie trzeba wcześniej, do pozwolenia na budowę nic zgłaszać i załatwiać.

3. Uzgodnienie zjazdu z działki na drogę gruntową - w UM w Kórniku złożyłem wniosek plus dwie mapki zasadnicze z wrysowanym budynkiem i zaznaczonym wjazdem plus znaczki skarbowe za 5,5zł. Termin odpowiedzi ok. 14 dni.

4. AQUANET - uruchomienie przyłącza tymczasowego w studzience: konieczne zamontowanie listwy wodomierzowej fi20 i zamontowanie stopni w studni. Potem zgłoszenie do odbioru przyłącza i montażu wodomierza. Papiery złożyłem (wniosek, kopia aktu notarialnego, mapka zasadnicza z wrysowanym przyłączem), ale na działce niespodzianka. Otworzyłem studzienkę, a tam z pół metra wody, a pod wodą piach jakby ktoś zasypał tę studzienkę. Z tego wszystkiego wystaje niebieski wąż z dwoma zaworami kulowymi i sięga prawie do wylotu ze studzienki. Jest w nim woda. Z protokołów wykonania przyłącza wynika, że jest ono na głębokości 1,4m, więc wygląda to tak, jakby ktoś część tej studzienki zasypał, pozostawiając wystającą końcówkę węża.

5. Jak już obchodziłem swoją działkę, to jakoś nie mogłem znaleźć słupków granicznych (mam nadzieję że zarosły a nie że ich brakuje).

Chyba oprócz łopaty wezmę kosę.

 

Jutro wezmę łopatę i wykopię na działce dziurę - będę szukał wody i mam nadzieję, że jej nie znajdę. No i będę czekał na prawdziwą WIOSNĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduje dom w Rogalinie piękna okolica. Budowę rozpoczynam na początku kwietnia mam o tyle dobrze że mam już ławę i fundamenty gdzie zima za bardzo mi nie przeszkadza i całe szczęście bo jak na razie ziemia jest na maxa zmarznięta :-)

Jak na razie mam większość ekip zgrane murarzy cieślę i dekarza ale powiem że nie jest lekko jest wielu fachowców i podszywanych i nie można sugerować się cena chyba nie ma nic gorszego. Partacz + poprawki po nim = najdroższa firma a efekt już nie będzie taki jaki wcześniej sobie zakładaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wezmę łopatę i wykopię na działce dziurę - będę szukał wody i mam nadzieję, że jej nie znajdę. No i będę czekał na prawdziwą WIOSNĘ.

 

Obawiam się, że znajdziesz. O tej porze roku woda jest na głebokości około 1m. Chociaż mogło się to zmienić. Czego Tobie życzę.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wezmę łopatę i wykopię na działce dziurę - będę szukał wody i mam nadzieję, że jej nie znajdę. No i będę czekał na prawdziwą WIOSNĘ.

 

Obawiam się, że znajdziesz. O tej porze roku woda jest na głebokości około 1m. Chociaż mogło się to zmienić. Czego Tobie życzę.

 

Pozdrawiam,

A ja się obawiam, że łopata nie sięgnie 20cm :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...