Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam!!

Ile czekaliście na przyłączenie gazu od momentu złożenia wniosku??

 

 

 

Wniosek o wydanie warunków przyłącza złożyliśmy 24 lutego 2005; umowę o przyłącze do sieci podpisaliśmy 11 lipca 2005 (nie trzeba było tak długo czekać z podpisaniem tej umowy, chyba nam wypadło z głowy :oops: );

termin realizacji ustalili do 30 kwietnia 2006;

przyłączyli wcześniej bo 28 listopada 2005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olka bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i za wszelaką pomoc, której nigdy nie odmawiasz :)

jeszcze raz dziękuje... musimy zatem trzymać reke na pulsie i i ch naciskac, dzwonic, bo zaczyna nam zalezec na czasie, a do tej pory sie zgapilismy :oops:

no ale dzis w takim razie skladamy wniosek...

 

jeszcze raz wielkie dzięki

 

:p

 

mundzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i nikogo nie interesuje ALE ZAKŁADAJĄ MI DZISIAJ OKNA!!! tratatam - to chyba już stan surowy zamknięty? Właściwie czy surowy? tynki, podłogi i gips już jest....

 

Pozdrawiam wszystkich - słoneczko świeci więc pewnie forum zacznie pustoszeć

 

Tadaaaaam info in:

To już nie surowy!!! To już prawie deweloperski.Serio-Serio!!!

zdrowionka

Tadaaaaam info out: :)

 

:pasco.

Ja na weekend jade "sprzątać"-jak nie będzie padać, może się jakoś spykniemy?Mój numer wysyłam na priv jakby co.

Czekam z niecierpliwością na odmarznięcie ziemi.Jak puści to wlatuje z "gitarami" i rozprowadzam : oświetlenie działki, drenaż-odprowadzenie wód z dachu do studni chłonnej,płot od strony sąsiada....Kopać umiem więc chociaż coś zrobie na dziace...:):)

 

Noto do zobaczenia w sobotę (mam nadzieję :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Kolezanki i Koledzy z Wielkopolski,

Czy mieliscie okazje wspolpracowac z Panem Romanem Sowka, ktory reklamuje swoje uslugi budowlane na Forum. Pan Roman "dziala" na terenie Poznania i okolic, ale jest takze gotowy przyjac zlecenie w okolicach Warszawy. Bede wdzieczny za pomoc. Jesli macie jakies informacje to prosze na priva.

Dzieki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Ile czekaliście na przyłączenie gazu od momentu złożenia wniosku?? dodam ze u mnie nie ma jeszcze gazu w drodze, ale jak pogoda pozwoli to zaraz maja zaczac robic (narazie strasznie wysoko woda stoi). I jeszcze jedno, nie wiem jak to jest z tymi warunkami przyłączy, naniesieniem na mapke itd, jak długo sie na to czeka, jak długo sie to załatwia? czy duzo latania, czy wszystk w jednym miejscu??

Jesli ktos moglby mi odpowiedziec, to bede bardzo wdzieczna :)

 

pozdrowionka

 

mundzia

Ja wniosek o wykonanie przyłącza gazowego ( rurę mam zakopaną w granicy dzialki ) złożyłem 06.03.2006 a termin wykonania dostałem na 06.09.2006 :roll:. Z tego co słyszałem to niestety normalne że zajmuje im to ok 6 miesięcy :(. Do wykonania projektu przez gazownię potrzebne są 4 aktualne mapki geodezyjne z czerwonymi stempelkami ( o ile się nie mylę aktualne znaczy nie starsze niz 2 lata ) po wykonaniu przyłącza kolejna poprawka mapek z naniesieniem instalacji wewnetzrnej :( czyli kolejne koszty. Mapki załatwia się z geopozie a umowe podpisuje w gazowni - biegania nie jest zbyt wiele ale czasu niestety zleci trochę.

Powodzenia i wytrwałośći

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wniosek o wykonanie przyłącza gazowego ( rurę mam zakopaną w granicy dzialki ) złożyłem 06.03.2006 a termin wykonania dostałem na 06.09.2006 :roll:. Z tego co słyszałem to niestety normalne że zajmuje im to ok 6 miesięcy :(. Do wykonania projektu przez gazownię potrzebne są 4 aktualne mapki geodezyjne z czerwonymi stempelkami ( o ile się nie mylę aktualne znaczy nie starsze niz 2 lata ) po wykonaniu przyłącza kolejna poprawka mapek z naniesieniem instalacji wewnetzrnej :( czyli kolejne koszty. Mapki załatwia się z geopozie a umowe podpisuje w gazowni - biegania nie jest zbyt wiele ale czasu niestety zleci trochę.

Powodzenia i wytrwałośći

 

To ja jeszcze dopowiem, bo skończyłem papierologię.

Wniosek wnioskiem, zwykle upływa 5 miesięcy od złożenia i wejścia ekipy. Ale gazownia robi tylko przyłącze od rury w drodze do granicy działki (musisz mieć wcześniej kupioną swoją skrzynkę).

Inną rzecza jest wewnętrzne przyłącze gazu.

 

Co potrzeba:

- gostka co zrobi projekt przyłącza (a więc znów mapki, kopia umowy z gazownią i około 30 dni na załatwienie formalności, koszt 300-350 zł)

- jak masz projekt, idziesz na Jackowskiego i składasz projekt z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę i dziennika budowy.

- po 30 dniach (zwykle wcześniej, ja miałem po 2 tygodniach), dostajesz decyzję i ostemplowane projekty przyłącza,

- kupujesz dziennik budowy (chudszy od tego "normalnego") i opisany składasz z wnioskiem o ostemplowanie (trwa to 2 tygodnie)

- odbierasz dziennik i formularze zgłoszenia rozpoczęcia robót i oświadczenia kierownika budowy

- jak gazownia zrobi Ci przyłącze, znajdujesz fachmana od gazu i podłączasz gaz od skrzynki do pieca (pamiętaj by 2 tyg wcześniej uprzedzić pismem o rozpoczęciu prac i w gminie załatwić pozwolenie na zajęcia pasa jezdni).

 

Trochę latania i zbędnej papierologii, ale tak to już jest

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam rowniez pytanie w sprawie okien. Czy kupowal ktos okna firmy SŁowińscy, lub moze slyszal jakis opinie na temat tych okien. Chodzi mi o okna drewniane. A moze mozecie polecic jakigos innego producenta w rozsadnej cenie.

Pozdrawiam wszystkich.

Bracia Bertrand w Przeźmierowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Budowniczych!

 

Szukam kogos godnego polecenia, kto jest w stanie wykonac instalacje CO, w ktorej ma pracowac kominek z plaszczem wodnym Makroterm i kociol kondensacyjny jednofunkcyjny (Viessmann, Vaillant cos tego typu) z zasobniekiem. Moze ktos z Was instalowal podobny zestaw i ma jakies doswiadczenia. Dobrze by bylo jak by ta osboba lub firma mogla rowniez sprzedac kociol i kominek w dobrej cenie.

Pozdrawiam wszystkich. Byle do wiosny!

 

Instalacje Andrzej Jabłoński tel 606 214 232, mozesz powołac się na mój nick, Sterego instalatora wywaliłem ... tego sprawdziłem i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kominków z płaszczem ..wiem ze to robi chyba na Lechmie co do ce musisz poromawiac z Jabłońskim

młody chłopak .. robi sprawanie i ma dobrze poukładane w głowie. U mnie nie krobił instalacji od początku a przejął prace po instalatorze partaczu i ciągnie dalej.

nie daj się naciągnąc na zakupy robione przez instalatora dobre ceny dostaniesz w każdej hurtowni ...wystarczy związac się z jedną i troszkę ponegocjować ja na np grzejniki RADSON dostałem ponad 30% od katalogu. Daj kaś ei niech instalator bierze na twoje konto z hurtowni Cały rabat zostanie w twojej kieszeni a instalaotor się nie martwi ze klient mu nie zapłaci. Później będę składał papiery na zwrot VATu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to głupie pytanie, ale czy pozwolenie na budowę nie obejmuje czasem wykonania również przyłączy :roll:

Pozwolenie na budowę domu nie obejmuje pozwolenia na budowe przyłącza. Przyłącze zresztą załatwia gazownia. Ale inwestor musi sam załatwić pozwolenie na budowę instalacji gazowej wewnętrznej (od skrzynki gazowej do odbiorników gazu wewnątrz domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SławekD-żonka - W tych hurtowniach (nie wiem czy wczesniej bylo o tych samych) jak wyjezdzasz z Poznania na Komorniki to po lewej stronie - wiem, ze przy zakupie kilku sprzetow daja bardzo korzystne rabaty.

 

To chyba to samo:

 

na Glogowskiej przed A2 od Poznania po lewej sa chyba 2 hurtownie

 

Rabacik mile widziany 8) tym bardziej, że całą kuchnię trzeba wyposażyć, więc trochę tego będzie :wink:

Dzięki za info :p

Byliśmy i był teleturniej; pytanie - odpowiedź - a ile pani ma najtaniej - 1650 - to damy 1600...

W sumie wyszło prawie 200zł mniej niż w internecie - a jeszcze nie negocjowaliśmy tych cen :wink:

 

PS: tam są 2 hurtownie, mam tu na myśli tą po lewej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze tartak w Gądkach - wprawdzie brałem od nich tylko drewno na wiatę na opał, ale drewno było solidne (bez większych wad). Nie wiem jak z więźbą, może ktoś jeszcze u nich zamawiał.

 

Potwierdzam, bralem u nich cala wiezbe na dach, plus caly strop drewniany. Jestem bardzo zadowolony. Polecam!!!

 

Ja brałem więźbę z Witara w Gądkach. To jeden z najdroższych tartaków był wtedy (jesień 2004) ale trochę kicha była wtedy z więźbą po za długo czekałem i tylko oni mogli odpowiednio prędko zrealizować zamówienie.

Cieśla więźbę bardzo chwalił - oflisów żadnych nie było, naprawdę super materiał.

z tego co widze to Gadki króluja :D

dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Buduję się niedaleko Witara w Gądkach i faktycznie - ceny mają zabójcze. Za deski wołali 400 od kubika, natomiast w Witarze cena kantówek wyniosła ponad 850 zł za kubik.

Moja więźbę robił gość z Odolanowa ( sic!), któremu opłacało sie przyjechać, przywieźć ją oraz zamontować. O ile dobrze pamiętam kubik więźby mnie wyszedł około 750, zaimpregnowanej, prawdopodobnie najtańszym sposobem, ale zawsze.

Pzdr Krotosz.

P.S. czasami warto poszukać w małych tartakach, w niewielkich miejscowościach oraz wsiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...