Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pani miała rację : budowy przyłączy nie nalezy zgłaszać. Jednak część od szafki gazowej do odbiorników gazu (kocioł, kuchenka) to instalacja gazowa, a na to nalezy uzyskać pozwolenie na budowę. No i oczywiście odrębny projekt instalacji gazowej (chyba, ze masz POZWOLENIE NA BUDOWĘ BUDYNKU JEDNORODZINNEGO I WEWNĘTRZNEJ INSTALACJI GAZOWEJ).

W takim razie prosze o wyjasnienia.

Do WZiZT były uzgodnienia z gazownią (złozone tez do PnB). Teraz jesteśmy już po rozmowach z gazownia i ustaleniu, że zrobią skrzynke na budynku w zw. w tym oni cigne cale przylacze od ulicy do samego budynku. Jej tez projekt umowy (tylko wpisac date i podpisywac). czy w zwiazku z tym:

1. Potrzebuje pozwolenia na zrobienie instalacj gazowej wewnatrz budynku?

:o

2. Jeśli tak to gdzie i co zgłaszam (jakie papiery?)? Jaka jest procedura? Jakie przepisy o tym mowia?

 

Do tej pory myślałam, że człowiek z uprawnieniami robi mi instalacje do pieca Co i płyty gazowej w kuchni (rury nie idą w pomieszczeniach mieszkalnych), przybija pieczątke w DzB. Nastepnie przychodzi ktos z gazwoni i robi odbior. Czy wiec sie myle?

Niestety to co masz to nie wszystko. Należy zaprojektować przebieg wewnętrznej instalacji gazowej (oczywiście przez projektanta z uprawnieniami na gaz), uzyskać na to pozwolenie na budowę, złozyć podanie o dziennik budowy instalacji gazowej, odebrać, dopiero wtedy wykonać, dokonać wpisu do dziennika przez kierownika uprawnionego do kierowania robotami w zakresie instalacji gazowych i zgłosić zakończenie budowy wewnętrznaj instalacji gazowej. A mówią o tym przepisy prawa budowlanego.

 

Ja za załatwienie pozwolenia na budowę wewnętrznej instalacji gazowej zapłaciłam 450 zł . Oczywiście polegało to na opracowaniu projektu instalacji gazowej i załatwieniu wszelkich formalności w urzędzie. Gotowy projekt wraz z pozwoleniem dostałam do ręki i byłam szczęśliwa, że mam to z głowy. Za kominiarza zapłaciłam osobno 100 zł ale jak przyjedzie na odbiór gotowej instalacji to weźmie już tylko za dojazd.

Pozdrawiam

P.s. Jak ktoś jest chętny to namiary wyślę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja za załatwienie pozwolenia na budowę wewnętrznej instalacji gazowej zapłaciłam 450 zł . Oczywiście polegało to na opracowaniu projektu instalacji gazowej i załatwieniu wszelkich formalności w urzędzie. Gotowy projekt wraz z pozwoleniem dostałam do ręki i byłam szczęśliwa, że mam to z głowy. Za kominiarza zapłaciłam osobno 100 zł ale jak przyjedzie na odbiór gotowej instalacji to weźmie już tylko za dojazd.

Pozdrawiam

P.s. Jak ktoś jest chętny to namiary wyślę na priv.

Hmm, to ja miałem taniej o stówkę. Co prawda bez wożenia, ale to tylko zawieźć i odebrać po miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alison napisał:

 

buciorek, ja dokładnie mam tak ja Ty, w okolicy nie ma gazu... i zróżnych względów, o których nie czas teraz mówić zamówilismy już praktycznie PC, z tym, że fizycznie zacznie pracowac może w listopadzie 2006...przynajmniej taka mam cichą nadzieję

 

My zamierzamy postawić w tym roku stan otwarty zadaszony a wprowadzić się w 2007, więc może jeszcze zdążymy poznać Wasze zdanie :) . Jaką macie wentylację ?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Jedyna budowa na ulicy z brakiem perspektyw na inne w najbliższym czasie. Rurę byśmy musieli sami ciągnąć - 70m. A poza tym patrząc na najblizsze lata mniejsze ryzyko na podwyżki prądu niz gazu

 

buciorek, ja dokładnie mam tak ja Ty, w okolicy nie ma gazu... i zróżnych względów, o których nie czas teraz mówić zamówilismy już praktycznie PC, z tym, że fizycznie zacznie pracowac może w listopadzie 2006...przynajmniej taka mam cichą nadzieję :wink:

 

Alison, na jaką pc się zdecydowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Jedyna budowa na ulicy z brakiem perspektyw na inne w najbliższym czasie. Rurę byśmy musieli sami ciągnąć - 70m. A poza tym patrząc na najblizsze lata mniejsze ryzyko na podwyżki prądu niz gazu

 

buciorek, ja dokładnie mam tak ja Ty, w okolicy nie ma gazu... i zróżnych względów, o których nie czas teraz mówić zamówilismy już praktycznie PC, z tym, że fizycznie zacznie pracowac może w listopadzie 2006...przynajmniej taka mam cichą nadzieję :wink:

 

Alison, na jaką pc się zdecydowaliście?

 

Na 90% pompa Neuratherm z ClimyKomfort...

 

Co do wentylacji: pewnie niektórzy stwierdzą, że barbarzyńca ze mnie ale niemyślałam o reku, tylko o zwykłej grawitacyjnej. Ale ponieważ budowę dopiero rozpoczynamy nadal myślę i analizuję :roll: Pozdrówki!

 

PS. Byłam dzisiaj na działce spotkać się z ekipą i KB, w tygodniu dam Wam znać o cenach i zapytam Was o opinię. Pogoda robi się SUPEEER!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison,

 

nareszcie ktoś kto nie montuje reku przy pompie ciepła! A swoją drogą robiłaś jakieś kalkulacje, jak grawitacyjna i strata ciepła przez nią powodowana wpłynie na zużycie prądu w porównaniu z reku? Albo chociaż czy założenie rekuperacji się opłaca? Ja się cały czas nad tym zastanawiam i chyba muszę jeszcze trochę doczytać. Może Ty masz jakieś przemyślenia na ten temat?

 

Pytanie z innej beczki. Znasz kogoś w okolicy, kto by już użytkował pompę ciepła dłuższy czas np więcej niż 2 sezony. Szukam użytkowników pomp, żeby się na własne oczy przekonać co to za urządzenie i jak działa w praktyce i jak na razie bez skutku.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie szafek dodatkow do wypowiedzi paweu i innych przedmówców. Tak naprawdę miejsce skrzynki mozna na etapie podpisywania umowy (również wstepnej) i uzgadniania projektu uzgodnic z zakł. od pradu lub gazwonią. My mamy front działki przy ulicy tylko 4 metry. Dogadalismy się więc z gazwonią, że skrzynka będzie na budynku (dzięki temu to na koszt gazowni będą mi ciągnąc gaz przez ok 32 m działki :) ). Z Enea nie jest juz tak łatwo. Ale skrzynka na fronicie odpada. Bedzie wiec gdzieś na granicy bocznej, ale niestey Enea dpowiada tylko do skrzynki - dalej juz to broszka inwestora. Na razie mam skrzynke tymczasowa na prad pozyczany od sasiada, wiec nie musialam pytac Enei o pozwolenie. Umowe na prad ma juz podpisaną - czekam na realizację. Projekt umowy na gaz mam - bede podpisywać w maju lub czerwcy (bo od podpisania umowy najpoznej po 6 miesiacach musisz zaczac odbierac = płacic za gaz, a mnie interesuje pobo dopiero pozna jesienia).

 

Co do hurtowni - ja ma hurtownie daleko od budowy. wybralam Nadstege w Obornikach choc buduje w okolicach stadionu Lecha - transport gratis, dobre ceny. Fakt - wiadra farby nie przywioza, ale nie wiem czy bede od nich brala materialy do wykonczeniowki. Hurtowni blizej budowy proppnowaly mi koszmarne warunki platnosci i bardzo wysokie ceny, wiec wlasciwie nie maialm wyboru. A te z daleka musza jakos klenta zachecic i dbaja o niego. jak bedzie - zobaczymy :D bo pierwsza dostawa (bloczki fundemetowe) jak pogoda da bedzie juz w tym tygodniu :D

 

 

Witam!!

Mogę prosić o namiary na tę hurtownię w Obornikach.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

:D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie szafek dodatkow do wypowiedzi paweu i innych przedmówców. Tak naprawdę miejsce skrzynki mozna na etapie podpisywania umowy (również wstepnej) i uzgadniania projektu uzgodnic z zakł. od pradu lub gazwonią. My mamy front działki przy ulicy tylko 4 metry. Dogadalismy się więc z gazwonią, że skrzynka będzie na budynku (dzięki temu to na koszt gazowni będą mi ciągnąc gaz przez ok 32 m działki :) ). Z Enea nie jest juz tak łatwo. Ale skrzynka na fronicie odpada. Bedzie wiec gdzieś na granicy bocznej, ale niestey Enea dpowiada tylko do skrzynki - dalej juz to broszka inwestora. Na razie mam skrzynke tymczasowa na prad pozyczany od sasiada, wiec nie musialam pytac Enei o pozwolenie. Umowe na prad ma juz podpisaną - czekam na realizację. Projekt umowy na gaz mam - bede podpisywać w maju lub czerwcy (bo od podpisania umowy najpoznej po 6 miesiacach musisz zaczac odbierac = płacic za gaz, a mnie interesuje pobo dopiero pozna jesienia).

 

Co do hurtowni - ja ma hurtownie daleko od budowy. wybralam Nadstege w Obornikach choc buduje w okolicach stadionu Lecha - transport gratis, dobre ceny. Fakt - wiadra farby nie przywioza, ale nie wiem czy bede od nich brala materialy do wykonczeniowki. Hurtowni blizej budowy proppnowaly mi koszmarne warunki platnosci i bardzo wysokie ceny, wiec wlasciwie nie maialm wyboru. A te z daleka musza jakos klenta zachecic i dbaja o niego. jak bedzie - zobaczymy :D bo pierwsza dostawa (bloczki fundemetowe) jak pogoda da bedzie juz w tym tygodniu :D

 

 

Witam!!

Mogę prosić o namiary na tę hurtownię w Obornikach.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

:D :)

 

Nadstaga - tel. 2970723 - polecam p. Robert Ratajczak, ew. Bartosz Maślanka. Biorę od nich materiały od zeszłego roku, rzeczywiście dobre ceny, skłonni do negocjacji, obsługa też niczego sobie - a zdarzało mi się że przywozili przysłowiowy worek cementu jak zabraklo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, Tomjot, jak budowa idzie? MOże połażę na wielkanoc po Strzeszynie i looknę na Twoje domiszcze? Przy jakiej ul. budujesz?

 

pozdrawiam

Gerion

Z uwagi na długa zimę dopiero niedawno ruszyłem - kończę elektrykę, zaczynam tynki, maj - instalacje co/wodkan + okna a potem - mam nadzieję jakoś sie pokula.. Rozumiem, że jeszcze mieszkasz na Greckim? Kiedy przeprowadzka? Zapraszam na budowę - namiary wyślę na priva :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadstaga - tel. 2970723 - polecam p. Robert Ratajczak, ew. Bartosz Maślanka. Biorę od nich materiały od zeszłego roku, rzeczywiście dobre ceny, skłonni do negocjacji, obsługa też niczego sobie - a zdarzało mi się że przywozili przysłowiowy worek cementu jak zabraklo ;-)

 

 

 

Dziękuję za namiar!! :p

 

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison,

 

nareszcie ktoś kto nie montuje reku przy pompie ciepła! A swoją drogą robiłaś jakieś kalkulacje, jak grawitacyjna i strata ciepła przez nią powodowana wpłynie na zużycie prądu w porównaniu z reku? Albo chociaż czy założenie rekuperacji się opłaca? Ja się cały czas nad tym zastanawiam i chyba muszę jeszcze trochę doczytać. Może Ty masz jakieś przemyślenia na ten temat?

 

Pytanie z innej beczki. Znasz kogoś w okolicy, kto by już użytkował pompę ciepła dłuższy czas np więcej niż 2 sezony. Szukam użytkowników pomp, żeby się na własne oczy przekonać co to za urządzenie i jak działa w praktyce i jak na razie bez skutku.

 

Pozdr

 

buciorek, nie robiłam kalkulacji o których piszesz :oops: jak już będą ściany i dach, to wówczas przyjrzę się rekuperatorom, ale generalnie jestem niechętna... jakoś tak podskórnie wydaje mi się, że wentylacja grawitacyjna + mechaniczna tam gdzie trzeba (kuchnia, WC, łazienka), jest zupełnie wystarczająca. Wiem jednak, że to żaden argument, wyliczeń nie robuiłam, bo po prawdzie nawet nie wiem jak się do tego zabrać. :roll: Można prosić o podpowiedź :wink:

 

W Poznaniu, nie znam nikogo kto miałby PC, a co dopiero ponad 2 lata :lol: Nie wiem czy czytałeś dziennik Jagny, tam jest trochę o PC. Aha, w Lesznie (czyli niedaleko Nas) mieszka RolandB, możesz znaleźć go przez Forum i umówić się na wizytę. Kiedy umawiałam się pół roku temu, był bardzo życzliwy ichętny, aby pokazać jego PC i ON napewno użytkuje dłużej niz 2 sezony. Leszno to tylko 70 km od Poznania, może warto... Napisz proszę jaką podejmiesz decyzję w sprawie REKU.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadstaga - tel. 2970723 - polecam p. Robert Ratajczak, ew. Bartosz Maślanka. Biorę od nich materiały od zeszłego roku, rzeczywiście dobre ceny, skłonni do negocjacji, obsługa też niczego sobie - a zdarzało mi się że przywozili przysłowiowy worek cementu jak zabraklo ;-)

 

No proszę - mnie też Bartek Maślanka obsługuje :) Jak byłam u nich pierwszy raz na rozmowie to przyjechał do niego akurat jakiś klienta (wykonawca) i powiedział do niego cyt.:" ty jestes dla mnie jak matka" - mowie wam ale sie usmialam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...