Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Producent czy też hodowca mieszka w Stęszewie, tel. - 501-448-186.

Posiada w ofercie 4 rodzaje tj. szmaragdy, gardenlandy, plicaty i jeszcze jedne których nazwy nie pamiętam. Dodatkowo ma cisy. Wszystkie sztuki mają bardo mocno rozwiniete korzenie, trzeba rozcinać doniczki aby je wyjąć. Ceny mieszczą się do 15-16 zł za sztukę i w zasadzie to wszystkie mają ponad 120 do nawet 150 cm wysokości. Napisałem, że ceny "do 15-16" zł, gdyż można się jeszcze dogadać.

Jesienią brałem około 60-70 drzwwek i wtedy płaciłem chyba ok. 10-11 zł, natomiast w ubiegłym tygodniu dokupiłem szmaragdy w cenie 12.50.

Nigdzie w marketach ani w szkółkach nie dostaniecie w tej cenie drzewek o takiej wielkości.

 

Z tych 60-70 tylko jedna chyba padła przez zimę, ale wszyscy wiedzą jak długo trzymał mróz.

 

ps. Producent nie jest moją rodziną, więc nie mam żadnego interesu w tym aby go polecać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie ma bliżej przedstawiciela fabryki z Nimców, są natomiast przedstawiciele GrupySilikatów. Faktycznie ból z tym transportem: wszystkie cegły wycenili ma na 10 k PLN, ale transport do tego to 4,5 k PLN. Jeszcze szukam 8)

a to jest ich transport? tzn liczony w obie strony? moze warto poszukac tez jakis firm ktore jezdza w tamte strony i mogly by wziac ladunek wracajac? Pytalas ile wezmie taki na Raben albo jakas spedycja? Ile Cie kosztuje km?

 

brachol, to nie jest ICH transport, korzystaja właśnie ze spedycji. U mnie będą 4 transport, każdy po 1200 pln, do miejscowości Niemce jest około 600 km w 1 strone, to wychodzi jakieś 2 PLN za 1/km i to wcale nie jest jakaś wysoka cena - ot taka średnia :roll: W Rabenie nie pytałam. Pozdrówki

Skoro rozwazacie zakup z Grupy Silikatow to wlasnie zakupilem ich towar w hurtowni HDMB na dziadoszanskiej w cenie 2,80 brutto za bloczek. Dowoz 5zl za palete. Mysle, ze to nie jest bardzo drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozwazacie zakup z Grupy Silikatow to wlasnie zakupilem ich towar w hurtowni HDMB na dziadoszanskiej w cenie 2,80 brutto za bloczek. Dowoz 5zl za palete. Mysle, ze to nie jest bardzo drogo.

tez taka cene dostalem przynajmniej przez telefon i wyglada na to ze u nich kupie tylko ze ja buduje z 18-stki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozwazacie zakup z Grupy Silikatow to wlasnie zakupilem ich towar w hurtowni HDMB na dziadoszanskiej w cenie 2,80 brutto za bloczek. Dowoz 5zl za palete. Mysle, ze to nie jest bardzo drogo.

tez taka cene dostalem przynajmniej przez telefon i wyglada na to ze u nich kupie tylko ze ja buduje z 18-stki

Hmm, przemysl to moze jeszcze. Koszt 24 nie jest drastycznie wiekszy a dzieki temu masz mocniejszy, cieplejszy odrobine mur, brak problemow

przy parapetach, brak problemu przy stropach (niech murarze troszke

z pionu zejda moze nie byc miejsca do polozenia belek).

Duzo osob mnie przekonywalo na 24 i w koncu ustapilem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Użytkowników ,

właśnie rozpocząlem budowe domu w Umultowie (Poznań), mam nadzieje znaleźść tutaj odpowiedzi na nurtujące pytania, podzielić doświadczeniami z placu budowy oraz podzielić inofrmacjami co, gdzie i za ile.

Jestem juz po wytyczeniu i zalaniu ław fundamentowych. Teraz czeka mnie dalszy ciąg.

gdyby ktoś poszukiwał namiarów na taniego geodete to służę informacjami.

 

Pozdrawiam

Ps gdyby ktoś budował równiez w tym rejonie prosze o kontakt. Razem zawsze raźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu sorry...zdarza się :)

gratuluję fajnego domku. :roll: Gdzie założyłeś ogrzewanie podłogowe? Co będziesz miał na podłogach?

 

Dziękuje :p ogrzewanie wszędzie tylko nie w sypialniach..podłogi gres w sypialniach dechy lub panele

BTW też nie wiedziałem do niedawna ,że Mieleszyn leży tak daleko od Poznania...Bo chłopaki z Mieleszyna grają w piłkę w poznańskiej B-klasie więc myślałem,że to nieco bliżej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to nie jest daleko 60KM. :wink: Mój szwagroski tę piłkę kopie w drużynie z Mieleszyna. Tutaj jest ta słynna PAKA.

Jeśli chodzi o ogrzewanie też mamy zamiar w ten sposób zrobić. Narazie jestem laikiem :cry:

 

Od tego są "instalatory" by wiedziały jak to zrobić dobrze:):):)

Pobędziesz trochę na forum muratora,to się wiele dowiesz..naprawdę...

BTW słynna drużyna "Gmina Mieleszyn" ..ponoć Barcelona się nawet Ich boi:):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Areq,

gratuluję domku, też chciałbym byc juz na takim etapie ale wiem, wiem z czasem u mnie tak bedzie,

czy mogłbyś napisać gdzie ty sie budujesz?

ogrzewanie podłogowe

ja na początku zrezygnowałem z tego a teraz zaczynam głowkowac czy kuchnia, jadalnia i łazienka nie będa właśnie z takim ogrzewaniem, słyszałem tylko że to podraża koszty o jakieś 30% w stosunku do tradycyjnego grzejnika i instalacja jest bardziej skomplikowana, ja u mnie zakładam kombinacje CO gazowego + kominek z płaszczem wodnym i nie wiem czy czasami nie pakuje sie w kłopoty wchodząc w podłogówkę, co ty na temat sądzisz?

 

PS. teraz czytam wątek o twoim domie i wiele rzeczy sie już wyjaśnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...