Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Gdzie najtaniej mozna dostac dachowke Rupp Sirius?

Dzieki za wszelkie namiary.

 

Mi zostały z 4 sztuki miedzianej Ruppa-u mnie najtaniej :p :p :p :p

A serio:

"Pimar" Krzesiny-Pokrzywno

"Dach -bud" ul.Samotna-Dębiec

Najtaniej swego czasu miała "Tina" na Czarnej Roli ale już ich tam nie ma:(

Sorry ale adresy i telefony zostawiłem w notatniku w pracy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzie najtaniej mozna dostac dachowke Rupp Sirius?

Dzieki za wszelkie namiary.

 

Mi zostały z 4 sztuki miedzianej Ruppa-u mnie najtaniej :p :p :p :p

A serio:

"Pimar" Krzesiny-Pokrzywno

"Dach -bud" ul.Samotna-Dębiec

Najtaniej swego czasu miała "Tina" na Czarnej Roli ale już ich tam nie ma:(

Sorry ale adresy i telefony zostawiłem w notatniku w pracy:(

Spoko, znajde sobie. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkopolanie,

Mieliście kontakt z firmą stolarską Huberta Szymczaka z Szamotuł (a w zasadzie z Gaju Małego)? Robią drzwi wewnętrzne a przede wszystkim schody (w tym piękne gięte).

 

pozdrawiam

 

tomasz

 

tomjot

masz jakieś konkretne namiary (telefon adres) na tego gościa?

 

 

tom_kam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pilnie potrzebuje namarow na firmy - lub najlepiej stolarza od drewnianych schodow. Konieczny jest wlasnie taki z dosc duzym IQ, bo schody te trzeba z pomyslunkiem zaprojektowac a przstrzen nie jest naprostsza. Chodzi o pelne schody drewniane.

Napiszcie jakie macie doswiadczenie w tym temacie, bo wiele sie na forum czyta o spartlonych drewnianych schodach. Ja chcialam i mialy bym lane ale z roznych wzgledow dot. zmian w projekcie sa one nie do wykonania tak, zeby byly wygodne.

Bede wdzieczna za szybka odpowiedz :D

Chodzi Tobie o wolnostojące samonośne schody, wykonane w całości z drewna ?

 

Tak - konstrukcja ma sie opierac na przytwierdzeniu stopni do sciany (oczewiscie "srodek" tez :D ).

 

pasco ja wiem, ze betonowe sa w projekcie i ze tansze i lepsze (tez sie z ty zgadzam). Ale musialam w czesci pod schodami obnizyc wysokosc posadzki (czyli doszlo mi pare cm wys schodow) i wyrownac poziom stropu [ nie pytajcie nawet jaki pop... jest moj projekt - same roznice poziomow wszystkiego na pow. parteru 70m2 - w tym garaz!!! jakos trzeba to bylo wyrownac, bo nie daloby sie mieszkac z tymi wszystkimi stopniami wszedzie! :wink: ] i tu znowu doszlo mi pare cm. Tak, ze mam 2 stopnie wiecej i wylewane nijak nie chca sie zmiescic - chyba, ze stopien ponad 19 cm!!! A to juz niewygodne i nie spelnia polskiej normy stopnia (choc nawiasem mowic moje wylewane w projekcie tez tej normy nie spalnialy a projekt przeszeld przez Urzad - ale coz madry czlowiek po zakupie projektu). Ratuja mnie wiec tylko schody drewniane, bo dzieki temu beda troche szersze i nizsze.

Prosze o jakies namiary na wykonawcow :wink: :D

 

 

polemizował bym czy schody wylewane są tańsze od żelbetowych, pamietajcie że dobre schody to trzeba umieć zrobić, tam też idzie troche betonu, stali i zaszalować to trzeba, ja mialem równiez w projekcie żelbetowe a robię je z drewna, acha i wprzypadku żelbetowych trochę mniejsze pole manewru do jakis poprawek po zastygnięciu betonu

:p

 

Pozdrawiam

 

tom_kam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Koleżeństwa nie miałby wypożyczyć lub sprzedać agregatu prądowego na około 2-3 miesiące??? Może ktoś z Was już nie potrzebuje a ja niestety tak :roll: Szkodnik nie jestem i w razie wypożyczenia oddam w stanie niepogorszonym :wink: ENEA wprawdzie posatwiła jużskrzynki ale słyszałam, że zanim popłynie prąd to potrwa jeszce około miesiąca :o A JA JUZ CZEKAĆ NIE MOGĘ :cry:

Pozdrawiam!

 

PS. Co za pogoda, przez ta głupia zimę i deszcz mam miesiąc w plecy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Koleżeństwa nie miałby wypożyczyć lub sprzedać agregatu prądowego na około 2-3 miesiące??? Może ktoś z Was już nie potrzebuje a ja niestety tak :roll: Szkodnik nie jestem i w razie wypożyczenia oddam w stanie niepogorszonym :wink: ENEA wprawdzie posatwiła jużskrzynki ale słyszałam, że zanim popłynie prąd to potrwa jeszce około miesiąca :o A JA JUZ CZEKAĆ NIE MOGĘ :cry:

Pozdrawiam!

 

PS. Co za pogoda, przez ta głupia zimę i deszcz mam miesiąc w plecy :-?

 

 

Alison,

pogoda i spoźnienie to jedno ale dopiero jak zaczniesz szukać wszelakich fachowców na budowę to dopiero poczujesz "frajde budowania", ja szukam koparki do zasypania fundamentów i wszyscy z którch dotąd korzystałem proponują mi niedzielę popołudniu za extra dopłatą, koszmar,

 

tom_kam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison,

pogoda i spoźnienie to jedno ale dopiero jak zaczniesz szukać wszelakich fachowców na budowę to dopiero poczujesz "frajde budowania", ja szukam koparki do zasypania fundamentów i wszyscy z którch dotąd korzystałem proponują mi niedzielę popołudniu za extra dopłatą, koszmar,

 

tom_kam

 

Tom, pocieszam się jednak, że małą część fachmanów mam: wyporowadzenie murów, ocieplenie, tynki, dach, okna i może płytki na podłodze. Reszta w proszku :roll: ale szukam, szukam,szukam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison,

pogoda i spoźnienie to jedno ale dopiero jak zaczniesz szukać wszelakich fachowców na budowę to dopiero poczujesz "frajde budowania", ja szukam koparki do zasypania fundamentów i wszyscy z którch dotąd korzystałem proponują mi niedzielę popołudniu za extra dopłatą, koszmar,

 

tom_kam

 

Tom, pocieszam się jednak, że małą część fachmanów mam: wyporowadzenie murów, ocieplenie, tynki, dach, okna i może płytki na podłodze. Reszta w proszku :roll: ale szukam, szukam,szukam...

 

 

Alison, a gdzie w Poznaniu konkretne budujesz?

ja w Umultowie i fajnie by było miec kogoś z okolicy, zawsze raźniej,

 

ja też myślałem że mam budowę obstawioną a widzę jednak że logostycznie kuleję, następnym razem już nie będę budował system gospodarczym bo potem wszystko na mojej głowie, ekipę mam spoza Poznania więc po hurtowniach biegam ja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkopolanie,

Mieliście kontakt z firmą stolarską Huberta Szymczaka z Szamotuł (a w zasadzie z Gaju Małego)? Robią drzwi wewnętrzne a przede wszystkim schody (w tym piękne gięte).

 

pozdrawiam

 

tomasz

 

tomjot

masz jakieś konkretne namiary (telefon adres) na tego gościa?

 

 

tom_kam

Mam konkretne namiary - w tym sęk, że nie mogę go polecić - znalazłem na swojej budowie jego folderek reklamowy - zadzwoniłem, przyjechał, wycenił - wypadło nie tak tragicznie... widziałem w jego firmie schody, które zrobił - rewelacja! Nie rozmawiałem natomiast jeszcze, z żadnym z jego zadowolonych :D klientów. Chcesz te namiary - mogę wysłać na priva.

 

t;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję dostawcy żwiru (takiego co się nadaje na wysypanie wzdłuż płotu dla ozdoby) w moich okolicach - mieszkam w Kamionkach. Za wszelkie informację z góry serdecznie dziękuję.

zwirownia Krzesiny tel 664 35 47 maja rozny zwir w roanych granulacjach

 

 

Dziękuję za info. A czy Ktoś orientuje się ile metrów kw powierzchni można uzyskać z 1 tony takiego żwiru? a może kora jest lepsza/praktyczniejsza?

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w okolicach Poznania najlepiej (najtaniej) mozna kupić deski szalunkowe, a pó�niej wię�bę dachowš.

 

Obdzwoniłem pobliskie tartaki i cena za deski to ok. 550 zł brutto za m3, a za wię�bę ok.790 zł brutto za m3.

 

Kdzie kupowaliscie drewno ??

 

Ceny w tartakach w okolicy Poznania są zbliżone - być może gdzieś dalej będzie można kupić taniej. Ja najniższe ceny znalazłem w Komornikach, ale jakość drewna też była średnia (zwłaszcza impregnacja). Chyba gdybym kupował drugi raz zbankrutowałbym się na impregnację ciśnieniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...