Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

napalic w domu jak jesto oczywiscie w czym i schnie szybciej
przez pierwsze 2 -3 tygodnie szybkie schnięcie betonu zmniejsza jego wytrzymałość

 

Ja wiec ma sie do tego wykonywanie tynkow w miesiacach lipiec - sierpien.

Jedni mowia, ze to najlepszy okres, bo szytko ladnie przeschnie. A ja wlasnie zapoznalam sie opinia, ze nie mozna w ogole tynkow (przynajmniej tradycyjnych) robic w te najcieplejsze miesiace, bo caly tynk przy wysychaniu popeka i zrobi sie "pajeczynka". Inny wykonawca mowi, ze mozna to szerkoscia otwierania okien (bo ja bede miala okna przed tynkami)? :o

 

Powiem wam, ze sama nie wiem co myslec. Zalezmi na czasie i najbardziej pasuje mi polozenie tynkow w lipcu, ew. w sierpniu...

Czekam na wszelkie wasze sugestie i porady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Witam ,

 

chcę zamówić meble kuchenne, ale wiekszość salonów działa na takiej zasadzie ,że zamawia gotowe elementy w fabryce i potem tylko skręca i montuje to u klienta.

 

Ja chciałem zrobic kilka elementów niestandardowych i do tego potrzebne jest zaplecze stolarskie. Zna ktoś może taką "firmę kuchenną" która ma własną stolarnię ?

 

Pozdrawiam

Sprawdź firmę Stolmat na Wołczyńskiej 47, my tam będziemy zamawiać kuchnię, robią w standardzie i na wymiar.

 

Dzięki Sławek , podjadę porozmawiać, bo tam jeszcze nie byłem.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Witam ,

 

chcę zamówić meble kuchenne, ale wiekszość salonów działa na takiej zasadzie ,że zamawia gotowe elementy w fabryce i potem tylko skręca i montuje to u klienta.

 

Ja chciałem zrobic kilka elementów niestandardowych i do tego potrzebne jest zaplecze stolarskie. Zna ktoś może taką "firmę kuchenną" która ma własną stolarnię ?

 

Pozdrawiam

Sprawdź firmę Stolmat na Wołczyńskiej 47, my tam będziemy zamawiać kuchnię, robią w standardzie i na wymiar.

 

Dzięki Sławek , podjadę porozmawiać, bo tam jeszcze nie byłem.

 

Pozdr

 

Murku a byleś w Napachaniu? Tam też robią na wymiar i to chyba nawet jest producent frontów do szafek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieki nie bylam na tym forum :oops: Mieszkamy juz na nowym i mieszka sie suuuper, ale ...

 

... zabraklo nam na finiszu sil na elewacje zew. i stad moja prosba do Was. Czy mozecie mi polecic ekipe od tynkow zew.??? Z gory dziekuje!!!

 

goraco pozdrawiam

ebi

 

p.s. Widze, ze pan Roman i Krystyn caly czas na fali :D To byli najporzadniejsi wykonawcy, jacy nam sie trafili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jesteśmy na etapie malowania. Decyzja co do farby jeszcza ostatecznie nie zapadła ale sądzimy że to będzie Dekoral. Czy robił ktoś z was rozeznanie cenowe gdzie farby w Poznaniu sa najtańsze ?

 

Ja kupowalem w salonie nina na dabrowskiego, jednak przez ich sklep internetowy http://www.nina.com.pl. Mieli taniej niz w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkopolanie,

Mieliście kontakt z firmą stolarską Huberta Szymczaka z Szamotuł (a w zasadzie z Gaju Małego)? Robią drzwi wewnętrzne a przede wszystkim schody (w tym piękne gięte).

 

pozdrawiam

 

tomasz

 

Przyznać mi się szybko - kto rozmawiał z panem Szymczakiem na temat schodów - strasznie mu się pokurczyła się ilość wolnych terminów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jesteśmy na etapie malowania. Decyzja co do farby jeszcza ostatecznie nie zapadła ale sądzimy że to będzie Dekoral. Czy robił ktoś z was rozeznanie cenowe gdzie farby w Poznaniu sa najtańsze ?

 

Ja kupowalem w salonie nina na dabrowskiego, jednak przez ich sklep internetowy http://www.nina.com.pl. Mieli taniej niz w sklepie.

A jaką farbą malowałeś jaśli można spytać ?

Cały czas myślałem o Dekoralu. Dziś słyszałem że jakościowo najlepszy jest Akrylit W ale i tak lepszy od tego jest Dulux. Właśnie byliśmy w Budom Markecie i jakoś nie mogę w necie znaleźć takiej farby Duluxa jaką tam widzieliśmy :( 20l akrylowej emulsji za 130 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką farbą malowałeś jaśli można spytać ?

Cały czas myślałem o Dekoralu. Dziś słyszałem że jakościowo najlepszy jest Akrylit W ale i tak lepszy od tego jest Dulux. Właśnie byliśmy w Budom Markecie i jakoś nie mogę w necie znaleźć takiej farby Duluxa jaką tam widzieliśmy :( 20l akrylowej emulsji za 130 zł.

 

Ja malowalem DULUX kolory swiata. Kiedys dalem sie nabrac na mieszalnie farb. Farby zabraklo, maszyna sie zepsula i nie moglem dokonczyc malowania. Dlatego teraz maluje gotowymi farbami, ktore od reki moge kupic. W Lazience zastosowalem DULUX "Kuchnia i lazienka". Kilka lat temu tez wybralem duluxa do malowania, bylem zadowolony wiec teraz caly dom mam w duluxie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja deski szalunkowe kupiłem po 400zł za kubik a więżbę impregnowanš po 580 za kubik to chyba dobre ceny

Mam do Was pytanie może kto wie jak rozwišzać problem wody, niestety nie dowiercili mi się studniarze a na miejskš nie mam co liczyć

Budowa idzie pełnš parš a ja muszę dowozić wodę (mam tylko niestety zbiornik 1000l)

Czy wiecie jaka firma albo kto mógłby dowozić mi wodę na budowę

 

 

Witam!!

A może pogadaj ze strażakami??!! To Ci wody dowiozą :D

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dołączyłam do forum. Niestety powinnam już dawno to zrobić. Mój dom jest w fazie kończenia deweloperki. Mam tynki wewnętrzne i pierwsze wylewki. I właśnie zrezygnowaliśmy z wykonawcy:(((((( Mieliśmy jednego na całość. Jestem w kropce. Będę wdzięczna za każdą pomoc. A pierwszy gwałt to CO. Czy ktoś ma jakiegoś sprawdzonego i przyzwoitego wykonawce?

 

 

:lol: :D :p

Mam ofertę na CO. Człowiek jest głupi jak but mam taką firmę pod nosem. Od czasu powrotu do Polski wynajmuje od niej dom. Poprosiłam o ofertę i dostałam to:

 

Razem 17354 PLN netto (bez pieca)

 

podlłogowe - 84m2- 11 150PLN- zawiera izolacje p. wilgociową, styropian, wszystko raubasic w otulinie i komponent zmniejszjacy grubośc jastruchu ( spieprzone przez poprzedniego wykonawce :(((( ), szafka i rozdzielacz 7 obwodowy

 

c.o grzejnikowe - 6204 PLN - cala instalacja rehau i otuliny, 7 grzejnikow C22-600/1000, glowice heimeier,

 

dodam jeszcze ze cena zawiera podejscie do kotlowni, ktora jest na koncu garazu, tj 8 m od domu

 

Cena chyba ok? Co myslicie?

I będę miała gwarancję:)))

 

W poniedziałek już by mogli zaczynac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja za sam piec z zasobnikiem, plus 9 grzejników, do tego pompa cyrkulacyjna, głowice, multifleksy i złączki do wszystkich grzejników - dałem 8000... Piec Buderusa U 054, zasobnik Funke 120 l.

 

Do podłogówki (50m2) to za zestaw (pompa+odpowietrzniki+zawór i zestaw) dałem 450zł, a rurki i folia do styropianu to 1800zł. Robocizna instalatora 600 zł.

Nawet jakbym dodał koszt papy na chudziaku i styropianu, to mi nie wyjdzie taka kwota... 11 tys za 85 m2 podlogówki to moim zdaniem nieco wygórowana cena...

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż,co do wyceny co....

Ja za ca. 80m2 podłogówki na Wavinie 7 obwodów układ na mieszaczu wraz z ułożeniem folii i styropianu wraz z materiałem już.

-6 grzejników Purmo z dolnym podejściem + grzejnik łazienkowy drabinkowy

-instalacja ciepłej i zimnej wody ,ciepła wraz z cyrkulacją,z podejściami na gotowo.

-instalacja kanalizacyjna,wszystkie podejścia

-podłączenie kotłowni

-piec jednofunkcyjny Brotje z zasobnikiem 120l też Brotje

17780zł brutto z 7% VAT ,na całość prac i materiałów gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...