Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tak sobie myślę patrząc za niektóre ceny, że jakby było dużo pracy to tylko się przerzucić na takie np. układanie papy :) Na pewno zarobiłbym w ciągu godziny więcej niż zarabiam teraz ślęcząc przy biurku :-?

Jedyny plus to to, że nie trzeba się brudzić (chociaż z tym brudzeniem to też różnie bywa).

a ja tak sobie mysle ze jakby miec troche czasu i umiejetnosci (ale tego trzeba mniej niz czasu) to wiekszosc rzeczy na budowie mozna zrobic samemu i dzieki temu wydac mniej na dom no ale z pracy sie przeciez nei zrezygnuje no i druga sprawa jeszcze trzeba znalezc zlecenia chociaz z tym to chyba coraz latwiej bo duzo sie buduje a budowlancy wyjechali

 

No, to się zgadza. U mnie tak mniej więcej jest. Ja akurat muszę pracować, ale dużo prac na budowie robi ojciec z teściem. Oczywiście ja też, jak tylko mam czas. Budowa to dlamnie świetna odskocznia na odstresowanie. Polecam wszystkim którzy mają odrobinę wolnego czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni grupowicze,

gdzie moge dostac i za ile osadnik (szambo)

zelbetowy, albo inny przydatny w gruntach z wysoka

woda gruntowa? Mam na razie jeden namiar

za Jasinem, ale moze gdzies jest taniej?

 

Ja też szukam szamba. Najlepiej betonowego. Wczoraj wjechałem do producenta szamb z tworzywa w Tarnowie Podgórnym, i dowiedziałem się, że oprócz samego szamba i paru "drobiazgów" potrzebne będzie też 16 ton żwiru i tona cementu !!! :o :o :o

Tożto z tej ilości materiału możnaby wylać całe szambo betonowe!!! :lol:

 

A cena takiego z tworzywa (8 m3 pojemności) wyszła 5400 zł netto, z montażem (ale bez rzeczonego piasku i cementu). :o

 

Szkoda gadać. Wydaje mi się, że innego niż betonowe nie ma sensu robić - więc też zacznę szukać, gdzie można takie kupić w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Pasco ja za swoje betonowe 8m3 zapłaciłem z montażem i koparką 3,5tys.Zamawiałem w Palędziu więc niedaleko Dąbrowy.U mnie co prawda spieprzyli osadzanie komina rewizyjnego,ale wpływ na to miała pogoda,bo robiłem w listopadzie i beton użyty do spoinowania nie związał dobrze.W ramach reklamacji przyjechali bez problemu i wymienili kominek wraz z całym uszczelnieniem.

tel. 0-509-435-873

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Pasco ja za swoje betonowe 8m3 zapłaciłem z montażem i koparką 3,5tys.Zamawiałem w Palędziu więc niedaleko Dąbrowy.U mnie co prawda spieprzyli osadzanie komina rewizyjnego,ale wpływ na to miała pogoda,bo robiłem w listopadzie i beton użyty do spoinowania nie związał dobrze.W ramach reklamacji przyjechali bez problemu i wymienili kominek wraz z całym uszczelnieniem.

tel. 0-509-435-873

 

dzięki areq.

Mój ojciec też wspominał, że takie betonowe można kupić w Palędziu. Podobno są też w Matbecie, ale oni mają zazwyczaj ceny z kosmosu (przynajmniej jeśli chodzi o beton)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, skoro 5 zł uważacie za wygórowaną cenę za położenie papy termozgrzewalnej, to za ile realnie zrobili na Waszych budowach podwykonawcy?

 

pozdrawiam

Gerion

5 zł jest normalną ceną przy załozeniu ze robi się tylko to

 

ja za posadzkę robioną recznie ( w garazu) płaciłem 15 zł m2 w samej robociźnie

izolacja papą x 2

folia budowlana

styro

folia budowlana

wylewka

 

praca dla 2 osób na cały dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, skoro 5 zł uważacie za wygórowaną cenę za położenie papy termozgrzewalnej, to za ile realnie zrobili na Waszych budowach podwykonawcy?

 

pozdrawiam

Gerion

5 zł jest normalną ceną przy załozeniu ze robi się tylko to

 

ja za posadzkę robioną recznie ( w garazu) płaciłem 15 zł m2 w samej robociźnie

izolacja papą x 2

folia budowlana

styro

folia budowlana

wylewka

 

praca dla 2 osób na cały dzień

 

Ja nie mówię, że to dużo. Po prostu stwierdzam, że nieźle na tym można zarobić :) Nie orientowałem się w cenach takich prac, bo to mogę zrobić samodzielnie.

 

 

Rezi a po co dawałeś folię budowlaną na papę? Wydaje mi się, że jak jest papa, to folia już niepotrzebna (no, chyba że na styropianie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni grupowicze,

gdzie moge dostac i za ile osadnik (szambo)

zelbetowy, albo inny przydatny w gruntach z wysoka

woda gruntowa? Mam na razie jeden namiar

za Jasinem, ale moze gdzies jest taniej?

 

Ja też szukam szamba. Najlepiej betonowego. Wczoraj wjechałem do producenta szamb z tworzywa w Tarnowie Podgórnym, i dowiedziałem się, że oprócz samego szamba i paru "drobiazgów" potrzebne będzie też 16 ton żwiru i tona cementu !!! :o :o :o

Tożto z tej ilości materiału możnaby wylać całe szambo betonowe!!! :lol:

 

A cena takiego z tworzywa (8 m3 pojemności) wyszła 5400 zł netto, z montażem (ale bez rzeczonego piasku i cementu). :o

 

Szkoda gadać. Wydaje mi się, że innego niż betonowe nie ma sensu robić - więc też zacznę szukać, gdzie można takie kupić w rozsądnej cenie.

Ja brałem szambo od p. Mietka.

było to dwa lata temu ( czy jakoś tak )

Szambo pożądne i chyba wylewane w całości, zaizolowane. Wtedy płaciłem coś koło 4500 zł z montażem i szybkozłączką w ogrodzeniu.

Podaję namiar : 605 302 305 ( nie wiem czy aktualny ! )

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem szambo od p. Mietka.

było to dwa lata temu ( czy jakoś tak )

Szambo pożądne i chyba wylewane w całości, zaizolowane. Wtedy płaciłem coś koło 4500 zł z montażem i szybkozłączką w ogrodzeniu.

Podaję namiar : 605 302 305 ( nie wiem czy aktualny ! )

A p. Mietek daje atest? Jak wyglada w praktyce odbior szamba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...