Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Na formu względna CISZA a w głowach (przynajmniej mojej) lawina pomysłów i myśli :smile:

Mr.moonlight, jeszcze raz zerknęłam na ten kominek, który sobie upatrzyłam i utwierdziłam się w przekonaniu, że albo ten albo żaden. Może jak swój zainstalujesz to pozwolisz choć zerknąć?

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.moonlight, jezeli tak to zrozumiałes to przepraszam. Po prostu zanim sie zdecyduje na 100% chciałam zobaczyć jak ten wkład wyględa w normalnym domowym otoczeniu no i czy dobrze się sprawuje. Nie stać mnie na pomyłki a taki wkład sporo kosztuje.

I absolutnie nie miałam na myśli wproszenie sie na parapetówkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę zrobić następująco:

na okres prac typu wylewki, tynki zamontuję drzwi zbite z desek albo jakieś stare, których miejsce na śmietniku albo w kominku;

Wstawienie docelowych dzwi chcę zsynchronizować z wstawieniem okien i bramy garażowej

 

MHAL, gdzie Twoje poczucie humoru :smile:, nie trzeba przepraszać, trzeba przyjechać. Ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Podziękowania dla Organizatora wyjazdu i dla Właścicieli za bardzo miłe przyjęcie w naszym imieniu!

A tymczasem podzielcie się namiarami na sensowną ekipę od dachu. Mam już namiar od Mirona, Loniu swojej nie poleca ... i to wszystko co wiem. Dajcie znać bo przetarg trzeba by było zacząć...

poz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.moonlight, uważaj - mi też nie ukradziono nic z budowy, ale ten proceder to chyba zaczyna się raczej własnie na etapie wykańczania i zaczyna się od kabli (elektryka) i rurek (instalacja), nie mówiąc o kaloryferach i kotle. Dlatego ja robię tak jak loniu - najpierw okna i alarm plus monitoring.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.moonlight, mąż zaszalał z Junkaiem. Wróciła cały szczęśliwy. Pawełek oczywiście od razu zameldował ojcu o "nowym wujku" i że jechał duzym białym samochodem itd. Nie mam szans w obliczu "meskiej solidarności" :wink: Czuje się nieco zniewolona :wink:

Ze względu na fakt, że niewiele konkretów mogłam przekazać ślubnemu o rekuperatorze (z oczywistych powodów)pomyślałam sobie, że może mógłbyś swoje zdjęcia przesłać nam a raczej Marcinowi mailem. Będzie miał chociaż jakieś wyobrażenie o tym urządzeniu - a poza tym będzie dowód, że "nowy wujek" zajmował się tym czym należało :wink:.

Dzięki i podrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

Moja budowla już od środy będzie wygladał jak domek będę miał założone okna no i drzwi budowalne. W środę rusza też alarm z monitoringiem. A od początku marca pełną parą ruszają instalacje elektryczne.

 

Miron kiedy chcesz kupować wełnę czy mamy jeszcze trochę czasu czy to jest pilne. Wiesz problem z przechowaniem - będzie przeszkadzać przy tynkowaniu.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: loniu dnia 2003-02-21 10:54 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku ruszają u mnie intensywnie prace na budowie, leją strop na garażu i rozpoczynam burzenie zakupionych fundamentów i ścian parteru ,ciągnę prąd budowlany.

Wykop pod fundamenty w przyszłym tygodniu.

Wprowadzam się w pazdzierniku

Dziękuję MISZA za namiar na ekipę Pana Byczka na razie bardzo o.k.

Oby pogoda dopisała.Namiętnie oglądam dachówkę-najbardziej przypadł mi do gustu i kieszeni Creaton./zna ktoś elastyczną hurtownię.

Odnośnie ciekawostek ostatnio pod Koninen oglądałam działającą od roku pompę ciepła , właściciel bardzo sobie chwalił.

Instalacja złożona z 2 pomp : pierwsza ogrzewa mieszkanie wymiennik poziomy druga wewnątra mieszkania przygotowuje c.w.u. i jednoczeście może latem słuzyć jako klimatyzator całość z podłogówka . Przez rok prąd za 1500 PLN.

Całość dość droga zastanawiam się nad samą pompa do przygotowania cwu /pompa woda-powietrze/koszt ok.6-7 tyś no i ten chłód latem,zajmuje stosunkowo mało miejsca i przygotowuje 300 l o temp 60 st C.

Jednak ze wzgledu na koszt główne ogrzewanie bedzie z butli + kominek./chyba że znajdę tańszą pompę/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marie

Dawno Cię nie było na Forum, ale jak widzę nie zasypywałaś gruszek w popiele :wink: A my mieliśmy małe spotkanko grupowe i jeszcze mniejszą wycieczkę "do rekuperatora"...

 

pozdrawiam i zazdroszczę, że Wy już tak ostro

 

My dobijamy się o pozwolenie na budowę...

 

A tak w ogóle to Grupa Wielkopolska niech się wreszczie wybudzi z zimowego snu! Niedługo nas zdelistują jak będziemy tak ospale wymieniać poglądy!!! :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...