Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

a orintowałes sie już w kwestii kirownika budowy. ja właśnie od kilku dni mam pozwolenie, teraz czekam na uprawomocnienie. zaczynam papierkową robote odnośnie kredytu.... brrr

 

Jeszcze nie. Na razie sprawdzam murarzy ale bez projektu nie ma konkretnej rozmowy. Ty jak masz pozwolenie toj esteś o krok do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Troche zminiłam strategię, bo czas będzie mnie gonił. Wiec zamiast tynków ręcznych chcę zrobić maszynowe - ale cementowo wapienne. Tylko nie moge znalez ani wsród znajomych ani na forum ani jednego namaru na kogoś kto to wykonuj i to na dotaek dobrze. Rozbił ktoś takie coś u siebie? Możecie się podzielić jakimiś namarami :D HELP! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje ogrodnika do załozenia ogrodu

warunek - ogrodnik przez duze O - takiego z pasją pracy i zacięciem do trgo co robi

 

Popytaj Wciornastka, ona na pewno ci pomoże. W końcu to forumowy ogrodnik :)

Chyba niezbyt się nadam do pomocy, bo mnie zazwyczaj wzywają gdy jest katastrofa na ogrodzie i raczej firmy znam od tej gorszej strony. Natomiast czasami dla przyjaciół :D robię projekty i pomagam w zakładaniu ogrodu za przysłowiową krzynkę piwa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje ogrodnika do załozenia ogrodu

warunek - ogrodnik przez duze O - takiego z pasją pracy i zacięciem do trgo co robi

 

Popytaj Wciornastka, ona na pewno ci pomoże. W końcu to forumowy ogrodnik :)

Chyba niezbyt się nadam do pomocy, bo mnie zazwyczaj wzywają gdy jest katastrofa na ogrodzie i raczej firmy znam od tej gorszej strony. Natomiast czasami dla przyjaciół :D robię projekty i pomagam w zakładaniu ogrodu za przysłowiową krzynkę piwa :wink:

 

Jak za "krzynkę" to bardzo tanio, ale ja mógłbym dać nawet "skrzynkę" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje ogrodnika do załozenia ogrodu

warunek - ogrodnik przez duze O - takiego z pasją pracy i zacięciem do trgo co robi

 

Popytaj Wciornastka, ona na pewno ci pomoże. W końcu to forumowy ogrodnik :)

Chyba niezbyt się nadam do pomocy, bo mnie zazwyczaj wzywają gdy jest katastrofa na ogrodzie i raczej firmy znam od tej gorszej strony. Natomiast czasami dla przyjaciół :D robię projekty i pomagam w zakładaniu ogrodu za przysłowiową krzynkę piwa :wink:

 

Jak za "krzynkę" to bardzo tanio, ale ja mógłbym dać nawet "skrzynkę" :lol:

 

To trzeba się ładnie uśmiechać :wink: :wink:

 

A przy okazji właśnie jestem na etapie "przetargu" na dachówkę ceramiczną, może też ktoś teraz robi takie poszukiwania i jest już po pierwszych rozmowach. Potrzebuję informacji do jakiej hurtowni dawać kolejno do wyceny, gdzie teraz dają największe upusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji właśnie jestem na etapie "przetargu" na dachówkę ceramiczną, może też ktoś teraz robi takie poszukiwania i jest już po pierwszych rozmowach. Potrzebuję informacji do jakiej hurtowni dawać kolejno do wyceny, gdzie teraz dają największe upusty.

to zależy jaką dachówkę sobie upatrzyłaś - nie wszystkie hurtownie mają wszystko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji właśnie jestem na etapie "przetargu" na dachówkę ceramiczną, może też ktoś teraz robi takie poszukiwania i jest już po pierwszych rozmowach. Potrzebuję informacji do jakiej hurtowni dawać kolejno do wyceny, gdzie teraz dają największe upusty.

to zależy jaką dachówkę sobie upatrzyłaś - nie wszystkie hurtownie mają wszystko :lol:

Tamjot ceramiczna i czerwona co do marki absolutnie obojętna, kształt tez nie gra roli. Z wielu wypowiedzi na forum wynika że gnioty trafiają się wszędzie. A teraz jest tak że jedna hurtownia wyhandluje z producentem X dobrą cene na okres jakiegoś czasu, a zmienia się to jak w kalejdoskopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji właśnie jestem na etapie "przetargu" na dachówkę ceramiczną, może też ktoś teraz robi takie poszukiwania i jest już po pierwszych rozmowach. Potrzebuję informacji do jakiej hurtowni dawać kolejno do wyceny, gdzie teraz dają największe upusty.

to zależy jaką dachówkę sobie upatrzyłaś - nie wszystkie hurtownie mają wszystko :lol:

Tamjot ceramiczna i czerwona co do marki absolutnie obojętna, kształt tez nie gra roli. Z wielu wypowiedzi na forum wynika że gnioty trafiają się wszędzie. A teraz jest tak że jedna hurtownia wyhandluje z producentem X dobrą cene na okres jakiegoś czasu, a zmienia się to jak w kalejdoskopie.

Ostatnio kolega miał niezłe cyrki z Robenem (na którego w zeszłym roku były jakieś kosmiczne promocje) - dwie partie tej samej dachówki - inne kolory, zamki ledwo do siebie pasują. Ja w ubiegłym roku prawie już kupiłem Koramica Wienerbergera (miałem dodatkowe upusty z oakzji wcześniejszych zakupów porothermu) - nawet nam się podobała (choć na forum - tak jak piszesz - opinie były różne) - ale jak zobaczyłem kera pfanne Creatona - to już nie mogła być żadna inna :lol: Creatona kupowałem w Wa.Sz. Dachu (koło Auchan w Komornikach), ale mają go też w Dek-Polu na Woli i chyba w Wenia (polecanej na tym forum) na Dąbrowskiego. Jeśli Koramic - na pewno bardzo dobry rabat byłby w Nadstadze w Obornikach, Robena odradzam, co do innych - trudno mi się wypowiadać.

 

udanych wyborów

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="tomjotOstatnio kolega miał niezłe cyrki z Robenem (na którego w zeszłym roku były jakieś kosmiczne promocje) - dwie partie tej samej dachówki - inne kolory, zamki ledwo do siebie pasują. Ja w ubiegłym roku prawie już kupiłem Koramica Wienerbergera (miałem dodatkowe upusty z oakzji wcześniejszych zakupów porothermu) - nawet nam się podobała (choć na forum - tak jak piszesz - opinie były różne) - ale jak zobaczyłem kera pfanne Creatona - to już nie mogła być żadna inna :lol: Creatona kupowałem w Wa.Sz. Dachu (koło Auchan w Komornikach), ale mają go też w Dek-Polu na Woli i chyba w Wenia (polecanej na tym forum) na Dąbrowskiego. Jeśli Koramic - na pewno bardzo dobry rabat byłby w Nadstadze w Obornikach, Robena odradzam, co do innych - trudno mi się wypowiadać.

 

udanych wyborów

 

Tomasz[/quote]

Tomaszu dzięki za namiary. Powiedz czy dawałeś do hurtowni projekt czy np dyskietkę odpowiednio przygotowaną (zwymiarowane dane) żeby wycenili materiały na pokrycie dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dachówki: robiliśmy wycenę na dachówkę creatona w WASZ DACH - chcieli od nas tylko projekt i na jego podstawie zrobili wycenę.

 

Tomjot - robiłeś wycenę w Dek-polu też czy tylko w WASZ DACH? My póki co jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Wasz Dach, ale słyszałam, że nie jest to najtańsza hurtownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

Po długich oglądaniach chciałabym zdecydowac się na CREATONA

model : kera-pfanne

kolor : antracyt

Dostałam takie ceny (brutto):

 

dachówka połaciowa 3,19

gąsior podstawowy 19,15

gąsior początkowy 57,43

trójnik 303,88

 

 

Mam 390 m2 dachu i razem z robocizną, orynnowaniem, membraną wychodzi mi 42 tys.PLN, czyli 107,70 PLN za m2. Pomóżcie czy to za dużo, średnio czy może tanio ???

 

Dla porównania ten sam koszt dla Koramic l-15 grafit wychodzi 38 tys.PLN, więc 97,40 PLN za m2. Jestem nawet w stanie zapłacić te 4 tys. więcej ale czy warto??? Napiszcie proszę co sądzicie o tych cenach?

 

Wciornastek, Tomjot i zuczek - pomożecie :D

 

Aha, dla informacji podam, że ekipa od poszycioa dachu weźmie za robocizne z orynnowaniem 11 tys. PLN czyli 28 pln za m2. To chyba dobrze, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison na Kera-phane Wasz Dach też robił nam wycenę chociaż zdecydowaliśmy się na inny model, ale K-phane mieli wtedy w promocji więc przy okazji też nam wycenili. Zerknęłam więc do mojej wyceny i muszę Ci powiedzieć, że Twoja jest dużo korzystniejsza. Może dlatego, że masz jednak sporo większy dach? W każdym razie wycenę tą robiliśmy dość dawno temu i ceny nie były przez nas negocjowane :wink: U mnie wygląda to tak:

K-Phane angoba brąz:

- dachówka podstawowa 4,45

- dachówka skrajna 32,16

- gąsior 32,17

- dachówka wentylacyjna połaciowa 41,43

 

Tomjot - czy swoją wycenę w Wasz Dach jeszcze negocjowałeś czy przystałeś na rabaty, które oni zaoferowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płaciliscie swoim murarzom za przestój???

 

Pytam, ponieważ sławetne, opisane juz przeze mnie bloczki spóźniły się o 1 dzień, który dla murarzy był dniem straconym (tak mi przynajmniej powiedzieli). I usłyszałam, że powinnam im zapłacić za czas przestoju: 15 pln/1 godzinę x 4 ludzi x 6 godzin straconego dnia = 360 PLN :o myślałam, że padnę z wrażenia... faktem jest, że z bloczkami była obsuwa, ale też była to pierwsza taka sytuacja. Jak wy regulowaliście takie sprawy ze swoimi murarzami. Chciałabym postapić fair i zgodnie z praktyka jaką się stosuje, ale tez nie mogę pozwolić na takie stawianie sprawy, bo chyba to lekka przesada :roll: Jak myślicie?

 

PS. Mój murarz powiedział mi z rozbrajającą szczerością: I tak się Pani udało ztymi cenami. Gdyby Pani budowała za 2 lata to byłoby 2 x drożej, bo wszyscy wyjeżdżaja i nie ma komu pracować ... Ja mu na to , że jesteśmyu tu i teraz a rzeczywistość jest nieco inna :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alison

przestojowego moga chciec kiedys na pewno cos takiego sie placilo ale w wysokoscie polowy stawki godzinowej i coz moim zdaniem jakas kasa sie im nalezy za przestoj bo w koncu w tym czasie mogli robic cos innego no i koniec prac tez sie przesuwa o jeden dzien

a co do sytuacji ze wszyscy wyjezdzaja to jes tprawda i coraz trudniej o pracownikow do prac fizycznych tak wiec koszty budowy domu beda rosly i to dosc szybko tak wiec chyba trzeba wszystko przy domu zrobic jak najszybciej bo potem bedzie drozej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alison

przestojowego moga chciec kiedys na pewno cos takiego sie placilo ale w wysokoscie polowy stawki godzinowej i coz moim zdaniem jakas kasa sie im nalezy za przestoj bo w koncu w tym czasie mogli robic cos innego no i koniec prac tez sie przesuwa o jeden dzien

a co do sytuacji ze wszyscy wyjezdzaja to jes tprawda i coraz trudniej o pracownikow do prac fizycznych tak wiec koszty budowy domu beda rosly i to dosc szybko tak wiec chyba trzeba wszystko przy domu zrobic jak najszybciej bo potem bedzie drozej

 

Też myślę, że coś im trzeba zapłacić ale 15 pln za godzinę jednego człowieka :o to jednak za dużo... poza tym nie chcę tworzyć precedensu, że za każdą godzinę przestoju będą sie upominać, bo musiałabym stać na budowie jak strażnik. Myślę, że dogadam się z nimi, że płacę za przestój powyżej 2 godzin i nie 15 PLN tylko 7 PLN. Myślę, że to i tak dużo ... jakoś nie wierzę, że wszystkie budowy są pozapinane na "ostatni" guzik z dostawą materiałów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że coś im trzeba zapłacić ale 15 pln za godzinę jednego człowieka :o to jednak za dużo... poza tym nie chcę tworzyć precedensu, że za każdą godzinę przestoju będą sie upominać, bo musiałabym stać na budowie jak strażnik. Myślę, że dogadam się z nimi, że płacę za przestój powyżej 2 godzin i nie 15 PLN tylko 7 PLN. Myślę, że to i tak dużo ... jakoś nie wierzę, że wszystkie budowy są pozapinane na "ostatni" guzik z dostawą materiałów...

no jak dla mnie to 15 PLN to tez duzo jak za przestoj murarza a tak z ciekawosci to z wyceny prac jestes w stanie obliczyc ich godzinowke?

co do budow to na pewno nie sa podopinane

ja osobiscie w zesszlym roku czeklalem na jednej budowie 3 dni az przywiezli welne na szczescie na budowe dojezdzalem z domu i przed wyjazdem dzwonilem czy towar jest i czekalem w domu a nie na placu moze warto taki system wprowadzic ze ekipa przyjezdza po pojawieniu sie materialu na budowie?

Rozumiem ze HDMB zawalil termin dostawy? powinni dac dodatkowy rabat 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...