Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dla zainteresowanych napisze jak wycenili mi dachowke kera-pfane brązowa w DEk-POLu na Sytkowskiej 43 (848 96 90), ale nie wiem jak sie z nimi uklada wspolpraca :wink: Ceny BRUTTO z 22% vat:

podst. 3,29

początkow. 31,98

wentylacyjan 30,50

gąsior 23,00

boczna 21,00

ceny bez zadnych negocjacji.

 

Ja przez swojego wykonawce biorę od nich rynny tytan-cynk 9bo lepsze a wyszly u nich taniej niż pcv), łaty i kontrłaty impregnowane ciśnieniowo ( 2,44 i 1,34 brutto za mb.). Może komuś te informacje coś pomogą :D

 

Iga, w porównaniu z moją wyceną Twoja jest dobra. Chociaż nie bierz tego co piszę na serio, bo my wycenialiśmy dość dawno temu i pewnie wyższa cena była spowodowana innym kursem waluty. Ale to miłe wiedzieć, że można kupić taniej :wink: Ze współpracy (obsługi) z Dek-polem jesteś zadowolona? Proponowałabym Ci zrobić wycenę także w Wasz Dach - będziesz miała porównanie :wink:

 

Rezi - to może mi też byś coś więcej napisał odnośnie tych dobrych cen w Wasz Dach :wink: :p Kiedy dostałeś wycenę z już uwzględnionymi rabatami, to jeszcze negocjowałeś cenę czy nie? :roll: Tak szczerze to nie lubimy (i chyba nie umiemy :oops: :wink: ) się targować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezi - to może mi też byś coś więcej napisał odnośnie tych dobrych cen w Wasz Dach Kiedy dostałeś wycenę z już uwzględnionymi rabatami, to jeszcze negocjowałeś cenę czy nie? Tak szczerze to nie lubimy (i chyba nie umiemy ) się targować.

 

do większych zakupów przygotowywuje do około 3 miesięcy informuję ze potrzebne będzie np za 1 miesiac otrzymuje kalkulację i cisza czekam na odzew z drugiej strony - później samoi schodza z cen

najlepiej działa - stwierdzenie- "proszę o przemyślane ceny końcowe, nie przewiduję negocjacji cenowych"

 

 

co do cen w waszdach, dach robiłem 3 lata temu, al eprzez ten czas kupowałem u nich dachówkę, orynnowanie, elementy dachu, okna dachowe etc i zawsze ceny jakie dostawałem były na b.dobrym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuczek ja dachowki od nich nie bore - tylko rynny i okna. Obsluge zalatwi mi wykonawca, ktory wspolpracuje w firma od lat. Dachwke biore cosmo brazaa (jungmeier) na Kaczej. Z ceny jestem bardzo zadowolna :D

 

To sorki, wyżej coś pisałaś o dachówce K-phanne, więc myślałam, że na taką się zdecydowałaś :wink:

 

 

Rezi dzięki za wskazówkę :wink: No, wiadomo że im więcej rzeczy bierze się z jednego miejsca, tym na większy rabat można liczyć. Nam oprócz dachówki zrobili także wycenę na okna dachowe i orynnowanie. W sumie wygodne byłoby dla nas gdybyśmy mogli jak najwięcej towaru brać z jednego miejsca. Więc zobaczymy jak to będzie z tymi cenami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że późno, ale szukam kierownika budowy i godnej polecenia ekipy do zrobienia stanu surowego. Dekarza już mam - podobno dobry.

Może znacie jakąś?

(Ci z którymi rozmawiałem do tej pory, stanowczo odradzają swoje ekipy - mieli z nimi wiele przejść)

 

Budowa w Rosnówku gm. Komorniki

 

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaloska wkupne niepotrzebne :wink: (no chyba ze sie budujesz w Borowcu :wink: ) ale witamy - choc fanfar nie ma :D

Jaro_o jak juz ci pisalam z ekipa bedzie trudno :D A z kierowikiem jeszcze gorzej. Moze napisz czego oczekujesz od kierowinka to bedzie latwiej polecac. Ja jednego pozbylam sie po 2 tyg. budowy a obecny wlasciwie nadaje sie tylko do podpisow. Ceny w Poznaniu sa zabojcze :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dziewczyny!

 

Ja jestem totalnie zielona - własnie kupujemy działkę w Kicinie.

 

Na działkę i stan surowy bierzemy kredyt a wykończeniówka za sprzedazy naszego mieszkania.

 

Budowę rozpoczniemy w przyszłym roku, bo w tym nie damy rady - nie mamy projektu, nie mamy ekipy i nic nie wiemy o budowaniu.

 

Nie chcemy duzego domu - między 130 a 150. Nie chcemy też super drogiego domu, no ale tu zaczynają się schody, bo jak stwierdzić czy dom drogi czy nie?

Wiem na razie tylko tyle, że dach bardzo wpływa na cenę, że im więcej lukarn i załamań tym drożej.

 

Ale pytanie jest takie - czy dach kopertowy z dwiem lukarnami o powierzchni ok 230 m2 będzie droższy od dachu domu parterowego o powierzchni ok 320 m2 (czterospadowy dach oczywiście).

 

Wydaje mi się, że dom parterowy jest droższy w budowie, bo fundamentów więcej i posadzek do wylania, no ale może się mylę.

 

I jestem w kropce, bo nie wiem jakiego typu projektu szukać (powierzchnia działki mnie nie ogranicza tutaj).

 

I takie oto mam dylematy na początku drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaloska Przez cała budowę musisz liczyć pieniądze. Naokrągło. Bez przerwy. I jeszcze raz.

Ale wyboru domu (parterowy, czy piętrowy) nie opieraj tylko i wyłącznie na bilansie kosztów.

Postaraj się wśród znajomych odszukać kogoś z domem parterowym i kogoś z piętrowym. wybierz się do nich na chwilę i niech ci szczerze poopowiadają o wrazeniach.

Pamietaj - dom piętrowy to chodzenie do końca zycia po schodach. I to wiele razy w ciągu dnia. Nie da się zejść rano z sypialni i wrócić na górę dopiero wieczorem.

Pamiętaj - dom parterowy to dom w którym piach znajdziesz w kazdym pomieszczeniu, dom w którym cięzko zaprojektować idealny rozkład pomieszczeń itp.

 

Zastanów się jaki tryb zycia będziesz w stanie prowadzić po przeprowadzce, w jakim wieku masz dzieci, jakie ważne dla Ciebie sa koszty inwestycyjne, jak ważne są koszty eksploatacyjne, czy wszyscy domownicy są w pełni sprawni fizycznie, jak wygląda sąsiednia zabudowa, jakie sa warunki zabudowy dla danego obszaru etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasloska to bedziemy sąsiadami ale przez całą puszcze zielonke ;) i widze że ładnie się tu zadomawiasz.... mnie jakoś nie wyszło :( to może kiedyś piknik w połowie trasy w zielonce heheh. pozdrawaim świercz.

 

Ps. czy 2500zł za kierownika budowy pod poznaniem za nasz dom to dużo? mnie i innym się wydaje że tak. i dom nalezy raczej do prostych...

co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyboru domu (parterowy, czy piętrowy) nie opieraj tylko i wyłącznie na bilansie kosztów.

Postaraj się wśród znajomych odszukać kogoś z domem parterowym i kogoś z piętrowym. wybierz się do nich na chwilę i niech ci szczerze poopowiadają o wrazeniach.

Pamietaj - dom piętrowy to chodzenie do końca zycia po schodach. I to wiele razy w ciągu dnia. Nie da się zejść rano z sypialni i wrócić na górę dopiero wieczorem.

Pamiętaj - dom parterowy to dom w którym piach znajdziesz w kazdym pomieszczeniu, dom w którym cięzko zaprojektować idealny rozkład pomieszczeń itp.

 

Zastanów się jaki tryb zycia będziesz w stanie prowadzić po przeprowadzce, w jakim wieku masz dzieci, jakie ważne dla Ciebie sa koszty inwestycyjne, jak ważne są koszty eksploatacyjne, czy wszyscy domownicy są w pełni sprawni fizycznie, jak wygląda sąsiednia zabudowa, jakie sa warunki zabudowy dla danego obszaru etc.

 

No tak.....

Nie posiadam znajomych, którzy już się wybudowali, więc wizja lokalna odpada.

Obecnie biegam na 4-te piętro bez windy i szału dostaję i myślę sobie, że gdyby to było 1-sze piętro to byłoby cudownie.

 

Dzieci moje mają w tej chwili 3,5 roku i 14 miesięcy.

 

Za domkiem parterowym przemawia to, że rodzina jest razem a nikt się nie izoluje gdzies na poddaszu, ale z drugiej strony jak podrosną będą potrzebowały trochę intymności.

 

Inna sprawa rozkładu pomieszczeń - jeśli w domu parterowym umieszczę pokój dzienny od nasłonecznionej strony to pozozstałe pokoje z dużym prawdopodobieństwem wypadną po stronie północnej i wschodniej (u mnie ogród będzie od wschodu).

Przy domu z poddaszem uzytkowym, mogę umieścić pokoje dzieci od naslonecznionej strony a od strony północnej łazienkę, strych lub garderobę.

 

I takie mam dylematy na początku.

 

Zakładam, że to będzie dom, w którym "dożyję swoich dni" - musi być więc tak zaplanowany, żebym sobie później w brodę nie pluła, że czegoś nie przemyślałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaloska wkupne niepotrzebne :wink: (no chyba ze sie budujesz w Borowcu :wink: ) ale witamy - choc fanfar nie ma :D

Jaro_o jak juz ci pisalam z ekipa bedzie trudno :D A z kierowikiem jeszcze gorzej. Moze napisz czego oczekujesz od kierowinka to bedzie latwiej polecac. Ja jednego pozbylam sie po 2 tyg. budowy a obecny wlasciwie nadaje sie tylko do podpisow. Ceny w Poznaniu sa zabojcze :-?

 

 

Znalazłem kogoś z Mosiny za 1600 (w 4 ratach),

ale mam wątpliwości: uważa niektóre porady z "Muratora" za niepotrzebne teoretyzowanie specjalistów bez praktyki; oczywiście wie co to mostki termiczne, jak izolować itp. ale radzi rezerwę do informacji zamieszczanych w M.

Co Wy na to?

Dodam, że zapewnia kilkanaście wizyt na budowie, co w porównaniu z kierownikiem rekomendowanym przez Biuro na ul. Kwiatowej bardzo dużo (tamten już w mojej adaptacji był niechlujny, a za kierownictwo chciał 2500 - tylko dziennik i wizyty przy zalewaniu fund, stropów itp.)

 

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...widze że ładnie się tu zadomawiasz.... mnie jakoś nie wyszło :(
Ja chyba też nie miałam hucznego powitania. Może jakiś klub wzajemniej adoracji założymy :wink: .

Ps. czy 2500zł za kierownika budowy pod poznaniem za nasz dom to dużo? mnie i innym się wydaje że tak. i dom nalezy raczej do prostych...

co Wy na to?

Też jestem na etapie poszukiwania kierownika. Mam namiary na takiego za 400 zł, jeżeli chcesz, to wyślę na prv, ale nie wiem, czy będzie się nadawał do czegoś innego niż tylko podpisy w dzienniku. Szukam dalej, może być trochę drożej byle był dobrym fachowcem. Twoje 2500 zł wydaje się kwotą rozsądną, jeżeli zakres jego prac będzie odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no, nikt mnie nie zauważył.....

 

Może jakoś inaczej powinnam sie wkupić ? :wink:

 

No dobrze kombinujesz. Gdybys napisala ze jestes nowa i zapraszasz wszystkich na darmowa imprezke, grilla, piwko to zobaczylabys ile bylo by pytan "gdzie i kiedy". :D

My w Borowcu mamy taka tradycje ze kazdy nowy stawia flaszke. Niestety nikt nie korzysta z tej wspanialej swieckiej tradycji :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kogoś z Mosiny za 1600 (w 4 ratach),

ale mam wątpliwości: uważa niektóre porady z "Muratora" za niepotrzebne teoretyzowanie specjalistów bez praktyki; oczywiście wie co to mostki termiczne, jak izolować itp. ale radzi rezerwę do informacji zamieszczanych w M.

Co Wy na to?

 

Jaro

 

 

Z takim stwierdzeniem to ja już nie raz się spotkałam :lol: :wink: Nie bierz takich uwag za bardzo do siebie, ciesz się, że przynajmniej czyta Muratora i "coś" z niego wyciąga :lol: :wink:

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...