Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Ja tam wykonawcom nie mowie skad czerpie swoja wiedze. Tylko pytam jak robia - a jak inaczej to instruuje, ze aby bylo zrobione w taki a taki sporob. Nie protestuja- na razie :wink:

Ja swojemu kierownikowi place ok 1500 zł - 150 od jedenj wizyty. Spotkalam sie z 4 i inni chcieli: 500/miesiac (to ten ktorego sie pozbylam, bo dla mnie oczywiste bylo, ze jak powiedzial 500 zł to za calosc a nie miesiecznie przez cala budowe! :o ), 2.500 i 5.000 !!! :o O tanszych ja nie sylszalam i zazdrosze tego za 400 zł :wink: :D

 

jaloska ale ci posta z pieknymi literowkami napisalam :oops: mam nadzieje, ze sie polapalas o co chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Ps. czy 2500zł za kierownika budowy pod poznaniem za nasz dom to dużo? mnie i innym się wydaje że tak. i dom nalezy raczej do prostych...

co Wy na to?

Nasz kierownik skasował, 3 tys. ale nie możemy narzekać. Na budowie był bardzo często, pilnował porządku, doradzał, polecał okolicznych fachowców, przyspieszał sprawy urzędowe. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz kierownik skasował, 3 tys. ale nie możemy narzekać. Na budowie był bardzo często, pilnował porządku, doradzał, polecał okolicznych fachowców, przyspieszał sprawy urzędowe. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego usług.

 

Potwierdzam. Mam tego samego. jest genialny. Kwota - też trójka. Szczegóły róznych akcji w moim dzienniku budowy jakby co...

 

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę o namiary na tego kompetentnego kierbuda jak można. Wczoraj odebrałem projekt i zaczynam casting na murarzy. W projekcie już znalazłem 1 błąd i jedną rzecz ze mną nieuzgadnianą. :cry: Coś widzę, że trzeba będzie ostro wszystko sprawdzać.

Jolaska - będziem sąsiadami o ile oczwiście uda nam się chałupy pobudować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za domkiem parterowym przemawia to, że rodzina jest razem a nikt się nie izoluje gdzies na poddaszu, ale z drugiej strony jak podrosną będą potrzebowały trochę intymności.

 

I takie mam dylematy na początku.

 

.

 

W gminie spójrz na plan zagodpodarowania przestrzennego - u mnie maksymalna dopuszczalna powierzchnia zabudowy działki wynosi 20% a w to się wlicza dom szambo, dojazdy. Może się okazać, że dylemat parterowy-z poddaszem jest czysto teoretyczny bo na parterówkę nie masz miejsca. No chyba że masz działkę kilka tysięcy metrów. U nas powierzchnia zabudowy wyszła 19,5% przy 20% dopuszczalnych a domek z poddaszem średniutki - 156mkw PU + garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w Borowcu mamy taka tradycje ze kazdy nowy stawia flaszke. Niestety nikt nie korzysta z tej wspanialej swieckiej tradycji :-?

 

 

mam nadzieję, że kiedyś uda nam się tę tradycję spełnić (jak już będziemy bardziej borówczaninami niż luboniakami) ;)

 

Oj, mitmar,

jak już humus zdjęty to tyś już nasz - borówiecki. :wink:

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas żebym i ja się przywitał. :wink:

 

W I T A J C I E! :D

 

Wcześniej raczej czytywałem ten kącik, ale tydzień temu w piatek sprawy nabrały rumieńców, tzn podpisałem akt notarialny na działkę, więc trochę tu u Was pospamuję

Dzałka 951 m kw, Rokietnica.

Mam ambitne plany rozpocząć budowę jeszcze w tym roku. Teraz trwa akcja: przyłącze energetyczne i robią się mapki.

Lada tydzień 8) zlecam rozpoczęcie prac projektowych. Domek ma mieć jakieś 90 m kw z i będzie z poddaszem użytkowym.

 

Nie pytam Was ile może mnie kosztować budowa, bo to wróżenie z fusów, ale poważnie zastanawiam się nad opcjami:

- zlecać każdy etap prac budowlanych różnym firmom i bujać się z każdym problemem (wersja pewnie oszczędniejsza finansowo)

- dać wybudować cały dom od podstaw do końca jednej firmie, i oczywiście zabulić za to więcej... :-?

 

Nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać, żeby policzyć ile procentowo będzie drożej, żeby dom budowała od A do Z jedna firma.

 

Pozdrawiam Wszystkich Wielkopolskich (i nie tylko) forumowiczów! Powodzenia w nierównej walce z budowlańcami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin raczej trudno tak procentowo wyliczyc. Dom pod klucz - bez problemu dostaniesz wycene. Systemem godpodarczym musialbys juz teraz znalezc wszystkie poszczegolne ekipy i wziac wyceny (a to nierealne, bo jeszcze nie wiesz np. gdzoe bedziesz miala lampy i gniazdka :wink: ) i w kilku hurtowniach powyceniac materialy - gra nie warta zachodu. Pomysl ile masz czasu, zapalu i kasy - wtedy decyduj :D

 

Do wszystkich - jak sa teraz ceny na cegłę klinkierową (na komin). Jede zakupć w sobotę i musze mieć jakieś rozeznanie. Może jakies sugestie co do producenta, koloru itd. Bije sie z myslami czy robic kominy ponad dachem z cegly pelniej + tynk (ale muwia ze odpada), czy z klinkierowej (podobnie nie jest nasiakliwa i wilgoc splywa w dol komina). Jakie sa wsze opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga, ja swój klinkier kupuję w "Budmar" Centrum klinkieru Baranowo ul. Poznańska 20 (przed Auchan na Swiecko ) Duży wybór, różniastych cegiełek , płytek , kostek itp. (Podobno dobrą cegłę można kupić w granicach 1,7 - 2,4 zł/szt :wink: ,ale przyznam się że szczególnej wiedzy nie posiadam :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas żebym i ja się przywitał. :wink:

 

W I T A J C I E! :D

 

Wcześniej raczej czytywałem ten kącik, ale tydzień temu w piatek sprawy nabrały rumieńców, tzn podpisałem akt notarialny na działkę, więc trochę tu u Was pospamuję

Dzałka 951 m kw, Rokietnica.

Mam ambitne plany rozpocząć budowę jeszcze w tym roku. Teraz trwa akcja: przyłącze energetyczne i robią się mapki.

Lada tydzień 8) zlecam rozpoczęcie prac projektowych. Domek ma mieć jakieś 90 m kw z i będzie z poddaszem użytkowym.

 

Nie pytam Was ile może mnie kosztować budowa, bo to wróżenie z fusów, ale poważnie zastanawiam się nad opcjami:

- zlecać każdy etap prac budowlanych różnym firmom i bujać się z każdym problemem (wersja pewnie oszczędniejsza finansowo)

- dać wybudować cały dom od podstaw do końca jednej firmie, i oczywiście zabulić za to więcej... :-?

 

Nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać, żeby policzyć ile procentowo będzie drożej, żeby dom budowała od A do Z jedna firma.

 

Pozdrawiam Wszystkich Wielkopolskich (i nie tylko) forumowiczów! Powodzenia w nierównej walce z budowlańcami :wink:

 

Witam nowego sąsiada z okolicy.

Co do systemu gospodarczo czy przez firmę to trudny wybór. Popytaj w Bytkowie, tam wiele osób budowało mając jednego wykonawcę. My zdecydowaliśmy się gospodarczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich - jak sa teraz ceny na cegłę klinkierową (na komin). Jede zakupć w sobotę i musze mieć jakieś rozeznanie. Może jakies sugestie co do producenta, koloru itd. Bije sie z myslami czy robic kominy ponad dachem z cegly pelniej + tynk (ale muwia ze odpada), czy z klinkierowej (podobnie nie jest nasiakliwa i wilgoc splywa w dol komina). Jakie sa wsze opinie?

 

Igo ja zdecydowałem sie na Wienerbergera model Pomerania. Wszystko zależy jaki masz dach, w końcu musi komin pasowac kolorem do reszty. Najpierw chcialem ja kupic w Baranowie w Centrum Klinkieru ale ostatecznie kupiłem w Nadstadze w Obornikach. Cena w Nadstadze 1,50 a w Baranowie 1,89!!!! Dodatkowow z Baranowa musiałbym płacić za transport a z Obornik przywieźli mi za darmo!!!! i pomyśleć że baranowo jest kilka km ode mnie a Oborniki kilkadziesiąt.

 

Jezżeli chodzi o tynk na komine to zdecydowanie odradzam. Po jakimś czasie zrobi siebrzydki, zacznie odpadać. Jak kominy to tylko klinkierowe :D :D

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał Rezi o Waszym Dachu ul. Sycowska. Dostałam bardzo dobre ceny, polecili też świetnego dekarza.

A teraz w temacie okien - zamówiłam u Urzędowskiego w styczniu ( ! ) okna dębowe. Chlopaki mają 2 tygodnie opóżnienia. to chyba najlepiej zamwiać rok do przodu :lol:

Pytanko : gdzie aktualnie mozna kupic w dobrej cenie pozbruk? Macie jakies namiary?

pozdrawiam serdecznie

Alina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alison

mozesz zdradzic gdzie kupujesz wiezbe?

pozdrawiam

 

 

brachol, to żadna tajemnica, więc zdradzam 8) Nasze poddasze będzie nieużytkowe, dlatego zdecydowaliśmy się na lekką konstrukcję dachową z wiązarów kratownicowych. Kupuję w firmie Inter Lers z Kłecka. A przez przypadek dowiedziałam, się że to ta sama firma od której kupował areq.

 

jaloska, to jesteśmy sąsiadkami... Kupiłaś posiadłość od pana B czy od pani D ? U mnie murarze kończą ścianki fundamentowe a od przyszłego tygodnia startują ze ścianami. Informacja na przyszłość: hurtownia DOMART w Kicinie ma dobre ceny... często lepsze niż HDMB Maszewski.

 

Pozdrawiam Wszystkich!

 

PS. A mój domek to parterówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę trochę ponarzekać na Wasz Dach. Ceny rzeczywiście dostałem u nich najlepsze ale dzisiaj mieli mi przywieść okna dachowe. No i nie ma tych okien!!!! Nie ma mnie wogóle dzisija w rozpisce transportowej. Nikt mnie nie raczył poiformować o przesunięciu terminu!! Panowie od dachu czekaja na budowie a mnie szlag trafia. Czekam właśnie na telefon od nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas żebym i ja się przywitał. :wink:

 

W I T A J C I E! :D

 

Wcześniej raczej czytywałem ten kącik, ale tydzień temu w piatek sprawy nabrały rumieńców, tzn podpisałem akt notarialny na działkę, więc trochę tu u Was pospamuję

Dzałka 951 m kw, Rokietnica.

Mam ambitne plany rozpocząć budowę jeszcze w tym roku. Teraz trwa akcja: przyłącze energetyczne i robią się mapki.

Lada tydzień 8) zlecam rozpoczęcie prac projektowych. Domek ma mieć jakieś 90 m kw z i będzie z poddaszem użytkowym.

 

Nie pytam Was ile może mnie kosztować budowa, bo to wróżenie z fusów, ale poważnie zastanawiam się nad opcjami:

- zlecać każdy etap prac budowlanych różnym firmom i bujać się z każdym problemem (wersja pewnie oszczędniejsza finansowo)

- dać wybudować cały dom od podstaw do końca jednej firmie, i oczywiście zabulić za to więcej... :-?

 

Nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać, żeby policzyć ile procentowo będzie drożej, żeby dom budowała od A do Z jedna firma.

 

Pozdrawiam Wszystkich Wielkopolskich (i nie tylko) forumowiczów! Powodzenia w nierównej walce z budowlańcami :wink:

Witam bliskiego sąsiada (my z Kiekrza) :D .

Podobno budując systemem gospodarczym można się zmieścić w przedziale 1700-1800 zł/m kw. Z firmą pod klucz to już 2300-2400. Dane z doświadczeń znajomych i rozmów z firmami budowlanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...