Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kurcze no, nikt mnie nie zauważył.....

 

Może jakoś inaczej powinnam sie wkupić ? :wink:

Witaj!

Zauważyłam cię bo szukałam zielonych jak ja.

ja dopiero w marcu wzielam kredyt i kupłam działke koło Kicina.

prawie 2500 w puszczy Zielonce - jest naprawdę piękna.

Projekt miałam już wybrany od 3 lat i teraz dokładnie w poniedziałek zaczynam budować dom idylla II pracownia domus http://www.dobredomy.pl

Wszystko jest dla mnie nowe od spraw bankowych (papierkowyxh) do umów z kolejnymi wykonawcami(dobrze, że jestem dzieckiem prawników:) poprzez materiały budowlane (dobrze, że rodzinka męża siedzi w tej branż:)

jak masz jakies pytanka - moga byc bardzo naiwne - chętnie odpowiem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no, nikt mnie nie zauważył.....

 

Może jakoś inaczej powinnam sie wkupić ? :wink:

Witaj!

Zauważyłam cię bo szukałam zielonych jak ja.

ja dopiero w marcu wzielam kredyt i kupłam działke koło Kicina.

prawie 2500 w puszczy Zielonce - jest naprawdę piękna.

Projekt miałam już wybrany od 3 lat i teraz dokładnie w poniedziałek zaczynam budować dom idylla II pracownia domus http://www.dobredomy.pl

Wszystko jest dla mnie nowe od spraw bankowych (papierkowyxh) do umów z kolejnymi wykonawcami(dobrze, że jestem dzieckiem prawników:) poprzez materiały budowlane (dobrze, że rodzinka męża siedzi w tej branż:)

jak masz jakies pytanka - moga byc bardzo naiwne - chętnie odpowiem

pozdrawiam

 

Cześć Asiula! Oj, pytań to może byc sporo, bo ja zielona jestem zupełnie.

 

Chyba powoli musze pomyślec o poszukaniu jakiejś ekipy, bo później to mogą wszyscy miec pozajmowane treminy na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekipą może być już bardzo ciężko.

A i rozrzut cenowy tragiczny...

Nasza ekipa bierze za stan surowy tzn fundamenty, mury, kominy, taras i schody wylewane 24 500 i jest to najtańsza ekipa jaka udało mi się znaleźć.

Bardzo się zdziwisz jak dostaniesz kosztorysy - sprawdzaj czy ekipa dysponuje swoimi stemplami i szalunkami - jeśli nie odlicz im koszt swojego zakupu od kosztorysu.

Dużo też zależy czy szukasz na początek tylko murarzy, potem dekarzy i ciesli, potem okna i drzwi, instalatorzy i wykończenia czy też szukasz ekipy od a do z i to i to ma swoje plusy.

Ekipa od a do z może zawołać nawet 90 000 za całość ale jak to rozbijesz to kolejno:

Murarze 25000

Dekarze i ciesla -ok 20 000

itd to może wyjść na to samo.

Jesli nie zlecasz budowy dewoloperowi to sama musisz kupić wszystkie materiały co jest uciążliwe ale zaoszczędzisz nawet do 100 000.

 

Ja jestem zielona ale już trochę wiem - jakby co - pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do wszystkich - jak sa teraz ceny na cegłę klinkierową (na komin). Jede zakupć w sobotę i musze mieć jakieś rozeznanie. Może jakies sugestie co do producenta, koloru itd. Bije sie z myslami czy robic kominy ponad dachem z cegly pelniej + tynk (ale muwia ze odpada), czy z klinkierowej (podobnie nie jest nasiakliwa i wilgoc splywa w dol komina). Jakie sa wsze opinie?

 

Ja budowalem w zeszlym roku i bralem cegle Wienerbergera z Wasz dachu. Oprocz komina mam takze slupki z tej cegly. Dobralem idealnie kolor cegly z dachowka (nie jestem zwolennikiem odrozniania sie komina od dachu)

Tak to wyglada:

 

http://img446.imageshack.us/img446/9468/imga00056gi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bije sie z myslami czy robic kominy ponad dachem z cegly pelniej + tynk (ale muwia ze odpada), czy z klinkierowej (podobnie nie jest nasiakliwa i wilgoc splywa w dol komina). Jakie sa wsze opinie?

Miałem okazję już uczestniczyc w budowie w moich rodziców. Zrobil kominy z cegły pełnej + tynk. Po ok 4 latach rozwalili koncówki i zrobili z klinkieru. Podczas mrozów wylatujące ciepłe powietrze mieszając się u wylotu z zimnym powodowało osadzanie się szronu. Wnikał głęboko w tynk, i powoli go rozsadzał, aż sobie odpadł. A wogóle to klinkier wygląda cool

 

Witam nowego sąsiada z okolicy.

:D

Co do systemu gospodarczo czy przez firmę to trudny wybór. Popytaj w Bytkowie, tam wiele osób budowało mając jednego wykonawcę. My zdecydowaliśmy się gospodarczo.

Popytam i oczywiście poinforuję Was ile wołają na gotowo, ci co budują od Ado Z

 

Witam bliskiego sąsiada (my z Kiekrza) :D .

Podobno budując systemem gospodarczym można się zmieścić w przedziale 1700-1800 zł/m kw. Z firmą pod klucz to już 2300-2400. Dane z doświadczeń znajomych i rozmów z firmami budowlanymi.

 

Czyli "pi" razy oko na moim domu budując metodą gospodarczą mogę zaoszczędzić ok 50 tysiączków :o Jest o co się pomęczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - czuje sie przekonana jednak do klinkieru :D A ze wizulanie lepszy to wiadoma sprawa :D Dzieki wszystkim za info odnosnie cen - w sobote wybiram sie wlasnie do Nadstagi (bo to moja hurtownia, choc nie od dachu :wink: ) na wizje klinkierow (z dachówka pod pacha :D ) i bede wiedziala o jaka cene sie starac :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jesli gdzies już ktoś o to pytała ale nie moge znaleźć.

Buduje domek (od poniedziałku 5 czerwca:), z pracowni domus - idylla II, w projekcie jest porotherm 36,5

ja buduje z porotonu 38.

Czy to jednak wystarczy?

Znajomi, którzy tez nie ocieplają budują z 44 ale ja nie chcę tak szerkich ław bo dom dostanie wtedy na powierzchni.

Doradźcie mi proszę czy rzeczywiście wystrczą takie grube sciany bez ocieplania?

Bo ja sadze, że jeśli projektant takie wpisła to chyba się na tym zna?

A może jednak trzeba ocieplac wszystko?

Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...