Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A teraz apropos miejsc - poznaniaki....

 

Moja historia brzmi tak: - dobry klimat na science fiction itp.

Forum jest głównie o domach i budowaniu jak jednak najpierw o działce, bo dopiero dziś po raz pierwszy weszla do mnie ekipa i dopiero kopie doły - gdzie więc mnie do Was?

Tematy typu - okna, kominy, posadzki itp itd wydają mi się jeszcze tragicznie odległe.

Na razie jednak chciałbym pogadadac o działkach.

Widze tu ludzi z Lusowa, Skórzewa, Mosiny, Rokietnicy i Kiekrza.

a gdzie ktoś z Mielna?:)

Nie tego nad morzem tylko tego koło Kicina:)

A zaczęło się tak:

Jesteśmy 10 lat po ślubie a dopiero 4 lata temu po raz pierwszy pomysleliśmy o budowie.

Dziąłki szukaliśmy stosunkowo krótko bo znajomi nam polecili i za małe pieniądze dzięki rozległym znajomościom deweloperskim, kupiliśmy 3200 m działkę w Borówcu kochanym.

Teraz ciąg dalszy - Wszystko było cudnie - działeczka na skarpie, przy lesie, zakończona strumykiem - no bajka - tyle, ze w Borówcu 90 % terenu to bagna i nasza działka tez taka była - zainwestowaliśmy więc w nawożenie działki ciężarówkami - piasek niby tanio i obok z autostrady, która sie wtedy poszerzała - przy 150 ciężarówkach zaczęliśmy puchnąc finasnowo - ale mysleliśmy - jakoś to będzie.

Gdy przy 300 ciężarówkach nasz budżet skurczył się tak, ze nie było juz mowy o budowie - daliśmy za wygrana i... sprzedaliśmy działkę.

następnie zaczęliśmy szukac w Puszczykowie - niestety ceny działek w Puszczykowie są jakie są i te, które były trochę tańsze leżały albo koło smrodów, albo koło torów.

Dlatego kupiliśmy działkę w Puszczy Zielonce gdzie nie ma lotniska, oczyszczalni ani torów a teren nie jest bagnisty.

W zasadzie powinnam to opisac w grupie oszołomów ale Poznańska grupa przynajmniej wie o jakich terenach pisze - czy ktoś miał podobne - jazzy z szukaniem działki?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)W zasadzie powinnam to opisac w grupie oszołomów ale Poznańska grupa przynajmniej wie o jakich terenach pisze - czy ktoś miał podobne - jazzy z szukaniem działki?

 

 

Fiu fiu, niezła historyjka :o U mnie to do dziś nie wiem jak to właściwie było. Coś tam przebąkiwałem razem z moja women, że fajnie jest mieć domek. Kiedyś siadła moja kobitka przed kompa i z nudów zaczęła szukać na różnych portalach działek. Na http://www.nieruchomista.pl było kilka w Rokietnicy (padło tę wiochę*, bo jest wiochą ze wszystkim co potrzeba i oboje mamy dobry dojazd do pracy), a tylko jedna w normalnej cenie.

- "choć zobacz !!!" - krzyknęła do mnie

Spisałem telefon, zadzwoniłem, obejrzałem, załatwiłem papierkologię i kupiłem!

 

A wracając Asiula7771 do Twojej obecnej lokalizacji. Piękne tereny i nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło 8)

 

 

*- wiocha oznacza tutaj kontekst tylko i wyłącznie pozytywny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison - dla pewności częściowo wybrałbym piasek przy pękniętych fugach i zalał betonem, razem z płytą betonową, o ile ją robisz od razu.

Fugi pękły, bo jest to najsłabszy (bo świeży) element fundamentów, ale mur się trzyma "siłą spokoju".

P.S. A co z zagęszczeniem piasku warstwami? Było robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison - dla pewności częściowo wybrałbym piasek przy pękniętych fugach i zalał betonem, razem z płytą betonową, o ile ją robisz od razu.

Fugi pękły, bo jest to najsłabszy (bo świeży) element fundamentów, ale mur się trzyma "siłą spokoju".

P.S. A co z zagęszczeniem piasku warstwami? Było robione?

 

brams, dziękuję, odpowiedziałeś na mój rozpaczliwy apel jako jedyny :wink: mam nadzieje, że nie ostatni :D to uwaga do innych budujących Wielkopolan :)

 

Piasku było 60 cm i był zagęszczany na 2 razy, tzn. 30 cm, zageszczony i kolejne 30 cm i zagęszczony... czyli wg Ciebie, nie jest konieczne wyciąganie bloczków, tylko zrobienie im takiej "łatki" od strony wewnetrznej budynku 8) i przepraszxam, ale nie bardzo rozumiem ten motyw z płytą :oops: mogę poprosić o rozwinięcie ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison - dla pewności częściowo wybrałbym piasek przy pękniętych fugach i zalał betonem, razem z płytą betonową, o ile ją robisz od razu.

Fugi pękły, bo jest to najsłabszy (bo świeży) element fundamentów, ale mur się trzyma "siłą spokoju".

P.S. A co z zagęszczeniem piasku warstwami? Było robione?

 

brams, dziękuję, odpowiedziałeś na mój rozpaczliwy apel jako jedyny :wink: mam nadzieje, że nie ostatni :D to uwaga do innych budujących Wielkopolan :)

 

Piasku było 60 cm i był zagęszczany na 2 razy, tzn. 30 cm, zageszczony i kolejne 30 cm i zagęszczony... czyli wg Ciebie, nie jest konieczne wyciąganie bloczków, tylko zrobienie im takiej "łatki" od strony wewnetrznej budynku 8) i przepraszxam, ale nie bardzo rozumiem ten motyw z płytą :oops: mogę poprosić o rozwinięcie ... :wink:

Na pewno chodzi o to, żeby to odkopać przed wylaniem podbetonu pod posadzki i wtedy to zalewać razem z podbetonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b]alison

Na pewno chodzi o to, żeby to odkopać przed wylaniem podbetonu pod posadzki i wtedy to zalewać razem z podbetonem.

na to wyglada ja bym jeszcze ewentualnie naweircil pare otworow w scianie i wetknal pare pretow zbrojeniowych wtedy podczas zalewania stworzy sie taki zelbet ale nei wiem czy to jest poprawne rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b]alison

Na pewno chodzi o to, żeby to odkopać przed wylaniem podbetonu pod posadzki i wtedy to zalewać razem z podbetonem.

na to wyglada ja bym jeszcze ewentualnie naweircil pare otworow w scianie i wetknal pare pretow zbrojeniowych wtedy podczas zalewania stworzy sie taki zelbet ale nei wiem czy to jest poprawne rozwiazanie

 

paweu, brachol - dziękuję za rozjaśnienie sytuacji :wink: dzisiaj będzie wizja lokalna z naszym KB i zobaczymy. Pozdrawiam i dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał podobne - jazzy z szukaniem działki?

 

pozdrawiam

 

Ja miałam. :D

Dwa i pół roku temu nie wiedzieć czemu kupiliśmy działkę w Siekierkach koło Paczkowa - nie myśleliśmy jeszcze wtedy o budowie, po prostu chcieliśmy kupic kawałek ziemi zamin Polska wejdzie do Unii - a ta ziemia nie była droga, poza tym zanjomi nasi też tam kupili no i nas namówili.

 

Minęło trochę czasu, Pierwsze Dziecko przestało być niemowlęciem, pojawiło się Drugie Dziecko - w domu zrobiło się ciasno. Na dodatek Pierwsze Dziecko rozpoczęło w miarę regularnie uczęszczać do przedszkola i pojawiła sie kwestia codziennego odwożenia do przedszkola i zabierania z przedszkola.

No i wtedy dotarło do nas, że nie chcemy mieszkać tak daleko od Poznania i spędzać życia w samochodzie na dowożeniu i odwożeniu dzieci z różnych zajęc szkolnych i pozaszkolnych.

Zaczęliśmy szukać czegoś bliżej Poznania - upatrzyłam sobie Swarzędz-Nową Wieś, ale tam nikt nie sprzedawał działek i tak 4 miesiące szukaliśmy no i w końcu znaleźlismy działkę i wiedzielismy, że to jest to czego szukalismy.

 

O budowaniu nie wiem nic - czytam to co piszecie i mam nadzieję, że dnia na dzień będę mądrzejsza. Póki co jestem tylko "podczytywaczem".

 

Obaw mam tysiąc i nie wiem czy nie porywamy się z motyką na słońce....

 

Teraz poszukuję projektu. Trudna to sztuka, nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Zaczęliśmy szukać czegoś bliżej Poznania - upatrzyłam sobie Swarzędz-Nową Wieś, ale tam nikt nie sprzedawał działek i tak 4 miesiące szukaliśmy no i w końcu znaleźlismy działkę i wiedzielismy, że to jest to czego szukalismy. [...]

 

I w ten sposób stałysmy się z jaloską sąsiadkami - rzec by można nawet bezpośrednimi, bo nasze działki stykają się jednym bokiem :wink: Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b]alison

Na pewno chodzi o to, żeby to odkopać przed wylaniem podbetonu pod posadzki i wtedy to zalewać razem z podbetonem.

na to wyglada ja bym jeszcze ewentualnie naweircil pare otworow w scianie i wetknal pare pretow zbrojeniowych wtedy podczas zalewania stworzy sie taki zelbet ale nei wiem czy to jest poprawne rozwiazanie

 

paweu, brachol - dziękuję za rozjaśnienie sytuacji :wink: dzisiaj będzie wizja lokalna z naszym KB i zobaczymy. Pozdrawiam i dzięki!

 

 

paweu, brachol - wizja lokalna z KB odbyła się godzine temu. KB stwierdził, że po moim opisie spodziewała się większej tragedii :) KB zarekomendował, że 2 górne warstwy bloczków wyciągniemy na szerokości +/-1,5 m, wstawimy zbrojenie, które zostało z fundamentów, murzarze zaszalują i wyleją beton :D I tak zrobimy. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b]alison

Na pewno chodzi o to, żeby to odkopać przed wylaniem podbetonu pod posadzki i wtedy to zalewać razem z podbetonem.

na to wyglada ja bym jeszcze ewentualnie naweircil pare otworow w scianie i wetknal pare pretow zbrojeniowych wtedy podczas zalewania stworzy sie taki zelbet ale nei wiem czy to jest poprawne rozwiazanie

 

paweu, brachol - dziękuję za rozjaśnienie sytuacji :wink: dzisiaj będzie wizja lokalna z naszym KB i zobaczymy. Pozdrawiam i dzięki!

 

 

paweu, brachol - wizja lokalna z KB odbyła się godzine temu. KB stwierdził, że po moim opisie spodziewała się większej tragedii :) KB zarekomendował, że 2 górne warstwy bloczków wyciągniemy na szerokości +/-1,5 m, wstawimy zbrojenie, które zostało z fundamentów, murzarze zaszalują i wyleją beton :D I tak zrobimy. Co Wy na to?

Cóż, żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...