Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Kochani - budowa się u mnie zaczęła i na razie ekipa sukcesywnie niszczy moje 80 brzóz i 70 sosen!!!!

Dzis jadę przesadzać akacje z przodu bo tez mi zniszczą i chyba mnie szlag trafi.

Na razie potrzebuje pomocy w dwóch kwestiach - czy znacie tanie betoniarnie, które przywiozą mi tzw lany beton z gruchy i pompę?

Na razie wyliczyłam koszt na 4000 netto!!!!

Oferty mam z BT Beton i Lafarge - może kogoś mi polecicie?

Druga kwestia - tani pisek czy tam żwir?

Skąd najbliżej - ja mam działkę koło Kicina?

 

Pomóżcie

 

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

paweu, brachol - wizja lokalna z KB odbyła się godzine temu. KB stwierdził, że po moim opisie spodziewała się większej tragedii :) KB zarekomendował, że 2 górne warstwy bloczków wyciągniemy na szerokości +/-1,5 m, wstawimy zbrojenie, które zostało z fundamentów, murzarze zaszalują i wyleją beton :D I tak zrobimy. Co Wy na to?

jak dla mnie ok taki maly wieniec fundamentowy wyjdzie z tego 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiua7771

Na budowy które prowadze w okolicach Kicina żwir dowozi mi p.Jan Spaloniak tel.603 244 483 z Mściszewa za Murowaną Gośliną, a co do betonu proponuje Lafarge ponieważ mają baze na Bałtyckiej ,no i beton bardzo dobrej jakości. Możesz nawet poprosić o zbadanie próbek laboratoryjnie( nieodpłatnie) Podaje tel do przedstawiciela Lafarge 502 786 917. Przyjedzie wymierzy i wyliczy koszta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jestem po lekturze forum “Grupa Wielkopolska” - od pierwszego postu!!, troszke mi to zajelo, ale od teraz juz na bierzaco. Jestem na poczatku drogi, budowa rusza sierpien/wrzesien 2007 w Rogalinku. Projekt z domusa Emanuela 2. Sciana 3-warstwowa, sylika+welna+klinkier, taki jest plan , moze jeszcze sie zmienii. Dodatkowo: Rekuperacja, PC, podlogowka, BOS jak gmina pozwoli.

I tu moje pytania/prosby.

KIEROWNIK BUDOWY, nie musi byc najtanszy, byle byl dobry, poprostu fachura. Mam juz pare namiarow ale kazdy dodatkowy mile widziany.

EKIPA do stanu surowego otwartego z doswiadczeniem w klinkierze.

Kogos do ADAPTACJI PROJEKTU.

Pozdrawiam i pzepraszam za brak polskich znakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - budowa się u mnie zaczęła i na razie ekipa sukcesywnie niszczy moje 80 brzóz i 70 sosen!!!!

Dzis jadę przesadzać akacje z przodu bo tez mi zniszczą i chyba mnie szlag trafi.

Na razie potrzebuje pomocy w dwóch kwestiach - czy znacie tanie betoniarnie, które przywiozą mi tzw lany beton z gruchy i pompę?

Na razie wyliczyłam koszt na 4000 netto!!!!

Oferty mam z BT Beton i Lafarge - może kogoś mi polecicie?

Druga kwestia - tani pisek czy tam żwir?

Skąd najbliżej - ja mam działkę koło Kicina?

 

Pomóżcie

 

pozdrawiam

Asia

 

Asia, jestem z Kicina i brałam beton z Antoninka, bo są zdecydowanie tańsi niż Lafarge. Niestety u mnie mieli spóźnienie, ale wszystkiego mieć nie można. Podaję Ci telefon 061 876 80 54. Powołaj sie na budowę w Kicinie, to może dadzą Ci jeszcze jakiś rabacik, chociaż tak jak napisałam, wiele nie można oczekiwać, bo są i tak tańsi niż Lafage czy WAAB. Powodzenia!

PS. Też uważam, że Puszcza Zielonka jest GIT. Coś w tym jest, bo coraz więcej ludzi z "naszego" rejonu melduje się na Forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweu, brachol - dzięki za pomocna dłoń :wink:

brachol - silka doszła wczoraj, przy rozładunku 1 paleta runęła z HDS-u w dół, na szczęście duzych strat nie ma. Co do jakości wypowiem się p óźniej - murarze ruszają ze ścianami od czwartku 8 czerwca a zalanie wieńca przewidziane jesty na 30 czerwca. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] zaczęliśmy szukać czegoś bliżej poznania - upatrzyłam sobie swarzędz-nową wieś, ale tam nikt nie sprzedawał działek i tak 4 miesiące szukaliśmy no i w końcu znaleźlismy działkę i wiedzielismy, że to jest to czego szukalismy. [...]

 

i w ten sposób stałysmy się z jaloską sąsiadkami - rzec by można nawet bezpośrednimi, bo nasze działki stykają się jednym bokiem :wink: Pozdrowionka!

 

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweu, brachol - dzięki za pomocna dłoń :wink:

brachol - silka doszła wczoraj, przy rozładunku 1 paleta runęła z HDS-u w dół, na szczęście duzych strat nie ma. Co do jakości wypowiem się p óźniej - murarze ruszają ze ścianami od czwartku 8 czerwca a zalanie wieńca przewidziane jesty na 30 czerwca. Pozdrawiam!

 

A jeszcze niedawno było pole..........

 

Dawno nie byłam na działce i jestem na etapie zalanych fundamentów u Ciebie - pewnie się nieźle zdziwię, bo prace jak czytam, powaznie zaawansowane.

A jaki domek budujesz? Moze wkleisz link do projektu?

 

Powodzenia, Alison!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - budowa się u mnie zaczęła i na razie ekipa sukcesywnie niszczy moje 80 brzóz i 70 sosen!!!!

Dzis jadę przesadzać akacje z przodu bo tez mi zniszczą i chyba mnie szlag trafi.

Na razie potrzebuje pomocy w dwóch kwestiach - czy znacie tanie betoniarnie, które przywiozą mi tzw lany beton z gruchy i pompę?

Na razie wyliczyłam koszt na 4000 netto!!!!

Oferty mam z BT Beton i Lafarge - może kogoś mi polecicie?

Druga kwestia - tani pisek czy tam żwir?

Skąd najbliżej - ja mam działkę koło Kicina?

 

Pomóżcie

 

pozdrawiam

Asia

 

Asia, jestem z Kicina i brałam beton z Antoninka, bo są zdecydowanie tańsi niż Lafarge. Niestety u mnie mieli spóźnienie, ale wszystkiego mieć nie można. Podaję Ci telefon 061 876 80 54. Powołaj sie na budowę w Kicinie, to może dadzą Ci jeszcze jakiś rabacik, chociaż tak jak napisałam, wiele nie można oczekiwać, bo są i tak tańsi niż Lafage czy WAAB. Powodzenia!

PS. Też uważam, że Puszcza Zielonka jest GIT. Coś w tym jest, bo coraz więcej ludzi z "naszego" rejonu melduje się na Forum :wink:

 

Witajcie Dziewczyny!

Budujemy się w Skórzewie i braliśmy do tej pory beton z Beton Bonus z Lubonia - http://www.beton-bonus.pl. Co prawda cennik na stronie jest już nieaktualny, ale ceny mają przystępne.

Pozdrawiam,

Leszcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do asiula7771:

my też budujemy idyllę (tyle że I) z Domusa 50 km od Poznania - więc proponuję być w kontakcie - zawsze to podobne problem...

pytanko - z czego w końcu budujesz? - my zastanawiamy się czy porotherm 38 wystarczy czy nie zastosować 44???

zaczynamy pod koniec czerwca..

pozdrawiam

 

Witaj!

No wrescie ktoś od idylli!!!

A nie chcieliście wykuszu nad jadalnią - w ten sposób salon jest większy i mniej prostokątny a przez to bardziej ustawny?

Jak będę miała zdjęcia z kolejnych etapów budowy to Ci prześle bo na razie mam dziury na furndamenty.

Zdecydowałam się na porotherm 38 ale pododbno niemiecki poroton jest dużo lepszy ale droższy i trzeba trochę czekac z realizacją zamówienia.

Także mam jeszcze tydzień na zastanowienie.

Co do 44 zrezygnowałam choć wszyscy jęczą, że na pewno byłby cieplejszy ale ławy pod fundament są tak szerokie, że dom robi sie automatycznie mniejszy a dla mnie pomieszczenia np 10 metrów są i tak za małe - ale każdy ma inne priorytety.

Normy ciepła porotherm i poroton 36 - 38 - spełniają, poza tym w projekcie jest okleina kamienna - nie wiem czy chcesz ją zastosować bo ja chcę i ona bardzo dobrze dociepla budynek bo jest grubsza niż tradycyjne tynki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison - Leszczcom - dziękuję za informację.

Beton z antoninka sprawdzałam - dali mi takie same ceny jak Lafarge....

Nie wiem co z tym z Lubonia bo tam moga mi znów doliczyć za transport na drugi koniec miasta - ale sprawdzę.

Wiecie coś o piasku?

Skąd najtaniej?

 

pozdrawiam

A Puszcza Zielonka jest super.. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiua7771

Na budowy które prowadze w okolicach Kicina żwir dowozi mi p.Jan Spaloniak tel.603 244 483 z Mściszewa za Murowaną Gośliną, a co do betonu proponuje Lafarge ponieważ mają baze na Bałtyckiej ,no i beton bardzo dobrej jakości. Możesz nawet poprosić o zbadanie próbek laboratoryjnie( nieodpłatnie) Podaje tel do przedstawiciela Lafarge 502 786 917. Przyjedzie wymierzy i wyliczy koszta.

Pozdrawiam

 

Witaj!

 

Sprawdzam te informacje - bardzo serdecznie Ci dziękuję - myslę, że to jet to o co mi chodzi.

 

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy się w Skórzewie...

 

Witam prawie sąsiada - ja się buduję w Dąbrowie, więc prawie po sąsiedzku. Miło widzieć, że ktoś się jeszcze buduje po zachodniej stronie poznania - bo ostatnio jakoś wszyscy idą na wschód. Czyżby to chęć powrotu do dawnych dobrych czasów :D ???

 

W którym miejscu się budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - budowa się u mnie zaczęła i na razie ekipa sukcesywnie niszczy moje 80 brzóz i 70 sosen!!!!

Dzis jadę przesadzać akacje z przodu bo tez mi zniszczą i chyba mnie szlag trafi.

Na razie potrzebuje pomocy w dwóch kwestiach - czy znacie tanie betoniarnie, które przywiozą mi tzw lany beton z gruchy i pompę?

Na razie wyliczyłam koszt na 4000 netto!!!!

Oferty mam z BT Beton i Lafarge - może kogoś mi polecicie?

Druga kwestia - tani pisek czy tam żwir?

Skąd najbliżej - ja mam działkę koło Kicina?

 

Pomóżcie

 

pozdrawiam

Asia

Asiula7771dzieki za pytanie, bo nie musze juz pytać :) i sie martwić, jestem na podobnym etapie, więc dziekuje wszystkim też w swoim imieniu za odpowiedzi. te forum jest THE BEST!!!

 

Mam namiary na pomocnika za 600zł na miesiąc + wyżywienie. Nie mam pojęcia czy to dobra cena.... w wielkopolsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...