Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Zdecydowałam się na porotherm 38 ale pododbno niemiecki poroton jest dużo lepszy ale droższy i trzeba trochę czekac z realizacją zamówienia.

Także mam jeszcze tydzień na zastanowienie.

Co do 44 zrezygnowałam choć wszyscy jęczą, że na pewno byłby cieplejszy ale ławy pod fundament są tak szerokie, że dom robi sie automatycznie mniejszy a dla mnie pomieszczenia np 10 metrów są i tak za małe - ale każdy ma inne priorytety.

 

pozdrawiam

 

Ja mam inne wstępne doświadczenia z Porotonem i Porothermem ale orientowałem się w grubości 25 i 24 cm (poroton). Poroton wychodzi taniej niż Porothermi, materiał na działówki też jest tańszy od Porothermu. Wizytowałem kilka budów i moim zdaniem poroton jest lepszej jakości niż porotherm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się na porotherm 38 ale pododbno niemiecki poroton jest dużo lepszy ale droższy i trzeba trochę czekac z realizacją zamówienia.

Także mam jeszcze tydzień na zastanowienie.

Co do 44 zrezygnowałam choć wszyscy jęczą, że na pewno byłby cieplejszy ale ławy pod fundament są tak szerokie, że dom robi sie automatycznie mniejszy a dla mnie pomieszczenia np 10 metrów są i tak za małe - ale każdy ma inne priorytety.

Normy ciepła porotherm i poroton 36 - 38 - spełniają, poza tym w projekcie jest okleina kamienna - nie wiem czy chcesz ją zastosować bo ja chcę i ona bardzo dobrze dociepla budynek bo jest grubsza niż tradycyjne tynki.

 

pozdrawiam

 

 

Jeszcze jedno - nad materiałem na ściany pewnie myślałaś długo i jesteś przekonana do pth 38 ale może przemyśl to raz jeszcze? Poczytaj np:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=53759&highlight=d%B3ugo+surowy

 

Ja robię ścianę dwuwarstwową i jak każdy jestem przekonany do swego wyboru i uważam to rozwiązanie za najlepsze

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos, mial doczynienia z Firma DagaBud z Paczkowa i kierownikiem budowy od nich.

Prosze o jakiekolwiek informacje

Pozdrawiam

Lukaszu poszukaj posty z zeszłego roku. Wiem że jedna z naszych koleżanek też miała zamiar budować z tą firmą. Powinno coś być w naszej grupie lub w dziennikach budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okleiny kamiennej zastosowac nie moge a po prostu musze ja mieć.

 

Jako człowiek żonaty od ładnych paru lat rozumiem taką motywację i nie zamierzam juz o tym dyskutować. :wink:

 

Bardzo rozsądne podejście - zaoszczędzisz kupę nerwów jak nie będziesz dyskutował z babą :lol: :wink:

 

Ale z kolei zaoszczędzisz pieniądze jak rzeczowo podejdziesz do dyskusji :wink :wink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okleiny kamiennej zastosowac nie moge a po prostu musze ja mieć.

 

Jako człowiek żonaty od ładnych paru lat rozumiem taką motywację i nie zamierzam juz o tym dyskutować. :wink:

 

Bardzo rozsądne podejście - zaoszczędzisz kupę nerwów jak nie będziesz dyskutował z babą :lol: :wink:

 

Ale z kolei zaoszczędzisz pieniądze jak rzeczowo podejdziesz do dyskusji :wink :wink

 

Oj, chyba nie wiesz, jak uparte potrafią być niektóre żony. "Bo tak, i już..." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okleiny kamiennej zastosowac nie moge a po prostu musze ja mieć.

 

Jako człowiek żonaty od ładnych paru lat rozumiem taką motywację i nie zamierzam juz o tym dyskutować. :wink:

 

Bardzo rozsądne podejście - zaoszczędzisz kupę nerwów jak nie będziesz dyskutował z babą :lol: :wink:

 

Ale z kolei zaoszczędzisz pieniądze jak rzeczowo podejdziesz do dyskusji :wink :wink

 

Oj, chyba nie wiesz, jak uparte potrafią być niektóre żony. "Bo tak, i już..." :D

 

Wiesz, postaram się byc obiektywna, to prawda, ze kobiety kieruja się często tym co ładne a nie tym co praktyczne lub tanie - zresztą tak już jest irządzony ten świat, że to co tanie nigdy nie jest estetyczne :wink:

Poza tym -= może nie zabrzmi to zbyt logicznie ale kobiety "naprawdę mają coś takiego jak 7 zmysł lub intuicję" i ich decyzje i posunięcia wbrew zasadom logiki i zdrowego rozsądku bywają często słuszne.

Poza tym (patrz grupa oszołomów) to kobiety sa desperatkami rzucającymi się z motyka na słońcxe ale to dzięki ich determinacji najczęsciej powstają wsze domy... :p :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okleiny kamiennej zastosowac nie moge a po prostu musze ja mieć.

 

Jako człowiek żonaty od ładnych paru lat rozumiem taką motywację i nie zamierzam juz o tym dyskutować. :wink:

 

Bardzo rozsądne podejście - zaoszczędzisz kupę nerwów jak nie będziesz dyskutował z babą :lol: :wink:

 

Ale z kolei zaoszczędzisz pieniądze jak rzeczowo podejdziesz do dyskusji :wink :wink

 

Oj, chyba nie wiesz, jak uparte potrafią być niektóre żony. "Bo tak, i już..." :D

 

Wiesz, postaram się byc obiektywna, to prawda, ze kobiety kieruja się często tym co ładne a nie tym co praktyczne lub tanie - zresztą tak już jest irządzony ten świat, że to co tanie nigdy nie jest estetyczne :wink:

Poza tym -= może nie zabrzmi to zbyt logicznie ale kobiety "naprawdę mają coś takiego jak 7 zmysł lub intuicję" i ich decyzje i posunięcia wbrew zasadom logiki i zdrowego rozsądku bywają często słuszne.

Poza tym (patrz grupa oszołomów) to kobiety sa desperatkami rzucającymi się z motyka na słońcxe ale to dzięki ich determinacji najczęsciej powstają wsze domy... :p :roll:

 

I tu się z tobą zgodzę w 100%, bo:

- gdyby nie moja żona, jeszcze byśmy nie zaczęli budowy

- zaufałem już w 100% jej przeczuciom, bo jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem

Tak więc wierzę w tak zwaną "kobiecą intuicję".

Ale mimo wszystko czasami warto się poupierać, bo potem można dostać miłe podziękowanie za to, że się na coś zgodziłem

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...