Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Witam

Czy ktos, mial doczynienia z Firma DagaBud z Paczkowa i kierownikiem budowy od nich.

Prosze o jakiekolwiek informacje

Pozdrawiam

Nie polecam, wlasnie sie z nimi mecze. Nie tylko ja zreszta, zobacz sobie dziennik budowy gerion'a.

 

Wielkie dzieki.

 

Ja taż z nimi buduję, włanie wylali mi strop i od poniedziałku jadš dalej.

Na razie jestem bardzo zadowolony - dobrzy fachowcy, ciany równiutkie, od strony technicznej żadnych zastrzeżeń.

Jdyne do czgo można się doczepić to drobne obsuwy czasowe, ale tak wyglšda z każdš firmš, która jest dobra i prowadzi kilka budów jednoczenie. Chociaż w umowie mam czas na wykonanie stanu surowego otwartego - 3 mies. i wszystko wskazuje na to że w terminie się zmieszczš.

Generalnie - jeli zależy ci na jakoci to możesz brać ich w ciemno.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Czy ktos, mial doczynienia z Firma DagaBud z Paczkowa i kierownikiem budowy od nich.

Prosze o jakiekolwiek informacje

Pozdrawiam

Nie polecam, wlasnie sie z nimi mecze. Nie tylko ja zreszta, zobacz sobie dziennik budowy gerion'a.

 

Wielkie dzieki.

 

Ja taż z nimi buduję, wła�nie wylali mi strop i od poniedziałku jadš dalej.

Na razie jestem bardzo zadowolony - dobrzy fachowcy, �ciany równiutkie, od strony technicznej żadnych zastrzeżeń.

Jdyne do czgo można się doczepić to drobne obsuwy czasowe, ale tak wyglšda z każdš firmš, która jest dobra i prowadzi kilka budów jednocze�nie. Chociaż w umowie mam czas na wykonanie stanu surowego otwartego - 3 mies. i wszystko wskazuje na to że w terminie się zmieszczš.

Generalnie - je�li zależy ci na jako�ci to możesz brać ich w ciemno.

 

Pozdr

Niestety nie moge sie z tym zgodzic, chociaz to zalezy od ekipy, dagabud ma ich kilka. U mnie na budowie co chwile sa bledy, a niestety kierownika brak (notabene tez dagabud), gdyby nie wizyty na budowie nie byloby wesolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos, mial doczynienia z Firma DagaBud z Paczkowa i kierownikiem budowy od nich.

Prosze o jakiekolwiek informacje

Pozdrawiam

Nie polecam, wlasnie sie z nimi mecze. Nie tylko ja zreszta, zobacz sobie dziennik budowy gerion'a.

 

Wielkie dzieki.

 

Ja taż z nimi buduję, wła�nie wylali mi strop i od poniedziałku jadš dalej.

Na razie jestem bardzo zadowolony - dobrzy fachowcy, �ciany równiutkie, od strony technicznej żadnych zastrzeżeń.

Jdyne do czgo można się doczepić to drobne obsuwy czasowe, ale tak wyglšda z każdš firmš, która jest dobra i prowadzi kilka budów jednocze�nie. Chociaż w umowie mam czas na wykonanie stanu surowego otwartego - 3 mies. i wszystko wskazuje na to że w terminie się zmieszczš.

Generalnie - je�li zależy ci na jako�ci to możesz brać ich w ciemno.

 

Pozdr

Niestety nie moge sie z tym zgodzic, chociaz to zalezy od ekipy, dagabud ma ich kilka. U mnie na budowie co chwile sa bledy, a niestety kierownika brak (notabene tez dagabud), gdyby nie wizyty na budowie nie byloby wesolo.

 

No mozliwe, że to zależy od konkretnego majstra. U mnie działa Maciej Żmudzinski. Kierownika budowy mam swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos, mial doczynienia z Firma DagaBud z Paczkowa i kierownikiem budowy od nich.

Prosze o jakiekolwiek informacje

Pozdrawiam

Nie polecam, wlasnie sie z nimi mecze. Nie tylko ja zreszta, zobacz sobie dziennik budowy gerion'a.

 

Wielkie dzieki.

 

Ja taż z nimi buduję, wła�nie wylali mi strop i od poniedziałku jadš dalej.

Na razie jestem bardzo zadowolony - dobrzy fachowcy, �ciany równiutkie, od strony technicznej żadnych zastrzeżeń.

Jdyne do czgo można się doczepić to drobne obsuwy czasowe, ale tak wyglšda z każdš firmš, która jest dobra i prowadzi kilka budów jednocze�nie. Chociaż w umowie mam czas na wykonanie stanu surowego otwartego - 3 mies. i wszystko wskazuje na to że w terminie się zmieszczš.

Generalnie - je�li zależy ci na jako�ci to możesz brać ich w ciemno.

 

Pozdr

Niestety nie moge sie z tym zgodzic, chociaz to zalezy od ekipy, dagabud ma ich kilka. U mnie na budowie co chwile sa bledy, a niestety kierownika brak (notabene tez dagabud), gdyby nie wizyty na budowie nie byloby wesolo.

 

No mozliwe, że to zależy od konkretnego majstra. U mnie działa Maciej Żmudzinski. Kierownika budowy mam swojego.

 

Widzę, że opinie nt firmy Dagabud są podzielone... My mieliśmy doświadczenie z panem Gronowskim (robił nam adaptację projektu) i szczerze odradzam. Adaptacja zrobiona z błędami, zmiany naniesione prawie że od ręki, istne hieroglify. Nie wiem jakim cudem uzyskaliśmy pozwolenie na budowę :o :evil: Nie wspomnę już o czasie oczekiwania na pozwolenie co najmniej trzy razy dłuższym niż pan Gronowski obiecywał :wink: Poza tym facet jest arogancki i ordynarny.

Oczywiście nie twierdzę, że ekipa od niego jest tak samo do bani, bo widziałam ich budowy i wyglądają naprawdę dobrze. Znam jednak kilka osób, którym pan Gronowski jedynie nadzoruje budowy i wcale się na nich nie pojawia. Kiedy nasi murarze usłyszeli, że mamy kierownika budowy, to pierwsze co powiedzieli to "mamy nadzieję, że to nie pan Gronowski", bo też mieli z nim do czynienia i byli przerażeni jego zlewacką postawą. Wygląda więc na to , że panu Gronowskiemu trzeba zlecać nie tylko nadzór, ale też wykonawstwo - wtedy się stara. Ale, powiedzcie sami, czy to jest poważne...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okleiny kamiennej zastosowac nie moge a po prostu musze ja mieć.

 

Jako człowiek żonaty od ładnych paru lat rozumiem taką motywację i nie zamierzam juz o tym dyskutować. :wink:

 

Bardzo rozsądne podejście - zaoszczędzisz kupę nerwów jak nie będziesz dyskutował z babą :lol: :wink:

 

Ale z kolei zaoszczędzisz pieniądze jak rzeczowo podejdziesz do dyskusji :wink :wink

 

Oj, chyba nie wiesz, jak uparte potrafią być niektóre żony. "Bo tak, i już..." :D

 

Wiesz, postaram się byc obiektywna, to prawda, ze kobiety kieruja się często tym co ładne a nie tym co praktyczne lub tanie - zresztą tak już jest irządzony ten świat, że to co tanie nigdy nie jest estetyczne :wink:

Poza tym -= może nie zabrzmi to zbyt logicznie ale kobiety "naprawdę mają coś takiego jak 7 zmysł lub intuicję" i ich decyzje i posunięcia wbrew zasadom logiki i zdrowego rozsądku bywają często słuszne.

Poza tym (patrz grupa oszołomów) to kobiety sa desperatkami rzucającymi się z motyka na słońcxe ale to dzięki ich determinacji najczęsciej powstają wsze domy... :p :roll:

 

I tu się z tobą zgodzę w 100%, bo:

- gdyby nie moja żona, jeszcze byśmy nie zaczęli budowy

- zaufałem już w 100% jej przeczuciom, bo jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem

Tak więc wierzę w tak zwaną "kobiecą intuicję".

Ale mimo wszystko czasami warto się poupierać, bo potem można dostać miłe podziękowanie za to, że się na coś zgodziłem

:wink:

 

 

Warto - z takim podejściem daleko zajdziesz w babskim swiecie :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweu, brachol - dzięki za pomocna dłoń :wink:

brachol - silka doszła wczoraj, przy rozładunku 1 paleta runęła z HDS-u w dół, na szczęście duzych strat nie ma. Co do jakości wypowiem się p óźniej - murarze ruszają ze ścianami od czwartku 8 czerwca a zalanie wieńca przewidziane jesty na 30 czerwca. Pozdrawiam!

 

A jeszcze niedawno było pole..........

 

Dawno nie byłam na działce i jestem na etapie zalanych fundamentów u Ciebie - pewnie się nieźle zdziwię, bo prace jak czytam, powaznie zaawansowane.

A jaki domek budujesz? Moze wkleisz link do projektu?

 

Powodzenia, Alison!

 

Niestety Jaloska nie jest fajnie :( a wsparcie jest mi teraz bardzo potrzebne, bo wyrzuciliśmy naszą ekipę Wiem, że zastanawiałaś się nad nimi, niestety ja wystawię im złą rekomendację... o powodach tego stanu rzeczy napiszę później... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Wygląda więc na to , że panu Gronowskiemu trzeba zlecać nie tylko nadzór, ale też wykonawstwo - wtedy się stara. Ale, powiedzcie sami, czy to jest poważne...?

niestetey musze potwierdzic wszystko co napisalas, z wyjatkiem zacytowanego zdania. Ma u mnie i wykonastwo i kierowanie i w ogole sie nie stara, do stropu byl tylko raz na budowie - przy zdaniu placu. Nie byl nawet ogladac fundamentow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos, mial doczynienia z Firma DagaBud z Paczkowa i kierownikiem budowy od nich.

Prosze o jakiekolwiek informacje

Pozdrawiam

Nie polecam, wlasnie sie z nimi mecze. Nie tylko ja zreszta, zobacz sobie dziennik budowy gerion'a.

 

Wielkie dzieki.

 

Ja taż z nimi buduję, wła�nie wylali mi strop i od poniedziałku jadš dalej.

Na razie jestem bardzo zadowolony - dobrzy fachowcy, �ciany równiutkie, od strony technicznej żadnych zastrzeżeń.

Jdyne do czgo można się doczepić to drobne obsuwy czasowe, ale tak wyglšda z każdš firmš, która jest dobra i prowadzi kilka budów jednocze�nie. Chociaż w umowie mam czas na wykonanie stanu surowego otwartego - 3 mies. i wszystko wskazuje na to że w terminie się zmieszczš.

Generalnie - je�li zależy ci na jako�ci to możesz brać ich w ciemno.

 

Pozdr

Niestety nie moge sie z tym zgodzic, chociaz to zalezy od ekipy, dagabud ma ich kilka. U mnie na budowie co chwile sa bledy, a niestety kierownika brak (notabene tez dagabud), gdyby nie wizyty na budowie nie byloby wesolo.

 

No mozliwe, że to zależy od konkretnego majstra. U mnie działa Maciej Żmudzinski. Kierownika budowy mam swojego.

 

Widzę, że opinie nt firmy Dagabud są podzielone... My mieliśmy doświadczenie z panem Gronowskim (robił nam adaptację projektu) i szczerze odradzam. Adaptacja zrobiona z błędami, zmiany naniesione prawie że od ręki, istne hieroglify. Nie wiem jakim cudem uzyskaliśmy pozwolenie na budowę :o :evil: Nie wspomnę już o czasie oczekiwania na pozwolenie co najmniej trzy razy dłuższym niż pan Gronowski obiecywał :wink: Poza tym facet jest arogancki i ordynarny.

Oczywiście nie twierdzę, że ekipa od niego jest tak samo do bani, bo widziałam ich budowy i wyglądają naprawdę dobrze. Znam jednak kilka osób, którym pan Gronowski jedynie nadzoruje budowy i wcale się na nich nie pojawia. Kiedy nasi murarze usłyszeli, że mamy kierownika budowy, to pierwsze co powiedzieli to "mamy nadzieję, że to nie pan Gronowski", bo też mieli z nim do czynienia i byli przerażeni jego zlewacką postawą. Wygląda więc na to , że panu Gronowskiemu trzeba zlecać nie tylko nadzór, ale też wykonawstwo - wtedy się stara.

Ale, powiedzcie sami, czy to jest poważne...?

 

Bardzo dziekuje wszystkim za opinie, niechce generalizowac, ale wydaje mi sie , ze dagabud to gra w rosyjska ruletke. ja niestety bardzo czesto bywam za granica, i nie bede mogl kontrolowac swojej budowy tak jak bym chcial, tak, ze kierownik z DB raczej odpada, z calym szacunkiem dla niektorych jego ekip.

Prosba o Solidnego kierownika wciaz aktualna.

Pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Wygląda więc na to , że panu Gronowskiemu trzeba zlecać nie tylko nadzór, ale też wykonawstwo - wtedy się stara. Ale, powiedzcie sami, czy to jest poważne...?

niestetey musze potwierdzic wszystko co napisalas, z wyjatkiem zacytowanego zdania. Ma u mnie i wykonastwo i kierowanie i w ogole sie nie stara, do stropu byl tylko raz na budowie - przy zdaniu placu. Nie byl nawet ogladac fundamentow....

 

To przykre :( Jak można tak nie szanować swojego zawodu, swojej opinii? To dla mnie nie do pomyślenia. Jak ten człowiek prosperuje? Dobrze chociaż, że jego ekipa jest do rzeczy (przynajmniej tak mi się zdaje z obserwowanych budów).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałam się dzisiaj rosnącym słupom w Kamionkach i ...są monstrualne :o :o :o :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

http://i78.photobucket.com/albums/j100/bagat/PICT5871.jpg

 

wspólczuje baaardzo mieszkańcom osiedla Grot i Długie w Kamionkach

 

http://i78.photobucket.com/albums/j100/bagat/PICT5873.jpg

 

to jest jeszcze stara linia , a jak będzie wyglądał nowy możecie sobie wyobrazić

 

ja te słupy będę miała za lasem, ale przy ich wielkości część i tak będę widziała

 

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

PS. (Wielkość wklejonego zdjęcia nie była celowa, ale nie mogę jej zmniejszyć,fatum jakieś? :-?...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna tutaj zasiegnac informacji odnosnie cen rzeczoznawcy? potrzebujemy wycenic dzialke w robakowie szukam jakiegos taniego czlowieka

 

Wycenialiśmy bodajże w marcu lub kwietniu działkę i planowany dom (na potrzeby kredytu) i kosztowało nas to 600 zł za 3 egzemplarze. To chyba raczej średnia cena :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do osób, które kupowały Porotherm 25 P+W w hurtowni Nadstaga w Obornikach (Iga???). Otóż nasz majster straszy nas, że ten Porotherm z Nadstagi pochodzi z cegielni w Osieku i jest miękki, kruszy się i jest w związku z tym dużo odpadów. Polecał raczej Porotherm z Honoratki koło Konina. Przeszukałam forum, ale informacji na ten temat mało a o Honoratce wręcz sprzeczne opinie :roll: . Jesteśmy raczej nastawieni na zaopatrzenie w Nadstadze, bo proponują korzystne warunki i mamy dość blisko do nich, więc trochę się zmartwiłam tą opinią. Jak więc było z jakością waszego Porothermu?

Dziękuję i pozdrawiam,

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...