Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Do Alison i K74

Witam serdecznie i dzieki za odzew. Dobra to zacznijmy od PC.

 

Wykonawcę mamy - ClimaKomfort z Grudziądza

Powieszchnia podłogówki 180 m2, wyceniona z z pompą, podgrzewaczem CWU,ułożenienm ustrojstwa w ziemi i podłogówką na 58 k pln netto (po negocjacjach)

żródło ciepła - wymiennik gruntowy poziomy

Nie rozważam dodatkowego ogrzewania CWU, chyba dlatego (mąż mówił, ale nie pamiętam :oops: ), że w sytuacji waratyjnej można podgrzać grzałką elektryczną która jest już przy tym, ale za to nie daję głowy :wink:

Solary odpadły, bo gdzieś jest granica pchania się w kolejne nowości, które trzeba opłacić, serwisować, przeglądać itd. Z tego powodu decyzja o reku jest na obecną chilę na NIE, chociaż to może się jeszcze w trakcie zmienić . Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Do Alison i K74

Witam serdecznie i dzieki za odzew.

Ja myślę o Thermogolv w kwesti PC. Też sprzedają szwedzkie pompy Zirrus. Na forum raczej chwalone. Jest kilka wątków o pompach ciepła w wymianie doświadczeń.

Rekuperator będziemy instalować razem z GWC.

Ale solarów już nie.

A jakie pompy oferuje wspomniany prze Ciebie Eco-Profit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki za odzew i info

Do K74: Pompy "Greenline", a medal nie na Budmie tylko na Instalacje 2006, a do solarow to tez mam duze watpliwosci czy potrzeba, jednak tak jak pisalem zastanawiam sie nad wyciagnieciem rury na dach, co jak bym w przyszlosci sie zdecydowal, koszt prawie zaden.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki medal?

Pompy Greenline oferuje w Polsce IVT. Ale cena trochę odstrasza. Szczerze mówiąc, gdybym zdecydowała się na ten typ pompy, to wolałabym kupić od IVT, bo to firma znana na rynku. Eco-cośtam ze Zgierza może być kolejną firmą krzakiem :-? .

 

A taki medal: http://instalacje.mtp.pl/pl/24068.html, a z cena masz racje, troche przesadzona, tyle ze u przedstawiciela IVT z Gdanska, u innych wyglada to juz troche lepiej. Np jak to piszesz " cos tam ze..Zagania nie Zgierza" to firma Acvabud na rynku juz parenascie lat, czesc Eko-Profit troche juz tego namatowali, a cenowo przy wstepnej kalkulacji sa 10% tansi niz IVT, ale mozesz miec racje wlasnie, czekam na e-mail z referencjami tej firmy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kto szukał taniego piasku do zasypania pod posadzki to mogę polecić gocia który mi woził a i wdodatku bardzo punktualny jak mało kto na budowie

 

 

Witaj!!

Mogę prosić o namiar na gościa od piasku i na tartak w którym zamawiałeś więżbę/? :D

pozdrawiam :D

Ja też, poproszę :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje ekipy, która otynkowałaby mi domek w systemie Porotherm (4-5cm tynku ciepłochronnego). Okazało się, że mój majster nigdy w życiu nie słyszał o tynku grubości ponad 4cm. Trochę mnie przeraża wizja mojej ściany jako poligon doświadczalny...

 

Może ktoś polecić jakiegoś sprawdzonego wykonawce? Ew. z orientacyjnym cennikiem?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhh - ale mnie nie bylo! :o Brak netu, powiadomien i czasu - bo praca na budowie wre :wink: No ale nadrabiam - sorry za spozniony refleks :oops:

Misiowa wiem, ze pewnie juz "po ptokach" ale pth z Nadstagi (ja mialam klase 10) faktycznie kruchy. No ale taka juz uroda ceramiki. Jak wyglada mozna zobaczyc w moim dzinniku budowy. Budowlancy mieli tylko zastrzezenia do 1 palety, ktora zwrocilismy. Kierownik nic nie wspominal. Fak troche kola w oczy te odpaki - ale to ceramika a nie beton komorkowy. mam porowanani, bo z bk robie działowe. Ogolnie moge polecic.

 

mundzia bedziesz miala problem. sama jakies 3 tyg temu szukama na ten termin. O tynkach c-w z agregatu zapomnij - znalazlam tylko reczne i wszycy na lipiec zajeci. W koncu ublagalam moich murarzy i mimo, ze oporami i nie tanIo (14 zł/m2 - CO SADZICIE O TEJ CENIE - PROBOWAC ZBIC?) sie zgodzili. ale rozumien twoj bol :wink:

 

rammzes1 dobre i tanie okna- czesto to sie wyklucza :wink: Ja biore okna z MS Pomorska Fabryka Okien - prdystryb. na ul. Sokoła 11 061-8401352. ja jestem zadowolona i ceny i z obslugi :D

 

A teraz moje pytania -jaki mieliście ceny za punkt elektryczny. Polecany na forum p. Trzmiel wola 23 zł za punkt i nie chce spuscic. Inny polecany elektryk od znajomych - zszedl do 18 zl za punkt, ale liczy je w taki sposon, ze 1 lapa i 2 wlacznki (przecodnie) to u niego 3 punkty.

Maciek z Borówca - polecana przez ciebie firma find wycenila mi calosc na 4.500 (sama robicizna) a inne wyceny to 3.000 - 3.400. Moze jakies uwagi na temat elektryki i wielkopolskich cen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

 

Wiem ze to było ale czy ktos mógłby mi na prywatną skrzynke polecić sensownego kierownika budowy. Sprawa robi sie bardzo pilna a na razie poszukiwania są bez efektow bo albo skrajnie drodzy albo ja jakos nie mogę sie dogadac albo to facet nie chce z mną podpisać umowy - zgroza ja chce 15 punktow a on tylko 3:) Przejrzalam także całe forum ale nie znalazlam ani jednego kontaktu- były pewne polecane ale tylko na pryw.

 

Budowa na południe od Poznania. Z góry dziekuje!!! Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek z Borówca - polecana przez ciebie firma find wycenila mi calosc na 4.500 (sama robicizna) a inne wyceny to 3.000 - 3.400. Moze jakies uwagi na temat elektryki i wielkopolskich cen?

 

Z tego co wiem, firma ma bardzo duzo zlecen i zaczyna sie cenic. Wiem, ze jest dobra i solidna, jednak co do cen to juz ja nie wnikam. Ja jestem z ich uslug zadowolony.

A z drugiej strony... jesli ktos inny zgadza sie na 4500 to sie nie dziw ze tak wolaja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek-MZM fakt - o dobrych ludzi do roboty teraz trudno - daletego pewnie poznańskie ceny sa tak wysokie, że czasem az sie wlos na glowie jezy :D Ekupi ktore maly dom w stanie surowym buduja bez dachu na 35 tys (ja np. mialam od jedej taka wycene) tez nie narzekaja na brak klinetow. Choc zdecydowanie tacy klienci maja bardzo grube portfele i stac ich na taka rozrzutnosc :wink: Oj jak ja zaluje, ze mnie nie stac :wink: :D

 

Z innej beczki - moglibyscie zerknac na moje szczty - tu link do zdjecia:

http://i51.photobucket.com/albums/f377/iga9/szczyt.jpg

 

Jak na moje oko nie jest to calkiem w porzadku. Co wy na to? Czy wasze szczyty (ten akurat musi miec belke oparta na cegłach) tez wygladały ja puzzle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla budowniczych. U nas od wiosny budowa ruszyła pełną parą. Budujemy w Szczepankowie z Porothermu 30 + wata na ocieplenie.

Domek rośnie, jak na drożdżach, właśnie kończą dach.

 

 

Iga 9 Co do tynków c-w ęcznych 14 zł to chyba średnia cena. Trudno kogoś znaleźć na lipiec. Tynki maszynowe znaleźliśmy od 18-23 zł, ale też są kłopoty z terminami.

 

http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?id=51062&r=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...