Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Moich tynkarzy (ręczne C-W) obtargowałem na 11 zł/m2 z odliczeniem wszelkich otworów ściennych (nie będą robić szpalet, bo okna wstawiam po tynkach i gipskartonem jadę). 14 zł to mocna stawka.

Trzeba też targować się o otwory ścienne, bo to sporo.

 

pozdrawiam

Gerion

 

Taniej nikogo nie znalazla. A za ficowane chca 18 zl/m2. Palnuje wiec utargowac 15 zl za filcowane i 13 zl za zwykle. Ale tak naprawde to nie mam wyboru, bo mam tylko jedna ekipe z wolnym terminem - a na opoznienie nie moge sobie pozwolic :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

 

Ja co prawda dopiero przymierzam się do budowy (działka kupiona, dyskusje nad wyborem projektu prawie w końcowej fazie) ale już od dłuższego czasu przyglądam się Waszym budowlanym perypetiom :wink:

A że czas ucieka postanowiłam zacząć działać... i już na początku potrzebuję Waszej pomocy :oops: Chodzi mianowicie o dobrą, sprawdzoną firmę, która by mi wybudowała domek pod klucz, łącznie z zakupami materiałów i papierologią. Budowa miałaby się rozpocząć późną jesienią lub też (co wydaje się bardziej prawdopodobne) wiosną 2007.

 

Będę bardzo wdzięczna na namiary na takowe firmy lub (co równie cenne) za informacje, kogo ewentualnie unikać jak ognia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM . Szukam sąsiadów z Lednogóry, może ktoś z was się tam buduję posąsiedzku.pozdrowionka dla całego klubu :p

no my troche dalej.... ale te same strony :) witam wiec krajana

 

 

witam witam bardzo się cieszę już jeden kontakt nawiązałam i się okazało że jesteśmy sąsiadami za plotu.Z jakiej miejscowości jesteś? Ja na osiedlu przy wiatrakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM . Szukam sąsiadów z Lednogóry, może ktoś z was się tam buduję posąsiedzku.pozdrowionka dla całego klubu :p

no my troche dalej.... ale te same strony :) witam wiec krajana

 

 

witam witam bardzo się cieszę już jeden kontakt nawiązałam i się okazało że jesteśmy sąsiadami za plotu.Z jakiej miejscowości jesteś? Ja na osiedlu przy wiatrakach.

nie nie my duzo dalej w dzienniku jest mapka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Nie wiem czy jestem za dokładna i czepiam się szczegółów czy też tradycyjnie w Polsce bylejakość jest na porządku dziennym.

Odpowiedzcie jeśli ktoś się na tym zna bo ja jestem zielona.

Budowa mojego domku zaczęła się 5 czerwca - w tej chwili zaczynają stawiać mury.

Po wylaniou betonu zamówiliśmy tzw m- ki, które stawia się na fundament.

Częśc z nich ok 1 na 20 była pęknięta.

Nasz murarz zamiast zadzwonic do nas i powiadomić o tym żebyśmy mogli pęknięte m-ki reklamować i wymienić - powkładał je w mur.

Tak jak pisałam nie jest tego dużo - ok 4 na 1 z 4 ścian.

Dowiadywałam się o to i podobno nie ma to znaczenia dla nośnościu muru - ja jednak nie jestem pewna - dodam, że o mało nie wyrzuciła z tego pwodou ekipy.

Czy ktoś miał podobną sytuację - bo znajomi twierdza, że taka rzecz to standard i że jak ktoś się na budowie nie zna albo buduje mu deweloper to ma tego typu mnóstwo usterek i nikt go nawet nie informuje...

 

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula7771 - co do znaczenia dla muru nic ci nie pomoge bo widzy niestety nie mam :wink:

Ale moge powiedzic, ze z tymi drobnymi ustrkami to duzo w tym prawdy - nie jest idealnie, ale grunt, ze nie ma to duzego znaczenia dla konstrukcji. Tak przynajmniej est u mnie. wszystkich bledow pewnie nie wychwycisz, bo czesc prac zanika (mimi ze staram sie codziennie po pracy jechac na budowe). Ale z drugiej strony nie mysl, ze deweloper lub firma budujaca pod klucz nie zrobi ci fuszery :wink: Wedlug mnie jest jeeszcze gorzej, bo nawet nad materialem nie panujesz - mozesz zaplacic za cos a wpakuja ci tanszy substytu. Takie budowe czesto maja wiecej bledow (o ktorych nie wiesz - bo odbierasz jak juz wszystko zakryte) i masz mniejsza mozliwosc na zmiany w trakcie budowy. Popatrzcie jak deweloperzy buduja nowe bloki - dla mnie to porazka. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Nie wiem czy jestem za dokładna i czepiam się szczegółów czy też tradycyjnie w Polsce bylejakość jest na porządku dziennym.

Odpowiedzcie jeśli ktoś się na tym zna bo ja jestem zielona.

Budowa mojego domku zaczęła się 5 czerwca - w tej chwili zaczynają stawiać mury.

Po wylaniou betonu zamówiliśmy tzw m- ki, które stawia się na fundament.

Częśc z nich ok 1 na 20 była pęknięta.

Nasz murarz zamiast zadzwonic do nas i powiadomić o tym żebyśmy mogli pęknięte m-ki reklamować i wymienić - powkładał je w mur.

Tak jak pisałam nie jest tego dużo - ok 4 na 1 z 4 ścian.

Dowiadywałam się o to i podobno nie ma to znaczenia dla nośnościu muru - ja jednak nie jestem pewna - dodam, że o mało nie wyrzuciła z tego pwodou ekipy.

Czy ktoś miał podobną sytuację - bo znajomi twierdza, że taka rzecz to standard i że jak ktoś się na budowie nie zna albo buduje mu deweloper to ma tego typu mnóstwo usterek i nikt go nawet nie informuje...

 

pozdrawiam

Asia

 

Pęknięte pustaki to żaden problem - na pewno w żaden sposób nie wpłynie na jakość murów. Ważniejsze jest to, żeby wymiary się zgadzały - bo tak naprawdę to jest najistotniejsza sprawa. Może to i dobrze, że czepiasz się szczegółów, bo przynajmniej ekipa będzie bardziej uważać, ale błędów na budowie nie unikniesz - to nie apteka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...