Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mam pytanie. dzwoniłem dziś do dwóch betoniarni. jakas w antoninku i LAFARGE. i oto jakie ceny za beton na fundamenty B20.

1. antoninek 219.33 zł brutto

2. LAFARGE 249.40 zł brutto

hmmm :-?

Pan z Lafarge powiedział że gwarantuje nawyższą jakość betonu i że są liderami na rynku wlkp. a tu w antoninku znów cena jest miła -

i czym się kierować????? :roll: :roll: :roll:

Co sadziecie o tych dwóch betoniarniach? Zapewne brał ktoś tam beton. Czekam na jakies info

pozdro for all z wlkp

świercz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. dzwoniłem dziś do dwóch betoniarni. jakas w antoninku i LAFARGE. i oto jakie ceny za beton na fundamenty B20.

1. antoninek 219.33 zł brutto

2. LAFARGE 249.40 zł brutto

hmmm :-?

Pan z Lafarge powiedział że gwarantuje nawyższą jakość betonu i że są liderami na rynku wlkp. a tu w antoninku znów cena jest miła -

i czym się kierować????? :roll: :roll: :roll:

Co sadziecie o tych dwóch betoniarniach? Zapewne brał ktoś tam beton. Czekam na jakies info

pozdro for all z wlkp

świercz

 

najważnisza jakość betonu - jak dowieźli mi beton, kierbud nabrał cześć w słoiczek litrowy - jak kierowca to zobaczył odjechał z pełna betoniarka i przyjechał po 2 godzinach ....... nikt nic nie powiedział wszyscy wszysto wiedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem z Antoninka i było wszystko dobrze może poza terminowością, ale to też była moja wina bo zamawiałem dzień wcześniej i mnie uprzedzali że mogą mieć opóźnienie ze względu na pompę bo nie zdąrzy dojechać. Także zaczeliśmy z 2 godz. opóźnieniem ale za to bardzo sprawnie. Gruchy były jedna po drugiej praktycznie bez żadnej przerwy. Co do betonu to też dobry np. w porównaniu z Garbami. Sąsiad lał w ten sam dzień beton z Garb i widać było różnicę jakościową a o kuciu (zrobiliśmy próbki) to nie wspomnę. Tak że jestem zadowolony, że w Garbach nie mieli terminu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem z Antoninka i było wszystko dobrze może poza terminowością, ale to też była moja wina bo zamawiałem dzień wcześniej i mnie uprzedzali że mogą mieć opóźnienie ze względu na pompę bo nie zdąrzy dojechać. Także zaczeliśmy z 2 godz. opóźnieniem ale za to bardzo sprawnie. Gruchy były jedna po drugiej praktycznie bez żadnej przerwy. Co do betonu to też dobry np. w porównaniu z Garbami. Sąsiad lał w ten sam dzień beton z Garb i widać było różnicę jakościową a o kuciu (zrobiliśmy próbki) to nie wspomnę. Tak że jestem zadowolony, że w Garbach nie mieli terminu.

jarko dzieki! wiec jest 1:1 na plus z antoninka bo niższa cena :)- tyle że nie mam jeszcze konkretnego wyniku - czekam wiec na dalsze opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że Rezi wypowiadał się o Lafarge a nie o Antoninku. Ja natomiast mam porównanie Garby a Antoninek. Powiem szczerze że na fundamenty brałem z Garb a na strop z Antoninka. Minimalnie drożej o ile dobrze pamiętam to ok 100zł na 10m3 bo w Antoninku musiałem zapłacić za pompe a w Garbach była wliczona w cenę ale dobrze się stało. Obsługa też dużo dużo lepsza (milsza) pewnie rozumieją kto płaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. dzwoniłem dziś do dwóch betoniarni. jakas w antoninku i LAFARGE. i oto jakie ceny za beton na fundamenty B20.

1. antoninek 219.33 zł brutto

2. LAFARGE 249.40 zł brutto

hmmm :-?

Pan z Lafarge powiedział że gwarantuje nawyższą jakość betonu i że są liderami na rynku wlkp. a tu w antoninku znów cena jest miła -

i czym się kierować????? :roll: :roll: :roll:

Co sadziecie o tych dwóch betoniarniach? Zapewne brał ktoś tam beton. Czekam na jakies info

pozdro for all z wlkp

świercz

Witam, ja brałam beton z Antoninka na fundamenty i strop. Murarze chwalili , że bardzo dobry, ale odnośnie ceny to chyba muszę Ciebie rozczarować. W Antoninku liczą Vat na 7% więc niższa cena wynika z mniejszego Vatu. Jak się porówna ceny netto to różnice są niewielkie. Ja miałam możliwość rozliczania Vatu przez wykonawcę więc różnica była taka , że z Antoninka wcześniej mniej płaciłam i nie musiałam czekać na rozliczenie wykonawcy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze wszyscy juz sa na b. zaawansowanym etapie

a ja mam dylemat z czego budowac z ytongu czy porothermu

fundament z bloczkow czy wylewany

czy moze ktos mi podpowie ?

narazie nie wiem nawet czy do BK zaliczka sie tylko ytong czy jeszcze cos innego i czy do ceramiki zalicza sie porothem czy tez jakis max

pomocy niech ktos mi to wyjasni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak,

twoje pytania są identyczne do tych które stawia sobie każdy zaczynający myślec o budowaniu własnego domu, szkoda walić w klawiaturę aby pisac po raz kolejny na te tematy, musisz poszukać na forum żeby sobie wyrobić własne zdanie, każdy będzie chwalił swoją metodę,

ja buduję z ceramiki tradycyjnej U220 w technologii 2W, żaden porotherm, poromur i temu podobne (hasło oddychanie scian do mnie nie przemawia) i chyba jest to najtańszy sposób stawiania ścian, ocieplam styropianem bo zdecydowanie taniej od wełny więc i tak robię z tego termos, na to mnie stać i tyle,

fundament mam z bloczków bo tez zdecydowanie taniej chyba że ukrócą zmowę kalterową cementowni i cement będzie tańszy, niejaki max to nic innego tylko U220 które ma zamiast 25cm - 30cm,

moje marzenie to mur 3 warstwowy, obłozony postarzanym klinkierem, wełna pomiędzy warstwy itp, itd. i może w następnym wcieleniu bedzie mnie na to stać :wink:

 

Pozdrawiam

 

Tom_kam

 

życzę miłego przeglądania forum, naprawdę dużo tutaj różnych tematów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. dzwoniłem dziś do dwóch betoniarni. jakas w antoninku i LAFARGE. i oto jakie ceny za beton na fundamenty B20.

1. antoninek 219.33 zł brutto

2. LAFARGE 249.40 zł brutto

hmmm :-?

Pan z Lafarge powiedział że gwarantuje nawyższą jakość betonu i że są liderami na rynku wlkp. a tu w antoninku znów cena jest miła -

i czym się kierować????? :roll: :roll: :roll:

Co sadziecie o tych dwóch betoniarniach? Zapewne brał ktoś tam beton. Czekam na jakies info

pozdro for all z wlkp

świercz

Ja brałam (fundamenty) i biorę (strop) z Lafarge - jakość bardzo dobra i cena też. Patarguj trochę - ale trzeba rozmawać tam z facetami bo babki mało elastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...