Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

mam pytanie. dzwoniłem dziś do dwóch betoniarni. jakas w antoninku i LAFARGE. i oto jakie ceny za beton na fundamenty B20.

1. antoninek 219.33 zł brutto

2. LAFARGE 249.40 zł brutto

hmmm :-?

Pan z Lafarge powiedział że gwarantuje nawyższą jakość betonu i że są liderami na rynku wlkp. a tu w antoninku znów cena jest miła -

i czym się kierować????? :roll: :roll: :roll:

Co sadziecie o tych dwóch betoniarniach? Zapewne brał ktoś tam beton. Czekam na jakies info

pozdro for all z wlkp

świercz

 

Świercz my w Antoninku też dostaliśmy miłą cenę :wink: Kierownik budowy nam polecił tą betoniarnię. Mówił, że już miał z nimi do czynienia i zawsze było wszystko ok. Więc się chyba na nich zdecydujemy. Co do jakości betonu. W Piotrowskich w Nekli też nam zaśpiewali 250 zł za B20 i mówili, że ich beton to pierwsza klasa. Nie wiem czy rzeczywiście tak jest, ale kręgi studzienne przywieźli nam fatalnie wykonane, a też się chwalili, że mają takie cacy. Więc śmiem przypuszczać, że z betonem będzie to samo :-? Nie wiem czy warto słuchać takich przechwalanek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

[Witaj świerszczu!

 

Ja zrobiłam niezłe rozeznanie i zdecydowałam się na lafarge.

Dali mi cenę za B20 - 186 netto, mimo, że beton podrożał 2 tyg temu i przy takiej cenie zostanę równiez przy wylewaniu podbetonów na parterze i stropu - czyli łącznie 3 razy.

Naprawdę można się z nimi targować - daję ci numer do ich przedstawiciela - bardzo ok chłopak - Tomek 502786917

 

Spróbuj się targować - są terminowi do bólu.

 

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Witaj świerszczu!

 

Ja zrobiłam niezłe rozeznanie i zdecydowałam się na lafarge.

Dali mi cenę za B20 - 186 netto, mimo, że beton podrożał 2 tyg temu i przy takiej cenie zostanę równiez przy wylewaniu podbetonów na parterze i stropu - czyli łącznie 3 razy.

Naprawdę można się z nimi targować - daję ci numer do ich przedstawiciela - bardzo ok chłopak - Tomek 502786917

 

Spróbuj się targować - są terminowi do bólu.

 

pozdrawiam

Asia

Popieram mam te same doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula7771 tak z tym Tomkiem jestem wkontakcie bo tak łatwo nie dał mi zrezygnować :) wiec sprawa jest do ugadania

 

Wciornastek- juz się targowałem i zbiłem juz cene do 189 zł netto - ale to niewiele

 

zuczek licze na stały kontakt :) mam nadzieje że dasz mi znać!!! skąd braliście wreszcie ten beton. ja dopiero 8lipca bede miał wykonawce na miejscu - wiec odwlekają mi sie te findamenty :roll: o Nekli już tez słyszłałem - odwalają fuszere na maxa!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze o betonie. Z Lafarge nie miałam nic wspólnego więc nie będę się wypowiadać. Ale oprócz Piotrowskich i BM w Antoninku sprawdzaliśmy też Stanbud w Garbach. Ceny dali nam całkiem dobre, ale zraziła nas jedna rzecz: facet chciał od razu całą kasę przed otrzymaniem przez nas towaru :o I wtedy zrezygnowaliśmy. Dla kilku stów nie będziemy strzelać sobie samobója :evil: Jak można komuś coś takiego proponować?! To tak jakby z góry wiedział, że chce nas oszukać. No i nie przyjmują zwrotów, nie gwarantują dojazdu na czas :-?

 

Iwka N. - rzeczywiście BM w Antoninku liczą 7% vat, ale cenę dostaliśmy dobrą i tak się opłaca. Tylko ta pompa... :-? Liczą 190 zł na godzinę. Podobno u nas cała impreza z zalewaniem nie będzie trwała więcej niż dwie godziny i przestojów nie ma, bo grucha przyjeżdża jedna po drugiej. Ale tego na 100% już nie wiem. W ogóle nie wiem czy pompę do zalewania fundamentów będziemy potrzebowali. Jeśli nie - Antoninek będzie bezkonkurencyjny.

 

Napiszcie mi proszę coś o Lafarge Gdzie jest ta betoniarnia? Świercz - ile Lafarge dolicza za pompę i dojazd do Ciebie? Fundamentów jeszcze nie zalewaliśmy, na razie mamy drugi dzień kopania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę najlepiej liczyć netto - wtedy uzyskasz tą właściwą różnicę.

A wiesz może jak długi jest rękaw tych gruszek w Lafarge? I gdzie jest to Lafarge? Dla przykładu: w Stanbudzie rękaw mają na 8 metrów, w Antoninku 3,5m. Dlatego niewiadomo czy w przypadku tego z Antoninka nie będziemy musieli brać pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki. Czy korzystał ktoś z usług i hmmm... no w ogóle - składów PSB? moja małża gdzies tam wyczytała że robią wycene za 200zł a jak się zrobi u nich zakupy powyżej jakiejś tam kwoty nie pamietam jakiej... to wtedy za free. czy warto rozpoczunac z nimi współprace?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, bo się zaraz zabetonujecie na amen!!!

 

Upał jak na karaibach, a wy tylko o betonie. Lepiej byście pomyśleli o jakichś innych pierdołach. Ja naprzykład tak sobie ostatnio myślę, jak bezkosztowo wykonać saunę na lato :wink: Wystarczy jakieś pomieszczenie z czarnym dachem (tak jak moje poddasze), wyłożyć w środku nasiąkliwym materiałem (idealne tu będą ściany z siporeksu), i dobrze je zlać, tak żeby się porządnie napiły wody. Idealnie nadają się też do tego tynki - właśnie u mnie je kładą, i stąd mój wywód - na poddaszu jest taka sauna, że nic więcej nie potrzeba :D :D :D ). Aha, no i minimum wentylacji, bo wtedy wszystko wyparuje :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki. Czy korzystał ktoś z usług i hmmm... no w ogóle - składów PSB? moja małża gdzies tam wyczytała że robią wycene za 200zł a jak się zrobi u nich zakupy powyżej jakiejś tam kwoty nie pamietam jakiej... to wtedy za free. czy warto rozpoczunac z nimi współprace?

 

Jak ja się orientowałem, to ceny w PSB były z kosmosu, i nawet po dobrych rabatach wyższe, niż w innych hurtowniach bez żadnego rabatu. Wyszło na to, że nie korzystam z ich usług. Ale widziałem na forum, że niektórzy sobie chwalą. Z drugiej strony fima V-Bud, w której kupowałem, też jest chyba w PSB, a tam mają ceny całkiem przyzwoite, i można ponegocjować.

Nie wiem, na jakiej zasadzie działa program "Buduj Dom z PSB", ale jeżeli to jest lojalka zobowiązująca do zakupu wszystkich materiałów u nich, to ja bym nie ryzykował, bo można przepłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasco cholercia widzisz, tak to jest jak człowiek chce być pewien, że zrobił wszystko aby wybrać jak najlepiej :wink:

 

Jeszcze jedno pytanie, tym razem nie o beton tylko o bloczki betonowe :lol: Czy ktoś współpracował z betoniarnią pana Stefana Czajki ze Swarzędza? Jeśli tak, to bardzo proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ja nie pisałam o betonie :wink: : Wciornastku, czy Ty do Soboty bierzesz ten beton z Lafarge? A sprawdzałaś może Waab (na Lutyckiej), BT (z Suchego Lasu) albo MatBet (z Sadów)? To są betoniarnie z najbliższej okolicy.

A teraz z innej beczki: Alison, jak tam nowa ekipa? Co mówią o jakości bloczków z Przysieczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ja nie pisałam o betonie :wink: : Wciornastku, czy Ty do Soboty bierzesz ten beton z Lafarge? A sprawdzałaś może Waab (na Lutyckiej), BT (z Suchego Lasu) albo MatBet (z Sadów)? To są betoniarnie z najbliższej okolicy.

A teraz z innej beczki: Alison, jak tam nowa ekipa? Co mówią o jakości bloczków z Przysieczyna?

Biorę tylko z Lafarge. Przedtem mieli wytwórnię w Skórzewie. Teraz jadą z Karolina. Nie liczą za dojaz gruchy. Płacisz za pompę od metra a nie za dojazd. Można się dogadać. Waab jest też w Mrowinie ale mają zdecydowanie gorsze warunki płatnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...