Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Witam Wszystkich Wielkopolan :D

Czy ktoś z Was buduje domek w Szczepankowie??

Właśnie kupiłam tam działkę i chętnie zajęłabym parę minut komuś stamtąd :D Chodzi mi przede wszystkim o jakieś ciekawe namiary na ludzi i materiały. Zamierzamy zacząć budować jakoś w sierpniu/wrześniu, absolutnie nie chcę "podkraść" nikomu ekipy, ale może właśnie będzie do wzięcia :p Pozdrawiam serdecznie !!

Serdecznie witamy w Szczepankowie. Gdzie masz działkę? My na Wieprawskiej 56, jak będziesz w pobliżu to zapraszamy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No to jeszcze ja nie pisałam o betonie :wink: : Wciornastku, czy Ty do Soboty bierzesz ten beton z Lafarge? A sprawdzałaś może Waab (na Lutyckiej), BT (z Suchego Lasu) albo MatBet (z Sadów)? To są betoniarnie z najbliższej okolicy.

A teraz z innej beczki: Alison, jak tam nowa ekipa? Co mówią o jakości bloczków z Przysieczyna?

 

K74, brachol - nowa ekipa ruszyła od środy 28 czerwca. Jeżeli chodzi o silikaty z Przysieczyna, to zwracają uwagę że ich jakość jest gorsza niż Xelli, ale wynika to głównie z ich obłupania podczas załadunku w cegielni, przeładunku w hurtowni i rozładunku na mojej budowie. Niestety w hurtowni z której ja biorę tj. HDMB Masewski mają 1 duży samochód transportowy i kilka mniejszych i na tym duzym jest stary i częściowo niesprawny HDS, Pan obsługujący też nie jest orłem i daje to taki efekt. Po mojej reklamacji handlowiec z SILIKATÓW - już po zlustrowaniu placu budowy, był wręcz zszokowany ich stopniem obłupania oraz ilością popękanych bloczków. Mam obiecane, że bloczki nie nadające się do murowania zostaną zgruzowane (wcześniej należy zeskładować je z boku) co będzie równoznaczne z wystawieniem faktury korekty.

 

PS. Nowa ekipa - jak na razie 8) - jest dużo lepsza... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie braliscie grzejniki? Jestem zdecydowana na Kermi. Ceny instalatorów wyższe niz w cenniku na stronie producenta - odpadją. Economy dało mi w pierwszym podejściu 25% rabatu - ale też od wyższych cen niż w ineternetowym cenniku :-? Czy ktoś wie jak to jest z tym cennikim Kermi? Chcą mnie wyrolować w sklepie? :roll:

Mam z forum jeden namiar na punkt w Mosinie, gdzie ktoś dostał 30% upustu, ale sama nie wiem czy mi się to uda...

Muszę się zdecydować bo w tygodniu kupuję już podejścia pod grzejniki :wink:

Może też oświeci mnie ktoś czym różni się krzejnik kompaktowy od zaworowego (wyfglądają z wierzchu identycznie a zaworowy droższy :roll: ).

Może pmożecie mi roziązać jakoś moje dylamty :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff jutro podpisuję umowę z ekipą murarsko-ciesielsko-dekarską. Ekipa z referencjami , zobaczymy jak im pójdzie. Ruszaja w połowie sierpnia, akurat po zaplanowanym urlopie.

Poszukuję obecnie kierownika budowy, mam namiary na podobo rewelacyjnego (wg Geriona i Olkalybowa) ale cena 3000 to trochę dużo.

Ktoś może mi polecić dobrego kierownika ale w lepszej cenie?

 

witam wszystkich forumowiczów wkrótce zacznę budowe w Rokietnicy

czy mogę prosić o namiary na tego polecanego kierownika?

z góry dziekuję (na innych polecanych i sprawdzonych równiez z chęcią wezmę :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów wkrótce zacznę budowe w Rokietnicy

czy mogę prosić o namiary na tego polecanego kierownika?

z góry dziekuję (na innych polecanych i sprawdzonych równiez z chęcią wezmę :-) )

Poszukaj w starych mailach ode mnie. Powinien tam być nr do naszego Kierownika. Sprawdzony i polecany, chociaż nie z forum :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów wkrótce zacznę budowe w Rokietnicy

czy mogę prosić o namiary na tego polecanego kierownika?

z góry dziekuję (na innych polecanych i sprawdzonych równiez z chęcią wezmę :-) )

 

o witam prawie sasiedzi

a mozna wiedziec gdzie mniej wiecej ?

bo ja za policja w tzw. trojkacie rokietnickim na osiedlu -sam srodek rokietnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja co prawda nie buduję domu, ale kupiłem mieszkanie i szukam dobrego parkieciarza+ewentualny namiar dostawcę podłóg egzotycznych.

Artur

PS

Znalazłem na początku wpisów (ok 2003) posty kolegi lonia ale nie pojawia się on na forum już, a emalia wraca od niego.

nie polecam firmy BEMAX z sw Michała

 

pozostaja wielcy Metzler, Dąbex, Nowaks i inni wykonawcy itp ceny maja mniej więcej podobne 50 zł robocizna / 50 zł chemia i trudno wytargowac więcej niz 10-12%

 

 

Ewenementem jest tutaj BEMAX który za 1m2 deski barlineckiej z chemia zaśpiewał 220 zł / m2 - robocizna z chemia ponad 130 zł netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie betonu to u mnie sprawdziła się firma z Nekli Piotrowscy. Kiedyś widziałem posty narzekające na nich, ale ja na razie złego słowa nie mogę powiedzieć. Do tego w cenie gruchy mają taśmociąg - na fundamenty nie potrzeba pompy, a taki taśmociąg jest idealny.

 

Natomiast ja potrzebuję pomocy w innej sprawie - czy ktoś z Was wie, co jest grane z pustakami Max? Nigdzie tego nie można dostać!

 

Pozdrawiam

zbig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja co prawda nie buduję domu, ale kupiłem mieszkanie i szukam dobrego parkieciarza+ewentualny namiar dostawcę podłóg egzotycznych.

Artur

PS

Znalazłem na początku wpisów (ok 2003) posty kolegi lonia ale nie pojawia się on na forum już, a emalia wraca od niego.

nie polecam firmy BEMAX z sw Michała

 

pozostaja wielcy Metzler, Dąbex, Nowaks i inni wykonawcy itp ceny maja mniej więcej podobne 50 zł robocizna / 50 zł chemia i trudno wytargowac więcej niz 10-12%

 

 

Ewenementem jest tutaj BEMAX który za 1m2 deski barlineckiej z chemia zaśpiewał 220 zł / m2 - robocizna z chemia ponad 130 zł netto

 

Dzięki Rezi !

U Nowaksa już byłem, do Dąbexu się wybieram a Metzlera nie znałem. Jeszcze raz dzięki.

Z tym Bemaxem to rzeczywiście przegięcie ale coś się nie zgadza: Skoro piszesz, że 130 netto za robotę z chemia to deska Barlinka wychodzi sporo poniżej 100zł-gdzie taka dobra cena na Barlinka?

PS

Co Ty zakładałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rezi !

U Nowaksa już byłem, do Dąbexu się wybieram a Metzlera nie znałem. Jeszcze raz dzięki.

Z tym Bemaxem to rzeczywiście przegięcie ale coś się nie zgadza: Skoro piszesz, że 130 netto za robotę z chemia to deska Barlinka wychodzi sporo poniżej 100zł-gdzie taka dobra cena na Barlinka?

PS

Co Ty zakładałeś?

 

deska bukowa 3 lamelowa - cena promocyjna netto

do ww cen + vat 7%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja co prawda nie buduję domu, ale kupiłem mieszkanie i szukam dobrego parkieciarza+ewentualny namiar dostawcę podłóg egzotycznych.

Artur

PS

Znalazłem na początku wpisów (ok 2003) posty kolegi lonia ale nie pojawia się on na forum już, a emalia wraca od niego.

nie polecam firmy BEMAX z sw Michała

 

pozostaja wielcy Metzler, Dąbex, Nowaks i inni wykonawcy itp ceny maja mniej więcej podobne 50 zł robocizna / 50 zł chemia i trudno wytargowac więcej niz 10-12%

 

 

Ewenementem jest tutaj BEMAX który za 1m2 deski barlineckiej z chemia zaśpiewał 220 zł / m2 - robocizna z chemia ponad 130 zł netto

 

Dzięki Rezi !

U Nowaksa już byłem, do Dąbexu się wybieram a Metzlera nie znałem. Jeszcze raz dzięki.

Z tym Bemaxem to rzeczywiście przegięcie ale coś się nie zgadza: Skoro piszesz, że 130 netto za robotę z chemia to deska Barlinka wychodzi sporo poniżej 100zł-gdzie taka dobra cena na Barlinka?

PS

Co Ty zakładałeś?

 

Nowaksa nie znam, w Dąbexie kupowałem 5 lat temu parkiet - z perspektywy czasu jakość fatalna!! Mimo tego w tym roku odwiedziłem ich testowo na Czechosłowackiej - nie wykazali większego zainteresowania - stąd skreśliłem ich. Metzler to chyba ci z Przeźmierowa - umówiłem się z gościem - miał przyjechać na budowę - nie przyjechał, hmm... skreśliłem ich :D Mało kto pozostał na placu boju :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rezi !

U Nowaksa już byłem, do Dąbexu się wybieram a Metzlera nie znałem. Jeszcze raz dzięki.

Z tym Bemaxem to rzeczywiście przegięcie ale coś się nie zgadza: Skoro piszesz, że 130 netto za robotę z chemia to deska Barlinka wychodzi sporo poniżej 100zł-gdzie taka dobra cena na Barlinka?

PS

Co Ty zakładałeś?

 

deska bukowa 3 lamelowa - cena promocyjna netto

do ww cen + vat 7%

A jeśli chodzi o parkiet bukowy zdecydowanie nie polecam takowego - może jest ładny ale buczyna jest strasznie podatna na zmiany wilgotności - mój parkiet po 5ciu latach użytkowania jest do wymiany :cry: Być może deska warstwowo klejona będzie się zachowywała inaczej - oby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja glupa blonyda (ktora od poczatku wrzesnia ma rozpoczac wykonczeniowke a koniec grudnia sie wprowadzac) zaczelam poszukiwanie ekipy od wykonczeniowki. Facet z jtorym bylam na 80% ugadana - nie wie czy da rade wejsc - da znac mi w sobote :-? Dzwonilam do dwoch polecanych w bialej liscie - jeden nie odbiera (chyba zmianil numer) a drugi pierwszy wolny termin ma na listopad! A ja nie moge straciac 2 miesiecy. Jestem przerażona, bo nie wiedziałam, że trzeba na tyle wczesniej klepac terminy :o :cry: Moze ktos podrzucilby mi jakis namaiar na calosciowych magikow? HELP!!! Ja tonę!!! :cry:

Nie - tak poważnie to bardzo prosze o pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja potrzebuję pomocy w innej sprawie - czy ktoś z Was wie, co jest grane z pustakami Max? Nigdzie tego nie można dostać!

 

Pozdrawiam

zbig

 

Nie wiem co jest grane z Maxem, ale my mieliśy taki sam problem z U220. Mieliśmy zamówić tą z Osieku, okazało się, że fabryka "w przebudowie". W hurtowni przebąkiwali coś, że Biegonice wykupił Wienerberger. Czy prawda to, nie wiem. Z krotoszyńską masakra - terminy na sierpień :-? I tak, z planowanego U220 mamy thermopor Leiera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...