Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Natomiast ja potrzebuję pomocy w innej sprawie - czy ktoś z Was wie, co jest grane z pustakami Max? Nigdzie tego nie można dostać!

 

Pozdrawiam

zbig

 

Nie wiem co jest grane z Maxem, ale my mieliśy taki sam problem z U220. Mieliśmy zamówić tą z Osieku, okazało się, że fabryka "w przebudowie". W hurtowni przebąkiwali coś, że Biegonice wykupił Wienerberger. Czy prawda to, nie wiem. Z krotoszyńską masakra - terminy na sierpień :-?

 

Max powoli znika z Wilekopolski, Krotoszyn i chyba Wienerberger nie mają go już w swojej ofercie.

Biegonice sprzedały Osiek Wienerbergerowi już jakiś czas temu.

Mi w jednej hurtowni powiedzieli, że producent (czytaj wienerberger) nie przyjmuje zamówień na U 220 :evil:

 

Ja ruszam dopiero w sierpniu z wykopami, mam nadzieję, że do tego czasu rynek znormalnieje :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Natomiast ja potrzebuję pomocy w innej sprawie - czy ktoś z Was wie, co jest grane z pustakami Max? Nigdzie tego nie można dostać!

 

Pozdrawiam

zbig

 

Nie wiem co jest grane z Maxem, ale my mieliśy taki sam problem z U220. Mieliśmy zamówić tą z Osieku, okazało się, że fabryka "w przebudowie". W hurtowni przebąkiwali coś, że Biegonice wykupił Wienerberger. Czy prawda to, nie wiem. Z krotoszyńską masakra - terminy na sierpień :-?

 

Max powoli znika z Wilekopolski, Krotoszyn i chyba Wienerberger nie mają go już w swojej ofercie.

Biegonice sprzedały Osiek Wienerbergerowi już jakiś czas temu.

Mi w jednej hurtowni powiedzieli, że producent (czytaj wienerberger) nie przyjmuje zamówień na U 220 :evil:

 

Ja ruszam dopiero w sierpniu z wykopami, mam nadzieję, że do tego czasu rynek znormalnieje :-?

 

A zamówiłeś już ceramikę? Jeśli nie, to lepiej to zrób, bo może się okazać, że nie dostaniesz na czas. W końcu szczyt sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja glupa blonyda (ktora od poczatku wrzesnia ma rozpoczac wykonczeniowke a koniec grudnia sie wprowadzac) zaczelam poszukiwanie ekipy od wykonczeniowki. Facet z jtorym bylam na 80% ugadana - nie wie czy da rade wejsc - da znac mi w sobote :-? Dzwonilam do dwoch polecanych w bialej liscie - jeden nie odbiera (chyba zmianil numer) a drugi pierwszy wolny termin ma na listopad! A ja nie moge straciac 2 miesiecy. Jestem przerażona, bo nie wiedziałam, że trzeba na tyle wczesniej klepac terminy :o :cry: Moze ktos podrzucilby mi jakis namaiar na calosciowych magikow? HELP!!! Ja tonę!!! :cry:

Nie - tak poważnie to bardzo prosze o pomoc :D

 

w Poznaniu zz ekipą do wykończeniówki sa b.duże problemy

ja szukam juz 2 miesiące i ledwo załapałem się na poczatek sierpnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja ruszam dopiero w sierpniu z wykopami, mam nadzieję, że do tego czasu rynek znormalnieje :-?

 

A zamówiłeś już ceramikę? Jeśli nie, to lepiej to zrób, bo może się okazać, że nie dostaniesz na czas. W końcu szczyt sezonu.

 

Jeszcze nie - wczoraj dostalem dopiero pozwolenia na budowę.

Fundamenty myślę zajmą jkieś 2 tygodnie więc ceramika będzie potrzebna na wrzesień ale faktycznie muszę się rozejrzeć bo zostanę z ręką w nocniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży Boban,

zuczek ma rację. Ja też dopiero zacząłem, nie wiedziałem, że są takie problemy z cegłą. Na szczęście w tym roku tylko stan surowy otwarty...

 

Mam teraz ścianki fundamentowe (zasypane) - jeśli nie liczyć problemów logistycznych to całość zajęła 5-6 dni pracy, więc za chwilę będziesz potrzebował cegłę - tak, jak ja.

 

Czy te problemy to nie krecia robota firmy od ceramiki poryzowanej? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pilnie potrzsebuje 10 pretow fi12 w okolicach borowca.

Powiedzcie, gdzie moge kupic i nie zaplacic kokosow za transport?

 

Przy okazji odradzam stal na ulicy Siewierskiej w krzesinach, stal jest droga (np. kowstal 2,40 brutto, siewierska 2,50 netto, czyli 3,05 brutto). Wczoraj transport mieli w cenie, a dzis juz maja mnie w "policzkach zapasowych", i zaspiewali sobie 50zl.

 

Pilnie prosze o jakies namiary ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Witaj świerszczu!

 

Ja zrobiłam niezłe rozeznanie i zdecydowałam się na lafarge.

Dali mi cenę za B20 - 186 netto, mimo, że beton podrożał 2 tyg temu i przy takiej cenie zostanę równiez przy wylewaniu podbetonów na parterze i stropu - czyli łącznie 3 razy.

Naprawdę można się z nimi targować - daję ci numer do ich przedstawiciela - bardzo ok chłopak - Tomek 502786917

Wlasnie z nim rozmawialem. Szczerze mowiac zaproponowal dosc kosmiczne warunki, wiec na dzien dobry zrezygnowalem:

194 netto za m3 - to ok,

+200 zl za 1h pompy - to ok,

+ 120 zl za dojazd pompy - przy tej cenie za 1h to gruba przesada

+ 150 zl za niepelny zaladunek - hmm, zamawialem duzo wiecej niz 1m3, wiec tym mnie zniechecil najbardziej. W porownaniu z np. stanbudem, gdzie za pompe placi sie od metra zaplacilbym wiecej o ponad 400-500zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży Boban,

zuczek ma rację. Ja też dopiero zacząłem, nie wiedziałem, że są takie problemy z cegłą. Na szczęście w tym roku tylko stan surowy otwarty...

Czy te problemy to nie krecia robota firmy od ceramiki poryzowanej? ;-)

 

Chyba kupię jedne z ostatnich U 220 w Poznaniu - 2,20 za sztukę z rozładunkiem i transportem.

Przetrzymają do sierpnia na placu.

W jednej hurtowni powiedzieli mi, ze wienerberger kończy produkcję U 220 i będzie klepał tylko porotherm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie, czy ktos mialby sprzedac:

- skrzynke pradowa z podlicznikiem i tablica rozdzielcza?

- kabel 5x2,5 - ok 40 m

 

Pilnie bym potrzebowal, jesli ktos ma na sprzedaz, lub na wypozyczenie, to mysle ze kwestie finansowa spokojnie dogadamy.

 

Jezeli jednak ktos nie ma na sprzedaz, to czy moglby podzielic sie informacja ile podane wyposazenie go kosztowalo?

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupię jedne z ostatnich U 220 w Poznaniu - 2,20 za sztukę z rozładunkiem i transportem.

Przetrzymają do sierpnia na placu.

W jednej hurtowni powiedzieli mi, ze wienerberger kończy produkcję U 220 i będzie klepał tylko porotherm.

 

Jeśli za tyle możesz kupić te pustaki to się nie zastanawiaj tylko bierz! Bo Ci ktoś sprzątnie :wink: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupię jedne z ostatnich U 220 w Poznaniu - 2,20 za sztukę z rozładunkiem i transportem.

Przetrzymają do sierpnia na placu.

W jednej hurtowni powiedzieli mi, ze wienerberger kończy produkcję U 220 i będzie klepał tylko porotherm.

 

a gdzie je kupujesz?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pilnie potrzsebuje 10 pretow fi12 w okolicach borowca.

Powiedzcie, gdzie moge kupic i nie zaplacic kokosow za transport?

 

Przy okazji odradzam stal na ulicy Siewierskiej w krzesinach, stal jest droga (np. kowstal 2,40 brutto, siewierska 2,50 netto, czyli 3,05 brutto). Wczoraj transport mieli w cenie, a dzis juz maja mnie w "policzkach zapasowych", i zaspiewali sobie 50zl.

 

Pilnie prosze o jakies namiary ...

Nasz szef ekipy zamawia w Pobiedziskach. Transport do 50 km mają gratis. I ceny bardzo przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupię jedne z ostatnich U 220 w Poznaniu - 2,20 za sztukę z rozładunkiem i transportem.

Przetrzymają do sierpnia na placu.

W jednej hurtowni powiedzieli mi, ze wienerberger kończy produkcję U 220 i będzie klepał tylko porotherm.

 

Jeśli za tyle możesz kupić te pustaki to się nie zastanawiaj tylko bierz! Bo Ci ktoś sprzątnie :wink: :-?

 

Stargowałem do 2,16, mam fakturę, do końca września mogą być na placu.

Dla amatorów tradycyjnej ciężkiej ceramiki bez trocin w środku: producent to Cegielnie Polskie z Bydgoszczy, zakład jest w Stopce. Tel do Bydgoszczy 523439261, 523439264. Mi podali namiary na 3 hurtowie w Poznaniu:

- Hydrobudowa 9 na Gdyńskiej

- Chemik na Starołęckiej

- Teel albo Tell na ul. Dojazd

 

Życzę sukcesów w negocjacjach.

 

Z tym U220 to faktycznie są jaja - u mnia na osiedlu Ataner już zadasza wielki budynek i podpatrywałem z czego budują - U 220 brali z conajmniej 3 źródeł - Wienerberger, Krotoszyn i Cegielnie Polskie. Wyobrażacie sobie dom z np. oknami od 3 różnych producentów? :lol:

No, oszczędności wydane, teraz bez kredytu już nic większego nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z innej beczki, ale może Wam sie przyda. Ostrzegam przed firmą AVANT DESIGN - pan Grzegorz Trojan - wykonują meble kuchenne.

Po 6 tygodniach oczekiwania dowiedziałam się w dniu montażu,że termin został przesunięty o nastepne 6 ( !!!!) tygodni. powód: zrezygnowałam ze ścianki przeze mnie murowanej , która znajduje się między meblami. Zrezygnowałam ze ścianki po 2 tygodniach od podpisania rozmowy.

Krętactwa i kit straszny. Uważajcie na tego gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pilnie potrzsebuje 10 pretow fi12 w okolicach borowca.

Powiedzcie, gdzie moge kupic i nie zaplacic kokosow za transport?

 

Przy okazji odradzam stal na ulicy Siewierskiej w krzesinach, stal jest droga (np. kowstal 2,40 brutto, siewierska 2,50 netto, czyli 3,05 brutto). Wczoraj transport mieli w cenie, a dzis juz maja mnie w "policzkach zapasowych", i zaspiewali sobie 50zl.

 

Pilnie prosze o jakies namiary ...

Nasz szef ekipy zamawia w Pobiedziskach. Transport do 50 km mają gratis. I ceny bardzo przyjemne.

Jakbys mogl, podaj namiary. Jakie konkretnie to ceny, chetnie porownam te z okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O namiary zapytam szefa.

A cena 1660 zł netto (VAT 7%) za 600 m fi 12 (żebrowana) i 640 strzemion fi 6 (30x30). Coś koło 1,90 za kg, ale nie umiem tego dokładnie przeliczyć. Porównywałam ceny za całość. Transport, jak pisałam, gratis.

Dobre ceny na fi 12 ma też Zbrojarnia Północ na Lutyckiej (tel. 8417530) - 2,1 netto za kg, ale trzeba doliczyć transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...