Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Szef nasz przywiózł część, a później reszta przyjechała na jakimś dużym samochodzie. Nie było mnie przy tym, ale samochód duży był, bo płot musieli rozebrać, żeby wjechał na działkę. Zapytam szefa skąd ten transport.

A nie mowilas czasem wczesniej, ze transport gratis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ludzie - ja normalnie jestem przerazona! :o

Pilnie poszukuję ekipy od wykończeniówki - jednej kompleksowo, lub poszczególnych ludków od:

- malowanie,

- tynki strukturalne

- podwieszane sufit i cuda z g-k

- obudowa kominka g-k

- płytki i biały montaz

- montaz drzwi, parepetów etc.

Termin wejscia najlepiej od wrzesnia.

Jedyna ekipa, ktora w ogole ze mna o takim terminie rozmawia podał mi cenę za wykończenie ok.90m2. Oni nie wyliczaja metrow tylko po protu spojrzeli na rzuty i wykonczenie calego pateru + jedej lazienki na gorze ( w tym gruntowanie, szpachlowanie, malowanie, tynki strukturalne, płytki, panele, podwieszane sufity, motaz szkla, obudowe kominka, rozprowadzenie dgp, montaz gniazek, włacznikow, biały montaz, armatury, dzwi klamek i czego tem jeszcze bede potzrebowala do zamieszkania pod klucz - nie wazne czy wiecej bedzie plytek, paneli itd.) - chca 20 tysiecy za robicizne. Od razu powiedzieli, ze prawdopodobnie na metry wyjdzie mnie taniejj, ale oni robia cuda i sa artystami (i to akurat prawda :roll: ) i wchodza we wrzesniu i przez 1,5-2 miesiecy sa moi.

Co wy o tej cenie myslice? Jak dla mnie to lekki kosmos :cry:

 

Pomozcie prosze, bo moje marzenia o przprowadzce na Boze Narodzenie legly wlasnie w gruzach :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dwóch wspólników. Nie wiem ilu ludzi robie, ale zazwyczaj jak z nimi rozmawiam (a mam kontakt od listopada 2005 to wychodzi na to, że robia sami we dwójkę, ale od rana do wieczora.

Wiesz - na 20 tys to ja musze jakies 2 lata pracowac, wiec dla mnie kwota kosmiczna. Muszale dokladnie zliczyc metry, plytek, g-k, dodac ceny montazu to mi wyjdzie jakas ogolna cena. Wem, ze od ziarnka do ziarnka. Moj elektryk za pozniejszy montaz jednego halogenu chce 20 zł/szt. :wink:

A wy mozecie sie wypowiedzec - ile was mniej wiecej kosztowala robicizna za calosc wykonczeniowki - liczac od zakonczenia etpow tynkow i wylewek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga9 niestety tyle to moze kosztować za zakres jaki podałaś...No może z 2-3tys Ci mniej wyjdzie jak będziesz robiła poszczególnymi ekipami,głównie przy montażu parapetów i drzwi gdyż mozesz wziaść kompleksowo z firmy która się tym zajmuje na 7%VAT.Czy cena 20tys to jest cena z rachunkiem,czy też bez? Jeśli z rachunkiem ,to powiedziałbym,że to nie jest drogo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brachol mam tez meza... :wink: A tak juz jest w tym kraju, ze to facet najczesciej zarabia wiecej niz kobieta. Moj na szczescie nie narzeka :wink: Ja tez staram sie dobarbiac roznymi aktywnosciami po pracy. Zreszta cale liceum i czesc studiow sprzatalm w roznych domach (co mi sie taraz w praktyce przy budowie bardzo przydaje :wink: ) za 4-6 zł za godzine. I nic nie poradze, ze zarobek 20 tys w dwa miesiac jest dla mnie suma astronomiczna. I jest to kwota bez rachunku. Plusem jest dostep do rabatow wykonawcy - ale nie wiem, czy sama nie uzyskam takich samych, np. 14% na płytki i drzwi Porty.

 

Znalazlam tez dwie inne ekipy z wolnym terminiem na wrzesien - jedna bardzo polecana (droższa - podiweszany sufit ok30 zł/m2, malowanie dwukrotne 7 zł, szpachlowanie 8 zł) a druga tansza (ale nie sprawdzona - malowanie dwukrotne 5 zł, podwieszany sufit 18 zł, ocieplanie poddasza z gk ok. 30 zł/m2). Co muslicie o tych cenach?

 

Teraz czeka mnie liczenie metrów różnego wykończenia i mnożenie przez te ceny. No, ale skoro mowicie, ze te 20 tys to nie tak zle... :o Tylko pamietajcie, ze to tylko parter i jedna łazienka na poddaszu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szef nasz przywiózł część, a później reszta przyjechała na jakimś dużym samochodzie. Nie było mnie przy tym, ale samochód duży był, bo płot musieli rozebrać, żeby wjechał na działkę. Zapytam szefa skąd ten transport.

A nie mowilas czasem wczesniej, ze transport gratis?

No mówiłam, bo Szef twierdził, że Mini Stal przywiezie zbrojenie na działke za darmo. I ja za to rzeczywiście nic nie zapłaciłam, a stal na dziłce jest. I już nawet poskręcana :D . Świercz twierdzi, że mu w tych Pobiedziskach powiedzieli, że nie dysponują transportem, więc dlatego chcę zapytać Szefa, jak to w końcu z tym przywiezieniem było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brachol Plusem jest dostep do rabatow wykonawcy - ale nie wiem, czy sama nie uzyskam takich samych, np. 14% na płytki i drzwi Porty.

 

12% na drzwi Porty dostałem bez targowania w BudoMarkecie.

Na płytki 15% także bez targowania w Cermaxie.Tutaj ilość robi swoje.Jak weźmiesz z 80m2 płytek to na pewno dostaniesz takie rabaty.Korzyścią dla Ciebie jest 7%VAT,tyle,że musisz zobaczyć na jakie materiały przysługuje zwrot VAT,bo w niektórych sytuacjach na to samo wyjdzie.

Znalazlam tez dwie inne ekipy z wolnym terminiem na wrzesien - jedna bardzo polecana (droższa - podiweszany sufit ok30 zł/m2, malowanie dwukrotne 7 zł, szpachlowanie 8 zł) a druga tansza (ale nie sprawdzona - malowanie dwukrotne 5 zł, podwieszany sufit 18 zł, ocieplanie poddasza z gk ok. 30 zł/m2). Co muslicie o tych cenach?

Ceny standardowe w naszym rejonie...ani tanio ani drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki areq . Widze, ze wykoneniowka zbiaja na nas kokosy :D Trzeba bedzie samamu niezle zakasac rekawy :D

 

Ja oszczędziłem tylko na malowaniu.Brak mi czasu na płytki i inne rzeczy.

Ale malowanie na wygipsowanych ścianach to tylko przyjemność...a zawsze te 3-5zł/m2 jesteś do przodu.Tylko powiedz "gipsiarzom" by wymalowali Ci choć raz podkładem-zwykła białą farbą..dopiero wtedy widać rysy i wgłębienia na ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym salonie na Jaroczyńskiego, przy Obornickiej?

Ja tam zamawiałem lustro rok temu i cena nie była szokująca.

Adres mają Obornnicka 300

Właśnie dokładnie obliczyłem: lustro podwójne, ciemne i jasne, jasne mniejsze po obrysie o 7 cm od ciemnego, ogólnie 1.2m2 lustra z obróbką fazki ( 5,5 mb obróbki ) wyliczyli mi na 530 zł. Moim zdaniem to dużo.

Niezależnie od opini i sugetii forumowiczów szukam tańszych warsztatów.

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oszczędziłem tylko na malowaniu.Brak mi czasu na płytki i inne rzeczy.

Ale malowanie na wygipsowanych ścianach to tylko przyjemność...a zawsze te 3-5zł/m2 jesteś do przodu.Tylko powiedz "gipsiarzom" by wymalowali Ci choć raz podkładem-zwykła białą farbą..dopiero wtedy widać rysy i wgłębienia na ścianach.

No ja na wielu scianah moze nawet ie bede robic gladzi, poniewaz chce miec taka fakturke po tynkach filcowanych. Ale poddasze tak - pewnie wymalujemy sami :wink:

 

SławekD od szkła i luster jest podobno dobry szklarz (ale nie korzystalam sama i nie mam telefonu) na ul. Gdyńskiej (skręcasz od Głownej i za jakieś 300m. po prawej stronie w bramie ma zakład). Zobacz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...