Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam do sprzedania stemle...... jeżeli jest ktoś chętny to proszę na priva, i jeszcze jedno pytanko...... 21 zł/m2 tynku gipsowego to dobra cena czy można znaleźć taniej ?? a może ma ktoś namiary na dobrą i tańszą ekipę tynkarzy.

 

Ja płaciłem tyle w kwietniu , a zważywszy na ostatnio znaczny wzrost usług budowlańców to myślę ,że możesz brać śmiało , a targować się to nie będą chcieli ( przynajmniej moi fachowcy nie chcą rozmawiać o tym bo mają dużo zleceń - zresztą jak wszyscy).

 

Czyli brać i tynkować - bo po tynkach wnętrze domu juz dużo ładniej wygląda :wink:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podnosicie sciane kolankowa?

sporo osob mi odradza bo ponoc problemy sa pozniej z oknami dachowymi -sa za blisko sciany kolankowej

co wy na to ?

prosze o opinie

 

 

ps. czekam nadal na namiary na ekipe od Bk

 

 

 

 

Witaj :D

My braliśmy pod uwagę podniesienie ścianki kolankowej ale po dyskusjach w końcu nic nie będziemy zmieniać bo|

- musielibyśmy wydłużyć krokwie by dach wyglądał jak dach

- konsekwencją tego byłaby zmiana konta nachylenia dachu -nowe obliczenia

- dodatkowe koszty na więżbie i dachówkach .

 

Moze znalazło by się jeszcze kilka argumentów przeciw i kilka za ale to indywidualnie każdy musi podjąć decyzję.

Ale widząc wokół jak ściankę ludziska podnoszą a nie zmieniają długości krokwi to te dachy wyglądają po prostu śmiesznie !!

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D

My braliśmy pod uwagę podniesienie ścianki kolankowej ale po dyskusjach w końcu nic nie będziemy zmieniać bo|

- musielibyśmy wydłużyć krokwie by dach wyglądał jak dach

- konsekwencją tego byłaby zmiana konta nachylenia dachu -nowe obliczenia

- dodatkowe koszty na więżbie i dachówkach .

 

Moze znalazło by się jeszcze kilka argumentów przeciw i kilka za ale to indywidualnie każdy musi podjąć decyzję.

Ale widząc wokół jak ściankę ludziska podnoszą a nie zmieniają długości krokwi to te dachy wyglądają po prostu śmiesznie !!

 

Pozdrawiam :D

a dlaczego trzeba by zmieniac kat nachylenia dachu? przeciez podnoszac scianke kolnakowa mozna tez podniesc wysokosc budynku i wtedy dach pozostaje taki sa poza oczywiscie dluzszymi krokwiami no i co za tym idzie wieksza iloscia dachowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D

My braliśmy pod uwagę podniesienie ścianki kolankowej ale po dyskusjach w końcu nic nie będziemy zmieniać bo|

- musielibyśmy wydłużyć krokwie by dach wyglądał jak dach

- konsekwencją tego byłaby zmiana konta nachylenia dachu -nowe obliczenia

- dodatkowe koszty na więżbie i dachówkach .

 

Moze znalazło by się jeszcze kilka argumentów przeciw i kilka za ale to indywidualnie każdy musi podjąć decyzję.

Ale widząc wokół jak ściankę ludziska podnoszą a nie zmieniają długości krokwi to te dachy wyglądają po prostu śmiesznie !!

 

Pozdrawiam :D

a dlaczego trzeba by zmieniac kat nachylenia dachu? przeciez podnoszac scianke kolnakowa mozna tez podniesc wysokosc budynku i wtedy dach pozostaje taki sa poza oczywiscie dluzszymi krokwiami no i co za tym idzie wieksza iloscia dachowek

 

 

 

Cześć!

 

Tak nam powiedział kierbud i architekt :x

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D

My braliśmy pod uwagę podniesienie ścianki kolankowej ale po dyskusjach w końcu nic nie będziemy zmieniać bo|

- musielibyśmy wydłużyć krokwie by dach wyglądał jak dach

- konsekwencją tego byłaby zmiana konta nachylenia dachu -nowe obliczenia

- dodatkowe koszty na więżbie i dachówkach .

 

Moze znalazło by się jeszcze kilka argumentów przeciw i kilka za ale to indywidualnie każdy musi podjąć decyzję.

Ale widząc wokół jak ściankę ludziska podnoszą a nie zmieniają długości krokwi to te dachy wyglądają po prostu śmiesznie !!

 

Pozdrawiam :D

a dlaczego trzeba by zmieniac kat nachylenia dachu? przeciez podnoszac scianke kolnakowa mozna tez podniesc wysokosc budynku i wtedy dach pozostaje taki sa poza oczywiscie dluzszymi krokwiami no i co za tym idzie wieksza iloscia dachowek

jak podniesiesz bez zmiany kąta to dach może wyglądać jak za mała czapka na głowie:)

nie może być dłużej odległości pomiędzy oknami a rynną, bo to śmiesznie wygląda. najlepiej narysuj sobie to na kartce.

szukam ekipy do zrobienia ogrzewania podłogowego.

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podnosicie sciane kolankowa?

sporo osob mi odradza bo ponoc problemy sa pozniej z oknami dachowymi -sa za blisko sciany kolankowej

co wy na to ?

prosze o opinie

 

 

ps. czekam nadal na namiary na ekipe od Bk

My podnieśliśmy ścianę kolankowa o jeden pustak, czyli o 24 cm, tak jak i ścianę parteru. Nie zmienił się kąt nachylenia dachu, nie trzeba było robić nowych obliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Strasznie dawno mnie tu nie było..... i juz myslała, że nie będę miała okazji napisać a tu prosze - niespodzianka :D

Tak się składa, że nie wszystko wykończyliśmy od razu a po złapaniu oddechu trzeba parę spraw zakończyć... ale ad rem: poszukuje pilnie, sprawdzonego i dobrego stolarza/cieślę do wykonania balustrady na balkon i pergoli na taras - z drewna oczywiście.

 

Prosze o pomoc bo juz nieco wyszłam z wprawy w poszukiwaniu lotnych ekip, któredo tego ostatnio jeszcze zrobiły się jeszcze bardziej ulotne bo emigracja zarobkowa rozkwita.... niestety...

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Strasznie dawno mnie tu nie było..... i juz myslała, że nie będę miała okazji napisać a tu prosze - niespodzianka :D

Tak się składa, że nie wszystko wykończyliśmy od razu a po złapaniu oddechu trzeba parę spraw zakończyć... ale ad rem: poszukuje pilnie, sprawdzonego i dobrego stolarza/cieślę do wykonania balustrady na balkon i pergoli na taras - z drewna oczywiście.

 

Prosze o pomoc bo juz nieco wyszłam z wprawy w poszukiwaniu lotnych ekip, któredo tego ostatnio jeszcze zrobiły się jeszcze bardziej ulotne bo emigracja zarobkowa rozkwita.... niestety...

M

jakbys znalazła kogos lotnego do tej pergoli itp to podziel się tym namiarem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiak:

czy podnosicie sciane kolankowa?

sporo osob mi odradza bo ponoc problemy sa pozniej z oknami dachowymi -sa za blisko sciany kolankowej

co wy na to ?

prosze o opinie

 

ja poodniosłem o 24 cm

z dachem żadnych kłopotów.

Miejscea w srodku zdecydowanie wiecej i lepierj dostepne.

Problem to okna dachowe. Aby nie wypadły poza połać skosu w pomieszczeniu trzeba je dać wyżej. Wtedy przydaja się okna z klamką na dole (u mnie Fakro). Ale i tak moja ładniejsza połówka nie może okna obsłużyć w pełnym zakresie (np.: obrócić o 180 i umyć góry okna). Widoczsnie w odpowiednim czasie stała w kolejce po rozum, a nie po wzrost :)

Sprawdź więc przede wszystkim jak Ci wypadną okna po zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "po latach" :)

Widzę że forum żyje i świeżo upieczeni budowniczowie pomagają sobie wzajemnie - tak trzymać! :) Ale są też i znajome "twarze" - brachol, areq, Wciornastek, pasco, pyrka a nawet MHAL ;)

Zaglądam tu do Was po prośbie. Otóż szukam producenta "czapek" na klinkierowe słupki ogrodzeniowe. Wiem, że w Budmarze są ale tam trochę przesadzają z cenami (na Allegro wystawia się gość poniżej 50% cen budmarowych ale transport drogo wychodzi). Poratujcie namiarem :)

 

No ale pogoda do budowania to się Wam udała :)

 

Pozdrawiam

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "po latach" :)

Widzę że forum żyje i świeżo upieczeni budowniczowie pomagają sobie wzajemnie - tak trzymać! :) Ale są też i znajome "twarze" - brachol, areq, Wciornastek, pasco, pyrka a nawet MHAL ;)

Zaglądam tu do Was po prośbie. Otóż szukam producenta "czapek" na klinkierowe słupki ogrodzeniowe. Wiem, że w Budmarze są ale tam trochę przesadzają z cenami (na Allegro wystawia się gość poniżej 50% cen budmarowych ale transport drogo wychodzi). Poratujcie namiarem :)

 

No ale pogoda do budowania to się Wam udała :)

 

Pozdrawiam

Irek

ile to palet i jaka waga palety ?

może będe mógł pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy są tutaj na forum jacyś budowniczowie z gołusek lub z palędzia???

 

nie jesteśmy ani z gołusek ani z palędzia ale zaraz za palędziem masz Konarzewo i właśnie w zeszłym tygodniu skończyliśmy "kupowac "dom w stanie surowym na Młyńskiej :)

w weekend robiliśmy podbeton :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum czyatm od wielu miesięcy a dziś w poszukiwaniu rzetelnych i polecanych wykonawców przebrnęłam przez całe 99 stron forum :)

namiary na ekipy etc brałam jednak tylko od połowy 2004 - zebrałam tego 20 stron (ekipy "od" stanu surowego otwartego , bo ten stan zakupiłliśmy:)

 

postaram się zamieścić listę "helperów" jutro bo może komuś sie przyda takie zestawienie :)

dziś jednak mam małą sugestię - jeśli ktoś potrzebuje pomocnika, który nie musi wiele umieć ale np. coś skopać, robić betonik pod okiem fachowca czyli wszystkie rzeczy odtwórcze i pod nadzorem to znam jednego gościa.

Sama go wezmę np. do odkopania i izolowania fundamentów.

Facet jest bezdomnym i dlatego chętnie zgodzi się popracować za niewielkie sumy. Trochę z altruizmu a trochę z oszczędności myślę że warto. Mieszka na działce u właściciela mieszkania, które obecnie wynajmuję. Nie zniknie jak kamfora a zawsze to wsparcie techniczne.

Jęsli ktoś sie pisze kontakt na pw :)

(dla "niewiedzących" pw=prywatna wiadomość")

na razie pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących!!! :p

do pażdziernika będę tu często :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "po latach" :)

Widzę że forum żyje i świeżo upieczeni budowniczowie pomagają sobie wzajemnie - tak trzymać! :) Ale są też i znajome "twarze" - brachol, areq, Wciornastek, pasco, pyrka a nawet MHAL ;)

Zaglądam tu do Was po prośbie. Otóż szukam producenta "czapek" na klinkierowe słupki ogrodzeniowe. Wiem, że w Budmarze są ale tam trochę przesadzają z cenami (na Allegro wystawia się gość poniżej 50% cen budmarowych ale transport drogo wychodzi). Poratujcie namiarem :)

 

No ale pogoda do budowania to się Wam udała :)

 

Pozdrawiam

Irek

 

Z klinkierem to nie pomogę, może oprócz tego, że ja kupowałem w V-Budzie o prawie połowę taniej niż w Budmarze klinkier na komin. Budmar ma rzeczywiście ceny z kosmosu - chyba nie ma droższej "hurtowni" w Poznaniu i okolicach.

A może zamias "czapek" zrobisz daszki z płytek klinkierowych - na pewno wyjdzie taniej, a brzydkie też nie będzie ;)

 

A z tą pogodą to trochę przesadzasz. Mnie się nic nie chce, a jakbym miał nosić pustaki i zaprawę tak jak rok temu, to bym się chyba wykończył, i moja druga połówka by musiała sama zamieszkać w nowym domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie chwila nieuwagi a tu jak lawina ruszyla :D

ava80 witamy "czynnie". Jesli faktycznie takie zetswianie wkleisz to zapewnie wilu ( w tym i ja :wink: ) cie ozloci! :D

 

Co do tego pomocnika - podeslij mi prosze jakies na niego namiary =- choc podejrzewam, ze penwie nie ma tel :wink: Ja bede potrzebowala kogos, kto mi taczka porozwozi nawieziona ziemie po terenie dzialki i taki ktus wydaje mi sie w sam raz :wink:

Do Macka z Borówca - podejślij mi proszę namary na tych polecanych przez Ciebie stolarzy. No chyba, ze podesle mi je ktos, kto wczesniej je od Macka dostal - wiem, ze szczodrze rozdawal :D

 

SławekD-żonka ten szklarz to chyba ten sam, o którym mówimy, choć opis dojazdu mogl byc mylacy :wink:

 

Teraz odnosnie:

1. ścianki kolankowej - podnosilam bez zmiany kata nachylenia dachu o 1 pustak i nie uwazam, aby wyglad domu na tym ucierpial. Zreszta dla mnie wazniejsze bylo kykorzystanie powierzchni wew.

2. Tez ze wzgl. na trwalosc i wytrzymalosc wybrala tynki cem-wap.. Wlasnie ekipa u mnie konczy - na razie rewelacja (od razu pisze, ze ekipa jest zawolan robota do grudnia i zadnych innych zlecen niestety nie przyjmie). Tylko cena zabojcza - ok 14-16 złm2 sama robocizna :o Niestey zadnej innej wolnej ekipy przed wrzesniem nie znalazlam wiec bralam jak lecialo, tym bardziej, ze nie bylo miozliwosci negocjacji :-?

3. Ociepleni i tynk zew. - 21 zł za robocizne to super cena! :o Kochany - mi to ma robic ta sama ekipa co tynki i juz sie boje ile zaspiewaja. Sluszalam, ze 25-30 zł m2 to standard :roll:

 

A tak w ogole spieszcze doniec, ze po zebraniu wycen za wykonczeniowke w naszej okolicy za: plytki, malowanie, ocieplanie poddasza i GK, poswieszane sufuty, obudowa kominka i jakies bajery z GK i 3 łazienki na gotowo w domu jak moj (link do projektu w moim dzienniku), dosatal od polecanych ekip:

- 30 tys (to ta ekipa, ktora za sam dol chciala 20 tys),

- 25 tys

- 22 tys, ale bajerow z GK bo nie wiedza jak to wycenic :o Dostali rysunki -w iec kto ma wiedziec :o

- 18 tys.

Ta ostatnia zostala wstepnie wybrana - niestety termin na listopad.

W zw. z tym mam pytanie - ten zakres prac w domu ok 140m2 powierzchni da sie wykonac w 5 tygodni :o Bo taki termin mi zaproponowali przez telefon. Ile twrala u was wykonczeniowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...