Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Budmar, Baranowo. Duży wybór, nie niskie ceny :wink:

A propos styropianu: w niektórych hurtowniach już niemało podrożał, zresztą wiele materiałów drożeje z dnia na dzień (pustaki, profile do ścianek g-k, wełna mineralna) - trzeba się porządnie nalatać po sklepach, żeby coś "urwać" po starych cenach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiu

 

a ja myslalam ze wy ja kupiliscie w 2001 :-) drogie sa te dzialeczki ale za to jakie piekne :-)

 

 

alison

 

dzieki za ostrzezenie.na szczescie bedzie to sparwdzona ekipa.postawili pol miasteczka moich tesciow ;-) no i moze nawet sam tesc zawita na budowie w roli murarza tynkarza i stolarza :-) zobaczymy jeszcze :-).

 

a corke chce wyslac do szkoly siostrzyczek bo boje sie o nia. w domu trudno o dyscypline jak corka tatusia jedynaczka:-). juz w tym roku bardzo zmienila sie prze kolezanki i musialam ja od nich odciac.co zrobic...taka dzielnica takie towarzystwo...mi wlasnie tych nauczycieli szkoda ze musza tu pracowac,z dzieciakami co sie ich nawet wlasni rodzice boja...ale na szczescie fajne dzieciaki tez tu mieszkaja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budmar, Baranowo. Duży wybór, nie niskie ceny :wink:

A propos styropianu: w niektórych hurtowniach już niemało podrożał, zresztą wiele materiałów drożeje z dnia na dzień (pustaki, profile do ścianek g-k, wełna mineralna) - trzeba się porządnie nalatać po sklepach, żeby coś "urwać" po starych cenach...

 

 

Dzięki ! :D

 

Moze ktos jeszcze ma namiary ale z ludzkimi cenami :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopia

 

 

chcialabym zadac pytanie,ale prosze sie nie smiac...

 

czy mozna sobie wypozyczyc cos w rodzaju wielkiego namiotu (takiego jak ma mytkowski) i budowac pod? bo my budowac zaczniemy w polowie wrzesnia i pewnie ciagle bedzie padac jesli ktos wie gdzie mozna znalezc taki wynalazek to poprosze o info...

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chcialabym zadac pytanie,ale prosze sie nie smiac...

 

czy mozna sobie wypozyczyc cos w rodzaju wielkiego namiotu (takiego jak ma mytkowski) i budowac pod? bo my budowac zaczniemy w polowie wrzesnia i pewnie ciagle bedzie padac jesli ktos wie gdzie mozna znalezc taki wynalazek to poprosze o info...

 

Fiu, fiu, też chciałbym rozpocząć na jesień. Z tym namiotem, to nie wiem. Ja mam przygotowane dwie duże plandeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzin

 

jesli moge spytac,to skad masz te plandeki.moja budowa to bedzie 13/20m wiec wiadomo ze potrzebuje z zakladka :-( najbardziej to bym chciala taki namiot jak ma mytkowski :-(

 

 

czy ktos zaczyna teraz jesienia i chce wprowadzic sie zima? wszyscy budowalncy odradzaja nam taki pospiech ze wzgledu na to ze budynek powinien osiasc pusty...nie wiem co o tym myslec....czy to byloby z wielka szkoda dla budynku gdybysmy wykonczyli i wprowadzili sie zima?

 

z gory dzieki za odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzin

 

jesli moge spytac,to skad masz te plandeki.moja budowa to bedzie 13/20m wiec wiadomo ze potrzebuje z zakladka :-( najbardziej to bym chciala taki namiot jak ma mytkowski :-(

 

 

czy ktos zaczyna teraz jesienia i chce wprowadzic sie zima? wszyscy budowalncy odradzaja nam taki pospiech ze wzgledu na to ze budynek powinien osiasc pusty...nie wiem co o tym myslec....czy to byloby z wielka szkoda dla budynku gdybysmy wykonczyli i wprowadzili sie zima?

 

z gory dzieki za odpowiedzi :-)

 

 

No No ale wyznaczyliście sobie błyskawiczne tempo w budowie domku :D

My stan surowy + dach we wrzesniu i jak bedzie pogoda to tynki i instalacja elektryczna. Na ile nam starczy kasy to zrobimy w tym roku :)

Reszte zostawimy do zrobienia na wiosnę.

Pośpiech nie zawsze popłaca :)

 

 

Co nagle to po diable :)

 

Życze sobie jak i innym budującym na forum POGODY :D

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobietka

 

ale my wszystko robimy z kredytu wiec zalezy nam na czasie...nie chce placic kredytu i dalej utrzymywac wynajmowanego mieszkania...ale jak trzeba bedzie to poczekamy.

 

plan mialam taki zeby zamknac budynek.w srodku zrobic instalacje.odpalic ogrzewanie i wtedy dodlubac go do konca.boje sie tylko o to osiadanie - czy mu to nie zaszkodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zupełnie inna sprawa :D

Tu Was rozumiem :D

Mym mamy ten luksus że nie wynajmujemy mieszkania :)

Ale w przyszłym roku zapewne też wprowadzimy się do nie wykończonego domku i po mału bedziemy wykańczać :D -oby dom a nie siebie nawzajem :o

 

Oby Wam się udało :D

Przy sensownym zaplanowaniu prac na pewno się Wam uda :D

 

Czasaminie sama pogoda wstrzymuje prace a budowlańcy i inni oświeceni

majstrowie od wykończen :D

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi powod tego pospiechu to obawa ze ceny za materialy wykonczeniowe od styropianu do gK i profili bardzo wzrosna,a tak mozna by wszystko wrzucic do domu jesienia i jechac.najgorsza jest instalacja grzewcza i kanalizacyjan bo z reszta nie bedzie problemu.wykonczeniowka w srodku to juz praca dla nas i tescia.na sciany chcemy sposob niemiecki 4cm welny plus na profilach dwie warstwy plyty GK.nie wiemy czy budynek ocieplac w tym sezonie czy nastepnym.jedni budowlancy mowia ze po pierwszym sezonie bo budynek musi swoje wchlonac i oddac a drudzy ze natychamiast.zglupiec mozna do reszty.

 

 

czy ktos bedzie dom ocieplal welna 20? niby koszt duzy ale zima dom cieplutki a latem sie tak nie nagrzewa

 

za wszelkie rady odnosnie fundamentow, ocieplenia i plandek bede bardzo wdzieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli moge spytac,to skad masz te plandeki.moja budowa to bedzie 13/20m wiec wiadomo ze potrzebuje z zakladka :-( najbardziej to bym chciala taki namiot jak ma mytkowski :-(

A mam takie z odrzutu. I co jeszcze mogę napisać, że pochodzą z naczep od tirów, a ja poniekąd jestem z tą branżą związany...

czy ktos zaczyna teraz jesienia i chce wprowadzic sie zima? wszyscy budowalncy odradzaja nam taki pospiech ze wzgledu na to ze budynek powinien osiasc pusty...nie wiem co o tym myslec....czy to byloby z wielka szkoda dla budynku gdybysmy wykonczyli i wprowadzili sie zima?

Pewnie pojawią się jakieś pęknięcia, rysy, załamania. Mamy tak w budynku biurowym w którym pracuję. Został "zasiedlony" natychmiast po skończeniu.

W sumie mam sytuację podobną do Ciebie, też mieszkam w wynajętym mieszkaniu, więc zależy mi na szybkim zamieszkaniu. Ideał bybły taki, że jeszcze tej jesieni mury i dach, zamknięcie na zimę. W międzyczasie mógłbym sam porobić instatalcje elektryczną, przy małej pomocy ogrzewanie.... No i jak to zadziała, to można spokojnie dalej działać z wykończeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzin

 

jesli moge spytac,to skad masz te plandeki.moja budowa to bedzie 13/20m wiec wiadomo ze potrzebuje z zakladka :-( najbardziej to bym chciala taki namiot jak ma mytkowski :-(

 

 

czy ktos zaczyna teraz jesienia i chce wprowadzic sie zima? wszyscy budowalncy odradzaja nam taki pospiech ze wzgledu na to ze budynek powinien osiasc pusty...nie wiem co o tym myslec....czy to byloby z wielka szkoda dla budynku gdybysmy wykonczyli i wprowadzili sie zima?

 

z gory dzieki za odpowiedzi :-)

 

Co do plandeki, to ja odradzam. Na jesień wcale nie jest tak źle z opadami - da się budować bez takiego przykrycia. Taki namiot byłby potrzebny tylko przez pierwsze 3-4 tygodnie (dopóki nie będzie dachu), a poza tym będzie przeszkadzać np. przy zalewaniu stropów z pompy itp.

 

No i odradzam też wprowadzanie się do świeżo wybudowanego budynku. Wyobraź sobie, że budując w 3 miesiące dom masz w murach i podłogach ogromne ilości wody (pewnie nie przesadzę, jeżeli powiem, że minimum 10 metrów sześciennych). To wszystko musi gdzieś odparować. W zimie nie ma na to szans - efekt będzie taki, że będziesz mieszkać w bardzo dużej wilgotności, będzie zimno, a w najgorszym wypadku na ścianach mogą wychodzić grzyby. Jeżeli dodatkowo ocieplisz dom styropianem, cała wilgoć będzie odparowywać tylko do wewnątrz. Naprawdę jeżeli nie jesteś zmuszona radzę ci - nie spiesz się tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...