Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ten namiot raczej nie zda egzaminu - bo tak naprawdę seszcz przeszkadza tylko przy dachu i przy stropie a jak pod namiotem zalać fundamentyu betonem z pompy albo tarasy?

Do stawiania murów słońce niepotrzebne:)

Fakt, że dom powinien się odstać, że może wyjść grzyb itp ale jak nie ma czasu to nie ma.

Ja mam jeszcze gorzej bo mieszkanie wynajmowane powinnam opóścic już dawno a w perspektywie co najmniej pół roku mieszjania u teściów więc rozumiecie, że grzy mi nie straszny.... Dlatego każdy dzień prać na budowie jest dla mnie na wage zota a włąsnie roboty mi stoja po czekam na strop!!!!!!! Jak będę miała sczęście to przyjdzie w piątek a ajak pecha to dopiero 18 tego i pomyślec, że 10 lipca miał wchodzić ciesla!!!!

[b]Skąd braliście więźbe dchową????????[/b]

Nauczona smutnym doświadczeniem ze stropem bede zamawiac z wyprzedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiu

 

dzieki za wypowiedz

 

my wiezbe bedziemy barli gotowa z firmy specjalizujacej sie w wiezbach.wyszla taniej niz u ciesli (! a w muratorze pisali ze wychodzi drozej) a przyjedzie w segmentach na okreslony dzien ale ktos ja musi zamontowac na murach.firme to moge podac jutro bo jest spod poznania ale nie pamietam nazwy :-( czeka sie chyba od 2 -3 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-( ja nie wiem ale to chyba duzo...chociaz zalezy jaki trudny jest dach i jak droga dachowka oraz z czego podbitka.a czy to jest tez z ociepleniem? to chyba dekarz byl drogi .wychodzi ze jak dachowka ok 40zl/metr to dekarz ok 50 zl robocina i drewaniana podbitka.eee zapomnialam o robociznie dla ciesli :-( no to chyba normalna cena :-)

 

ja za swoj 250m nie zamierzam zaplacic ze wszystkim wiecej jak 45 tys.na 50 tys wycenila jaks firma ale to z ociepleniem.tak tylko tu namemlalam

 

a wiecie ze znalezlismy dachowke cementowa ponizej 2 zl za szt ? to chyba dobra cena.w jakiejs promocji byla za 1.70 ale jej jeszcze nie kupimy bo gdzie mialabym ja trzymac :-( szkoda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dach 165m2 - wycena 33 000zł za wszystko: materiał (więźba,dachówka, podbitka) i robocizna. Co sądzicie o tej cenie????

 

Świercz my za dach 210 m2 zapłacimy 26 000, ale cena obejmuje: więźbę, deskowanie + papa, nadbitka i robocizna. Do tego będzie musiała przyjść później dachówka z obróbką, rynny i robocizna. Wiem jaki domek budujesz, ale nie ocenię Twojej wyceny, bo nie wiem jaka dachówka, z czego podbitka itp. Napisz coś bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dach 165m2 - wycena 33 000zł za wszystko: materiał (więźba,dachówka, podbitka) i robocizna. Co sądzicie o tej cenie????

 

A jakieś bardziej szczegółowe info? Bo to trochę mało - z czego pokrycie, rynny itp. itd. ?

 

Ja miałem dach 196 m2, dachówka Braas Cisar, rynny Wavin, nabitka z drewnianej boazerii - wyszło około 28 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam zamiar zacząć budowę w Kostrzyniu Wlkp. i w związku z tym pytanie o jakieś hurtownie w pobliżu, beton na fundamenty zamierzam brać z betoniarni w Nekli do niejakiego Piotrowskiego, czy może jest jeszcze jakaś inna?

będę wdzięczny za każdą informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my wiezbe bedziemy barli gotowa z firmy specjalizujacej sie w wiezbach.wyszla taniej niz u ciesli (! a w muratorze pisali ze wychodzi drozej)

Eee, nie wszystko co piszą w muratorze to święta prawda.

 

 

 

Pytałem w wątku dotyczącym wykonawców, ale zapytam też tutaj.

 

Szukam majstrów lub firmy, która mogłaby wejść w październiku/listopadzie i zrobić fundamenty, ściany i strop.

Może akurat u kogoś z Was kończą.... i nie mają jeszcze na ten czas zaklepanej roboty :roll:

Sam nie wierzę, w to, co piszę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekipa faktycznie tragicznie - moja teoetycznie kończy u mnie we wrześniu ale juz mają nastepne zlecenie - zreszta u mnie tez prowadziali 2 budowy naraz i zdarzały ie przestoje 2- 3 dniowe.

Poszukaj po wiochach i z polecenia bo tanich partaczy nikt nie potrzebuje, drogich fachowców nikt nie chce a dobrych i niedrogich fachowców juz nie ma - wszyscy w Angli i w Szwecji.

Na dzień dzisiejszy zostają ci tacy kasiarze jak hauspol z Poznania albo Arvid i Karol z Mielna - oni mają dużo ludzi ale ceny....

Brzydlaczku budujesz taki sam domek jak siostra mojej przyjaciólki - juz stoi i szopy nie przypomina.

A moje "cudo" to http://www.dobredomy.pl idylla IIDom z dachem z koszmaru sennego dekarza - wielospadowym i wielkim- 269 m - nawet boję się mysleć ile mnie będzie kosztował - do tego dachówka ceramiczna i dłuższe o 20 cm krokwie bo podnosimy dach o 2 cegły kolankowe i ma być symetrycznie.

_________________

asiula7771

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągam swój post jeszcze raz po weekendzie:

 

chciałbym wymienic blat w kuchni - pewnie na jakiś kamień/granit. POnierważ od prawie trzech lat zajmuję się wyłącznie pomieszkiwaniem i trawnikiem wypadłem z rynku - może ktos podrzuci jakieś namiary itp. Blaty Corrian odpadają. Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

A moje "cudo" to http://www.dobredomy.pl idylla IIDom z dachem z koszmaru sennego dekarza - wielospadowym i wielkim- 269 m - nawet boję się mysleć ile mnie będzie kosztował - do tego dachówka ceramiczna i dłuższe o 20 cm krokwie bo podnosimy dach o 2 cegły kolankowe i ma być symetrycznie.

 

Na prawdę nie bardzo rozumiem, skąd takie wydłużenie krokwi. Jeżeli podnosisz ściankę kolankową na całym budynku o tyle samo, to nie ma żadnego znaczenia - dach pozostaje taki sam, tyle że jest wyżej zamontowany. No chyba, że zamierzasz zmienić kąt nachylenia - ale przy takim dachu raczej bym nie ryzykował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my wydluzamy po to zeby dom (jak ktos to kiedys ujal) nie wygladal jak w za malej czapce.2 pustaki wyzej to duza roznica w proporcjach domu, za duze odleglosci od okna do dachu.widzialam domy bez tego wydluzenia i wygladaly jak stodoly.oczywiscie to zalezy od ksztaltu dachu ale nasz z pewnoscia wygladalby jak stodola :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jag_24 Chyba zaraz polecę sprawdzić swój dach... Nieprzyjemne zdarzenie.

 

brzydlak teraz to rozumiem, po co to wydłużenie. Ja nie robiłem takich rzeczy, bo miałem już dość mocno wysunięty okap w projekcie - i tak by się więcej niż 80 cm nie dało wysunąć (przynajmniej tak mówił cieśla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasco - brzydlak już odpowiedziala dlaczego myslę o wydłuzeniu krokwi - ze względu na zachowanie proporcji - yle, ze ja tez mam dość mocno wystający okap - ale czy bedzie to potrzebne zdecyduje dopiero po naradzie z ciesla.

 

 

a co do skomplikowania dachu - fakt, ze im bardziej skomplkowany dach tym ciekawiej dom wygląda - ale to niestety kosztuje...

pozdrawiam

asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...