Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Czy ktoś z was kochani wielkopolanie wybudował do z tzw kominkiem zewnętrznym albo dwustronnym - takim, który najczesciej służy za grill albo co?

 

Czy stosowaliście na przykład komin schiedla? Bo boję sie że będxie mi dym z grilla leciał przez kominek pokojowy do domu albo, że ciepło z kominka pokojowego bedzie przez grill uciekac na zewnątrz.

Znacie może jakichś fachowców od kominków i tego typu dwustronnych instalacji czy wystarczy jakoś to ocieplić - zadbać o tzw cug:)

 

 

pozdrawiam

 

Asia

 

Dziękuję za odpowiex, o tych dwóch kanałach to już wiem ale nie wiem ki diabeł ten schiedel a mam go w projekcie i wszyscy "fachowcy" twierdzą, że taki musi być.

A mój wykonawca zaparł się jak osioł i stwierdziła, że on takiego komina nie obmuruje bo nie umie!!!!!!

Tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

radas77

 

oczywiscie zachwale swoje.fajne dzialki sa w zielonce ale zeby kupic 1000m to tylko po prawej stronie z kicina do klin.po lewej sa tylko 2tys.fajna jest cala reszta przy zielonce dębogóra,mielno, owińska ale trzeba szukac takich malych.

 

 

ladne sa tez w szczytnikach borowcu koninku i kamionkach ale nie kazdy chce bo nie jest jeszcze rozwiazana sprawa PSE

 

 

reszty okolic nie widzialam bo dla mnie za daleko do mieszkania

 

Dużo działek w Zielonce ma Niemczyk - poszukaj Arvid &karol.

Co do Borówca i okolic - mialam tam 3800 metrów i z ulga sprzedałam - z powodu lotniska, bsgnistego podłoża a co gorsze - w borówcu rozbudowuje się wielka śmierdżaca oczyszczalania ścieków - wiem to z pewnego źródla.

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

moge kupić działke w Kamionkach, 400 m od PSE, za 75 pln/m2, w pełni uzbrojona PWGK

 

Co o tym sądzicie?

 

Co mam myśleć o PSE? Samoloty to ponoć już sprawa drugorzędna.

 

pozdro

 

 

Pisałam już o samolotach a wiem o nich dużo - moja mam prowadzi sprawy odszkodowań przeciwko wojsku.

Moi tesciowie mieszkają pod lotniskiem - oszaleć można!!! A to tylko zwykłe mysliwce F16 to dopiero kaliber a w listopadzie przybędzie 6 nowych.

prosze was ludzie zastanówcie się nad wyborem działek w tamtych rejonach.

 

pozdrawiam

Asia

 

p.s. na pocieszenie powiem, że istniej bardzo nikła szansa na przeniesienie lotnismka do Powidza ale to jest naprawdę bardzo malutka szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Dziękuję za odpowiex, o tych dwóch kanałach to już wiem ale nie wiem ki diabeł ten schiedel a mam go w projekcie i wszyscy "fachowcy" twierdzą, że taki musi być.

A mój wykonawca zaparł się jak osioł i stwierdziła, że on takiego komina nie obmuruje bo nie umie!!!!!!

Tragedia.

 

Już spieszę z odpowiedzią. Cyrk polega na tym że w projektach jest dość często enigmatycznie tj. nie jest sprecyzowane jaki element z systemu Schiedla ma być. Tj. czy kanał ma być z pustaków wentylacyjnych. Są to takie klocki z dziurami w środku :wink: , czy też ma to być kanał dymowy zbudowany z wkładu ceramicznego w środku, dalej wełna mineralna i na zewnątrz specjalne pustaki kwadratowe na zewnątrz a okrągłe w śrdoku. Te pustaki potem od ostatniego stropu obudowujesz dodaktkowo cegło a ponad dach klinkierem. W Twoim przypadku (tak jest u mnie) komin kominkowy jest zrobiony po prostu z cegły bez żadnych wkładów. Do kominka taki zupełnie jest ok. Można potem docelowo do komina kominka wewnętrznego włożyć kwasówkę czy wkład ceramiczny np. od systemu schiedla. U mnie jest jeszcze jeden komin spalinowy do pieca gazowego ten jest właśnie kominem systemowym - ale wybraliśmy IBF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Dziękuję za odpowiex, o tych dwóch kanałach to już wiem ale nie wiem ki diabeł ten schiedel a mam go w projekcie i wszyscy "fachowcy" twierdzą, że taki musi być.

A mój wykonawca zaparł się jak osioł i stwierdziła, że on takiego komina nie obmuruje bo nie umie!!!!!!

Tragedia.

 

Już spieszę z odpowiedzią. Cyrk polega na tym że w projektach jest dość często enigmatycznie tj. nie jest sprecyzowane jaki element z systemu Schiedla ma być. Tj. czy kanał ma być z pustaków wentylacyjnych. Są to takie klocki z dziurami w środku :wink: , czy też ma to być kanał dymowy zbudowany z wkładu ceramicznego w środku, dalej wełna mineralna i na zewnątrz specjalne pustaki kwadratowe na zewnątrz a okrągłe w śrdoku. Te pustaki potem od ostatniego stropu obudowujesz dodaktkowo cegło a ponad dach klinkierem. W Twoim przypadku (tak jest u mnie) komin kominkowy jest zrobiony po prostu z cegły bez żadnych wkładów. Do kominka taki zupełnie jest ok. Można potem docelowo do komina kominka wewnętrznego włożyć kwasówkę czy wkład ceramiczny np. od systemu schiedla. U mnie jest jeszcze jeden komin spalinowy do pieca gazowego ten jest właśnie kominem systemowym - ale wybraliśmy IBF.

 

 

Z tego co zrozumiałam a jestem tylko kobieta i na technice sięnie znam.

Ten Schiedel stanowi zabezpieczenie przed uciekaniem ciepła z kominka wewnętrznego, ż którm jest połączony.

Ja planuje ogrzewanie piecem na pelet i chciałbym mieć kominek z płaszczem wodnym. A ten zewnętrzny ma być grillem.

Poza tym nie wiem czy mam ten komin zewnętrzny grill, zrobic przed położeniem stropu czy po ale wydaje mi się, że po stropie a przed dachem bo dach się nim opiera http://www.dobredomy.pl - idylla.

 

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale budowa idzie do przodu :roll: Teraz wybieram parapety zew. I pytanie, do tych którzy już to robili :wink:

Czy ma ktoś parapety a malowanego aluminium lub z klinkieru, a jaśli tak to gdzie i za ile [i czy z montażem] kupował?

quote]

 

Podciagam zapytanie - coby nie zginelo w moim przydlugim poscie :wink: I jednoczesnie zapytam gdzie kupowaliscie drzwi zew. i wew. Pytalam juz kilka osob i zawsze slysze to samo, ze szczegolnie jesli chodzi o drzwi zew. sa niezadowoleni z oblsugi. Moze daloby sie zalatwic to gdzies razem z brama garazowa?

 

 

Ja to jestem stuknięta - stropu jeszcze nie mam ale drzwi zamówione. Kupowałam w Budom markecie na składowej - mają też hurtownie w Wysogotowie a w niej drzwi po wielkich przecenach.

Sąn p lekko uszmodzone np farba leciutko odprysła tam gdzie tego nie widać.

Generalnie mają portę i pol-skone.

Ja wybrałam pol-skone.

Może te informacje na coś ci się przydadzą.

 

pozdrawiam

asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Dziękuję za odpowiex, o tych dwóch kanałach to już wiem ale nie wiem ki diabeł ten schiedel a mam go w projekcie i wszyscy "fachowcy" twierdzą, że taki musi być.

A mój wykonawca zaparł się jak osioł i stwierdziła, że on takiego komina nie obmuruje bo nie umie!!!!!!

Tragedia.

 

Już spieszę z odpowiedzią. Cyrk polega na tym że w projektach jest dość często enigmatycznie tj. nie jest sprecyzowane jaki element z systemu Schiedla ma być. Tj. czy kanał ma być z pustaków wentylacyjnych. Są to takie klocki z dziurami w środku :wink: , czy też ma to być kanał dymowy zbudowany z wkładu ceramicznego w środku, dalej wełna mineralna i na zewnątrz specjalne pustaki kwadratowe na zewnątrz a okrągłe w śrdoku. Te pustaki potem od ostatniego stropu obudowujesz dodaktkowo cegło a ponad dach klinkierem. W Twoim przypadku (tak jest u mnie) komin kominkowy jest zrobiony po prostu z cegły bez żadnych wkładów. Do kominka taki zupełnie jest ok. Można potem docelowo do komina kominka wewnętrznego włożyć kwasówkę czy wkład ceramiczny np. od systemu schiedla. U mnie jest jeszcze jeden komin spalinowy do pieca gazowego ten jest właśnie kominem systemowym - ale wybraliśmy IBF.

 

 

Z tego co zrozumiałam a jestem tylko kobieta i na technice sięnie znam.

Ten Schiedel stanowi zabezpieczenie przed uciekaniem ciepła z kominka wewnętrznego, ż którm jest połączony.

Ja planuje ogrzewanie piecem na pelet i chciałbym mieć kominek z płaszczem wodnym. A ten zewnętrzny ma być grillem.

Poza tym nie wiem czy mam ten komin zewnętrzny grill, zrobic przed położeniem stropu czy po ale wydaje mi się, że po stropie a przed dachem bo dach się nim opiera http://www.dobredomy.pl - idylla.

 

pozdrawiam

Asia

Asiu zobaczyłam na projekt wiesz tu te kanały rzeczywiście dziwnie. My ten od kominka wewnętrznego mamy schowany w ścianie nośnej to go izoluje stąd nie trzeba zbyt kombinować z izolacją i wkładami. Zastanów się czy nie zrobić tych kanałów kominowych właśnie w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Dziękuję za odpowiex, o tych dwóch kanałach to już wiem ale nie wiem ki diabeł ten schiedel a mam go w projekcie i wszyscy "fachowcy" twierdzą, że taki musi być.

A mój wykonawca zaparł się jak osioł i stwierdziła, że on takiego komina nie obmuruje bo nie umie!!!!!!

Tragedia.

 

Już spieszę z odpowiedzią. Cyrk polega na tym że w projektach jest dość często enigmatycznie tj. nie jest sprecyzowane jaki element z systemu Schiedla ma być. Tj. czy kanał ma być z pustaków wentylacyjnych. Są to takie klocki z dziurami w środku :wink: , czy też ma to być kanał dymowy zbudowany z wkładu ceramicznego w środku, dalej wełna mineralna i na zewnątrz specjalne pustaki kwadratowe na zewnątrz a okrągłe w śrdoku. Te pustaki potem od ostatniego stropu obudowujesz dodaktkowo cegło a ponad dach klinkierem. W Twoim przypadku (tak jest u mnie) komin kominkowy jest zrobiony po prostu z cegły bez żadnych wkładów. Do kominka taki zupełnie jest ok. Można potem docelowo do komina kominka wewnętrznego włożyć kwasówkę czy wkład ceramiczny np. od systemu schiedla. U mnie jest jeszcze jeden komin spalinowy do pieca gazowego ten jest właśnie kominem systemowym - ale wybraliśmy IBF.

 

 

Z tego co zrozumiałam a jestem tylko kobieta i na technice sięnie znam.

Ten Schiedel stanowi zabezpieczenie przed uciekaniem ciepła z kominka wewnętrznego, ż którm jest połączony.

Ja planuje ogrzewanie piecem na pelet i chciałbym mieć kominek z płaszczem wodnym. A ten zewnętrzny ma być grillem.

Poza tym nie wiem czy mam ten komin zewnętrzny grill, zrobic przed położeniem stropu czy po ale wydaje mi się, że po stropie a przed dachem bo dach się nim opiera http://www.dobredomy.pl - idylla.

 

pozdrawiam

Asia

Asiu zobaczyłam na projekt wiesz tu te kanały rzeczywiście dziwnie. My ten od kominka wewnętrznego mamy schowany w ścianie nośnej to go izoluje stąd nie trzeba zbyt kombinować z izolacją i wkładami. Zastanów się czy nie zrobić tych kanałów kominowych właśnie w ten sposób.

 

 

Z tego co wiem to obydwa kominki sa w ścianie nośnej jeden od wewnątrz, drugi od zewnątrz.

Coś mi się wydaje, że bedę zmuszona wspiąć się na wyżyny inteligencji i przestudiować dokumentację techniczną choć tam tak naprawdę sa tylko wymienione potrzebne materiały.

Fachowiec po prostu umie czytać rysunek - ja nie.

Nie liczę tez za bardzo na mojego murarza - raczej poszukam kogoś kto robił już takie podwójne kominki.

 

pozdrawiam

 

asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ashonie

 

o tej ocxzyszczalni w borowcu nawet nie slyszalam :-(

 

szkoda borowca

ze tez wszedzie muszA WSADZIC TE OCZYSZCZALNIE

I TO W NAJLADNIEJSZE MIEJSCA :-(

 

Ja o tej oszyczalni tez bym nie wiedziała ale o mało co nie kupiłam w lutym działki -cudnej zadrzewionej z widokiem na ten szajs.

Właścicielka działaki na pytanie co tam widac powiedziała, że stary tartak ale my przeprowadziliśmy własne sledztwo i drogami ekstremalnymi przez las dotarliśmy do straznika, który mało nas nie odstrzelił a potem od niego i z poważnych źródeł uzyskaliśmy wiedze o rozbudowie - co za szczęscie, ze zawczasu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D :D Mam pytanie odnosnie styropianu pod podłogówkę ? :o

 

W projekcie mam na podłogi styropian grubości 8 cm.-ogrzewanie grzejnikami.

My będziemy mieć podłogówke i tam układa się styropian gr,10cm.

Teraz pytanie? Czy istnieje taki styropian który przy grubości 8 cm będzie miał takie same parametry izolacyjne co styropian o grubości 10cm?? :o

 

 

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPROSZĘ O POMOC W TEMACIE PODBITKI!!!!:lol:

CO JEST NAJTAŃSZĄ WERSJĄ WYKOŃCZENIA DACHU? CO JEST NAJPROSTRZĄ WERSJĄ?

 

KTO OSTATNIO ROBIŁ PODBITKĘ (LUB NADBITKĘ) W OKOLICACH POZNANIA I ILE TO GO WYNIOSŁO (ROBOCIZNA I MATERIAŁ)

 

My robilismy zabitkę drewnianą, która wyniosła nas około 25 zł/m2 + koszt impregnatu.

Robocizny nie liczę, gdyż sami to robilismy. I gdybym po raz drugi miał wybierać to ponownie wybrałbym nabitkę. Mam pewnośc, że ani jedna deseczka nie zacznie mi odchodzić jak to się dzieje przy nabtce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z wielkopolski może sie wypowiedzieć o firmie Martom ze Swarzędza- bazują na Aluplaście. Polecano mi ich jako dobrych producentow okien PCV

 

raz byłem tam ze swoimi oknami ii kazałem zrobić wycenę. drugi raz przyjechał facet na działkę i zrobił obmiar i miał dotsraczyć wycenę. za każdym razem coś schrzanili. a to zabrakło na alkulacji dwóch okien za pierwszym razem, a to za dugim do kalkulacji przyplątało sie okno niewiadomo skąd - zupelnie jakby im się z innej wyceny kartka przyplątała - nie chciało mi się po tym już dalej ciągnąć z nimi... wziąłem okna w innej firmie. Co do tego jak robią te okna to już się nie mogę z wiadomych względów wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby dziękuję :D

 

Pytanie dodatkowe - czy samodzielne wykonanie było bardzo skomplikowane? Męża mam raczej nie kochającego robót manualnych, ale wyraził ochotę wykonania tego samodzielnie...

 

Rozumiem, że nadbitka jest przybita przez folię do łat?

 

Ostatnio oglądam namiętnie szczegóły wykończenia dachów i zobaczyłam , że możliwości ich wykończenia są praktycznie nieograniczone...

Podobno lepiej podbitkę wykonać pod kątem do ściany a nie prostopadle... :-?

 

Czytałam w jakimś dzienniku budowy dość szczegółowe opisy takich robót ale nie pamiętam w jakim.:( Gdyby kto pamiętał to proszę o podpowiedź. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPROSZĘ O POMOC W TEMACIE PODBITKI!!!!:lol:

CO JEST NAJTAŃSZĄ WERSJĄ WYKOŃCZENIA DACHU? CO JEST NAJPROSTRZĄ WERSJĄ?

 

KTO OSTATNIO ROBIŁ PODBITKĘ (LUB NADBITKĘ) W OKOLICACH POZNANIA I ILE TO GO WYNIOSŁO (ROBOCIZNA I MATERIAŁ)

 

My robilismy zabitkę drewnianą, która wyniosła nas około 25 zł/m2 + koszt impregnatu.

Robocizny nie liczę, gdyż sami to robilismy. I gdybym po raz drugi miał wybierać to ponownie wybrałbym nabitkę. Mam pewnośc, że ani jedna deseczka nie zacznie mi odchodzić jak to się dzieje przy nabtce.

 

My też będziemy mieli nadbitkę z drewnianej boazerii, za m2 będziemy płacić 35 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jednoczesnie zapytam gdzie kupowaliscie drzwi zew. i wew. Pytalam juz kilka osob i zawsze slysze to samo, ze szczegolnie jesli chodzi o drzwi zew. sa niezadowoleni z oblsugi. Moze daloby sie zalatwic to gdzies razem z brama garazowa?

 

ja kupowałam przez allegro :) sama sie zaskoczyłam ale drzwi przyszły jeszcze fajniejsze niż były na obrazku:) pan wysłał je ekspresem bez mojej wpłaty!! bo załatwialiśmy je na "chybcika" późno wieczorem gdy sie okazało, że musze 'zamknąć" dom następnego dnia :-? nie zdążyłam puścić przelewu a on juz o 7 rano miał u siebie kuriera :)

polecam tego sprzedawcę - mt_quad :)

drzwi "antywłąmaniowe" (to oczywiście nie do końca tak bo wymagany jest atest polski ato import) za 770 zł brutto ze wszytskim poza śrubami montażowymi - tanio w sklepie dokupiłam :) (ale w przesyłce były drzwi, próg, ościeżnica - zmontowane razem; super klamki, wszelkie możiwe bolce - boki, góra, dół, ładny kolorek i styl - złoty dąb, 3 komplety kluczy, wizjerek, instrukcja montażu, solidnie zrobione z blachy ocynkowanej, ocieplone w środku,żeby nam się wew woda na nich nie zbierała)

generalnie tego nie robię ale było warto :)

przesyłka kurierem dodatkowe 70 zł czyli 840 za całość z dostawa pod dom :)

a np. w leroy widziałam drzwi za 890.. zwykłe, nieocieplone, otwierane do wewnątrz! :o :o :o z jednym zamkiem.. porażka..

w castoramie podobnie cenowo i jakościowo..

moje może gerdowe nie są ale solidne, niedrogie i estetyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie sa obecnie ceny w okolicy na prace blacharsko dekarskie?

Czy cena 28-30zl/m2 netto to rozsadna/droga/tania oferta?

Mam porownanie z ofertami z marca - wychodzi drogo, ale moze ceny drastycznie poszly do gory?

 

Witam, jestem w trakcie wałkowania tematu.

Takie ceny dostałem:

 

Ekipa Namber łan:

Konstrukcja dachowa 16zł/m2

Praca dekarskie (dachówka) 26zł/m2

Deskowanie dachu 8zł/m2

 

Ekipa Namber tu:

Konstrukcja dachowa 18zł/m2

Prace dekarskie

- dachówka 24zł/m2

- blachodachówka 15zł/m2

 

 

A ja też mam pytanko:

Po ile chodzą:

- bloczki betonowe na fundament

- suporeks (czy suporex :roll: )

- beton z gruszki (na fundamenty)

 

P.s. Wiem, że to można odszukać samemu, ale to tyle trwa.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...