Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wita kolejna Pyra

 

Betoniarki nie mam :(

Mam za tp pytanie do tych co mieszkaja w nieduzej odległosci

od autostrady --- da sie wyzyc? Mam do kupienia milutka

dzialke za 90 zl za metr (w Poznaniu) 500 metrow od autostrady...

 

co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brachol

a z jakiej betoniarni ten beton do Krzesin?

Masz jakiś namiar?

 

Ile płaciłeś za pompę do rozlewania betonu?

beton z Lafarge pompa 22 zl za m3 + 100 za dojazd (netto)

namiar mam na przedstawiciela ktory oferuje lepsze ceny niz ludzie w siedzibie Tomasz Michalak 502 786 917 jak dobrze pogadasz i bedzies miec duzo metrow to moze dostaniesz nizsza cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita kolejna Pyra

 

Betoniarki nie mam :(

Mam za tp pytanie do tych co mieszkaja w nieduzej odległosci

od autostrady --- da sie wyzyc? Mam do kupienia milutka

dzialke za 90 zl za metr (w Poznaniu) 500 metrow od autostrady...

 

co radzicie?

miszkam około 300 metrów w linii prostej od autostrady ........... ja jej nie slyszę ale wydaje mi się ze nic nie zastąpi sprawdzenia organoleptycznego w róznych porach dnia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszkam około 300 metrów w linii prostej od autostrady ........... ja jej nie slyszę ale wydaje mi się ze nic nie zastąpi sprawdzenia organoleptycznego w róznych porach dnia :lol:

ja bym jeszcze sprawdzil w nocy i przy roznej wilgotnosci powietrza bo to tez ma znaczenie a autostrady nie musi byc slychac gdyz obwodnica Poznania przebiega prawie wylacznie w wykopie co powoduje znaczne ograniczenie halasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co do tej autostrady- moim zdaniem 500 metrów to nie jest tak zle, wbrew pozorom gorzej jest nawet 800 metrów czy 1 kilemtr od zwykłej ruchliwej krajówki. A autostrada przebiega w dole. Robiłam kiedys takie specjalne nasłuchy, jak sie rozglądałam za działkami. Moim zdaniem najelpeij takie akcje przperowadzic poznym wieczorem i nocą. decyzja musi byc przemyslana, bo hałas to dla mnie najgorsze co mogłoby mnie spotkac przy domku jednorodzinnym. Nawet fatalny widok bardziej by chyba przezyla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że mieszkając 300 metrów od autostrady może być cicho, ale nie wzięłem pod uwagę tego, że autostrada przebiega w wykopie. Swoją drogą mój kolega mieszka w Gdyni nie więcej niż 200 m od trójmiejskiej obwodnicy i też jest cicho. Fakt, obwodnica w tym miejscu obsypana jest wielkim wałem. Zmieniam swój osąd :wink: Jeżeli jest cicho, to cena OK, pod warunkiem, że z przyłączami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę drugi post, bo dotyczy całkiem innej sprawy.

Jest wśród Was ktoś, kto załatwiał przyłącze wod-kan w PUK Rokietnica?

Kurcze, rurka z wodą idzie częściwo w granicy mojej działki, a wymyślają mi jakieś projekty i wołają sobie za to pięć stów (sama woda), nie wspomnę o tym że wcześniej buliłem za opinie techniczne i za warunki przyłączy.

Mój projektant tłumaczy mi, żebym znalzał sobie "kogoś" kto z nimi współpracuje, zrobił mi przyłącze wodne i załatwił zgłoszenie.

Inna bajka jest z kanalizacją. Idzie środkiem drogi, i jest podcisnieniowa. Tutaj bez projektu pewnie się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę drugi post, bo dotyczy całkiem innej sprawy.

Jest wśród Was ktoś, kto załatwiał przyłącze wod-kan w PUK Rokietnica?

Kurcze, rurka z wodą idzie częściwo w granicy mojej działki, a wymyślają mi jakieś projekty i wołają sobie za to pięć stów (sama woda), nie wspomnę o tym że wcześniej buliłem za opinie techniczne i za warunki przyłączy.

Mój projektant tłumaczy mi, żebym znalzał sobie "kogoś" kto z nimi współpracuje, zrobił mi przyłącze wodne i załatwił zgłoszenie.

Inna bajka jest z kanalizacją. Idzie środkiem drogi, i jest podcisnieniowa. Tutaj bez projektu pewnie się nie obejdzie.

Marcinie a czemu nie piszesz do mnie na priva :wink: . Ja takowych fachowców mogę polecić bo sama rok temu to przerabiałam. Kiknę na komórkę czy mam ich namiary a jak nie to poszukam i wyślę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko?

Jakie macie doświadczenia z gazem z butli (jakość) w okolicach Poznania?

Którego dostawcę wybrać?

Kto ma obecnie najlepszą ofertę, serwis itp.

Z jakimi firmami współpracujecie - wady i zalety?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Wielkopolan. Jak widać moja przygoda z budowaniem dopiero się zaczyna. Cieszę się, że trafiłam na te strony i jeśli mogę, proszę już o pomoc. Właśnie mieliśmy z mężem zakupić projekt w biurze projektowym na kwiatowej 2 w Poznaniu i poprosić ich o adaptację projektu. I tak jakoś się stało, że od dwóch dni przeglądam forum Muratora i dziś przejrzałam niesolidnych z Wielkopolski. Niespodziewałam się tam znaleźć tego biura, przecież to początek budowy i choć wiem, że błędów się nie uniknie, nie myślałam, że tak szybko mogę zetknąć się z kimś niesolidnym. Czy mógłby ktoś pomóc i kogoś polecić od adaptacji projektu. Ja również chętnie będę dzieliła się swoimi doświadczeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...