Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

W sprawie przyłącza gazu. Gazownia właśnie założyła żółtą skrzynkę w linii ogrodzenia. Muszę teraz pociągnąć 10m tej rury gazowej do budynku/kotłowni. Podobno nie da się tego zrobić bez projektu za który gazownia życzy sobie 400zł+vat. Tylko za narysowanie głupiej kreski łączącej skrzynkę z kotłownią?!? Bo projekt samej kotłowni mam w projekcie domu. Czy to normalna praktyka, czy naciąganie przez monopolistę??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

misza, niedługo będę miał tan sam problem, będę ciągnął gaz do kotłowni i kuchni - żona nie chce kuchenki el.

Mam pytanie do tych , któryz są po instalacjach co/cwu. Co to jest punkt? Np. umywalka - ciepła, zimna, cyrkulacja, odpływ - to a)4 punkty, czyli wszystko, b) 3 punkty, czyli woda (c+z), cyrkulacja, odpływ, c)2 punkty, czyli woda z cyrkulacją i odpływ, d) 1 punkt, czyli umywalka to umywalka, wanna to wanna itd. (pewnie nie, ale dobrze by było nie?), czy e) 5 punktów, czyli, wszytko cuzamen i coś jeszcze. Kaloryfer to 1 czy dwa punkty (dojście i odejście). No i wreszcie po ile te punkty - są jakies droższe i tańsze, czy urawniłowka. Rozmawiałem ostanio n adwóch budowach i warianty były naprawdę różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po małej przerwie i oznajmiam, że u nas się ZACZĘŁO. Jestem w szoku - z jednej strony bardzo sie ciesze a z drugiej jestem pełna obaw. Pogoda jeszcze jest ładna ale pod koniec tygodnia znowu ma być zimno i podobno ma nawet padać śnieg a u nas mają wtedy wylewać fundamenty więc sami widzicie jak to się zaczyna, zaczyna i nie wiem kiedy tak naprawde ruszy pełna parą. a do 5 maja maję stanąć mury....

Trzymajcie za nas kciuki :smile:

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu dzięki :smile:

Po wielkich wahaniach zdecydowaliśmy się na alarm. Nie będziemy podłączać się do żadnej firmy ochroniarskiej. Spec od alarmu rozkłada jutro kable, a po montażu okien kontraktony na każde okno i wyjec na dachu. Przy tej wersji pies może sobie hulać w środku i o to chodziło. Mam nadzieję, że 'ochroniarze' dadzą mi spokój,i nie będą narzucać swoich usług. Chociaż znalazłam już w domu podrzucony folder Solid S.

Póki co elektryk kończy, a murarze jutro zaczynają listwowanie pod tynki. Na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w sprawie tynku - czy spotkaliście się z taką wersją tynków cem-wap wewnątrz, których nie wykańcza się gładzią gipsową ale piaskiem? Jutro będę o tym rozmawiać z moim wykonawcą. Taka wersja jest lepsza finansowo (zdecydowanie!), no i daje inną fakturę ściany pod farbę.

W wątku o tynkach ktoś wspominał o piasku kwarcowym, ale może mógłby to być zwykły, drobny piasek.

Sprawdzam też rózne wersje wykończenia elewacji. Moja wersja na dzisiaj: ispo - tynk podkładowy mineralny+grunt+farba lotusan, po której brud sobie spływa a elewacja zostaje czysta.

Majster przekonywał mnie do wersji: tynk cem-wap + kolorowy tynk mineralny np.Kreisla. W takim wypadku jednak robocizna kosztuje podwójnie, materiał też wypada drożej.

Co planujecie na elewacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu, byle tylko pogoda nam się poprawiła to i tynki lepiej pójdą :smile:

Dzisiaj ekipa robiła obrzutkę sufitu na parterze, przeklinając elektryka, który źle zamocował kable na suficie.

W tym tygodniu mam jeszcze przyłącze gazu między skrzynką a domem, pociągnięcie ruru do kanalizy i wymuszenie na wodociągach przesunięcia hydrantu przeciwpożarowego. Hydrant wypada dokładnie na wjeździe do garażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Syberia... :sad:

Dzisiaj przerwa w tynkach. Na razie skończona połowa poddasza i to, co widzę przekonuje mnie do tego żeby nie wygładzać już ścian gipsem tylko zostawić tak jak jest. Majster jeszcze o tym nie wie :wink:

Z nowinek technicznych: Fakro sprzedaje okna z szybą samoczyszczącą Pilkington. Fajna sprawa, tylko cena spora: 25% drożej niż wersja thermoplus. Ciekawe też, jak to się sprawdza :roll: Przydałyby mi się te okienka nad klatkę schodową, bo z myciem to będą cyrkowe sztuczki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...