Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie!

 

Skąd blisko Poznania wziąśc tanie i suche drewno na więźbę?!!!!

 

pomóżcie bo czas mnie goni 1 października zaczynam dach

 

pozdrawiam

Asia

 

Nie wiem czy tania i czy sucha, ale ja bralem wiezbe w tartaku w Gadkach. Lezy u mnie na dachu juz rok. Ciesle byli zadowoleni, ja jestem zadowolony.

 

Witar SA

63-122 Gądki k/Poznania

tel./fax 061 / 8171 236

 

Najlepiej rozmawiac z dyrektorem p. Tokarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej witam mamy takie nieśmiałe pytanie,

Na razie jeszcze nie myslałam o tej dachówce, ale poczytuje tu i ówdzie na forum, że w dachówkach braki, tzn sa problemy z zamówieniami Czy mam sie martwić na zapas i czy możecie potwierdzić bądż zaprzeczyc plotkom? Chce zamówić albo ruppa albo creatona bo maja najlepsze opinie a poza tym na moje oko ładnie wyglądaja na dachach

Ania

 

Aniu,

My też kładziemy dachówkę w październiku i troszkę się rozglądałam. Faktycznie z niektórymi kolorami i modelami jest już problem z zamówieniem, ale część jest dostępnych. My najprawdopodobniej będziemy mieli Ruppa miedziana angoba sirius i ostatnio w Wenie na Dąbrowskiego była dostępna.

Sylwia

Powinnam była ugryźć się w język :( . Właśnie obiecana nam rupp miedziana angoba nagle przestała być dostępna (dla nas :( )w Wenie do końca roku. Wiecie może, w której hurtowni można jej szukać w znośnych cenach?

 

Dach - bud na samotnej równiez polecam - spóbuj jeszcze w Romosie i saint gobain (raab karcher) na Bałtyckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Skąd blisko Poznania wziąśc tanie i suche drewno na więźbę?!!!!

 

pomóżcie bo czas mnie goni 1 października zaczynam dach

 

pozdrawiam

Asia

 

Nie wiem czy tania i czy sucha, ale ja bralem wiezbe w tartaku w Gadkach. Lezy u mnie na dachu juz rok. Ciesle byli zadowoleni, ja jestem zadowolony.

 

Witar SA

63-122 Gądki k/Poznania

tel./fax 061 / 8171 236

 

Najlepiej rozmawiac z dyrektorem p. Tokarz.

 

 

Maciek - dzięki. Już sprawdzłam najtaniej mają w Tinie i w Komornikach ale już mega tanio wyszło mi (razem z transportem) z Zielonej Góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupował ktoś drzwi w firmie Ebro na Głogowskiej? Może z montażem? Jak tam się spisują ich montażyści?

A może jeszcze ktoś ma u siebie drzwi firmy AFB Kraków?

 

 

Co do dachu - maetriały w dobrej cenie ma Pimar. Nietypowe dachowki (np. firmy Jungmeier, która ja mam na dachu kupowalam w firmir Jr (http://www.jr.com.pl - chyba) na ul. Kaczej. Ale tam są problemy w transporetm i dostawa zazwyczaj opozniona o pare dni.

Wezbe kupowalam przez dekarza, wyszlo mnie o kilkadzisiat zl taniej na kubiku niz przy samdzielnym zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga9

Widzę, że masz trochę wiedzy n/t mozliwości rozmów z Z.E.

W zwiazku z tym mam pytanie, może się orientujesz, może masz jakieś doswiadczenie:

Mam na działce słup energetyki, betonowy, przelotowy niskiego napięcia. Słup stoi na srodku mojej działki. Jest on stary. Działkę kupiłem już z tym słupem. Czy mam jakąś szanse zmusić energetykę do :

- przesunięcia słupa w granicę działki (najchętniej bez obciązania siebie kosztami),

- wymiany linii napowietrznej na kabel podziemny

- lub uzyskania jakichś pieniędzy jako rekompensatę, jak to nazwałaś, za to że nie mogę sobie sosny posadzić pod linią przebiegającą w poprzek mojej działki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego, o masz w papierach. Zanim zacznie sie w ogole rozwarac, co chce sie zrobic trzeba sprawdzic co sie moze zrobic :wink: Nalezy sie wiec udac po zupelny odpis KW (od razu wpolczuje czytania go jako KW w nowej wrsji- sa koszmarne) i sprawdzic czy jest tam cos zapisane na temat tego slupa. Jesli jest to na jakiej podstawie (umowa, decyzja itp.). I jesli ta podstawa jest zgodna z prawem sprawa zamknieta - nic nie mozna zrobic. Jesli nie ma takiego wpisu do KW trzeba wyciagnac mapki i histrorie wpisow dot. dzialki z geodezji. Bo moliwe, ze slupjest niezarejetrowany w Kw, ale jest w geodezji i tam sa odpowiednie prawomocne dokumenty. Jesli sa - spr. zamknieta j.w.

Jesli tu i tu nie - mozna kombinowac - ale tylko w ramach mozliwosi technicznych - swoim wnioskiem nie mozesz spowodowac, ze ktos pozostanie bez pradu, bo to szkoda spoleczna. Znajac sytuacjie mozna wystosowac odpowiedni wniosek do ze - najlepiej z uzasadnieniem. Ew uregulowanie dzierzawy i odszkodowanie jest do wygrania. Mozne tez zmusic ze do wykazania na jakiej podstawie stoi slup na tej dzialce i do przedstawienie mapki z przebiegim sieci - co przedstawi jakie beda konsekwencje jego ew. usuniecia. Co sprawa to inny przypadek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam namiarów na:

 

1. Producenta szamba

 

2. Studniarzy.

 

Jeśli korzystaliście z w/w ekip to proszę o informacje na temat kosztów.

pzdr.

 

Ja brałem szambo z Fach-Betu (znajdziesz w internecie). Co prawda były trudności z umówieniem się na konkretny termin, ale sam montaż poszedł fachowo i bez zgrzytów. Szambo betonowe zakopywane w szalunkach, więc polecam jeżeli jest wysoka woda gruntowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow z Pyrlandii !!

 

Jestem tu nowy, dopiero rozgladam sie za dzialka w okolicach Rokietnicy. Mam zamiar postawic tam w przyszlym roku Barwnego. Moze macie jakies nr tel do osob sprzedajacych dzialki (tylko nie biur nieruchomosci - bo u nich wiekszosc ofert jest nieaktualna :-() w tej okolicy?

Pozdrawiam,

 

Tomek

 

[/url]

 

 

W krzyszkowie koło Rokietnicy działki sprzedawał Hausner - Poznań ul prusa - poszukaj. Nie wiem czy coś jeszcze mają ale może bedą wiedzieli kto chce sprzedać.

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy pytają mnie o więźbe!!!

Jak to jest? To ja pytałam a teraz wszyscy mnie pytają? :o

Zrezygnowałam z Tej Zielonej Góry bo sprawdziłam, że bardzo dobre ceny mają też w:

 

Tinie - Gniezno

Wox Vitar - Rawicz

http://www.drewno.rokietnica.pl

Tartak Zębowo

Tartak Komorniki

 

Ja biorę z Rokietnicy za pośrednictwem i z mega rabatami swojego cieślo-dekarza.

 

pozdrawiam

 

p.s. innych namiarów nie mam :D

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę drugi post, bo dotyczy całkiem innej sprawy.

Jest wśród Was ktoś, kto załatwiał przyłącze wod-kan w PUK Rokietnica?

Kurcze, rurka z wodą idzie częściwo w granicy mojej działki, a wymyślają mi jakieś projekty i wołają sobie za to pięć stów (sama woda), nie wspomnę o tym że wcześniej buliłem za opinie techniczne i za warunki przyłączy.

Mój projektant tłumaczy mi, żebym znalzał sobie "kogoś" kto z nimi współpracuje, zrobił mi przyłącze wodne i załatwił zgłoszenie.

Inna bajka jest z kanalizacją. Idzie środkiem drogi, i jest podcisnieniowa. Tutaj bez projektu pewnie się nie obejdzie.

Marcinie a czemu nie piszesz do mnie na priva :wink: . Ja takowych fachowców mogę polecić bo sama rok temu to przerabiałam. Kiknę na komórkę czy mam ich namiary a jak nie to poszukam i wyślę.

Pozdrowienia

ja tez poprosze o jakies namiary

musze zrobic w wlasnym zakresie wode i kanalize z ulicy obok jakies 50-60 m wiec koszty mnie przerazaja

a puk w rokietnicy za wszystko chce kasowac ogromne pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...