Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mam lada dzien dostac pozwolenie na budowe i potrzebuje kogos kto mi zrobi fundamenty - tylko to chce zrobic w tym roku reszte na wiosne

oczywisice moj majster wyjechal sobie za granice i wyjdzie na to ze zostalem na lodzie

 

ja kier. budowy ustalilem 1800 zl mam nadzieje ze to dobra stawka tylko co ja moge wymagac od takiego kierownika bo narazie gostek mi podpada (to ten sam co mi adaptowal projekt i zalatwial pozwolenie na budowe)

niechcialbym zaplacic 1800 i widziec go 2 razy na budowie jak go zawolam :(

 

i szukam projektanta przylaczy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areq ten wkład Zuzia jest extra chyba go kupimy :) - wielkie dzięki.

 

Decyzję podjęłem pod nazwą Cena Czyni Cuda:D:D:D:D:D

Paliliśmy już pare razy.Zamów sobie dodatkowy otwór do doprowadzenia powietrza od dołu.Lepiej będzie działać owiewanie szyby /brak efektu smolenia/.

Odpowiadam na pytanie o powierzchnie domu.140m2 cztery sypialnie ogrzewane z kominka systemem DGP grawitacyjnym.W pokojach gorąco.Fakt,że jeszcze mrozów nie było ale na dzień dzisiejszy grzeje aż miło.Ważne przy wyborze kominka jest to by miał atest na tzw. palenie ciągłe.W marketach też sa kominki po 1000-1200zł ale często nie przeznaczone do palenia ciągłego,często są bez szybra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areq ten wkład Zuzia jest extra chyba go kupimy :) - wielkie dzięki.

 

Decyzję podjęłem pod nazwą Cena Czyni Cuda:D:D:D:D:D

Paliliśmy już pare razy.Zamów sobie dodatkowy otwór do doprowadzenia powietrza od dołu.Lepiej będzie działać owiewanie szyby /brak efektu smolenia/.

Odpowiadam na pytanie o powierzchnie domu.140m2 cztery sypialnie ogrzewane z kominka systemem DGP grawitacyjnym.W pokojach gorąco.Fakt,że jeszcze mrozów nie było ale na dzień dzisiejszy grzeje aż miło.Ważne przy wyborze kominka jest to by miał atest na tzw. palenie ciągłe.W marketach też sa kominki po 1000-1200zł ale często nie przeznaczone do palenia ciągłego,często są bez szybra....

 

w marketach są już do palenia ciągłego, tez sa ok ale jak piszesz bardzo! często bez szybra - szczególnie te zagraniczne a nie uśmiecha mi się oglądać wystającego druta :) z czopucha. do tego nie mogliśmy znaleść odpowiedniej mocy.... prawie wszystkie to 12 kw a my chcieliśmy wiecej.

wzieliśmy też z nadmuchem dolnym to konieczne! ponieważ zakładamy DGP z turbiną :). System DGP ma mój wuj i doskonale się sprawdza - przebył z nim ostatnią zime :roll: - system na 5! ale 6 nie dam bo fakt troche brudzi - ale coś za coś :) no nie?

jeszcze raz dzięki - pozdro!

świercz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Krajanie,

 

Chciałam poprosić was o info w sprawie CENY ZA DRENAŻ

 

Mój wykonawca położył 250 metrów bieżących rury drenarskiej zakupionej i przywiezionej przeze mnie. Robota polegała na wykorytowaniu 5 rowów po 50 mb, nawiezieniu na to żwiru, który był wysypany przy wykopie, obłożeniu rury gewłoknina i przysypaniu wszytskiego piachem. Wykonawca zaśpeiwał 12 pln za mb, czyli 3000 pln za całość. Dwóm pracownikom zajęło to 6 bitych dni szczerej pracy.

 

Wydaje mi sie to nico dużo.... A ile Wy płaciliście za drenaż lub podobne prace?

 

Z góry dziekuję za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorki, że się wcinam :oops:

Mam takie pytanko:

gdzie w okolicach Konina kupię tanio szambo betonowe? (+/- 100 km)

Tam gdzie pytam co są ceny kosmiczne np. 4-5 tys. za 9 m3

 

Przylaczam sie - ale chodzi o okolice Poznania.

Niestety wszedzie ceny podobne - 4 tys.za 10m3.

 

Nie dam dziadom - czyste zdzierstwo max. 2500zł i tylko netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam poprosić was o info w sprawie CENY ZA DRENAŻ

 

Mój wykonawca położył 250 metrów bieżących rury drenarskiej zakupionej i przywiezionej przeze mnie. Robota polegała na wykorytowaniu 5 rowów po 50 mb, nawiezieniu na to żwiru, który był wysypany przy wykopie, obłożeniu rury gewłoknina i przysypaniu wszytskiego piachem. Wykonawca zaśpeiwał 12 pln za mb, czyli 3000 pln za całość. Dwóm pracownikom zajęło to 6 bitych dni szczerej pracy.

Wydaje mi sie to nico dużo.... A ile Wy płaciliście za drenaż lub podobne prace? Z góry dziekuję za pomoc :wink:

 

Chłopaki :wink: :wink: , widzę, że macie na tapecie temat szamb, a stąd do drenażu już niedaleko! Proszę o poradę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Krajanie,

 

Chciałam poprosić was o info w sprawie CENY ZA DRENAŻ

 

Mój wykonawca położył 250 metrów bieżących rury drenarskiej zakupionej i przywiezionej przeze mnie. Robota polegała na wykorytowaniu 5 rowów po 50 mb, nawiezieniu na to żwiru, który był wysypany przy wykopie, obłożeniu rury gewłoknina i przysypaniu wszytskiego piachem. Wykonawca zaśpeiwał 12 pln za mb, czyli 3000 pln za całość. Dwóm pracownikom zajęło to 6 bitych dni szczerej pracy.

 

Wydaje mi sie to nico dużo.... A ile Wy płaciliście za drenaż lub podobne prace?

 

Z góry dziekuję za pomoc :wink:

 

Moim zdaniem cena ,powiedzmy ,niewygórowana.

Oczywiście odezwą się głosy ,że "nie dałbym więcej niż 1000zł" lub "ja z wujkiem wykopaliśmy taki drenaż w 3 dni w międzyczasie wykładając kafle w salonie".....

Ale!!!

Liczmy 6 dniówek po 100zł dla 2 ludzi =1200zł

Koszty uzyskania :) transport "bolków*" na plac budowy 500zł

Uśmiech szefa :bezcenny a właściwie to nie bezcenny tylko za 1300zł, z tego 300zł zaliczka na zus, 100zł na alimenty,200zł na obiady w barze.Wychodzi 700zł zarobku..a co to jest teraz 700zł :):):):):):):)

A serio:

 

Alison. Normalna cena. Nie bardzo rozumiem co to te "wykorytowanie" rowów.Ale cena jest o.k.

 

* bolek - popularna w poznańskiem nazwa pracowników fizycznych małowykwalifikowanych,najczęściej spotykanych z łopatą, nieodłącznym papierosem w ustach i zarostem "od wielkiejnocy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* bolek - popularna w poznańskiem nazwa pracowników fizycznych małowykwalifikowanych,najczęściej spotykanych z łopatą, nieodłącznym papierosem w ustach i zarostem "od wielkiejnocy"[/color]
:lol: :lol: :lol:

 

A czy w koncu ktos sie zainteresuje moim poprzedim postem odnosnie drzwi? Jakie mieliscie rabatu (oczywiscie w odniesieniu do miejsca i ktwoty zakupu) :roll: Nikt w wielkopolsce drzwi nie kupowal? :roll:

Pomozcie please! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie - ale chodzi o okolice Poznania.

Niestety wszedzie ceny podobne - 4 tys.za 10m3.

 

Ja również szukam betonowego ok. 8m3. Może by nam się opłacało wspólnie ściągnąć coś z Polski?

np. http://www.probud.pl/szamba.htm

lub

http://www.allegro.pl/item130328297_zbiornik_na_szambo_i_scieki_8_0m3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...