Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

A ja trochę z innej beczki. Taka prośba o radę/y

 

Chodzi o rozpoczęcie budowy jeszcze w tym roku. Wczoraj jeździłem po hutrowniach i sprawdzałem ceny bloczków fundamentowych i siporexu. Generalnie jest tak, że cały czas na te materiały trwa jeszcze koniunktura, więc nie ma od ręki no i te ceny....

Czy wg Was jest szansa, że ceny tych materiałów w okresie zimowym mogą spaść?

 

Budowa ruszy na początku listopada, i jeżeli pogoda pozwoli, to przed świętami ma być dach. Natomiast mogę też zrobić tylko fundamenty, a z resztą odczekać do wiosny, kupując w międzyczasie najważniejsze materiały. Tylko czy naprawdę mogę na tym zyskać?

 

Druga opcja jest taka, ze pewnie z początkiem 2007 roku podrożeją inne rzeczy, jak np robocizna....

Marcinie my pobudowalimu jesieniš fundamenty i piwnice. I muszę stwierdzić na dzień dzisiejszy, że przez kupowanie jesienne gdy ceny sš windowane w górę ten etap budowy był najdroższy. Do stawiania cian lepiej bylimy przygotowani. Całš zimę szukalimy materiałów w rezultacie dostalimy ceny. które nas zadowoliły. A i jeszcze jedno - może to mieszne ale materiały na dach okazały się najtańsze - no cóż wprawa czyni mistrza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Koleżanki i Koledzy!

 

Czy ktoś zna godną polecenia ekipę do postawienia stanu surowego????

 

Planujemy rozpocząć budowę na wiosnę, ale wszyscy mnie straszą, że jeśli jeszcze nie mam ekipy to moge zapomnieć o rozpoczęciu prac wczesną wiosną.

 

Bedę wdzięczna za wszelkie informacje.

 

Myślę, że musisz zdwoić wysiłki i szukać różnych firm. Ja chodzę, pytam się budowlańców i z reguły mają już pozajmowane terminy na pierwsze pół roku 2007. Ale słyszałam też od nich, że wielu ludzi dzwoni zwłaszcza teraz, umawia się a potem rezygnują i można się wpasować w jakiś termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem odpowiedź. Szambo 8m3 to koszt 2464zł brutto + transport w 2 strony 3500zł brutto. Przy rozłożeniu transportu na 3 osoby, mamy już ok. 4500zł + koszt wykopu i montażu. Jak dla mnie to zdecydowanie za dużo. Pozostanę jednak przy murowanym z bloczków.

Jak to policzyles? Jak dla mnie 2500 + 3500/3 = 2500 + 1200 = 3700

(w przyblizeniu), + koszt wykopu i montazu.

 

Rzeczywiście, troche mnie poniosło :) . Ale i tak cena wyniesie ok. 4000zł. A za taką kwote to kompleksowo obsługuje producent szamba z Palędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że u nas drenaż mółby mieć max 3x12 mterów. Po prostu się wystraszyliśmy, że ziemia tego nie przyjmnie. Dzisiaj wykonywali u nas sieć wodociągową i glina jest do głębokości 2 metrów na pewno. Więc zostaniemy przy szambie, tym bardziej, że jest szansa na kanaklizację za 2-3 lata.

Aaa, to jednak wodę wam podłączali. Się zastanawiałem czy wodociąg kopią, czy gaz, czy jeszcze coś innego

 

Na gaz to musimy jednak poczekać. Teoretycznie to mają termin do końca października ale dzisiaj rozmawiałem z projektantem sieci, który oznajmił, że czekają na pozwolenia na budowę, więc pewnie w listopadzie/grudniu to zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, troche mnie poniosło :) . Ale i tak cena wyniesie ok. 4000zł. A za taką kwote to kompleksowo obsługuje producent szamba z Palędzia.

Co do pierwszej czesci - :). Co do drugiej (paledzia), to mi zaproponowali:

- 2700 netto - osadnik

- montaz - 1400 netto

Vat - 22% osadnik, 7% montaz.

Razem - 3300 + 1500 = 4800zl

Czy koszt wykopu i montazu w wersji z allegro wynioslby 1100zl?

Moze Wam dali lepsze ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zaczyna jeszcze budowę w 2007?

 

Jak wszystko dobrze pójdzie to ja również 8)

 

I ja też! 6 Listopada dokładnie. Teraz organizuje materiały. Jak pogoda pozwoli, to może uda mi się zrobić jeszcze w tym roku dach :roll:

 

Marcinie my pobudowalimu jesieniš fundamenty i piwnice. I muszę stwierdzić na dzień dzisiejszy, że przez kupowanie jesienne gdy ceny sš windowane w górę ten etap budowy był najdroższy. Do stawiania cian lepiej bylimy przygotowani. Całš zimę szukalimy materiałów w rezultacie dostalimy ceny. które nas zadowoliły. A i jeszcze jedno - może to mieszne ale materiały na dach okazały się najtańsze - no cóż wprawa czyni mistrza :wink:

No właśnie.... Sam nie wiem. Ale może mała symulacja. Jeżeli siporex 24-ka kosztuje teraz ok 7,4 PLN brutto/szt., to ile w zimę może potanieć? 50gr/szt? Jeżeli tak, to na całości mam taniej jakieś 400zł. Równie dobrze dwa razy tyle może kosztować po nowym roku robocizna..... Oszleć można, chyba przestanę liczyc i biore się za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice, Marzin, Majania, Jaloska ; ludzie trzymajmy się razem. Sa tu różne kluby: np. miłośnicy szamb (proszę się nie obrażać, poprostu taki macie etap swojej budowy) stwórzmy więc też swój klub np. ci co nie wiedzą co ich czeka i żyją nadzieją,że będzie dobrze i wszystko się świetnie uda w 2007. Potrzeba mi takiej pozytywnej myśli. Pozdrawiam innych forumfowiczów i zazdroszczę wam już tak zaawansowanych etapów budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice, Marzin, Majania, Jaloska ; ludzie trzymajmy się razem. Sa tu różne kluby: np. miłośnicy szamb (proszę się nie obrażać, poprostu taki macie etap swojej budowy) stwórzmy więc też swój klub np. ci co nie wiedzą co ich czeka i żyją nadzieją,że będzie dobrze i wszystko się świetnie uda w 2007. Potrzeba mi takiej pozytywnej myśli. Pozdrawiam innych forumfowiczów i zazdroszczę wam już tak zaawansowanych etapów budowy.

 

Jasna sprawa, ja tam jestem dobrej mysli :) Krys1, nic się nie bój, ja mam zamiar zrobić w 2 lata całość, gdyby nie poślizg z prądem zaczynałbym w tym roku, a tak ze spokojem, przynajmniej mam czas dobrze wiedzę budowlaną ugruntować 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam propozycje dla nowo budujacych

(chyba ze nowy watek zrobimy dla zaczynajacych na wiosne )

moze kazdy w miare mozliwosci bedzie umieszczal na forum albo privie co gdzie qpil i za ile

tym nawzajem mozemy sobie oszczedzic sporo czasu

bo wiekszosc na tym forum takie "problemiki" maja za soba oni teraz zajmuja sie wykanczaniem i maja "problemy" z wyborem kominka lub plytek a nam daleko do tego

nie mowie ze nie pomagaja tylko firmy i ceny sie pozmienialy i ze za dawnych czasow cos bylo gdzies tanio to nie znaczy ze teraz jest !

 

wiec moj 1 zakup na dzialke :

garaz blaszany 5x3 z drzwiami do gory otwieranymi 1800 zl (cena z transportem - Krakow , i montazem ) tel 509574644

 

 

obecnie szukam siatki ogrodzeniowej lesnej 160x15x15 i kolkow (moga byc krzywe steple) siatka w liroju 167 za 50 m a stemple krzywe jakies 7 zl netto w tartaku w kiekrzu

 

CDN....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wiekszosc na tym forum takie "problemiki" maja za soba oni teraz zajmuja sie wykanczaniem i maja "problemy" z wyborem kominka lub plytek a nam daleko do tego

nie mowie ze nie pomagaja tylko firmy i ceny sie pozmienialy i ze za dawnych czasow cos bylo gdzies tanio to nie znaczy ze teraz jest !

 

Dlatego też pytalam o ekipę budowlaną, mając nadzieję, że ktoś poleci jakiegos pana Zenka, ale widzę, że łatwiej jednak zdobyć namiary na producentów szamba :wink: (bez obrazy, proszę :) )

 

Mam nadzieję, że nadejdzie taki czas, kiedy uda mi się skorzystać z doświadczeń tych co właśnie "wybierają płytki lub kominek" lub bardziej przyziemnie szambo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej czesci - :). Co do drugiej (paledzia), to mi zaproponowali:

- 2700 netto - osadnik

- montaz - 1400 netto

Vat - 22% osadnik, 7% montaz.

Razem - 3300 + 1500 = 4800zl

Czy koszt wykopu i montazu w wersji z allegro wynioslby 1100zl?

Moze Wam dali lepsze ceny?

 

W Palędziu byłem osobiście i tam można dogadać "vat 0%".

Natomiast jeśli chodzi o allegro, to 1100 zł to orientacyjny koszt samodzielnego montażu z udziałem znalezionej ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę pofilozofuję. Ci co zaczynają swoje budowy z reguły nie mają doświadczenia, liczą na jakieś gotowe sprawdzone oferty i to jest zrozumiałe. Wiadomo, że liczymy na pomoc tych co już pewne etapy przeszli. I tu prośba aby doświadczone "wygi" pomagały, choć pewnie im się nie chce, mają już inne sprawy,a fundamenty to dla nich nudny temat. Trzeba przyznać trudno im się dziwić. Nawet "budujący" w 2007 będą się rozmijać i może być tak, że ktoś ciągle daje namiary bo jego budowa idzie szybko a nie otrzymuje nic w zamian bo całej reszcie wszystko idzie wolniej. I trzeba na to wziąść poprawkę. Wniosek nasuwa mi się taki, starajmy jakoś sobie radzić sami a forum to uzupełnienie. Nikt tu do końca nie rozwiąże naszych problemów. Ja obiecuję być wierna forum i pomagać jak tylko będę mogła najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...