Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 Wielkopolska

zrobilem moze uda sie pomoc nawzazjem !

 

nie wiem czy ta "secesja" ma sens przecież możemy na jednej grupie łączyć "stare" i nowe budowy". Zbytnie rozdrabnianie spowoduje spadek aktywności, a w efekcie zainteresowania tą grupą...

Podaję to pod przemyślenie zaczynających budowy w 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Marcinie my pobudowalimu jesieniš fundamenty i piwnice. I muszę stwierdzić na dzień dzisiejszy, że przez kupowanie jesienne gdy ceny sš windowane w górę ten etap budowy był najdroższy. Do stawiania cian lepiej bylimy przygotowani. Całš zimę szukalimy materiałów w rezultacie dostalimy ceny. które nas zadowoliły. A i jeszcze jedno - może to mieszne ale materiały na dach okazały się najtańsze - no cóż wprawa czyni mistrza :wink:

No właśnie.... Sam nie wiem. Ale może mała symulacja. Jeżeli siporex 24-ka kosztuje teraz ok 7,4 PLN brutto/szt., to ile w zimę może potanieć? 50gr/szt? Jeżeli tak, to na całości mam taniej jakieś 400zł. Równie dobrze dwa razy tyle może kosztować po nowym roku robocizna..... Oszleć można, chyba przestanę liczyc i biore się za robotę.

Marcinie to nie tak że co drastycznie stanieje. Trezba niestety dać sobie czas na szukanie materiałów i zamawiać z wyprzedzeniem starajšc się uzyskać zapenienie że cena na materiał nie ulegnie zmianie in plus. Często trzeba poszukać nie w hurtowniach ale bezporednio u producenta. Czasami cišgnšć z innego województwa. Różnice wbrew pozorom sš spore. U nas wyniosły 4 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 Wielkopolska

zrobilem moze uda sie pomoc nawzazjem !

 

nie wiem czy ta "secesja" ma sens przecież możemy na jednej grupie łączyć "stare" i nowe budowy". Zbytnie rozdrabnianie spowoduje spadek aktywności, a w efekcie zainteresowania tą grupą...

Podaję to pod przemyślenie zaczynających budowy w 2007.

Zgadzam się. Wielkopolski wątek ma 4 lata, wiele budów się w tym czasie tu zaczęło i skończyło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 Wielkopolska

zrobilem moze uda sie pomoc nawzazjem !

 

nie wiem czy ta "secesja" ma sens przecież możemy na jednej grupie łączyć "stare" i nowe budowy". Zbytnie rozdrabnianie spowoduje spadek aktywności, a w efekcie zainteresowania tą grupą...

Podaję to pod przemyślenie zaczynających budowy w 2007.

Zgadzam się. Wielkopolski wątek ma 4 lata, wiele budów się w tym czasie tu zaczęło i skończyło :roll:

zgadzasz sie ??

wiec jestes za czy przeciw powstaniu nowej grupy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 Wielkopolska

zrobilem moze uda sie pomoc nawzazjem !

 

nie wiem czy ta "secesja" ma sens przecież możemy na jednej grupie łączyć "stare" i nowe budowy". Zbytnie rozdrabnianie spowoduje spadek aktywności, a w efekcie zainteresowania tą grupą...

Podaję to pod przemyślenie zaczynających budowy w 2007.

 

sledze ta grupe od paru miesiecy zadalem torche pytan i szczeze mowiac umknely bo wiekszosc dyskutujacych (starych wygi - bez urazy) szybko przygasila moje pytanie problemem tynkow ogrzewania czy szamba

ostanio udalo mi sie uzyskac odpowiedz na ostanite pytanie bo juz bylem rozczarowany tym forum ze to jest tylko dla tych ktorzy zaczeli pare lat wczesniej a nie dla nowych

nie mowie ze nie bede udzielal sie w tej grupie bo bardzo sobie cenie uwagi i doswiadczenie (wrodzone - nabyte podczas budowy ) osob tu postujacych ale domyslam ze nie bardzo maja czas i ochote tlumaczyc nam laikom zaczynajacym budowe co i jak

a i firmy w ktorych sie zaopatrywali juz sie pozmienaly nie mowiac o cenach

w mniejszej grupie bedzie latwiej sie wspierac wiadomosciami z ostatniech chwili gdzie co tanio i bedzie przejrzyscie wyszukac cokolwiek

co z tego ze cos poszukam tanio i bede chcial sie podzielic jak zaraz po moim poscie 15 nastepnych osob bedzie dyskutowac na temat np. szamba

nikogo przeciez nie zmuszam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, coś niedobrego się dzieje. Grupa budujących w 2007 miałaby się szczególniej wspierać ale żadnych rozłamów tu być nie może. Przecież ja też korzystałam z rad tych co już wykańczają swoje. Wykażmy się dobrą wolą, zajmijmy się budowami i zdobywaniem wiedzy. A tak swoją drogą to mam bardzo ważne pytanie!!! Dziś jeden cieśla powiedział mi, że powinno się robić pod dachówkę pełne deskowanie bo z folii po paru latach zostają tylko strzępy. No i co wy na to?Idealista Krys1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, coś niedobrego się dzieje. Grupa budujących w 2007 miałaby się szczególniej wspierać ale żadnych rozłamów tu być nie może. Przecież ja też korzystałam z rad tych co już wykańczają swoje. Wykażmy się dobrą wolą, zajmijmy się budowami i zdobywaniem wiedzy. A tak swoją drogą to mam bardzo ważne pytanie!!! Dziś jeden cieśla powiedział mi, że powinno się robić pod dachówkę pełne deskowanie bo z folii po paru latach zostają tylko strzępy. No i co wy na to?Idealista Krys1

 

Na strychu w budynku którym obecnie mieszkam jest sama dachówka,bez folii i deskowania.I działa,nie kapie - bez napraw od ponoć 50lat.

Niech się wypowie dekarz a nie cieśla.Z cieślą to sobie możesz pogadać o szkodnikach drewna :D:D:D

W niektórych budynkach inwestorzy popełnili błąd zostawiali folię bez pokrycia dachówką na zbyt długi okres działania promieni słonecznych.

Mogli kupić folię noname bez atestów ale tańszą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, coś niedobrego się dzieje. Grupa budujących w 2007 miałaby się szczególniej wspierać ale żadnych rozłamów tu być nie może. Przecież ja też korzystałam z rad tych co już wykańczają swoje. Wykażmy się dobrą wolą, zajmijmy się budowami i zdobywaniem wiedzy. A tak swoją drogą to mam bardzo ważne pytanie!!! Dziś jeden cieśla powiedział mi, że powinno się robić pod dachówkę pełne deskowanie bo z folii po paru latach zostają tylko strzępy. No i co wy na to?Idealista Krys1

 

przeciez nikt nie chce "rozłamu"

ja korzystalem, korzystam i korzystac bede z grupy wielkopolska

i nikogo od tego nie odwodze i domyslam sie ze osoby kotre juz koncza budowe nie beda zagladaly na nowa grupe dopiero zaczynajaca wiec obawy mwoznicy ze zainteresowanie ta grupa spadnie sa maloprawdopodobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo zaczynania na wiosne, z tej grupy też nie zrezygnuję, także chyba rozłamu żadnego nie będzie .

 

Pytanie do bardziej zaawansowanych/doświadczonych :)

 

Pytanie brzmi, co robiliście gdy były okna dachowe w projekcie, zrobiliście stan surowy otwarty, dach pokryty na gotowo. Mam zamiar w przyszłym roku do zimy własnie tak zakończyć i nie wiem co się robi z oknami dachowymi bo nie chciałbym, żeby ktoś mi je podp...rowadził :roll: dziury zostawiać, załatane czymś ? Okna jakoś zabezpieczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to mam bardzo ważne pytanie!!! Dziś jeden cieśla powiedział mi, że powinno się robić pod dachówkę pełne deskowanie bo z folii po paru latach zostają tylko strzępy. No i co wy na to?Idealista Krys1

Ja bedę robił pełne deskowanie + papa + dachówki. Jest o tym spory wątek w topiku wymiana doświadczeń.

 

no, dostaliśmy reprymendę, że nie pomagamy początkującym, to trza się postarać poprawić ;)

 

No właśnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to mam bardzo ważne pytanie!!! Dziś jeden cieśla powiedział mi, że powinno się robić pod dachówkę pełne deskowanie bo z folii po paru latach zostają tylko strzępy. No i co wy na to? Idealista Krys1

Też słyszałem takie historie. Natomiast z własnego doświadczenia powiem, że taka folia przy mocno zacinającym ulewnym deszczu potrafi przeciekać na krokwiach - pewnie w miejscu nabijania kontrłat. Jak również po nawianiu dużej ilości sypkiego śniegu i roztopieniu go później przez słoneczko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice, tak jak pisze Robson. Ma to 2 zalety: po pierwsze nie rąbną ci okien, a po drugie więźba pod obciążeniem dachówki sobie usiądzie (no chyba, że to blachodachówka lub gonty). Mi dekarze ostatnio zakładali 2 okna - nie trwało to chyba dłużej niż 4 godziny.

 

hmmm, będzie dachówka więc obciąży ale co robię z miejscami na okna ? czym zasłanialiście na zimę, bo chyba nie dachówką ? Nie chciałbym, żeby padało nie wspomnę o ciężarze śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo zaczynania na wiosne, z tej grupy też nie zrezygnuję, także chyba rozłamu żadnego nie będzie .

 

Pytanie do bardziej zaawansowanych/doświadczonych :)

 

Pytanie brzmi, co robiliście gdy były okna dachowe w projekcie, zrobiliście stan surowy otwarty, dach pokryty na gotowo. Mam zamiar w przyszłym roku do zimy własnie tak zakończyć i nie wiem co się robi z oknami dachowymi bo nie chciałbym, żeby ktoś mi je podp...rowadził :roll: dziury zostawiać, załatane czymś ? Okna jakoś zabezpieczyć ?

 

Cześć!!

Nie wstawiaj połaciówek tylko w ich miejsce dekarze niech powstawiają dachówki :D

Ja u siebie tak będę miała zrobione.

Okna kupię zimą - moze jakaś promocja będzie :D a na wiosnę dekarze je zamontują na dachu.

Są budujący którzy pozakładali same ramy i je folią zabezpieczyli ale uważam to za ryzykowne posunięcie. Nie wiadomo w jakim stanie owo zabezpieczenie przetrzyma zimę .Póżniej może być problem z zamontowaniem okien wyjętych uprzednio z ram.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...