Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Aha ... moje pytanie wzięło z tego, że mam ich 7 sztuk :roll:

No nic, będzie dachówek na zapas albo coś dekarz podpowie.

 

 

Zapasowymi dachówkami mozesz w przyszłości pokryć zadaszenie drewutni lub zadaszenie nad pojemnikami na śmieci :D

Pozdrawiam :D :D

o to to, to dobry pomysł :D

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, jeden problem z głowy mniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 Wielkopolska

zrobilem moze uda sie pomoc nawzazjem !

 

nie wiem czy ta "secesja" ma sens przecież możemy na jednej grupie łączyć "stare" i nowe budowy". Zbytnie rozdrabnianie spowoduje spadek aktywności, a w efekcie zainteresowania tą grupą...

Podaję to pod przemyślenie zaczynających budowy w 2007.

Zgadzam się. Wielkopolski wątek ma 4 lata, wiele budów się w tym czasie tu zaczęło i skończyło :roll:

zgadzasz sie ??

wiec jestes za czy przeciw powstaniu nowej grupy ??

Ja nie mam co tu być za czy przeciw, bo już budowę zakończyliśmy, ale uważam, że to nie do końca ma sens; sami właśnie tu, na tym wątku szukaliśmy różnych wykonawców.

To tu jest solidna baza danych dla Wlkp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów do tych, którzy są zawiedzeni Grupą Wielkopolską:

przechodziłem to samo kiedy zaczynałem budowę, ale zamiast narzekać na brak odpowiedzi po prostu szperałem po całym forum w poszukiwaniu wielu informacji. Polecenie "Szukaj" naprawdę działa niezawodnie, bo napisane zostało już prawie wszystko. A jak czegoś nie znajdziecie, to wtedy na grupę - w ten sposób będziecie znali odpowiedzi na swoje pytania, a jednocześnie wasze pytania na Grupie nabiorą większej rangi - takie jest moje zdanie. I nie obrażajcie się na mnie proszę. A na pewno na grupie warto pytać o namiary na fachowców, albo gdzie co kupić.

Szczerze mówiąc ja sam odzywam się na forum dość rzadko - większość mojego czasu tutaj spędzonego to kliknanie w wyszukiwarkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniłem dodać że BRW też przerobiliśmy i niestety u nich max szerokość łóżka to 160 cm :( . My rozglądamy sie za 180 cmi wyjdzie na to że damy zarobić Swarzędzkiemu stolarzowi :wink: bo cenowo wychodzi ciekawiej no i będzie to drewno :lol:

 

ja polecam salon mebli alkowa w Skórzewie

Salon Mebli Sypialnianych ALKOWA

60-185 Skórzewo, ul. Poznańska 78

woj. wielkopolskie

tel. +48(61)814-38-78

E-mail:[email protected]

 

kupiliśmy tam łóżko Madera 160 cm szer wraz z komodami (to troche zabolało) i materac z Koła wszystko słuzy nam od roku

i uważamy że zakup łóżka to nasza najlepsza inwestycja życiowa (zapomnieliśmy o wszystkich bólach kręgosłupa) wszystkim goraco polecam

z tego co pamiętam to łóżka są dostępne w różnych rozmiarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja sam odzywam się na forum dość rzadko - większość mojego czasu tutaj spędzonego to kliknanie w wyszukiwarkę :D

Tylko ta wyszukiwarka ma pewne wady. Jeżeli dane słowo zostanie znalezione w topiku, który ma 100 stron, to ręce opadają. No chyba, że jest bardziej precyzyjna metoda szukania :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja sam odzywam się na forum dość rzadko - większość mojego czasu tutaj spędzonego to kliknanie w wyszukiwarkę :D

Tylko ta wyszukiwarka ma pewne wady. Jeżeli dane słowo zostanie znalezione w topiku, który ma 100 stron, to ręce opadają. No chyba, że jest bardziej precyzyjna metoda szukania :roll:

 

Moja metoda szukania jest mniej więcej taka:

- wyszukuję po kilka słów naraz i zaznaczam opcję "szukaj wszystkich słów", w ten sposób ograniczam ilość wyszukanych wyników,

- dla zwiększenia ilości w miarę trafnych odpowiedzi używam tzw. Wildcards, czyli znak * zastępujący ciąg znaków (np. szukając informacji o fundamentach piszę "fundament*"),

- Bardzo pomocne są filtry kategorii po lewej stronie ekranu,

- pod filtrami kategorii jest opcja "pokaż wyniki jako" - czasami warto zaznaczyć "Tematy" - łatwiej odszukać potrzebne informacje.

 

Poza tym warto zorientować się, kto wie najwięcej na dany temat i szukać postów według jego nazwy użytkownika. Na przykład osoby znane bardzo dobrze na forum, i bardzo pomocne to np.

w dziedzinie okien - pchełek, jareko

w dziedzinie ogrzewania - mały, i bodajże grzesiek (nie pamiętam dokładnie) - itp. itd. Nasza grupa ma też się czym pochwalić - jest Rezi który wie dość sporo, jest Wciornastek - ekspertka w spawie ogrodnictwa...

Mam nadzieję, że te parę informacji będzie Wam przydatne, i życzę powodzenia w poszukiwaniach. Pamiętajcie, że każdy następny post w jakimś stopniu zwiększa wyniki wyszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dolaczam do zaczynajacych w 2007, tyle, ze we wrzesniu i tylko do stanu surowego otwartego. Co do forum to nie ma sensu sie rozdzielac. Przeczytalem to forum cale, od poczatku i dysponuje wszystkim polecanymi wykonawcami od poczatku. Tyle , ze polowa juz w Norwegii, a reszcie po umieszczeniu tutaj w glowach sie zaczelo przewracac. Np. Pan kierownik budowy Pana P. nie pojedzie 3 kilometry dalej do budowy bo to juz nie jego obszar? A co do szukania to faktycznie, opcja wyszukaj wszystkie wyrazy, znacznie zaweza ilosc wynikow.

 

Serdecznie Pozdrawiam wszystkich

 

A tak przy okazji znacie kogos kto stawial juz dobrze z syliki na klej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 Wielkopolska

zrobilem moze uda sie pomoc nawzazjem !

 

nie wiem czy ta "secesja" ma sens przecież możemy na jednej grupie łączyć "stare" i nowe budowy". Zbytnie rozdrabnianie spowoduje spadek aktywności, a w efekcie zainteresowania tą grupą...

Podaję to pod przemyślenie zaczynających budowy w 2007.

Zgadzam się. Wielkopolski wątek ma 4 lata, wiele budów się w tym czasie tu zaczęło i skończyło :roll:

 

Już to widzę - tu jest Wielkopolska. Nie, tu jest Wielkopolska.

Skąd my to znamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktak swoją drogą to mam bardzo ważne pytanie!!! Dziś jeden cieśla powiedział mi, że powinno się robić pod dachówkę pełne deskowanie bo z folii po paru latach zostają tylko strzępy. No i co wy na to?[/size]Idealista Krys1

 

Bo tak się może zdarzyć jak folia jest kiepska. Sam widziałem folię firmy chyba , (no dobra, nie jestem pewien to nie napiszę) w cztery lata po ułożeniu - rozpadała sie w palcach. Rada jest jedna - markowi producenci - Tyvek, Dorken, Corotop... Stosując folię zaoszczędza się dużo na deskowaniu więc można się szarpnąć na folię za 5.50 za mkw. Inna rzecz, że kiedyś nie stosowano folii i też było dobrze a parę kropel wdy na strychu wysychał bez problemu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktak swoją drogą to mam bardzo ważne pytanie!!! Dziś jeden cieśla powiedział mi, że powinno się robić pod dachówkę pełne deskowanie bo z folii po paru latach zostają tylko strzępy. No i co wy na to?[/size]Idealista Krys1

 

Bo tak się może zdarzyć jak folia jest kiepska. Sam widziałem folię firmy chyba , (no dobra, nie jestem pewien to nie napiszę) w cztery lata po ułożeniu - rozpadała sie w palcach. Rada jest jedna - markowi producenci - Tyvek, Dorken, Corotop... Stosując folię zaoszczędza się dużo na deskowaniu więc można się szarpnąć na folię za 5.50 za mkw. Inna rzecz, że kiedyś nie stosowano folii i też było dobrze a parę kropel wdy na strychu wysychał bez problemu :lol:

Niby racja z tym, ze nie stosowano kiedyś folii i nie było problemu, ale też kiedyś strych był strychem, a nie pomieszczeniami mieszkalnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum ktos polecał tania pracownię luster - okolice ul. Głównej, Bałtyckiej chyba.

Nie mogę znaleźć i w związku z tym proszę o podanie namiarów.

 

Ja znalazłam coś co może cię zainteresować, ktoś zamawiał na forum lustra w Bemar sp. z.o.o.

Jerzy Stiller

ul. Św. Michała 40/46

0-61-877-06-43

501-421-400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zaczyna jeszcze budowę w 2007?

 

Hej,

prawdopodobnie ja (jak dogadam sie z ekipa;-/).

Marze co prawda aby zaczac dol kopac jeszcze w 2006, ale patrzac na nieublagany kalendarz...

Tak przy okazji:

Ma ktos doswiadczenia z murowaniem przy nieduzym mrozie? Nie jest to zbyt duzym ryzykiem, bo slusze tu i tam ze nowe technologie, ze to i tamto...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...