Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Maciu jak pieszczotliwie :D

 

Akurat tak wyszlo :wink: Ale moge juz tak zawsze do ciebie pisac jesli ma to ci sprawic przyjemnosc :wink:

A w ogole zmotywowales mnie do przeczytania aktualnego Muratora :wink:

 

Jak na razie spotykam sie tylko z jedym stolarzem (mieszka akurat na koncu ulicy, gdzie buduje :o ). Razem w akcji to zobaczeich pewnie w grudniu :roll:

 

A pewnie ze sprawia bo jeszcze nikt tak nie pisal ani nie mowil :) Jestes pierwsza.

A ja szukam powoli super dobrego plytkarza na wiosne ma ktosik moze? Nie mam duzych wymagan. Musi byc: tani solidny, z doswiadczeniem, dokladny, sumienny, obowiazkowy, solidny, skromny, sympatyczny.. To tylko tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Maciu jak pieszczotliwie :D

 

Akurat tak wyszlo :wink: Ale moge juz tak zawsze do ciebie pisac jesli ma to ci sprawic przyjemnosc :wink:

A w ogole zmotywowales mnie do przeczytania aktualnego Muratora :wink:

 

Jak na razie spotykam sie tylko z jedym stolarzem (mieszka akurat na koncu ulicy, gdzie buduje :o ). Razem w akcji to zobaczeich pewnie w grudniu :roll:

 

A pewnie ze sprawia bo jeszcze nikt tak nie pisal ani nie mowil :) Jestes pierwsza.

A ja szukam powoli super dobrego plytkarza na wiosne ma ktosik moze? Nie mam duzych wymagan. Musi byc: tani solidny, z doswiadczeniem, dokladny, sumienny, obowiazkowy, solidny, skromny, sympatyczny.. To tylko tyle..

 

 

Maciej a to numer. Wczoraj czytałem muratora, widziałem twoją różową chatkę. Gratuluję pomysłu na rozbudowę. Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja takie pytanko, bo jestem zielony.

 

Zameldowany jestem u rodziców (woj lubuskie), mieszkam w wynajętym mieszkaniu w Poznaniu, buduje w Rokietnicy. Pozwolenie dostałem na mnie, a w międzyczasie wstąpiłem w związek małżeński.

 

I teraz faktury za materiały brać na adres:

 

Obecnego zamieszkania (bez meldunku)?

Zameldowania?

 

Na fakturach pisać mnie i żonę?

Tylko na mnie?

 

To ma chyba znaczenie, bo określi to US w którym będę się rozliczał, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja takie pytanko, bo jestem zielony.

 

Zameldowany jestem u rodziców (woj lubuskie), mieszkam w wynajętym mieszkaniu w Poznaniu, buduje w Rokietnicy. Pozwolenie dostałem na mnie, a w międzyczasie wstąpiłem w związek małżeński.

 

I teraz faktury za materiały brać na adres:

 

Obecnego zamieszkania (bez meldunku)?

Zameldowania?

 

Na fakturach pisać mnie i żonę?

Tylko na mnie?

 

To ma chyba znaczenie, bo określi to US w którym będę się rozliczał, co?

Ja bym bral w dalszym ciagu na siebie na adres zameldowania.

Adres zamieszkania nie ma nic do rzeczy prawnie (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja takie pytanko, bo jestem zielony.

 

Zameldowany jestem u rodziców (woj lubuskie), mieszkam w wynajętym mieszkaniu w Poznaniu, buduje w Rokietnicy. Pozwolenie dostałem na mnie, a w międzyczasie wstąpiłem w związek małżeński.

 

I teraz faktury za materiały brać na adres:

 

Obecnego zamieszkania (bez meldunku)?

Zameldowania?

 

Na fakturach pisać mnie i żonę?

Tylko na mnie?

 

To ma chyba znaczenie, bo określi to US w którym będę się rozliczał, co?

 

Ja bym bral w dalszym ciagu na siebie na adres zameldowania.

Adres zamieszkania nie ma nic do rzeczy prawnie (chyba).

 

Kurcze, ale jest jeszcze jedna opcja, że generalnie z podatków będę rozliczał się z żoną. A jej adres zameldowania jest jeszcze zupełnie inni niż mój i nie jest to Poznań.... he he 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja takie pytanko, bo jestem zielony.

 

Zameldowany jestem u rodziców (woj lubuskie), mieszkam w wynajętym mieszkaniu w Poznaniu, buduje w Rokietnicy. Pozwolenie dostałem na mnie, a w międzyczasie wstąpiłem w związek małżeński.

 

I teraz faktury za materiały brać na adres:

 

Obecnego zamieszkania (bez meldunku)?

Zameldowania?

 

Na fakturach pisać mnie i żonę?

Tylko na mnie?

 

To ma chyba znaczenie, bo określi to US w którym będę się rozliczał, co?

 

Ja bym bral w dalszym ciagu na siebie na adres zameldowania.

Adres zamieszkania nie ma nic do rzeczy prawnie (chyba).

 

Kurcze, ale jest jeszcze jedna opcja, że generalnie z podatków będę rozliczał się z żoną. A jej adres zameldowania jest jeszcze zupełnie inni niż mój i nie jest to Poznań.... he he 8)

 

To juz chyba nie ma znaczenia, musisz tylko poinformowac urzad zony, ze rozliczacie sie wspolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy ktoś może mi doradzic, gdzie w Poznaniu jest sklep w którym jest duzy wybór klinkieru róznych marek. Chciałabym sobie popatrzec i dopiero wtedy powybierac, w dotychczasowych hurtowniach klinkier jest jak dotąd "przy okazji"??

 

Ania

Polecam centrum klinkieru na wylocie na Swiecko, musisz minac McDonald'sa i bedzie po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja takie pytanko, bo jestem zielony.

 

Zameldowany jestem u rodziców (woj lubuskie), mieszkam w wynajętym mieszkaniu w Poznaniu, buduje w Rokietnicy. Pozwolenie dostałem na mnie, a w międzyczasie wstąpiłem w związek małżeński.

 

I teraz faktury za materiały brać na adres:

 

Obecnego zamieszkania (bez meldunku)?

Zameldowania?

 

Na fakturach pisać mnie i żonę?

Tylko na mnie?

 

To ma chyba znaczenie, bo określi to US w którym będę się rozliczał, co?

 

Ja osobiscie biore caly czas na swoj adres zameldowania u rodzicow, dostalem zwrto VAT'u w miedzyczasie i nikt sie nie czepial. Dodam, ze adres zamieszkania mam jeszcze inny niz zameldowania i budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam drzwi nadające się na zewnętrzne na czas budowy:

firmy "Porta" 100 szer. wraz z dwoma zamkami oraz ościeznicą.Drzwi w stanie b.dobrym, kupiłem je również w tym celu ale ostatecznie wejściowe mam "90", więc ich nie wykorzystam. Zapłaciłem za nie chyba 120 zł i tyle samo chciałbym otrzymać.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A Ty rozważasz wykonanie fundamentu samemu?

 

Kolejność jest mniej więcej taka:

 

- zdjęcie humusu

- wytyczenie (to już masz)

- wykop (ręcznie bądź koparką)

- wylewka pod ławy fundamentowe

- wykonanie zbrojenia ławy

- wylanie ławy

- izolacja pozioma

- wymurowanie fundamentów

- izolacja pionowa funadamentów

- itd, itp

 

A masz już kierownika budowy? Kierownik musi wypełnić druk zgłoszenia i dostarczyć go do SP. Tydzień przed zamiarem rozpoczęca robót, a po uprawomocnieniu się decyzji o pozwoleniu na budowę trzeba zgłosić w starostwie planowany termin rozpoczęcia robót. W dzienniku budowy kierbud musi wprowadzić odpowiednią notatkę.

nie, nie samemu mialem juz pol roku temu zalatwionego murarza ktory mial sie wszystkim zajac ale sobie wyjechal w sina dal

kierownikiem bedzie ten sam gostek co mi robil adaptacje (nie wiem dlaczego przez miesiac jak duzo zmian nie zrobilem )

i zalatwia pozwolenie na budowe juz miesiac !!! (i nadal nie mam )

i zaczynam juz watpic w niego (1800 za kierownika bud)

humus sciagniety i garaz postawiony ( mam namiary na tanie jak ktos chce o wiele niz w wlkp. garaze blaszane 5x3 z krakowa oszczednosc jakies 200-300 zl niz u nas z montazem i dowozem ! tel na priv) dom wytyczony

 

szukam kogos kto mi zrobi tylko fundamenty w tym roku

 

 

dzieki za info

 

 

Bardzo proszę o namiary na garaż blaszany, cenę i może zdjęcie [email protected], my mamy już zbudowane ściany fundamentowe bez ocieplenia jeszcze ale właśnie brakuje nam jakiegoś pomieszczenia na mat. i drobne narzędzia.

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo proszę o namiary na garaż blaszany, cenę i może zdjęcie [email protected], my mamy już zbudowane ściany fundamentowe bez ocieplenia jeszcze ale właśnie brakuje nam jakiegoś pomieszczenia na mat. i drobne narzędzia.

Iwona

 

ja jestem b. zadowolony

garaz blaszany 5x3 z drzwiami do gory otwieranymi 1800 zl (cena z transportem - Krakow , i montazem ) tel 509574644

wer. drzwiami normalnie otwieranymi 1500 zl

to jakies 50-300 zl taniej niz szukalem w poznaniu i oklicach !

 

 

a garaz wyglada tak ( to nie jest z tej firmy - tylko fotka !!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie, ale powrót jest triumfalny. Już mieszkam. Na razie mam skończony dół. Góra trwa. Kilka postów do tyłu ktoś pytał o ekipę do wykończeniówki.Mogę szczerze polecić tych co byli u mnie.Spokojnie, równomiernie zrobili całość, a jak coś wyszło do poprawki już po ich odjeździe to najwyżej dwa dni po telefonie zjawiali się i poprawiali. To dlaczego mam ich nie polecić. Zeby ktoś nie pomyślał, że to kryptoreklama - namiary tylko na priva.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staś z Poznania to ja poprosze o te namiary :D

 

A wszystkich prosze o pomoc, bo mam ogromny problem. Szkam kogos z uprawnieniami do wykonania przylacza kanalizacyjnego (bez projektu) na mojej dzialce. Czlowiek z ktorym bylismy umowieni od wiosny teraz wystawil nas. Dzwonilismy tez o kilku inych- ale nikt nie ma czasu. A my chcemy dom oddać w tym roku w zwiazku z tym przylacze jest nam na gwalt potrzebne, abo zrobic inewntaryzacje do Geopozu. :cry:

Blagam wiec o jakies namiary i ew. o ceny takich uslug. Bede bardzo wdzieczna za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...