Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

źle to napisałem.... :oops: chodzło mi oczywiście też o dystrybutorów, sprzedawców..

 

 

Incorp w Swarzędzu dał mi jak na razie najlepszą ofertę na bramę segmentową z Krispolu w interesującym mnie kolorze.

 

... a ja chyba zrezygnuje z segmentowej na rzecz uchylnej (przważyła cena) - tyle że koloru to ja se chyba niedobiore idealnie.... :-? a konkretnie złoty dąb

ps. i jak instalator? - dzwoniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam geodety który sporządzi mapki i adaptację projektu do mojej działki. Działka w Jerzykowie gm. Pobiedziska.

 

Macie może kogoś godnego polecenia ? Ile to może kosztować ?

 

Pozdrawiam

 

 

Witam :)

Biskupice Wielkopolskie :) witam po sąsiedzku. Jest dobry geodeta w Jerzykowie, ale to na etapie wytyczenie budynku. Jesli chodzi o adapratcje to nam robił Pan Józef Pietraszewski z Pobiedzisk. Podaje namiary: 605828705.Jesli chodzi o firme ktora wybuduje to dosc dobre opinie slyszalam o firmir EMKA Pana Macieja Kowalskiego o ile dobrze pamietam nazwisko, robili u sąsiadów, ale namiary mi gdzieś się zapodziały, jak znajde to podrzucę :)

pozdrawiam zza drugiej strony szosy :)

 

powodzenia :)

 

mundzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja chyba zrezygnuje z segmentowej na rzecz uchylnej (przważyła cena) - tyle że koloru to ja se chyba niedobiore idealnie.... :-? a konkretnie złoty dąb

ps. i jak instalator? - dzwoniłeś?

 

No ja chyba wezmę złoty dąb właśnie z Krispolu.

Do instalatora dzwoniłem, jak będę miał juz projekt wnętrza to mu dam do wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Czy ktoś wie coś o działkach budowlanych w Siekierkach koło Paczkowa? Czy są tam jakieś przewały albo inne trupy w szafie? Gdzieś w okolicy ma biec obwodnica Poznania - czy wiadomo gdzie dokładnie? Wogóle proszę o wszystko co może zainteresować potencjalnego nabywcę działki w tej miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trupy w szafie? Cięzko w tej chwili stwierdzić. Mam nadzieję, że nic tam nie ma, bo latem sam tam działkę kupiłem. Domyślam się, że kupujesz działkę od Pana AP, a na tym jego terenie nikt się jeszcze nie wybudował.

Jedyny minus to gazociąg wysokiego ciśnienia, który przechodzi przez część działek. Z tego co wiem, na tych działkach AP chce sam zbudować bliźniaki (bo inne domy nie wchodzą tam w grę) i je sprzedawać.

 

W pobliżu jest też rów melioracyjny. W tej chwili płynie w nim woda, ale jak byłem na działce latem to było tam sucho.

Na razie z uzbrojenia jest tam tylko woda, a resztę trzeba dociągnąć z tej drogi asfaltowej co przebiega przez wieś. Problem jest z prądem, ale z tego co wiem właściciel działek rozmawia na ten temat z energetyką i niby do lata ma być już prąd dociągnięty.

 

Linia zabudowy dla działek ustalona jest na 6m od frontu i jeśli masz działkę narożną to drugie 6 od boku.

 

Sam sprzedawca jest bardzo zaangażowany w różne sprawy (rozmawia z miastem o wodociągu, z energetyką) i interesuje się tym co się tam dzieje. Jest bardzo słowny!

 

Patrząc po dokumentach, które są na stronie Urzędu we Wrześni obwodnica (nowa trasa do Bydgoszczy) o którą pytasz nie przebiega przez wieś. Z tego co słyszalem ma ona przebiegać pomiędzy Kostrzynem a Paczkowem. W każdym razie nie ma jej na planie zagospodarowania przestrzennego dla Siekierek (dokumenty dostępne na stronie Urzędu Miasta Kostrzyn). Myślę, że jak będzie oddalona od Siekierek o taką samą odległość jak trasa warszawska, nie będzie stanowiło to wielkiej uciążliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie z uzbrojenia jest tam tylko woda, a resztę trzeba dociągnąć z tej drogi asfaltowej co przebiega przez wieś. Problem jest z prądem, ale z tego co wiem właściciel działek rozmawia na ten temat z energetyką i niby do lata ma być już prąd dociągnięty.

 

Sam sprzedawca jest bardzo zaangażowany w różne sprawy (rozmawia z miastem o wodociągu, z energetyką) i interesuje się tym co się tam dzieje. Jest bardzo słowny!

No sorry ale jak to przeczytałem to wymiękłem :wink:

Mam podobną sytuację, właściciel pola gada z Enea, jest zajebiście miły, nawet mam papier, że prąd będzie do czerwca 2006. Jak myślisz jest ?

Po pierwsze Enea ma terminy ustalone, i chyba 9 miesięcy na zrobienie projektu, potem z miesiąc na przetarg, potem ileś na oprostestowanie potem chyba kolejne kilka miesięcy na wykonanie i to wszystko od podpisania umowy przyłączeniowej. A jak się przedłuży to co im zrobisz albo temu miłemu Panu :lol:

U nas umowa została podpisana przez Enea z tym gościem we wrzesniu 2005 roku. Od 3-4 miesięcy jest już projekt na inwestycjach i doopa blada, cytat "powoli kompletujemy dokumentację wykonawczą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej godzinę temu dzwonili do mnie z domu, że przyszło coś z Gniezna z ENEA. Jak będę wieczorem w domu to podzielę się informacjami.

 

 

A co do podejścia Energetyki to nie musisz mi mówić, bo pracuję w tej branży i wiem jak jest :)

 

Jeśli chodzi o Siekierki, to mi akurat jest to obojętnie czy przyłącze zrobią wiosną, latem czy jesienią. I tak planuję start budowy na wiosnę 2008, a w razie czego mam agregat prądotwórczy w zanadrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenji - wielkie dzięki za informacje, rzeczywiście chodzi o pana AP.

Nie zostało tam już wiele do kupienia, w dodatku wszystko daleko od szosy. Wodociąg jest ale tylko zupełnie z brzegu, dalej podobno też będzie. O prądzie też słyszałem - do marca projekt, a do lata wykonanie. Pożyjemy zobaczymy. Gaz będzie wykonany bezpłatnie jak będą deklaracje 70% właścicieli działek - czy będą - zobaczymy.

Mnie interesuje tam sympatyczna działka mająca jako jedyna wjazd od północy z uliczki po lewej stronie. Trochę mnie powstrzymuje, że być może w tej akurat ulicy nie będzie żadnych mediów i będzie korowód z dociąganiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję ekipy do wykonania projeku przyłącza wodnego i budowy samego przyłącza. Jezeli macie kogoś rzetelnego dajcie znać.

Jakby był to hydraulik, który potrafi rozprowadzić równeiż rozprowadzić kanalizację budynku to byłoby jeszcze lepiej.

 

Co mozna wykonać własnymi siłami, żeby ograniczyć zbędne koszty, a co koniecznie trzeba zlecić na zewnątrz przy budowie przyłącza wodociagowego?

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm

No to mogę juz coś napisać o kolejnym fachowcu na budowie_ elektryku P.Krzysztofie )

 

Bardzo podoba mi się jego praca )

Na wstępie analizuje z inwestorem projest instalacji potem doradzi gdzie ewentualnie dodać a gdzie puszka jest nie potrzebna )

Taka rada w moim przypadku była potrzebna bo choć przemyślałam wnikliwie rozkład puszek,właczników itp to okazało sie że w praktyce trzeba zweryfikować niektóre rozwiazania projektowe.

Tak wiec z czystym sumieniem polecam elektryka tak jak polecałam kierbuda i wiem że osoby które skorzystały dotychczas z ich usług są zadowolone ) (prywatna z nimi korespondencja ))

Jego nr telefonu:

0-602-736-408 :D

 

Pozdrawiam :D

 

Może z kolei macie jakieś namiary na solidnego hydraulika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenji - wielkie dzięki za informacje, rzeczywiście chodzi o pana AP.

Nie zostało tam już wiele do kupienia, w dodatku wszystko daleko od szosy. Wodociąg jest ale tylko zupełnie z brzegu, dalej podobno też będzie. O prądzie też słyszałem - do marca projekt, a do lata wykonanie. Pożyjemy zobaczymy. Gaz będzie wykonany bezpłatnie jak będą deklaracje 70% właścicieli działek - czy będą - zobaczymy.

Mnie interesuje tam sympatyczna działka mająca jako jedyna wjazd od północy z uliczki po lewej stronie. Trochę mnie powstrzymuje, że być może w tej akurat ulicy nie będzie żadnych mediów i będzie korowód z dociąganiem.

 

 

Co do wody, to tam akurat była taka sytuacja, że tą pierwszą pętle facet zrobił za własne pieniądze. Reszta ma być zrobiona już za gminne, trzeba tylko było czekać do zakończenia wyborów. O prądzie napiszę coś więcej wieczorem, bo jeśli mamuśka dobrze odczytała to dostałem pismo z Enei. Co do tych końcowych działek to zwróć uwagę, że w tamtych okolicach jest przewidziana.... przepompownia ścieków i o ile dobrze pamiętam stacja trafo. !!! Też się zastanawiałem nad jedną z nich, ale ostudziło mnie to sąsiedztwo, a wyleczyły ewentualne kłopoty z wodą i prądem.

Jak ja kupowałem tam działkę, to byłem 3 :) W każdym razie napisz jak się zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Raczej udzielam się w grupie planujących budowę w 2007-Wielkopolska.

Ale co do przyłącza prądu to mogę się wypowiedzieć w tej sprawie .

Wniosek złożyliśmy w czerwcu 2006 ,umowa podpisana w lipcu(przesyłanie papierków pocztą też trwa) upoważnia ENEA do podłączenia skrzynki do połowy grudnia .Przyszli 6 grudnia .Skrzynka stoi,teraz przysłali umowę o sprzedaży energii,musimy zapłacić drugą ratę ,odesłać i co dalej to jeszcze nie wiem ??????

Mam tylko nadzieję że do wiosny zdążymy ,bo jak nie to trzeba będzie usmiechnąć się do sąsiadów :lol: .A tak swoją drogą to wniosek jest prosty -rok przed planowaną budową trzeba zacząć załatwiać przyłacza prądu , a nam znajomi mówili że to tylko miesiąc lub dwa potrwa :roll: he,he,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Czy ktoś wie coś o działkach budowlanych w Siekierkach koło Paczkowa? Gdzieś w okolicy ma biec obwodnica Poznania - czy wiadomo gdzie dokładnie?

 

Obwodnica wschodnia m.Poznania idzie praktycznie po śladzie drogi 434 Leszno-Rawicz-Śrem-Kostrzyn-Bydgoszcz.Robocza nazwa drogi S5 to odcinek Kleszczewo-Wagowo.

Obwodnica ta krzyżuje się z drogą nr 2 za Kostrzynem przy zjeździe z dwójki na Iwno /tam gdzie jest zajazd jakowyś/.Przejrzałem mapy /nasza firma robi projekt tej obwodnicy/ i na teren gminy Kostrzyn i Siekierek nie sięga.

Wydaje mi się ,że stamtąd po prostu jest daleko do centrum,dlatego może się wydawać ,że coś z tymi działkami jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Czy ktoś wie coś o działkach budowlanych w Siekierkach koło Paczkowa? Gdzieś w okolicy ma biec obwodnica Poznania - czy wiadomo gdzie dokładnie?

 

Obwodnica wschodnia m.Poznania idzie praktycznie po śladzie drogi 434 Leszno-Rawicz-Śrem-Kostrzyn-Bydgoszcz.Robocza nazwa drogi S5 to odcinek Kleszczewo-Wagowo.

Obwodnica ta krzyżuje się z drogą nr 2 za Kostrzynem przy zjeździe z dwójki na Iwno /tam gdzie jest zajazd jakowyś/.Przejrzałem mapy /nasza firma robi projekt tej obwodnicy/ i na teren gminy Kostrzyn i Siekierek nie sięga.

Wydaje mi się ,że stamtąd po prostu jest daleko do centrum,dlatego może się wydawać ,że coś z tymi działkami jest nie tak.

 

Ja również widziałam mapę - ta droga pójdzie przez gminę Kostrzyn, a dokładnie przez południową część miasta na północ. Będzie przecinać ul. Grunwaldzką przed samymi zabudowaniami w Czerlejnku. Od nowego osiedla będzie jakieś 1,5 km...

 

Inż. Mamoń - lepiej to sprawdź w jakimś lokalnym urzędzie, u nas w urzędzie na nowej mapie jest już dokładny przebieg tej drogi w obrębie naszej gminy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle napisałem.

Przejrzałem mapy na teren gminy Kostrzyn i Siekierek nie sięga.

Nie mogą mieć dokładnego przebiegu bo w zeszłym tygodniu chłopaki kończyli projekt budowlany.W gminie najprawdopodobniej mają trasę z koncepcji....ale różnice są kosmetyczne dla działek w gminie Kostrzyn.Ciut się trasa zmieniła przy zjeździe na działki w Wagowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...