Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Marie,b.fajny Twój domek. Czy na elewacji robisz takie właśnie kolory jak na obrazku? B.podobnie ma być u mnie.

Loniu, brałeś pod uwagę zamawianie drzwi wewn. u stolarza?

Miron, w sprawie tynków poddaję się! Obejrzałam jeszcze raz wszystko z kierownikiem. Także ściany przy żarówce wieczorem, i jednak będę robić gładź. To jednak wyszłaby lekka 'obora'...gdyby zostawić tak na żywca. Nie wzięłam też pod uwagę, że cem-wap tynk wypije tonę farby więcej niż tynk z gładzią albo gipsowy. To jest argument, bo co zaoszczędzę na gładzi, wydam na farbę :sad: Pocieszające jest tylko to, że ściana będzie twardsza i że cena gładzi jest niższa niż podana przez KB.

Chciałam tradycyjnie, a okazało się że to ekstrrawagancja. Według kierownika można robić cem-wap tynk na gotowo jeśli ekipa zaciera od razu mokry tynk filcem. KB jednak nigdy tak nie robił, więc odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dziewczyny, która z Was szuka instalatora? Mogę polecić :smile: A poszukuję płytkarza, parkieciarza i malarza.

Zamawiałam dzisiaj bramy garażowe, i oczywiście nie uda się zgrać w czasie zamknięcia budynku, bo bramy dojadą 10 dni po oknach :evil: To się nazywa dłuuugi weekend majowy.

Przy okazji uwaga na kupno bram i automatyki - jesli kupuje się od razu obie rzeczy to vat jest niższy. Nie wiem jak u innych, ale u Wiśniowskiego do każdego elementu z automatem (np.brama wjazdowa) dają 2 piloty. Jesli kupuję i bramę garażową i posesyjną to mam już 4. Można z iluś zrezygnować, jak ktoś chce. O czym oczywiście sprzedawcy nie za b.informują, bo to -80zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się tu dzieje.....a mnie nie było przez kilka dni.

 

Jeżeli chodzi o tynki to chłopaki spisują się na razie nieźle i jestem zadowolony.

 

Co do opóźnień to chyba też należę do grupy zbyt pobłażliwych - mojemu wykonawcy dachu powinienem był potrącić 5.000 a potrąciłem 2000.

 

Z drzwiami cały czas walczę i myślę czy lepiej kupić coś zwyklastego czy trochę poszaleć. Moja żona oczywiście ma argument za eleganckimi drzwiami następujący:

Kochanie do naszej pięknej podłogi (na którą mnie namówiła )nie będą pasowały zwyklaste drzwi Porty w okleinie. Powinny być fornirowane no wiesz Porta ma złą opinię ....

Tak więc rozważam Użędowskiego bądź Wójcik &Wójcik i skłaniam się raczej do tego ostatniego.

 

No nic uciekam sprzątać na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misza, ja zamawiam tez bramę - fakt u Wisniowskiego są dwa piloty, a u Hormanna 1 - ale u mnie Wiśniowski (podwojna segmentowa z poprzecznymi kasetonami) wyszedł drożej niż H. Ale Ty masz chyba dwie bramy, więc może to co innego. Szkoda, że nie mam czasu, bo mógłbym obsmarować nieźle parę prestiżowych firm ubezp. w związku z ubezpieczeniem okien etc. Ale chyba im się upiecze.

Czy ktoś ma z Was ubezpieczone okna? Jeśli tak to gdzie i na jakich warunkach? U mnie to będzie w końcu Generali. A termin pilny, bo montaż w poniedziałek - ciekawe jak wyjdą te okna, bo firma mówi, że takich jeszcze nie robiła (wiśniowe ramy drewniane i srebrne szprosy wew.).

Czy ktoś ma jakies przemysleni dot. schodów? Żonie nie podobają sie takie tradycyjne z wangami (tak to się chyba nazywa) po bokach i obstawia tsakie dziwaczne na konstrukcji metalowej (np.Rintal). No i drzwi wew. mam ich 17 - no więc nie moga być droższe niż powiedzmy 1000 zł - czy jest jakaś rozsądna alternatywa dla Porty w takiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron,

Widzę, żę mamy podobny metraż tynków i taką samą ilość drzwi :smile:

Alternatywą dla mnie - jeśli chodzi o drzwi i schody jest solidny stolarz. Zamawiam u niego schody (lekka, ażurowa konstrukcja+metalowe tralki, ale to już on tylko montuje, a robi kto inny) i drzwi wewn. Drzwi są naprawdę w porządku, lite drewno z transportem i montażem wychodzi w granicach 500/600 zł/szt. Schody z podestem z drewna sosnowego bez sęków ok.4 tys. W Rintalu i Centrum Schodów za taka samą konstrukcję chcą ok.8 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mironmk - oczywiście są różne i różniste ciekawe kombinacje. Wejdź na ten przykład na http://www.jio.pl , a dokładniej we Wnętrza i Realizacje. Ciekawą propozycją są schody w "Dom 3" (widok z dołu). Zauważ, że stopnie nie dochodzą do ściany. U mnie jedna strona będzie tak wyglądać, a druga będzie w jakimś stopniu samonośna. Wersja z powieszeniem jej na linach do sufitu odpada, bo mam w stropie wyciętą elipsę, a schody idą po łuku w drugą stronę. Będzie więc to raczej konstrukcja samonośna, ale nie podpierana tak jak zwykle, tylko podwieszana - stopnie będą podwieszone, do konstrukcji biegnącej nad nimi. Inną wersją może być wstęga bardzo cienkiego, zbrojonego betonu, ale ona u mnie nie pasuje stylistycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.moonlight, podrzuć mi "nzjczęściej popełniane błedy przy wstawianiu okien" - mam je od wczoraj, ciekawe na ile punktów a la apgarowskich się załapałem. W końcu znalazłem firmę, która mi ubezpieczyła te okna, albo to ja nie do końca doczutałem ich Ogólne Warunki. Wczoraj do 3 rano zbijaliśmy drzwi z desek - moim zdaniem zabezpieczenie żadne, ale po dwie kłodki są - już cgyba lepsze byłyby jakiekolwiek używane "normalne" z zamkiem.

Zamierzam wreszcie coś zrobić na swoim - i robię generalny porządek w te wolne dni - nawet powiem szczerze, zaczynam się czuć powoli w tym domu.

A w maju instalacje i tynki - zaczynam sie zastanawiać, czy aby dla zyskania na czasie nie zrobić instalacji co/wod-kan przed tynkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Ludziska poratujcie !!! Właścicielem działki jestem od niedawna. Potrzebuję czegoś w rodzaju baraku, barakowozu, kontenera, w którym mógłbym przechowywać narzędzia typu szpadel, grabie, siekierka itp. Mam dosyć wożenie tego w samochodzie, tym bardziej, że jeden sprzedawca stwierdził i upiera się przy tym, że taczka i tak do osobówki nie wejdzie. Gdyby ktoś chciał coś takiego sprzedać, lub znał kogoś, komu jes to niepotrzebne, to proszę o informacje. Z góry dziękuje.

Z harcerskim pozdrowieniem - Darz Bór.

P.S. zapomniałbym najważniejszym - dobrzeby było, aby cena za tego typu cudo - była niewielka lub ostatecznie symboliczna. he,he,he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza - swoje sekrety to możesz zdradzać, ale żeby tak zaraz sekrety męża też? :grin: Mówi się, że 95% mężczyzn to robi, a 5% ... wstydzi się do tego przyznać :wink:

 

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Frankai dnia 2003-04-29 22:09 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...