Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

 

Wrzucam Ci wszystkie moje namiary bo nie znam dobrze okolic Poznania i nie wiem co może byc blisko Ciebie; może coś sie przyda

 

Wierzyce (między Pobiedziskami a Lednogórą)

Gruszczyn

Pospółka/zasypka/piasek do tynków Danielewski Dąbrowa

Alfred Dorn 603 086 220

żwirownia Dolata 602 505 707 0-61 894 46 44

sortownia żwiru, za żwirownią w Dąbrowie 602 487 337 0-61 814 33 29

 

Dzięki za pomoc

 

PS

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do śledzenia naszych zmagań ze Szmaragdem_2

Dziś pierwsze wpisy i zdjęcia - wraz z postępami na budowie będzie tego przybywać.

 

Linki w stopce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

poszukuję ekipy do wykonania ogrodzenia z siatki + murek oporowy (70m) oraz do wykonania ogrodzenia przed domem, słupki z klinkieru + elementy kute, brama, furtka itp.

Również ekipa dobra i sprawdzona do położenia kostki przed domem jest przez mnie poszukiwana.

Jeżeli ktoś ma namiary na sprawdzonych fachowców to byłbym wdzięczny za namiary.

 

Pozdrawiam

 

Tomek

 

Zapomniełme buduje się w Poznaniu wiec ekipa z okolic była by wskazana.

 

Dołączam się w całości do pytania..

 

 

Ja mam taką ekipę u siebie, robili mi calutką wykonczeniówkę, a teraz ogrodzenie , studnię (tzn . obudowę) i grill. Kończą u mnie więc mogę ich zapytać jakie mają dalsze plany. Jezeli jesteś nadal zainteresowany to daj znać na e-maila.

 

Już Tubylec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do osób, które robiły sobie przyłącze gazowe: Gaz "wchodzi do domu" od frontu - rura z ziemi idzie ok. 1m ku górze i "wchodzi" do kuchni - ok, ale rura jest ok 13 cm od porotermu, czyli będzie odstawać nawet po ociepleniu (planujemy 12cm). Hitem jest dla mnie zawór zakręcajacy / odkręcajacy gaz - jest na tej rurze... Instalator twierdzi, że takie są przepisy i bliżej muru tej rury nie można, ale ten zawór?? podobno też nie!! Czy ktoś się może zna?? czy rzeczywiście tak jest, że nie można bliżej muru i że ten zawór może być na zewnatrz i że od samego frontu na samym widoku muszę mieć ten paskudny zawór, żeby mi ktoś "przypadkiem" albo na złość zakręcił gaz od zewnątrz? no i żebym miała jakąśwsiuńską obudowę.... (obok są drzwi wejściowe) HELP..... :( :( :( :( :( :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież zakładasz skrzynczekę na ten Twój zawór nie? I kto tam Ci zakręci/odkreci jak to jest na Twojej posesji?

 

Przeciez raz:

w granicy masz licznik i reduktor - oba siedzą w dużej skrzynce (kolor do wyboru, koszt coś z 260zł, w Economy na Ostrowskiej).

dwa:

od licznika idzie szczelny przewód gazowy do owego"zawora" na ścianie budynku. On sam ma siedzieć w mniejszej skrzynce (kolor dowyboru - biały, kremowy, żółty, ceglasty ,cena w Economy jakieś 160zł) i możesz go "schować" w ociepleniu....

 

Więc nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi?

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czy za ogrodzenie frontowe 6000zł to dobra cena ???? Ogrodzenie długości 25m składające się z podmurówki, słupków i pól wypełnionych szatachetami, do tego 2 furtki i brama przesuwna. Wysokość wraz pomurówką ok 140-150 cm

 

Ja Ci powiem ile ja płacę/płaciłem:

Ogrodzenie od frontu - 25m. Wykopanie, zazbrojenie, zalanie funadmentów: 1600zł. Materiał mnie kosztował jakieś 900zł

Wymurowanie ogrodzenia z klinkieru (słupki co 2,5m troszkę muru, na fundamencie 4 warstwy klinkieru) - umówiona cena 1,60zł za cegłę. Cegieł mi wyjdzie ponad 2600 sztuk. Dałem za nie 4000 w zeszłym roku razem do tego gotowa zaprawa QuickMix.

Tak więc to już przekracza te 6000, a gdzie koszt bram, czy przęseł...Ja liczę że jak zamknę w 10 tys to będzie dobrze, więc 6 tys - jest OK.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czy za ogrodzenie frontowe 6000zł to dobra cena ???? Ogrodzenie długości 25m składające się z podmurówki, słupków i pól wypełnionych szatachetami, do tego 2 furtki i brama przesuwna. Wysokość wraz pomurówką ok 140-150 cm

 

Ja Ci powiem ile ja płacę/płaciłem:

Ogrodzenie od frontu - 25m. Wykopanie, zazbrojenie, zalanie funadmentów: 1600zł. Materiał mnie kosztował jakieś 900zł

Wymurowanie ogrodzenia z klinkieru (słupki co 2,5m troszkę muru, na fundamencie 4 warstwy klinkieru) - umówiona cena 1,60zł za cegłę. Cegieł mi wyjdzie ponad 2600 sztuk. Dałem za nie 4000 w zeszłym roku razem do tego gotowa zaprawa QuickMix.

Tak więc to już przekracza te 6000, a gdzie koszt bram, czy przęseł...Ja liczę że jak zamknę w 10 tys to będzie dobrze, więc 6 tys - jest OK.

 

pozdrawiam

Gerion

 

Cześć Gerion,

Masz taniego wykonawcę od klinkieru - mi śpiewają z reguły w granicach 2-2,5zł za sztukę :lol: To ktoś godny polecenia?

 

pozdrawiam

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani proszę o wszelkie sugestie w kwestii ustawienia domu na działce w taki sposób aby było wygodnie wjeżdżać (i wyjeżdżać :lol: ) do garażu.

Chyba zacznę od początku, mam działkę w kształcie prostokąta i z lewej strony 3 m od granicy ma być garaż dwustanowiskowy a wjazd na działkę będzie przy prawej granicy (trzeba będzie wjechał takim "fiflakiem" mówiąc po poznańsku i teraz pytanie ile miejsca muszę na to zostawić. Moze macie jakieś doświadczenia w tej materii :wink: ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitac wszystkich :D

Znajomi podjeli decyzje o zakupie dzialki i budowie. Wlaczona jestem w akcje poszukiwania dla nich dzialki budowlanej. Jakbyscie gdzies widzieli cos po drodze, albo w waszych okolicach to bardzo prosze o info :wink: WYmaganiem jest w miare dobry dojazd do Poznania.

roll:

 

Polecam Wierzyce, Rakowo /tam sie buduje/ sa to okolice Czerniejewa 40km do Poznania stara A2 - spoko dojazd od strony Swarzedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gerion,

Masz taniego wykonawcę od klinkieru - mi śpiewają z reguły w granicach 2-2,5zł za sztukę :lol: To ktoś godny polecenia?

 

To koleś co robi mi całą wykończeniówkę, cenę umawiałem z nim w maju 2006. Czy to ktoś godny polecenia - raczej nie. Ja już dość się z nim utrułem, czekam tylko aż wszystko skończy i zniknie mi z pola widzenia.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy polska oszalala?

 

Ceny mnie powalaja - totalny nokout

 

Ale do rzeczy - potrzebuje strop Teriva z keramzytu - GDZIE JEST W DOBREJ CENIE

 

Zamawial ktos w tym czasie?

Prosze o jakies namiary - mam kilka ale jak beda jakies nowe to nie pogardze

Pozdrawiam

a po ile teraz wychodzi m2 terivy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...