Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Witam szanownych budowlanców.

Zwracam sie z ogromną prosbą o namiary na sprawdzonych architektów, którzy dokonywali Wam adaptacji (lub projektów indyw.)

Mój Pan architekt własnie poinformował mnie że wyjeżdza na kontrakt (min 3 mc) i nie jest w stanie dokończyć pracy która rozpoczął.

Dlatego zwracam się do Was z pomocą o namiary na Waszych ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Szukam informacji "z pierwszej ręki" dotyczących zgłoszenia budowy oczyszczalni ścieków w starostwie na Jackowskiego w Poznaniu - najlepiej z gminy Dopiewo. Będę bardzo wdzięczna za opis doświadczeń.

a tak w ogóle to wciąż się zastanawiam czy jest jakiś sposób żeby szybko coś odnaleźć w danym temacie, bez czytania wszystkiego :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wybaczcie, ale nie jetsem w stanie przeczytac całego wątku (małe dziecko, praca, dom ..), ale mam prośbę PILNIE potrzebuję elektryka lub osoby, która pomoże mi w mieszkaniu wymienić całą instalację elektryczną ...

 

Czy znacie kogoś ?

 

pozdr. cieplutko

 

Bardzo polecam p. Marka tel.:792008618

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

potrzebuję wykonać: instalację CO, c.w.u,

odkurzacz + przepusty i ułożenie instalacji (rur) do rekuperatora

 

dom: 190 m2 pow użytkowej - podłogówka tylko w łazienkach

piec na pellety

 

możecie polecić kogoś dobrego ale niedrogiego?

 

będę wdzięczny za odp. lub info na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję solidnego stolarza, który zrobi meble kuchenne - takie bardziej tradycyjne.

moge polecić stolarza jest naprawdę dobry i w miarę niedrogi robi meble kuchenne, łazienkowe itp... parę osób z grupy wielkopolska zaczynających wiosna 2007 już skorzystało i z tego co pisali i mówili są zadowoleni ja też (robił mi na obecnym mieszkaniu a teraz robi do domku)

firma Meblomik Jarosław Mikołajczak 603082461

 

zadałem te pytanie w innym miejscu ale zapytam i tu

chodzi o podłogówkę czy tak jak wyrysowałem może być czy musi być dodatkowa sekcja?

...wstawiam rys. w podanymi wielkościami pomieszczeń z moimi przybliżonymi wyliczeniami metrów podłogówki na 1 sekcje prod. KAN dopuszcza max dl na sekcje 120 m

 

jak nadal moje myślenie jest błędne proszę śmiało pisać i ew. jak wy widzicie podział pomieszczeń na sekcje

bo jakbym miał dać osobno na kuchnie (2,6m2 grzewcze) osobno na jadalnie (jakies 11-12 m2 grzewcze) to nie wiem czy to znowu nie zamało

w obliczeniach przyjąłem 1 m2 =6m rurki

w wiarołapie, holu, toalecie, kuchni będą plytki , jadalnia i salon panele

 

 

górną łazienke chyba jednak podłącze pod grzejnik drabinkowy zeby nie robić dodatkowej sekcji i dodatkowych m ciagniecia z drugiego konca domu z rozdzielacza

 

http://s5.directupload.net/images/071209/temp/f6z446pb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Mam pytanie do wszystkich osób posiadających garaż zintegrowany z domem.

 

Czy w garażu warto robić ogrzewanie, czy wystaczy tylko ocieplić dodatkwo ściany i strop od wewnątrz i nastawić się na garaż nieocieplany, tak jak mam w projekcie.

 

W całym domu planuję ogrzewanie podłogowe, więc myślę czy warto pociągnąc tam dodatkową pętelkę, żeby zmniejszyc potencjalne straty ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA dałem w garażu kaloryfer, tak że istnieje możliwość ogrzewania ale nie korzystam z tego. Jest tam zimniej ale w sumie nie widzę potrzeby ogrzewania. Pomiędzy garażem a resztą domu jest przedsionek, w któym grzeje kaloryfer i ewentualnie wpadające zimne powietrze jest tam ogrzewane.

Jeżeli chodzi o pomieszczenie nad garażem to trudno mi powiedzieć czy jest w nim zimno bo nie użytkuje go na razie. W razie czego uruchomie garażowy kaloryfer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

pogoda dopisuje, prognozy na najblizsze tygodnie sa obiecujace dlatego poszukuje kolejnej ekipy -

 

sprawdzonej, sprawnej i fachowej grupy do ELEWACJI ZEWNĘTRZNEJ oczywiscie kompleksowo od ocieplenia po tynk plus ocieplenie fundamentow.

 

Tradycyjnie z gory dziekuje za informacje.

 

Witolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy podpisywał ktoś z instalatorem umowę na montaż instalacji ogrzewania podłogowego?? Proszę jakby co na priva.

 

Chodzi mi szczególnie o gwarancję funkcjonowania instalacji. Ja planuję mieć podłogówkę w całym domu, więc chciałbym mieć pewność, że wszystko będzie OK.

 

Jak i czy można sprawdzić w trakcie montażu, czy podłogówka będzie działać sprawnie, jesli w domu nie ma i nie bedzie jeszcze długi czas urządzenia grzewczego.

Co można zrobić oprócz próby ciśnieniowej, żeby sprawdzić pracę instalatorów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy podpisywał ktoś z instalatorem umowę na montaż instalacji ogrzewania podłogowego?? Proszę jakby co na priva.

 

Chodzi mi szczególnie o gwarancję funkcjonowania instalacji. Ja planuję mieć podłogówkę w całym domu, więc chciałbym mieć pewność, że wszystko będzie OK.

 

Jak i czy można sprawdzić w trakcie montażu, czy podłogówka będzie działać sprawnie, jesli w domu nie ma i nie bedzie jeszcze długi czas urządzenia grzewczego.

Co można zrobić oprócz próby ciśnieniowej, żeby sprawdzić pracę instalatorów ??

Umowa, umową jak coś będzie nie tak to nie uchroni przed pruciem podłogi :-?

Najważniejsze, żebyś miał projekt podłogówki i żeby się instalator tego trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy planując instalację elektryczną można w niektórych pomieszczeniach na jednym obwodzie załączyć oświetlenie i gniazdka, chodzi mi tu np o: łazienki, garaż z kotłownią, pralnię - suszarnię, ewentualnie kuchnię ze spiżarnią.

 

Oczywiście wszystko bez ciężkich urządzeń, wymagających własnych obwodów, pytam tylko o oświetlenie i gniazdka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Budowniczych Wielkopolski:)! Chcielibyśmy bardzo dołączyć do tego zacnego grona. Jesteśmy na etapie załatwiania papierów, rozglądamy się za ekipą, projekt mamy upatrzony, ale jeszcze mnóstwo decyzji do podjęcia... Na razie jesteśmy ciemni jak tabaka w rogu, ale liczę, że także z Waszą pomocą wkrótce się to zmieni. Będziemy budować z Gorzkim Polu. Mam nadzieję, że uda mi się nie zasypać Was pytaniami początkującej, choć już kilka ciśnie mi się na klawiaturę, ale to może już nie dziś... Pozdrawiamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś zna metodę "filcowania" tynków cement-wapiennych??

 

Mój potencjalny wykonawca zaproponował mi "filcowane", co podobno sprawia, że nie wymagają poźniej szpchlowania i są gładkie jak gipsowe. Czy ktoś słyszał o takiej metodzie i jej skuteczności ??

 

Czy tynki ręcznie kładzione mogą dorównać jakością tynkom maszynowym ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...