Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Witam

 

Startuję we wrześniu. Budowa domu w Kostrzynie. Jeszcze nie wybrałem dostawców materiałów. Jakby ktoś mógł polecić np: pustak ceramiczny, bloczki na fundamenty, cegła, strop itp.

No i 2 sprawa - więźba, dachówka

 

P.S. Szukam garażu lub baraku na budowę, może ktoś ma na odstąpienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Startuję we wrześniu. Budowa domu w Kostrzynie. Jeszcze nie wybrałem dostawców materiałów. Jakby ktoś mógł polecić np: pustak ceramiczny, bloczki na fundamenty, cegła, strop itp.

No i 2 sprawa - więźba, dachówka

 

P.S. Szukam garażu lub baraku na budowę, może ktoś ma na odstąpienie.

 

konbet stropex stanbud - mam na zbyciu trochę prętów fi6 na strzemiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe Wlkp :)

Chcialbym zapytac czy ktos ma jakies doswiadczenia z budową studni głębinowej (raczej tylko w celu podlewania ogródka) i czy moglibyscie polecić jakąś ekipe która zrobi to uczciwie :) ?

 

ja jestem bardzo zadowolony z mojego ogrodnika, ktory robi mi kompletny system podlewania. a mojemu znajomemu zrobil system wraz z wykopaniem studni. mieszka w sieroslawiu - 602797179

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem bardzo zadowolony z mojego ogrodnika, ktory robi mi kompletny system podlewania. a mojemu znajomemu zrobil system wraz z wykopaniem studni. mieszka w sieroslawiu - 602797179

A jakie to sa koszty mniej wiecej?

 

wszystko zalezy od wielkosci dzialki, glebokosci na jakiej jest woda, zlozonosci systemu. zadzwon do niego, to cos wiecej ci powie po wizycie na twojej dzialce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do pytania rafallos123 - które zresztą pozostało bez odpowiedzi.

 

czy możecie polecić architekta, który przerobi projekt gotowy (Poznań i okolice) i nie weźmie jak za zboże.

 

Słyszałem że można trafic architektów którzy od podstaw zaprojektuja dom "taki jak z projektu typowego", a będzie już zawierał nasze zmiany - i to za około 3 tysiące złotych :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój projekt indywidualny robiłem w pracowni w Śremie - Ewa Jurga Nowacka. Kosztował 2500 zł. Zawierał wszystko co potrzeba do złozenia wniosku PnB. Trwało to 2 mc. Przyszedłem tam majac gotowy projekt w głowie. Pani narysowała go ( komputer ) a nastepnie ja wprowadzałem zmiany, które uwazałem za słuszne. Mąż Pani architekt jest konstruktorem, więc nie trzeba było daleko szukoć osoby, która sprawdzi projekt pod katem konstrukcyjnym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam

 

Jakie i ile kabli musze wyciągnąć przez komin, żeby w późniejszym okresie bez problemów podłączyć antenę TV lub satelitarną (z uwzględneiniem switcha i innnych przydatnych gadżetów) ??

 

Sprawa jest dość pilna, ponieważ mam własnie zabudowywany strych płytami GK i poźneij nie będe mial możliwości bezinwazyjnego przebicia sie na dach.

 

Prosze o poradę.

Pozdrawiam

 

PS. Mam do zbycia elektryczną skrzynkę budowlaną. Oddam w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...