Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Misza a ty wróżką jesteś?:smile:! Właśnie trafiła się na prawde super okazja na ceramike MULLERA i teraz dopiero mam zgryz. Pomimo faktu super okazji to i tak wychodzi ok. 3000 więcej ze względu na droższe dodatki - sama dachówka taniej....No i bądź tu mądry człowieku i dom buduj :wink:

Strop, schody i balkon dzisiaj zalany:grin:

Taniec deszczu planowany na wieczór :wink: Mojemu ślubnemu nie bardzo uśmiecha się polewanie betonu przez pół niedzieli :wink:

Pozdrowienia

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhal,

z zaciekawieniem czytam jak szybko rośnie Wasz domek. A ponieważ budujecie, zdaje się na Zachodzie (na zachodzie Poznania) to za pozwoleniem wproszę się niebawem. Ja podobnie jak Loniu zakończyłem niemal akcję tynkowania wew. (ekipa również godna polecenia). Za chwilę pojawią się okna. Potem potrzebuję tydzień na zorganizowanie materiału dla instalatora i do roboty. Przy okazji, czy kotś z sznownych czytaczy zastosował takie podejście do tematu instalacji cw/cwu aby samemu kupić materiał, a instalatora zatrudnić jedynie do tego jedynie co wynika z nazwy profesji, czyli do zainstalowania całości? Z pobieżnej analizy wynika, że do zaoszczędzenia jest kilka ładnych kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotosz - tylko dowiedz się, czy Ci z kontroli u Was się nie czepiają, bo tak jak pisałem teoretycznie nie wolno, bo to jest "trwale związane z gruntem" i potrzebne byłoby pozwolenie. U mnie kierownik powiedział, że gości zna i nie powinni się czepiać. Sprawdziło się :smile: - kontrol pomarudzil i poszedł :smile: Ponoć odwiedzają budowę tylko raz :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr moonlight, właśnie stosuję dokładnie taką taktykę wobec instalatora, o jakiej piszesz. Rzeczywiście oszczędność jest duża, na samych rurach wychodzi ponad tysiąc zł. Większość instalatorów jest z takiego układu baaardzo niezadowolona, bo rabat z hurtowni ląduje w Twojej kieszeni, zamiast w ich :smile: Jeden powiedział mi nawet "co za czasy, żebyśmy z klientem o cenach materiału musieli gadać".. No, temu panu już podziękowaliśmy.

Jeśli masz podłogówkę, to główna oszzędność jest w tym, że nie stosują 'systemu', czyli styropian z gotową, przyklejoną folią i podziałką, tylko normalny styropan + folia, bez podziałek. To już 50% różnicy w cenie materiału.

Na szczęście udało mi się znaleźć instalatora, który rozumie o co chodzi, i stara się myśleć w kategoriach oszczędzania a nie szastania forsą na różne systemy.

U mnie instalacje startują lada dzień :smile: :smile: i jednocześnie będzie się szpachlowało gipsem wew. i tynkowało na zewn. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misza,

planowo miałem byc do końca maja, czyli na eurowizje zalapałbym się pewnikiem. ale jak to w życiu ( moim ) bywa nic nie jest pewne. przed weekendem się dowiedziałem, że wracam do Polski na jakieś 3 tygle ( kontrachenci się niewyrabiają czasowo).

tak wiec....

ale sie nie martwie. dawno w domu nie bylem...

a dziennik? oorbusiowy rzecz jasna:grin:

 

hejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misza,

ciekawe okolice! zdaje się, ze tam sie P-ń wyprowadza....

co do podlogowki; tylko 5cm szlichty?

tylko 5 cm styropianu?

ja planowalem min 8cm tego białego świnstwa :wink:

potem 6-7 cm szlichty ( 2cm pod 4-5cm nad rurami). razem ze wszystkim planuję jakieś 18cm!

kisan to tez mooj faworyt.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bylismy rano na budowie. Strop twardy i nie popekał. Schody też ok. Już mozna chodzić po piętrze. Wrażenie rewelacyjne :grin: !!! Od jutra murują poddasze i wchodzi cieśla. Ale fajnie :grin:

Mr.moonlight zapraszamy serdecznie. Co prawda jestesmy na budowie praktycznie codziennie ale przyszły tydzień zapowiada się niezwykle pracowicie i inspekcje będą w kratkę. Umówmy się telefonicznie.

Od jutra zaczynam jeździć z dachówką w samochodzie i szukać okien :grin: :grin: :grin:

Misza, zdecydowałam się na MULLERA! Mam nadzieję, że dobrze zrobiłam :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHAL - congratulations z powodu mullera :smile::smile: u mnie leży już prawie pół roku i jest jak nowy :grin:

a okna drewniane czy plastik? Jeśli drewno to mogę polecić moich okniarzy. Nawet mimo tej wpadki z wymiarowaniem trójkątów, bo wina właściwie leży też po stronie kierownika, który te wymiary podpisał a już ich nie sprawdził :smile: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oorbus, ja wiem że te 5+5cm to cholernie mało, ale nie ma już wyboru. Między innymi z tego powodu zaczynam się zastanawiać nad zmianą kisana na rehau, bo ma mniejsze średnice. Cenowo przy bdb rabacie wyszłoby nawet do 1/4 drożej, ale łatwiej by się ułożyło :???:

Sępię jak typowy sęp puszczykowski każdą złotówkę, ale tu chyba pęknę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misza, raczej plastiki. To przede wszystkim kwestia pieniędzy. Druga rzecz to fakt, że mój dom nie jset duzy i w środku lepiej będzie jak okna będą białe. Na zewnątrz natomiast chce aby imitowały drewno. Wiem, że to nie to samo co okna drewniane ale jak mus to mus. Pewnych spraw nie przeskoczę. Szukam jak najlepszej imitacji no i zeby pasowały kolorystycznie do dachu:smile:Nie mogą byc ani za ciemne ani za jasne i już wiem, że będzie z tym problem :grin:

Misza a jakie masz drzwi wejściowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...