Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ok!

 

Słuchajcie cos sie rusza w wielkopolsce, moze wreszcie bedzie mozna powymieniac sie informacjami.

 

StefanB wyslalem ci na priv wiadomosc daj znac czy doszla bo od czasu do czasu cos tam szwankuje.

 

Mironmk dostalem twoja wiadomosc na jakim jestes etapie?

 

Dzisiaj u mnie zalewaja strop nad garazem a w przyszlym tygodniu nad reszta.

 

Czas na ciesli kto zna wartych polecenia?

Co wiecie o dachowkach ceramicznych gdzie mozna kupic w dobrej cenie i co muslicie o II gatunku Wiekora po dobrej cenie. Podobno na koncowkach maja inny odcien ale tego nie widac.

 

MagdaN jak wrazenia z odwiedzin na mojej budowie jak oceniacie ekipe ( wal prawde :smile: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Loniu,

miałam mały zamęt przez kilka dni, więc dopiero teraz...

No więc walę prawdę :smile:.

Na Twojej budowie oK. Podoba mi się majster, zaczął od przestudiowania projektu, wychwycił kilka błędów, zaproponował kilka rozwiązań. Jeśli dogadamy się co do terminu, to prawdopodobnie skorzystamy z ich usług.

Niedługo na privie podam Tobie warunki zakupu dachówki tu i ówdzie :razz:.

Ale masz fajnie, już nie mogę się patrzeć na ten mój goły fundamencik, a tam u Ciebie ściany, ściany....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MagdaN0)

 

Znalazlem ciesle i dekarza w jednym który zadeklarował się zrobic dach na gotowo (osadzenie okiem dachowych, obróbki komina rynny, dachowa itp) za 31zł/m. Co myslisz o tej cenie - jest ok? Ma tez referencje w postaci licznych dachow w Kamionkach więc jeszcze musze zobaczyc jakosc.

Co do dachowek bede wdzieczny za wszelkie informacje.

Powodzenia z murami - zobaczysz po tygodniu od zaczecia bedziesz juz miala dom :smile:

 

Z tego co wiem u mnie ekipa na nrazie robi przerwe po zalaniu stropu na jakies dwa tygodnie

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu,

Jeszcze nie jestem specem od dachów :grin:, ale miałan JEDEN kontakt i za ok 300m2 dachu (więźba i cała reszta) zaproponowano mi 11 tys. netto. wychodzi na to, że ponad 36zł netto. Do tego nic nie wiem o tej ekipie, poza tym, że poleciła mi ją hurtownia, o której pisałam Tobie w mailu. Nie wiem więc, czy to dużo, czy mało, nie mam odpowiedniej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za namiary.

 

Ja swoja droga juz tez sie troche rozgladalem i rozpietosc cenowa za dachowke i akcesoria jest naprawde duza. Mam szereg wycen - dach 260m (koperta) najtaniej 11280 a najdroższa 24 000. Jest nad czym sie zastanawiac. Bardzo ladna jest dachowka firmy CREATON model Balance ale to ta najdroższa. Wszystkim zainteresowanym takim kształtem polecam prawie identyczny ksztalt firmy HUGENOT, która wychodzi jakies 8000 tyś taniej w moim wypadku.

 

Magda wyglada na to, ze jstesmy jedynymi osobami reaniumujacymi watek wielkopolski. Czy naprawde nikt nie buduje sie w wielkopolosce?? :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu!!!! Bo zostanę na dłużej:smile:

 

Przy okazji zaciekawiła mnie twoja wypowiedź o oplacie dla firmy -piszesz, że dałeś 13000 tyś.

I ja się rozglądam - ile powinnam usłyszeć za 114 m - bez piwnic, parterowy?

 

Mam bardzo ogrniczony budżet (kto go nie ma?) i rozmyslam nad zawolaniem ekipy.

Sytuacja jest tez o tyle inna, że moj mąż to z wykształcenia "ekipa budowlana":smile: - obecnie jednak zajmuje się sprzedażą mat budowlanych. A firma przyspieszyłaby nam robotę - kiedy on jest w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola

Jezeli masz domek parterowy 114 m to powinno byc duzo taniej, ekipy zazwyczaj sporo biora za strop. Pogadaj z MagdaN ona pytala moja ekipe o wycene na parterowke (ale nie wiem ile metrow). Pomysl takze o ludziach z ukrainy czesc z nich to bardzo solidni ludzi i chyba robia taniej. Moj znajomy zlecil takiej ekipie tynki i jest super zadowolony. Ja rozwazam rowniez wziecie takiej ekipy do tynkow. Co do budzetu to juz wiem ze zabraknie mi na dach i bede musial kombinowac. Wykonczyc planuje w przyszlym roku za kase z mojego M w bloku.

 

Pozdrowie od was Mazury

 

Do uslyszenia (napisania)za tydzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola,

142m2 ściany zewnętrznej porotherm 30

54m2 ściany wewnętrznej nosnej p... 18,8

102m2 ścian działowych P...11,5

komin,

wieniec,

(dom parterowy o powierzchni użytkowej ok. 140m2), za to wszystko wymienione powyżej ok. 6500 zł. Myślę, że cena jest całkiem OK. Podobnie wyceniły mi to dwie ekipy, z tym, że jedna jest dla mnie bardziej wygodna , są tubylcami, mają gdzie mieszkać i trzymać sprzęt oraz przywiozą na budowę własne deski na szalunek.

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda - dzięki:-)

 

Faktycznie cena całkiem ok - u mnie jeszcze trochę mniej roboty bo domek mniejszy 114m2.

 

Mam nadzieję, że i my kogoś znajdziemy, nasz fundamencik właśnie się zalewa - słyszę nawet betoniarkę (kurcze miłe uczucie a ja tu przy kawie). Niestety moj mąż teraz w pocie czoła i kilku dobrych znajomych.

Dlatego na ściany wolimy zatrudnić już jakąś bardziej zorganizowaną grupę= firmę.

 

Od kiedy u Ciebie wchodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...