Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Arkadly, tak sobie pomyslałam, że zanim wyciągne jakieś zdjęcia od mojego męża to może mógłbyś zamieścić na naszej mapce rysunek mojego domu ze stron Muratora. To jest typowy projekt muratora D-21 a nazywa sie Tradycyjny ???? Mozna tak :-? :-? :-? U Ciebie tak własnie chyba jest, prawda :-? :D

z góry bardzo dziekuję :D :D :D

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu, proszę bardzo na jutro i od poniedziałku załatwiam dobra pogodę. Nie ma sprawy, trzeba było wcześniej dać znać.

marie, na gwałt to nie, bo właśnie od jutra zaczynaja u mnie, chyba, że możesz poczekać jakiś tydzień. Daj znać.

Za to mi przydałby się sprawdzony płytkarz do zrobienia kotłowni i ułożenia płytek klinkierowych na części elewacji - w sumie jakieś 75 m kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska juz nie mam siły :(

Wczoraj do północy trwały dyskusjie na budowie i latanie z kreda w ręku: to kontakt a tu gniazdko, nie może lepiej tam, pojedyncze czy podwóje a gdzie lampa....a gdzie kinkiet....drzwi lepiej otwierac do środka...ale zabiora miejsce w pokoju...może lepiej na zewnątrz....ta lampa jak stamnie w tym miejscu będzie świeciałaprosto w telewizor....kino domowe?????? jakie kino!!!!! nie ma pieniedzy......a gdzie postawic kuchenkę gazową, gdzie lodówkę...itd. itp........

 

Skęd Wy wiecie lub wiedzieliście gdzie co ma być :o

Obawiam się, że podejmę błędne decyzje a efekty będa mnie wkurzać do końca życia... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHAL, przecież teraz gdzieś i jakoś mieszkasz, więc wiesz co i gdzie potrzeba, co byś chciał zmienić, czego brakuje, coś pewnie widziałeś co chcesz mieć u siebie itd. Dam zajęło to z dwie godziny, grubo ponad 100 punktów, pomocny był też elektryk. POza tym niektóre rzeczy "wymusza" sam budynek, nie postawisz TV w drzwiach od wejścia na taras. A jak nie to arkusz papieru milimetrowego, rysunek, nawycinać mebelków i do dzieła. Metoda prosta, ale skuteczna - sam potwierdzam. A kabelki do kina domowego zawsze warto położyć, bo to nic nie kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem początkujący (dokładniej: kompletny "lamer" budowlany :) ) - na razie na etapie szukania działki w okolicach Poznania. Ale mam mocne postanowienie zamiany mojego ciasnego, dwupokojowego M3 na własną chatę.

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat Swarzędza - czy to dobry kierunek poszukiwań?

 

Zależy mi na lokalizacji z dobrym dojazdem zarówno autem, jak i komunikacją miejską, i nie na odludziu - ja i żona całe życie mieszkamy w blokach - po prostu źle się czujemy w domu oddalonym od miasta, nawet mimo "sprzyjających okoliczności przyrody"...

A może to kwestia przyzwyczajenia? Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?

 

Pozdrawiam - zbig70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHAL - jeżeli chodzi o zaprojektowanie ustawienia i mebli to mam to prawie za sobą (na papierze!!). Zrobiłam to tak - skserowałam 7x projekt mam go w skali 1:50, jest więc dość klarowny, wzięłam kolorowe kredki, pisaki i zaczęłam "projektować". Później dałam to mojemu mężowi i on dołożył swoje. Tak zaplanowaliśny kontakty, gniazdka, internet, tv itp.

Zobaczymy, jak to wyjdzie w praniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHAL - dzięki za odpowiedź. Mapka to super pomysł - mam nadzieję, że za kilka miesięcy ja też tam się znajdę :-)

 

Myślałem oczywiście o różnych lokalizacjach - pojeździłem trochę i jakoś zachód Poznania nie teges....

 

Bardziej właśnie wschód i północ - ale północ trochę za drogo.

Mam ciekawą ofertę w Luboniu - przy znajomych, ale działka mała (560m2) i sam Luboń też nie bardzo mi odpowiada.

Ale rozważam wszystkie możliwości - ciekawi mnie właśnie zdanie tych, którzy już ten proces przeszli - co zadecydowało o wyborze tego, a nie innego kierunku.

 

Pozdrawiam - zbig70

 

P.S. Dowiedziałem się od "Muratora", że Salon Muratora w Poznaniu jest zlikwidowany - odbiłem się tam od drzwi parę dni temu. Wiecie może dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron, płytkarza mogę polecić, skończył już u mnie i jestem b. zadowolona z efektów :)

U mnie kończy się właśnie malowanie elewacji, i musze przyznać że wychodzi bardzo bardzo :p Chociaż pogoda chciała pokrzyżowac nam plany, a majster KB zrobił fuszerę i nie założył przy tynkowaniu listew cokołowych :evil: :evil: przez co dolna częśc domu wygląda jakby była oblizana, jakby grubiej ktoś nałożył szpachli :roll: :roll:

Ale ogólnie b. się cieszę, że zaryzykowałam. Zobaczymy jak będzie po zimie.

Marie, przy okazji elewacji, na co się zdecydowaliście? Słyszałam tylko, że u Was KB już listwy pozakładał, także chociaż W Radojewie się spisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...