Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

zgadzam sie co kolorów - inne w sklepie inne w domu - na szczęście przeżyliśmy dwa malowania w mieszkaniu, więc jest spore doświadczenie.

loniu, robisz u mnie m.in. za eksperta od farb - więc poza elewacyjnym lotusanem, powiedz jakie farby najlepsze do wnętrz (akryl, lateks). Walczysz z wilgocią - przypomnij proszę kiedy skończyłeś tynki - u mnie facet od schodów powiedział, że nie wstawi mi schodów prędzej niż za dwa miesiące, a tynki były góra: trzy tygodnie temu, a dół: tydzień. Nie przesadza? A co z płytkami - ile czekałeś?

Moja historia z kostką brukową - miał być melanż, ale właśnie mnie uświadomiono, że czasami (jak się komuś inaczej doleje) to zamiast zamówionej bordowo-brązowej można dostać mostly żółtą - na moje pytanie i co? Odp. sprzedawcy "to już pana problem". Co innego widzisz, co innego kupujesz. Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

loniu, czy możesz napisac coś więcej o tej machinie piekielnej do osuszania pomieszczeń? Potrzebowałabym coś takiego do siebie, mam taki kąt domu z łazienką gdzie najpóźniej lali podbeton, posadzki itp., na to szybko poszły płytki i wilgoć wisi w powietrzu :(

miron, czo to gyvlon :roll: :roll:

I walczę dalej z instalatorami :evil: i kabiną z Koła :evil: :evil: i cholernym brodzikiem z Sanplastu.

Dla ostrzeżenia tych, co jeszcze ich to czeka: śruby montażowe w kabinie z Koła nadają się do d.. niczego, brakuje elementów które trzeba po prostu wykraść z innego zestawu. Oczywiście widać to dopiero po rozebraniu wszystkiego w domu na czynniki pierwsze.

Brodzik z Sanplastu 100x100 (nietypowy duży kwadrat) okazał się w dwóch hurtowniach Sanpolu po prostu krzywy. Jakby go ktoś kopnął po przekątnej. Reklamację mieli totalnie gdzieś. Z łaski wymienili krzywy na krzywy, i twierdzą do tej pory że nie muszą tych brodzików oglądać, bo wiedzą jak wygląda produkcja i to jest niemożliwe żeby było coś nie tak. :o Ręce opadają :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutno mi się zrobiło, muszę napisac coś optymistycznego :) Pyzia, masz rację z tymi kolorami, myślę :roll: Tylko wrażenie tak na teraz, na sucho bez mebli i bez drzwi jest... piorunujące! :o :o Waham się czy nie przemalowac tej kuchni na bardziej pastelowo, bo żółć wali po oczach. Malarz twierdzi że jak dojdą szafki, to będzie inaczej, ale sama nie wiem... :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyzia, Mironmk - Loniowi chodziło o to, że zamiast wchodzić do Internetu przez sieć zakładową, to instalujecie sobie modem i korzystać z dostępu przez telefon. Nawet jeżeli macie taką możliwość (u mnie blokowane jest 0 w telefonie), to jak szef zobaczy rachunki, to macie ... Lepiej więc postarać się o odblokowanie internetu w godzinach po pracy. Jeżeli mają jakieś opory przed pełnym odblokowaniem, to może odblokują Wam choć stronę z Forum. Serwer potrafi decydować które strony komu pozwolić oglądać. Zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, choć obciążające oczywiście budżet, to stałe łącze z domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest 2 w nocy i właśnie sie okazało, że źle myśleliśmy, że udało nam się wybrać płytki - a już było tak fajnie Ale juz blisko, jeszcze tylko trochę na podłogę i jedna łazienka.

Jeśli planujecie domofon plus skrzynka na listy - uważajcie, niektóre fajne modele mają ok. 30 cm szerokości i w ogóle najlepiej montować je razem z budową słupka. O czym sie przekonałem dziś na budowie i wieczorem w LMerlin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wracam po krótkiej przerwie. Co do farb to nie wysiliłem się zbytnio i pomalowałem (a właściwei maluję) duluxem - efekt jest ok. Z CZYSTYM SUMIENIEM POLECAM MOJEGO MALARZA - JEST NIESAMOWITY MALUJE PRZY ŚWIETLE HALOGENOWYM I BABRA SIĘ Z KAŻDĄ NAJMNIEJSZĄ NIERÓWNOŚCIĄ - PERFEKCJONISTA. JEDYNA WADA - ZAJMUJE MU TO SPORO CZASU NO ALE COŚ ZA COŚ.

 

Maszyna do osuszania wyciąga średnio u mnie 25 l wody na 24h (a tynki i posadzki skończyli na koniec maja). Aby jej używać trzeba mieć szczelnie zamknięty dom bo inaczej wilgoć będzie absorbowana z zewnatrz. Niestety jest to kosztowna impreza ja płacę 80zł/day i to jest mało bo facet będzie mi robił parkiet. W wypożyczalniach podobno 120zł/day.

 

Miron jak chcesz umieszczać zdjęcia to musisz sobie założyć gdzieś (np. Onet) stronę www skopiować tam zdjęcia i podać adres po komendzie img

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyrka, ja tylko radziłem, u mnie będzie OK, bo słupki są na 36 cm.

Nazczęście udało sie nam skompletowac płytki. Uff.

loniu, naprawdę mnie załamujesz z tą wilgocią - u mnie koniec był ok.miesiąc później - a wydaje mi się, że góra jest absolutnie OK, przynajmniej, aby kłaść płytki, a dół rzeczywiście masakra (minęły ok. 2 tygodnie od tynków i prawie tydzień od posadzek). Podłogi i schody planuję gdzieś pod koniec września. Ciekawe jak będzie. W takim razie co radzicie z parapetami wew. (drewno) montować? Tak samo drzwi zew. (tez drewno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu, a ile dni taka maszyna osuszająca musi chodzić? :roll: czy taka wilgotność zmienia się z dnia na dzień, czy to trzeba liczyć w tygodniach? :roll: :roll:

miron, jakie płytki wybraliście? 8) Jeśli chodzi o parapety drewniane, to możesz montować spokojnie. Przypilnuj tylko przy montażu żeby dali nie za mało i nie za dużo pianki bo efekt może być taki, że piana+wilgoć podniesie parapety w górę. U mnie tak się z kilkoma stało. :-? Można jeszcze kłaść parapety na zaprawie, wtedy podobno jest większa pewność że będzie ok - to wersja, którą praktykuje KB.

Jesli parapet jest długi, to można zamocować takie blaszki, które przyciągają go do dołu, i wtedy nie zrobi się "łódka".

Piszę to wszystko z praktyki jako mądra Polka po szkodzie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! U nas pierwsza poważna wtopa - w jednym miejscu na parterze beton nam się nieznacznie zapadł :evil: :evil: :evil: ...

W związku z tym ekipa będzie musiała posadzkę skuć, DOBRZE UBIC piasek i zalać od nowa... :cry:

A stropu jak nie zalali tak nie zalali - może w piątek :-? :o ...

Dobrze, że mamy luz czasowy bo inaczej :evil: (gdybym umiała to tu wstawiłabym rękę z młotkiem, która tłucze małego ludzika :oops: ).

 

Golec- info na privie.

 

Frankai - miło, że się odzywasz. Ty nadal TAM ? Pozdrawiam serdecznie!

 

Latest news: pogoda ma być dłuuuuuuuuuugo ładna w sierpniu

 

pa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - miło, że się odzywasz. Ty nadal TAM ? Pozdrawiam serdecznie!

Dziękuję i pozdrawiam z Wygnania. Jestem tu i będę, choć już pakuję się na mały urlopik na koniec września. Trzeba przywieźć trochę mamony i pogonić wykonawców, bo coś powoli im idzie. Na szczęście ja mam też czas :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...