Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Robi się zimno a ja mam jeszcze nieocieplony dom. Jutro wchodzi do mnie ekipa i za jakieś dwa tygodnie bedę miał śliczny (cieplutki) domek. Co prawda mieszkam już, ale ocieplenie zostawiłem sobie ja jesień, coby jak najlepiej osuszyć ściany (a lato było piękne tego roku). Wczoraj pojawił się u mnie stolarz, który od 3 m-cy robi mi schody (już o nim zapomniałem). Może na gwiazdkę żona zobaczy jak jest na poddaszu (jeszcze nie była tam, bo boi się schodzić po drabinie). Coż, czekam na niego, bo robi za pół darmo a schody będą piękne. Na poszczucie pokazał mi jeden pomalowany lakierem stopień. Dobre, co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś szamańskie sztuczki, żeby ustabilizować sytuację meteorologiczną?????

Każdego dnia dzwoni paru znajomych, z (ironicznym)pytaniem o ile urosły nasze mury :sad:.

A tu na budowie jeszcze ani kawałka murarza...

 

Loniu, na jaki dach się w końcu zdecydowałeś i ostatecznie ile zapłacisz za położenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda_N

dach na gotowo 35zł/m

Dach mam średnio skomplikowany:

Koperta nad bryłą domu, druga obniżona nad garażem, 1 lukarna, 5 okien dachowych. W ramach ceny założą mi też część odgromówki która znajduje się na dachu.

Sprawdziłem wykonane przez nich więźby i pokrycia i są ok.

Region: Wielkopolska.

Mankamentem jest termin rozpoczęcia - dopiero połowa listopada.

Pokrycie dachówka Roben grafit

 

A tak z innej beczki to miałem dzisiaj włamanie na budowie do baraku. Na szczęście nie było tam nic cennego. Straciłem tylko fajny przedłużacz na bębnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danajot!

Schody są dwubiegowe ze spocznikiem, ażurowe z drewna dębowego. Zajrzyj na strony WM Murator do projektu D-33 - takie są w założeniu. Będę miał mały zakrętas - pierwszy i drugi stopień będą trapezowe, coby stworzyć wrażenie łuku przy wejściu. Cena 4000 (całość - materiały:lakier, drewno i robocizna). Powiem coś więcej, jak mi je zamontuje. Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu- nie wtykam się za bardzo w Wasze budowlane rozterki, ponieważ ja nie buduję domu. Kupiłam stary domek i go remontowałam przez długie 5 lat. Do pełni szczęścia zostało położyć dechy na poddaszu , co stolarz zacznie robić od poniedziałku. Tak więc czasami coś tam skrobnę, ale przede wszystkim czytam i czytam - może się przydać - brat zaczyna budowę w Nowym Tomyślu ( wylał narazie fundament ).

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że gruntowny remont to większe wyzwanie niż budowa od podstaw. Wymaga dużoooo większej pomysłowości i znajomości materiałów.

 

Życzę szybkiego końca remontów.

PS

Twoje doświadczenia remontowe są bezcenne więc z chęcią o nich też poczytam(y). Z pewnością znasz się na materiałach wykończeniowych i ich cenach to jest etap czekający każdego z nas.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie,

budowa posuwa się do przodu - są już ściany parteru, w tym tygodniu będzie już strop. Na razie bez większych problemów. Dom wydaje mi się strasznie mały, ale pocieszam się, że tak podobno wyglądają wszystkie budowy w trakcie (na parterze jest 100 m kw.). Ekipa dekarska (od namiaru od Loni) wchodzi na poczatku listopada, może trochę późno, no ale cóż - pocieszam się, że dwie budowy obok są na tym samym etapie.

Apropos ekipy do wykończenia komina klinkierem. Mi chyba zrobi to dotychczasowa ekipa, przy okazji pytanko, czy można zbudowąć od razu cały komin, czy wykończyć go dopiero popołożeniu dachówki (inaczej można wtedy planować zaangażowanie poszczególnych ekip, zwłaszcza, że obie u mnie są przyjezdne)? I po drugie, czy klinkier do kominów dajecie pełen, czy z otworami? Słyszałem różne opinie, że pełna musu być tylko ostatnia warstwa i skarajna -że taki powinien byc cały komin ponad dachem. Interesuje mnie tylko aspekt budowlany, nie ekonomiczny, bo obie cegły są w tej samej cenie.

Mironmk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kominem można różnie. Ja osobiście chciałbym żeby komin stał przed położeniem dachówki. Nie chcę aby ktoś oprócz dekarzy łaził po dachu i brudził go zaprawą. Dobrym momentem wydaje się okres stawiania więźby. Krokwie wyznaczają wysokość i nachylenie pokrycia więc wiadomo gdzie musi zaczynać się klinkier.

Co do cegły to nie mam pojęcia, ja na wszelki wypadek zrobię z pełnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja tak właśnie zrobiłem: najpierw ekipa murarzy podciągnęła kominy z cegły pełnej do krokwi, cieśle położyli więźbę a zaraz po nich znowu murarze wykończyli z klinkieru. Niestety moi murarze nawalili i dekarze czekali z położeniem pokrycia dachowego (a czas był dla mnie niezwykle ważny). Maciek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...