Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Żałuję tylko, że tak późno znalazłem to forum. Zacząłem budowę połowie marca 2003 i teraz jestem na etapie więźby+deski+papa. Pewnie gdybym wszedł tu wcześniej, ustrzegłbym się wielu niespodzianek. Buduję w Wirach nieduży domek 109m użytkowej + piwnica. Powiedzcie mi jak radzić sobie z wpływem budowy na stabilność małżeństwa. A kolega mnie ostrzegał: zacznij budowę, a skończą się miodowe lata. Nie chciałbym wpadać od razu w pesymizm, bo są też dobre chwile, ale zdzierżyć niektóre wyskoki połowicy bardzo jest trudno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

zdzierżyć połowicę to chyba najmniejszy kłopot :)

trudniej przekonać ją, że już oderwałeś myśli od budowy, bo to przecież piątek po południu i już zajmiesz się tylko nią. trudniej, bo to oczywiste kłamstwo, ponieważ nie potrafisz się opędzić od myślenia o budowie, o ekipach, efektach ich prac, kłopotach biurokratycznych, wyborach materiałów, czy zaoszczędzić, czy pójśc na łatwianę i zapłacić po solidnych cenach rynkowych .........itd.

tak sobie żartowałem kiedyś z żoną o małżeństwach, które nie wytrzymują próby budowlanej, po czym się okazało, że rzeczywiście może być problem. może nie od razu trzeba się rozchodzić, wystarczy wyjechać za miasto na dwa dni i solidnie odpocząć. jest ryzyko, że po powrocie wszystko wróci do poprzedniego stanu ale spróbować warto.

 

tak przy okazji, to teza o tym, że małżeństwa się rozchodzą przez budowę jest chyba trochę naciągana. znam wielu budujących jak i zbudowanych i jakoś siebie się trzymają. ale pewnie mało w życiu widziałem. jestem przecież jeszcze przed 60-ktą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Wielkopolan! Od dzisiaj oficjalnie dołączam do grona budujących - właśnie dowiedziałem się, że dostaliśmy pozwolenie na budowę. Wprawdzie już dosyć późno, ale przed zimą ma stanąć co najmniej stan surowy otwarty.

Budujemy w Kamionkach gmina Kórnik, projekt LMP03 Lipińskich. Na razie wszystko dograne żeby ruszyć z kopyta, nie mamy tylko ekipy do krycia dachu - możecie kogoś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Golca/lub kogoś potrzebującego:

Dostałem od znajomego przed rozpoczęciem budowy, taką skrzynię elektryczną (zdaje się mówią na nią rbetka - rozdzielnica budowlana). Nie wiem jednak w jakim jest stanie, bo bardzo miły sąsiad zaproponował mi korzystanie z bardziej zgrabnej skrzyneczki plastikowej podłączanej każdorazowo do stałej szafki elektrycznej. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to niech da znać. Nic za nią nie chcę - darmo dostałem, darmo dam.

 

kom. 501212806

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zaczynających - albo dobrze przemyśleć, albo budowac stan zero - albo ostro jechać i pilnować terminów, zaklepać ekipy i dostawy materiałów - inaczej brrrr ......

 

Budowa a żona - wyjściem może być podział: mąż buduję , żona wykańcza wykończenie plus ogród. Dla ryzykantów to może byc dobre rozwiązanie.

 

Nikt nie poleci stolarza do szaf i ile za kostkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majo,

zajrzyj na http://republika.pl/grupa_wielkopolska a przekonasz się, że w pobliży (Robakowo, Borówiec, Kamionki) budują się co najmniej 3 osoby z forum.

Wiemy więc, gdzie są Szczytniki i pozdrawiamy Szczytniki.

 

Arecki

 

PS.

A może się zapędziłem, są jeszcze Szczytniki koło Gniezna i za Wrześnią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oorbus przestań kusić ja dostałem kompletnego świra a kasy nie ma i nie będzie przez najbliższy czas bo trzeba skończyć domek, zmienić samochód a potem można myśleć dopiero o jednośladzie. Swoją drogą już wiem że Dragstar jest mocno bardziej fajowy od tego delikatniusiego Virago.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.Na dniach rozpoczynam budowe-jestem na etapie gromadzenia info o materialach- ogolną koncepcje co prawda mam natomiast z realizacja troche gorzej :)

Powiedzcie gdzie w okolicach Poznania mozna kupic najkozystniej porotherm 25 kl.15, ?Bloczki M6 i beton do fundamentow zamowilem w Pajo(zreszta dzieki czytaniu grupy :) )

alojz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...