Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

cokół - pierwsza myśł to oczywiście płytki klinkierowe, ale ponieważ opaska z kostki wyszła z takimi zakolami i pagórkami (celowo) to płytki nie bardzo się nadają. Więć tynk cokołowy - z wszystkich, które oglądałem tylko sto ispo miało porządne faktury i taki kupiłem ok. 50zł/m2 (rozbój, ale co robić).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

lotusan, miał być szary, ale wygląda na niebieskawy, całe szczęście, że wybraliśmy naprawdę jasnoszary, gdyby był szary-szary to dopiero by było. Do dojdzie ciemnoszary superlit na cokół i będzie git. Ma padać, chyba pojadę na budowę zobaczyć jak rzeczywiście sprawuje się w deszczu.

 

 

Słuchajcie, jakie wentylatory do łazienek - na sznurek, na czujkę ruchu, załączane z światłem, jakies rozwiązanie mieszane - i gdzie, bo mnie płytkarz molestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-hal ja zrobię tak zwany kamień- są to drobne kamyszki (do wyboru różna kolorystyka ) zmieszane z żywicą epoksydową. nakłada się to jak tynk cienką warstwą - efekt rewelacyjny koszt około 30 zł/m2. .

 

Loniu

ten tzw."kamień" nazywa się greinplast- sortowane kamyczki o frakcji ok. 1mm z żywicą, o róznorodnej gamie kolorystyki - efekt wspaniały - masz rację !

Nadaje się zarówno na cokoły jak i do wewnątrz - byc moze zrobię nim ściany i sufit klatki schodowej aby uniknąc malowania na x ... lat

cena greinplastu jest porównywalna z gresem lecz ułożenie tańsze

pozdrówka

 

sku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyzia

 

Bardzo chętnie poznam bliżej ekipę fachowców, o których wspomniałaś kilka dni temu. Teoretycznie wybrałem już cieślę i dekarza. Dekarz – słowny i „marketingowo poprawny”, cieśla – całkowite przeciwieństwo tego pierwszego. Obydwaj zachwalani przez kilkanaście osób za fachowość, ale spóźnianie się przez Cieślę z rozpoczęciem prac jest podobno standardem (bywało opóźnienie rzędu 2 miesięcy). Dlatego warto może pomyśleć o jakiejś alternatywnej ekipie.

Humus zdjęty leży na kupie już od 2 tygodnie. Murarz miał rozpocząć 5-10.09, najpóźniej 15, ale prawdopodobnie zacznie z tygodniowym opóźnieniem. Geodetę przekładam z dnia na dzień. Wcale nie łatwo jest rozpocząć budowę. Dzisiaj robią ogrodzenie. A pogoda zmienną jest.

 

Pozdrawiam i zazdroszczę (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) postępów na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipę dekarzy posiadłam w sposób niekonwencjonalny. Wysłałam SMS do kilku firm z obmiarem dachu i ceną wykonania całości. Z tych firm , które się zgłosiły wybrałam trzy i umówiłam na jeden termin. Kiedy przyjechała więźba zawiadomiłam wszystkie trzy . Robotę mieli Ci , którzy przyjechali pierwsi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyrka, jesteś niesamowita!

tyle ułańskiej fantazji!!!

czy niekonwncjonalne formy posiadania to Twoja konwencja? :wink:

 

przy okazji, miron w ostatniej ze mną rozmowie wspomiał, że hasło "ekipa z polecenia" już mu obrzydło. zwykle bowiem "ekipa z polecenia" żąda na początek dużo wyższych stawek niż u poprzedniego swojego żywiciela. czy macie podobne spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Ja już boję się polecać, żeby ktoś nie miał do mnie później pretensji. Wyjątkiem jest parkieciarz - nie jest tani ale za to takiego fachowca nie miałem u siebie przez całą budowę. Jeżeli ktos z was decyduje się na parkiet z "trudnego" drewna to radzę zapisać się u niego w kalendarzu 4 mc wcześniej :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golec, powodzenia!!! Zaczelo sie juz?

A ja donosze co sie u mnie dzieje na budowie.

Zaczela sie 29 sierpnia.

W ostatnia sobote skonczyli fundamenty, scianki fundamentowe i izolacje.

Od dzis beda to wszystko zasypywac. Kurcze, najpierw mecza sie, buduja, a teraz w to wszystko piach :D

A od piatku - "niech sie mury pna do gory"

 

Rozmawialismy wstepnie z ciesla - chce 20 zl/m2 - wiezba+ deskowanie+ papa. To chyba dobra cena?

 

Poki co budowanie jest fajne, oby tak dalej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ w dalszym ciągu nie mam kominkowca i luxferowca - uwagi natury ogólnej.

1/ gdy dom sie kończy - czy wszyscy dostajecie bakcyla na ogród? Ja mam tylko posianą trawę i kilka krzaczków, ale tone specjalistycznego sprzętu do podlewania itp. Już czuję, że trawnik to moja pasja.

2/ po co ma sie dom - uwaga na podstawie wczorajszego doświadczenia - można zafundowac sobie prywatną teczę, gdy tylko jest kawałek słoneczka,

3/ lista najprzyjemniejszych odgłosów domowych - szmer podlewanej trawy - byłem wew. i nagle "co tak syczy", a tp ogród się podlewa. Naprawdę warto !!!!

4/ warto mieć drugie, boczne wejście gospodarcze do domu - po mokrych i brudnych pracach ogrodowych doceniłem to piewrwszy raz. Teraz czekam, aż mi żona wypomni "przecież wcale nie chciałeś tych drzwi". Fakt. Ale już się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron, życzę Tobie abyś w najbliższym czasie mógł do swojej listy ulubionych odgłosów domowych dodać trzask drewna palącego się w kominku pośród tańczących płomieni. na mnie to działa wręcz metafizycznie. pomarańczowe ciepło zalewa ciało aż po opuszki palców i tylko chwili potrzeba aby oderwać się od rzeczywistości

 

uff, ostrożnie, przecież jestem w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...