Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Znając Pana P usposobienie

Wnioskuje, że zduni to lenie,

Chyba, że Pan P jest wyjątkiem

Wtedy myle się i kończę z tym wątkiem

 

Wszelako dla bezpieczeństwa zdrowia mego,

Nie chce ja widzieć Pana kominkowego

Dlatego jak tylko kasy przybędzie

Slicznej kozy Jotula Loniu szukać będzie

 

A właściwie co to za szukanie czy wybieranie

Z góry model upatrzony

Wjedzie w nasze skromne salony

Cipły płomień nas ogrzeje

Niech se zima tam szaleje

 

 

http://www.jotul.pl/foto/produkt/F8TD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

loniu, Drogi Sąsiedzie, Waćpan skromny nadwyraz a skromność to cecha z rzadka spotykana ostatnimi czasy....... Tymbardziej zaszczyt dla nas wielki za sąsiada mieć tak zacnego człeka...... :D

 

miron, może powinienes do nastepnych negocjacji zatrudnic mojego męża.... :wink: primo: większość "fachowców" go lubi secundo pan P przybył na miejsce ustalonego dnia spóźniając się tylko 20 min :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co się dzieje po przeprowadzce - non stop imprezuje. My mieliśmy takie zaległości towarzyskie - z racji braku mieszkania które sprzedaliśmy 9 mc temu, że teraz mamy ciągle zaległych gości.

Jest fajnie i trzeba się wyluzować np. na mojego synka, który rękę upapraną w drzemie wyciera w ścianę :o

 

Pani Magdo, rzekniemy tylko, że riposty nam nie staje na takie komplementa a szczegolnie, że z ust osoby tak zacnej i przecież światowej (z światem biznesu z całej Jewropy zaznajomionej).

 

Jak tam dworek i reszta włości szanownej Dziedziczki, azali ziemia urodzajna?

My z okien naszych spozieramy od czasu do czasu na sąsiedzkie włości a i zdarza nam się zerknąć z bliska podczas niedzielnych spacerów z Damą naszą i pierworodnym. Gratulacyje składamy z powodów budowli tak udanej.

 

Wiadomo czynimy takowoż, iż ziemi w naszych stronach nadal szukamy jakby Łaskawa Pani co słyszała to wdzięczni będziem za sygnały jakoweś.

 

 

Pozdrawiamy,

 

Jego Książęca Skromność LONIU Wojwoda Skórzewski, Dopiewski, Książe Wielki Koperników, Rataj, Winograd, Hetman Wielki koronny etc., etc., etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och Wasza Ksiażęca Mość tchu mi brak i rumień zakłopotania na me lico wpełz takowe komplementyje domu naszego dotyczące czytając. Wielce zakłopotana jestem tymbardziej, że dwór Jaśnie Pana znacznie dostojniejszy. Za zainteresowanie włośćmi naszemi dziękuje i zapewniam, że wszystko w najlepszym pożądku. Aczkolwiek z mistrzami fachu przeróznego jak zwykle drobne kłopoty to zaszczycona będe nawiedzeniem domu naszego przez Jaśnie Pana, Miłościwą Małżonkę i Delfina gdy juz osiądziemy na włościach naszych. Już od dawna chlubię się włości naszych sąsiedztwem i ufam, iż rody nasz w zgodzie żyć będą.

Księżna Rusi Halickiej na wygnaniu

MAGDALENA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu, cześć naszych znajomych juz obraziła sie na nas twierdząc, że się alienujemy (to ta część, która się nie buduje ale nie zazdrości i nie wie jak to jest). Druga część znajomych obraziła się twierdząc, że budowa domu to przecież nie powód do alienacji ( to ta część bardzie zamożna, która zapłaciła jednej firmi i niech inni sie martwią). Jest jeszcze jedna część, która obraziła sie juz na samym początku, że w ogóle się budujemy (to ta część, dla której każdy powód jest dobryżeby sie obrazić).

No i zostaje garstka już wybudowanych, którzy dobrze wiedzą jak to jest i po prostu czekają na parapetówę.

 

A ja juz nie mogę się doczekać końca..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po chwilowej niebytności

wracam, choć już bardziej gościem

jestem na tej naszej liście

co zarasta mchem i liściem

się jesiennym wnet okrywa

bo to wszak tak czasem bywa.

 

lecz nie po to piszę wierszem

a dlatego, żem jest pierwszym

tak mi się przynajmniej widzi

co Pana Pe nie nienawidzi.

on na termin sam nastawał

przybył, zrobił nie udawał,

a dokńczyć, coś naprawić

przyobiecał wnet się zjawić.

w czas nie przybył inna sprawa

to samochód, to napawa

zawsze coś się zdarzyć może

tylko czemy znowu mi, o Boże.

zimno było więc paliłem

tu i ówdzie się chwaliłem

żem okiełznał w domu żywioł

drzwi przymknąłem by nie wywioł.

 

ja się grzałem inni nie

za co wnet zrugano mnie

gdy miast ognia wicher hula

nikt się przecież nie rozczula

 

każdy będzie miał kominek

jak nie teraz to za chwilę

a gdy przyjdzie powiesz grzecznie

usiądź chwilo i trwaj wiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kino - mr.moonlight tak podejrzewałem, że jak sie pojawisz to wypalisz niezły kawałek. Naprawdę bomba.

MHAL, nie wiem o jakie wsparcie chodzi, ale przyparty do muru będę zarliwie twierdził, że jak najbardziej i w ogóle za. Potem dowiem się o co chodziło. A zaproszenie - dobry pomysł. I z tym podziałem znajomych zgadzam się w 100%. Trzeba szukać dalej wśród braci budowlanej.

 

mr.moonlight chwali się,

kiedy zachce pali se, a tu słonko nam przygrzewa,

kurz przykryje wnet kominek,

zrobi sobie odpoczynek,

ale później w chłodne dni

błyśnie płomień także mi,

Mi i MHALu, innym też - a o reszcie pogadamy

gdy w Skórzewie się spotkamy,

za zaproszenie dziękujemy :lol:

i na sygnał zajedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszymi znajomymi też jest różnie - jedni w pełni akceptują, podziwiają i szanują, inni mniej. Generalnie nie jest źle, a i na forum można poznać fajnych ludzi. Mam szczerą nadzieję, że uda nam się kiedyś spotkać przy kufelku czy innych szklaneczkach i wspomnieć trudy jakie przeszliśmy i w ogóle lepiej się poznać. Myślę, że część z nas zniknie z forum już całkiem niedługo i szkoda by było zakończyć tak wirtualnie.

 

 

Wać Panna Magda nasz wój Kazimierz będzie u nas na kolacyji. Z chęcią poznamy Wać Panią z jego wysokością - będziesz mieć Pani jednego przyjaciela więcej w jego osobie.

http://www.biblioteka.edu.pl/bc/nz/TRYLOGIA/ILUSTR/JANKAZ50.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj imprezka będzie przednia

i ja będę tam na pewno

a gdy nocka już nadejdzie

pomyślimy o objedzie

co już dawno, dawno minął

spłynie ślinka, ruszy żywioł

zły wszak Polak kiedy głodny

i nic to że wieczór chłodny

wstanie loniu, wsunie buty

czapką zakryje koguty

i bigosu gar na mrozie

pójdzie ugrzać na swej kozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mój książę rada bedę poznac całą familiję zacnego sąsiada !!!

I aby zadość uczynic życzeniom gamrata naszego Sir Moonlighta uwarzę caluśki gar polskiego bigosu......... :D

 

Zacny Mironie, bracie w niedoli budowlanej proponuje zduna P w jasyr pojmać i do prac narzecz forumowiczów przymusic głodem i punktualności wymogiem..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...