Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

nalej kawy, usiądź Danka,

weź komputer na kolanka,

spójrz przez okno, otwóż może

chociaż zimno jest na dworze,

albo zamknij, napisz mi

jak tam pachnie na twej wsi.

o czym jeszcze by napisać?

o bażantach i o lisach

i o ciszy co tak dudni,

że usłyszeć ją nietrudno.

potem przerwij i przeczytaj

a jak stwierdzisz, że niewypał

pomyśl, przecież to pisanie,

było tylko na kolanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

One, te myszy to chyba do ciepła tak ciągną..... :( Pożywienia raczej tam nie ma.......chyba że robotnicy coś zostawią.......

 

Loniu a u Ciebie nie ma małych lokatorek??

 

Teraz wylożę trutkę a jak zamieszkamy i nadal będą to zastosuję łapki.....ale to bardzo przykre....szkoda, że nie wyniosą się ot tak ...strasznie nie lubie metod ostatecznych.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak do tej pory

spotkałem raz te stwory

W przytulnym mym zaciszu

więcej nie widziałem myszów.

Onego jednego wygoniłem z domu

nic nie mówiąc pani domu

bo za myszami ona nie przepada

a teściowa to nawet w panikę wpada

na stołki zaraz wskakuje

i w biednego stwora szczotką celuje

Krzycząc w niebogłosy

wyrywa z głowy włosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha, ha :lol: :lol: :lol: ! Naprawdę - koniecznie pogadajcie z Redakcją - może wydadzą mały tomik poezji budowlanej! Ze zdjęciami autorów i ich domów! Poproszę o autofraf :wink: !

 

A propos domów to u nas robią się ścianki wewnętrzne (jedne od początku, inne po raz drugi :lol: :cry: :evil: ). Za tydzień podobno będzie już wszystko co ma być w tym roku. Z jednej strony szkoda, z drugiej będzie oddech (w tym finansowy :wink: ).

 

pozdrawiam

stała czytelniczka Waszych wierszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy...

Jestem na początek przyszłego tygodnia umówiony na wykonanie przyłącza wodnego. Czy powinienem wykonać tymczasową studzienkę z wodomierzem i zaworami, czy doprowadzić instalację do miejsca docelowego na ścianie. Niektórzy twierdzą że nie da się w domu w stanie surowym otwartym pewnie zabezpieczyć instalacji przed zamarznięciem ?

A może w ogóle odpuścić sobie przyłącze na zimę - roboty murarskie zakończą sie w ciągu max. 2 tygodni, a grzecznościowy dostęp do wody mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem doprowadzoną wodę do domu zeszłej zimy

oczywiście zamarzła ale też zima była nietypowa - mroźna

przyłączą Cię rurą z tworzywa, nie powinien jej zaszkodzić mróz nawet jeśli będzie troche wody w niej.

zrobiłem tak, zakręciłem zawór "w drodze", otworzyłem zawór w domu, zostawiłem na całą zimę, a w marcu znów zacząłem używać wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie wnioskuję, że nie korzystaliście ze studzienki. Ja też wolałbym doprowadzić wodę do domu. Czy spuszczenie wody w Waszych instalacjach było jakimś problemem? Czy wogóle spuszczaliście wodę?

Przypuszczam, że własną instalację odcieliście od sieci jeszcze przed mrozami. Czyli właściwie musiałbym swoją zamknąć zaraz po uruchomieniu (patrz nocne przymrozki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golec - my zrobiliśmy studzienkę, gdyż musieliśmy (bo nie było jeszcze budynku). Mam nadzieję, że nie będziesz miał takich niespodzianek przy zalewaniu stropu. Dzisiaj nad garażem nie wytrzymała ścianka z dociepleniem wieńca i sru.... :evil: Myślałam, że dostanę wylewu - a dokładnie godzinę wcześniej mój mąż pytał ich, czy to na pewno wytrzyma. :evil: I tak jestem 700zł w tył, bo poad trzy metry betonu zostały w gruszce, a ja musiałam za nie zapłacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nnatasza - przykro mi, że musisz sie denerwować na budowie. Trzymam kciuki za dalsze etapy. Ja mam na zewnętrznej ścianie wieńca kształtki keramzytowe - mam nadzieję, że wytrzymają pod naporem betonu. Bardzo dziękuję za numery telefonów do speców od stempli.

Tak przy okazji ... czy przy tej pogodzie stosujesz jakieś dodatki do betonu (przypuszczam, że kupujesz w Pajo). Mnie wylewka stropu czeka w połowie przyszłego tygodnia i ten temat, w kontekście aktualnej pogody, doprowadza mnie do szału i wrzodów żołądka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golec - nie biorę z Pajo, gdyż nie mają pomopy tylko taśmociąg (zaopatrywałam się w bumadexie - nie liczyli za dojazdy, pracę pompy itp.

) - dodatków nie stosowałam, byłam w 3'ch betoniarniach z tym pytaniem przed laniem stropu. Twierdzą, że powinnam go potrzymać tydzień dłużej na podparciu i tyle. Po dwóch dniach wygląda dobrze, można po nim chodzić i teraz czekam na cieśli. Ciekawa jestem jakie z nimi będą przeboje! Też trzymam kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na beton z Bumadexu, do gruszki wlewany jest bardzo gęsty i w tym momencie ma odpowiednie parametry do klasy. Na budowie dolewana jest spora ilość wody, żeby przepchać to przez pompę i jakość diabli biorą. Jak wyschnie może być cały spękany i nic nie pomaga właściwa pielęgnacja, można pomóc tylko intensywnym wibrowaniem. Ale niekoniecznie da to spodziewany efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.moonlight, serdecznie dziękuję ale jeszcze nie w tej chwili. Pablo złozył zamówienie na siostrzyczkę :D Realizacja w toku...... :wink: Ale pokoik nasz synek już "ochrzcił" :D

 

 

loniu dzwoń do Pani.K. - z dobrego źródła wiem, że ma sprzedac jeszcze dwie działki w tym roku. Zadzwoń jeszcze dzisiaj bo jest duże zainteresowanie !!!!!!!!!!

 

 

Z dobrych wiadomości: mój mąż ma pracę!!!!!!!!!!! :D :D :D

Całuski na dobry tydzień dla wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...