Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do wswzystkich, którzy mają problem z porothermen - cała moja rodzinka siedzi w budowlance i wiem, ze porotherm jest - oni po prostu trzymają go na magazynach zeby maksymalnie windowac ceny.

Ja myslę, że to dotyczy wielu innych materiałów. Nie tylko porothermu. Hurtownie są zawalone. Trzymają sztamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale z drugiej strony prawdą też jest, że część z tych rzeczy którymi "zawalone" są hurtownie to materiały już sprzedane - np. u Begiera stoi sobie kilkadziesiąt palet mojej Silki a postronna osoba może tam pojechać i twierdzić, że jak to, stoi silka jak byk na placu a oni nie chcą mu jej sprzedać bo windują ceny...

Zakłady nie nadążają z produkcją - jak szukałam materiałów na ściany to dzwoniłam do wieeelu hurtowni, niektore z nich nie mialy silki w regularnej ofercie i oferowaly ze specjalnie dla mnie sprowadzą, ale potem byl telefon, ze producent nie ma więc nic nie mogą zrobić :roll: Nie wyglądało mi to na windowanie ceny przez hurtownię...

 

ROBSON, a te krokwie to jakie wymiary mają? i po ile i jak szybko chcesz się ich pozbyć? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym policzyć ile ich jest dokładnie i jakiej długości napewno jakieś mają ok 10m a szybko pozbywać się ich nie muszę skoro leżą od tamtego roku to jeszcze mogą poleżeć jest im chyba dobrze w piwnicy. Żałuje tylko że pocieli mi łaty,kontrłaty i deski szalunkowe i poszły z dymem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do cen.

A propos dachu.

Więzba - 820,00 pln brutto za 1m3

łaty - 2,1 za 1m

kontrłaty - 1,1 za 1m

deski - 550,00 za 1m3

 

Robocizna:

więzba - 17,00 pln za 1m2

deskowanie+papa - 16,00 pln za 1m2

dachówka +rynny - 26,00 pln za 1m2

 

Jakie wrażenia? Ceny w miarę ok?

Co do więźby się nie wypowiem ale robocizna za więżbę i dachówkę jest ok, nie wiem jak deskowanie, bo nie robię.

 

ROBSON, ja w projekcie mam 16x8, w każdym razie zapytam w sobotę mojego cieślo-dekarza, on gdzieś tam miał załatwiać nam więźbę więc się z nim skonsultuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale z drugiej strony prawdą też jest, że część z tych rzeczy którymi "zawalone" są hurtownie to materiały już sprzedane - np. u Begiera stoi sobie kilkadziesiąt palet mojej Silki a postronna osoba może tam pojechać i twierdzić, że jak to, stoi silka jak byk na placu a oni nie chcą mu jej sprzedać bo windują ceny...

Zakłady nie nadążają z produkcją - jak szukałam materiałów na ściany to dzwoniłam do wieeelu hurtowni, niektore z nich nie mialy silki w regularnej ofercie i oferowaly ze specjalnie dla mnie sprowadzą, ale potem byl telefon, ze producent nie ma więc nic nie mogą zrobić :roll: Nie wyglądało mi to na windowanie ceny przez hurtownię...

 

ROBSON, a te krokwie to jakie wymiary mają? i po ile i jak szybko chcesz się ich pozbyć? :wink:

 

niestety- ja wiem, ze np porotherm jest ale nie sprzedaja bo wszyscy mają ustalone terminy, od których ceny ida w góre i po tym terminie towar będzie tylko droższy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, poszukam sobie bo nie wiem czy deskowac czy nie :roll:

 

brzydlak - jeszcze raz polecam ci deskowanie - to nie tylko najlepszy sposób na docieplenie i wygłuszenie dachu ale tez jak odeskujesz i pokryjesz papa dach to będziesz miała większe prawdopodobieństwo, że starczy ci kasy na wykończenia. Wiem, że dom z papą nie wygląda tak super jak z dachówka i też cierpiałam z tego powodu ale za to zaoszczedziłam jakies 50 tysięcy, za które moge zrobic np elewacje albo po prostu dokończyć dom i wprowadzic się w tym roku. Tak naprawde odeskowanie i papa przedrożą ci dach o 2-3 tysiące ale za to zaoszczędzisz kase na dachówce.

Decyzja należy do ciebie - ja po prostu uważam, że jesteśmy obie w podobnej sytuacji w sensie termnów - i dlatego te rady.

 

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale z drugiej strony prawdą też jest, że część z tych rzeczy którymi "zawalone" są hurtownie to materiały już sprzedane - np. u Begiera stoi sobie kilkadziesiąt palet mojej Silki a postronna osoba może tam pojechać i twierdzić, że jak to, stoi silka jak byk na placu a oni nie chcą mu jej sprzedać bo windują ceny...

moja tez tam stoi chociaz nie cale zamowienie jak sie dzisiaj dowiedzialem tak czy inaczej w sobote pierwszy transport na dzialke 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde odeskowanie i papa przedrożą ci dach o 2-3 tysiące ale za to zaoszczędzisz kase na dachówce.

 

2-3 tysiące to sama robocizna deskowania kosztuje, a gdzie drewno, papa i papiaki? u mnie dachówka ceramiczna kosztowała około 20000+6000 robocizna a za deskowanie z robocizną i materiałem musiałbym zapłacić jakieś 6000 więc sobie odpusciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, jakoś te kalkulacje o deskowaniu do mnie nie przemawiają :roll:

Ja za dachówki na cały dach zapłaciłam 7.000 brutto (dach 185 m2), do tego dojdzie jakieś 1.200 zł na folie dachową (taką z najwyższej półki, bo inną to szaleństwo kłaść) i jakiś niecały 1.000 na duperele w stylu blacha na obróbki, uszczelki itp. Co daje mi 9.000 za gotowy dach.

Za deskowanie wg tego co piszecie o cenach musiałabym dać jakieś 6.000 (robocizna + drewno + papa) a potem tak czy siak te 8.000 wydac na dachówki - tysiąc mniej bo odpadnie folia (ale ale... za dwa lata wydałabym za pewne dużo więcej niż 8.000 patrząc na wzrosty cen).

Naprawdę uważacie że warto???

No chyba że ktoś nie ma kasy a ma ambicje karpiówkę kłaść, ale to powstrzymam się od komentarza co myślę o takich osobach :roll: :wink:

Tak naprawdę jeśli dekarz zna się na swojej robocie i wie jak dobrze położyć folię, to brak deskowania nie powinien wpływać na jakość dachu. A jeśli zawieje śniegu pod dachówkę to powinien po folii spłynąć na zewnątrz - właśnie od tego ona tam jest.

 

Brachol - czekam na dziennik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...